Potrzeba więcej pieniędzy na szkołę na polu PGR. Drugi przetarg znów porażką urzędu dzielnicy

39
Share

Urzędnicy zmarnowali okres, gdy nową szkołę na Targówku można było wybudować w miarę tanio. Teraz trzeba dołożyć grube miliony.

 

Otwarto oferty w drugim przetargu na budowę szkoły podstawowej przy ul. Gilarskiej na dawnym polu PGR. Niestety, wprawdzie do wybudowania pierwszej od ponad 30 lat nowej podstawówki na Targówku zgłosiło się aż siedem chętnych firm, to wszystkie wyceniły swoje prace na poziomie od 51 do 53 milionów złotych brutto.

Tymczasem urzędnicy z Targówka chcieliby wydać na tę inwestycję 42 mln zł brutto, czyli o ok. 10 milionów mniej, niż to zgodnie wyceniają budowlańcy.

Znalezienie „od ręki” brakujących milionów wydaje się nierealne, tak więc prawdopodobnie czeka nas unieważnienie postępowania i rozpoczęcie procedury poszukiwania wykonawcy szkoły po raz trzeci.

Planowany przy Gilarskiej (do adres roboczy, będzie zmieniony) kompleks to nie tylko podstawówka, ale też przedszkole, które będą mogły pomieścić łącznie ponad 800 dzieci. Pierwotnie miały być budowane równocześnie, ale ostatecznie inwestycję podzielono na etapy – na obecnym etapie I ma być budowana sama szkoła. Etap II – przedszkole, oraz etap III – sala sportowa, powstaną dużo później.

Zgodnie z początkowymi hucznymi zapowiedziami urzędników i radnych Targówka, budowa nowej publicznej szkoły podstawowej miała ruszyć jeszcze w 2017 roku, a placówka miała zacząć działać już 1 września 2019 r. Urzędnicy jednak wpierw weszli w beznadziejny spór nt. drogi dojazdowej do terenu przyszłej budowy, a potem unieważnili pierwszy przetarg, w którym najtańszy wykonawca chciał tylko pół miliona złotych więcej niż zaplanowane 42 mln.

„Dzięki” działaniom urzędników z Targówka szkoła będzie więc znacznie droższa i powstanie jeszcze później. Na razie termin jej otwarcia formalnie przesunięto na wrzesień 2020 roku – ale w zaistniałej sytuacji wydaje się już niemożliwy do spełnienia.

 

W temacie przetargów na Targówku powtarzanych po raz trzeci: przeczytaj też o kolejnych niepowodzeniach przy projekcie ulicy Nowotrockiej.

 

zdjęcie na górze: : tak ma wyglądać kiedyś szkoła przy ul. Gilarskiej / wizualizacja UD Targówek

39
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx