Kradzież tablic rejestracyjnych – co robić?

11
Share

Choć policja regularnie łapie złodziei samochodowych tablic rejestracyjnych, zjawisko ciągle jest problemem w naszej dzielnicy.

 

Dlatego funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI (która pilnuje porzadku m.in. na Bródnie, Targówku i Zaciszu) wydali szczegółowe informacje co robić, gdy pewnego dnia w naszym zaparkowanym samochodzie zamiast tablic rejestracyjnych znajdziemy tylko puste czarne ramki:

Pierwsza rzecz, jaką musimy ustalić, to czy zgubiliśmy tablice, czy zostały nam skradzione.

O kradzieży tablic rejestracyjnych powinniśmy niezwłocznie powiadomić Policję. Funkcjonariusze podejmą odpowiednie czynności, by wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Gdy natomiast tablice rejestracyjne zgubiliśmy, powinniśmy udać się do Wydziału Komunikacji w celu złożenia wniosku o wydanie wtórnika lub nowych tablic.

W przypadku kradzieży tablic rejestracyjnych z naszego pojazdu musimy jak najszybciej zgłosić się do jednostki Policji i poinformować funkcjonariuszy o zaistniałej sprawie. Skradzione tablice rejestracyjne mogą być bowiem wykorzystane do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. Funkcjonariusze wręczą pisemne potwierdzenie złożenia zawiadomienia o kradzieży i podejmą niezbędne czynności, by wyjaśnić jej okoliczności.

Jeśli natomiast zgubiliśmy tablice rejestracyjne to powinniśmy zgłosić się do Wydziału Komunikacji, w którym zarejestrowaliśmy nasz pojazd. Tam składamy oświadczenie o zaistniałej sytuacji. Dzięki temu możemy wystąpić z wnioskiem o wydanie nowych tablic rejestracyjnych lub ich wtórników z dotychczasowymi numerami.

Jednego ranka na Toruńskiej potrafi brakować tablic rejestracyjnych nawet w kilku samochodach / fot. archiwum / czytelniczka targowek.info

 

Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI

adres: ul. Jagiellońska 51, 03-301 Warszawa
tel. dyżurny: 22 603-75-56

Komisariat Policji Warszawa Targówek

adres: ul. Chodecka 3/5, 03-332 Warszawa
tel. dyżurny: 22 603-81-71

źródło: Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx