Pod Targówkiem jeździ drezyna, a wkrótce pojadą pociągi

35
Share

Ruch w budowanych tunelach II linii metra jest coraz większy.

 

Dobrą informację przekazał portal transport-publiczny.pl: niedługo w tunelach metra pod Targówkiem rozpoczną się jazdy testowe pociągów. A już teraz jeździ tam „skrajnik”, czyli specjalna drezyna, napędzana siłą ludzkich mięśni, kontrolująca czy tory i inne elementy infrastruktury są prawidłowo wykonane.

– Mamy praktycznie wykonaną całość torowiska. Planujemy na początku przyszłego roku rozpocząć już testy ruchowe pociągów – powiedział transportowi-publicznemu Mateusz Witczyński, rzecznik budującej podziemną kolejkę firmy Astaldi.

Za stacją „Trocka” są też już zbudowane tory odstawcze do przeglądów pociągów. Zgodnie z planem na tych torach ma być wykonywana możliwie jak największa ilość prac serwsowych, tak żeby pociągi II linii metra tylko w ostateczności musiały zjeżdżać na naprawy do bazy metra na Kabatach.

Budowa metra ma się zakończyć już w maju 2019 roku – termin ten nie jest zagrożony, ale też nie zanosi się na to, że będzie przyspieszony. Dodając dwa-trzy miesiące na odbiory, wszyscy powinniśmy pojechać metrem z Targówka do centrum Warszawy (i dalej) w wakacje 2019 roku.

 

Przeczytaj też: Kiedy będzie znana organizacja ruchu podczas budowy metra na Bródnie?

 

zdjęcie na górze: tory na budowanym przystanku „Trocka” / fot. Facebook/Budowa II linii metra

35
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx