Koniec prac wzdłuż Radzymińskiej i Bystrej

21
Share

Drogowcy uporali się z budową drogi rowerowej na Zaciszu. W sam raz na koniec sezonu rowerowego.

 

Jakoś tak się dzieje, że wszelkie roboty drogowe w naszej dzielnicy, duże i małe, toczą się długo, uciążliwie i ospale (żeby daleko nie szukać: „obwodnica Targówka”, Łodygowa, Kościeliska i Krośniewicka). Ale od czasu do czasu coś udaje się wreszcie zakończyć.

Drogowcy z ZDM właśnie pochwalili się, że udało im się całkowicie dopiąć ciągnącą się blisko półtora roku budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej i Bystrej, do granicy z Ząbkami. Tak, chwalili się tym też we wrześniu (w środku kampanii wyborczej) ale teraz inwestycja jest naprawdę gotowa.

Łącznie zbudowanych zostało ponad 4 km nowych dróg dla rowerów. Droga jest asfaltowa i ma zachowaną ciągłość na wjazdach bramowych. Na wszystkich skrzyżowaniach zostały zbudowane wreszcie przejazdy rowerowe.

Remont zakładał również przebudowę sygnalizacji świetlnej i oświetlenia. Sygnalizacja została dostosowana do pracy w pełnej koordynacji, co ma umożliwić uzyskanie efektu „zielonej fali”.

Na Radzymińskiej i Bystrej pojawiły się 144 nowe i wyremontowane latarnie. Wyremontowane zostały też chodniki – m.in. położono nowe płyty chodnikowe, obniżono krawężniki. A nad Kanałem Zaciszańskim zbudowany został mostek dla pieszych i rowerów.

Czyli po blisko półtora roku rozkopanych chodników i poboczy mamy sukces. Większość rowerzystów skorzysta z niego za kolejne pare miesięcy, wiosną, ale popatrzyć na nową drogę rowerową wzdłuż Radzymińskiej możemy już teraz.

wszystkie zdjęcia: Zarząd Dróg Miejskich (ZDM)

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx