Wiceburmistrz Targówka został... burmistrzem Żoliborza | targowek.info

Wiceburmistrz Targówka został… burmistrzem Żoliborza

Na Żoliborzu nie chcieli z Targówka trasy Krasińskiego, ale burmistrza przyjęli bez oporów. Co ciekawe, to już druga taka sytuacja z rzędu.

 

Paweł Michalec (na zdjęciu pierwszy z lewej) dwa tygodnie temu świętował wybór na zastępcę burmistrza dzielnicy Targówek. Ale od wczoraj ten wybór jest już nieaktualny – decyzją Platformy Obywatelskiej nieoczekiwanie zmienił „odcinek frontu” i został wybrany na burmistrza dzielnicy Żoliborz.

Burmistrz Michalec w młodości był trenerem piłki nożnej, póżniej m.in. inspektorem, a od 2014 r. jako wiceburmistrz nadzorował na Targówku sprawy edukacji, kultury i sportu. Półtora miesięca temu jego żona, Beata (prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy) została wybrana radną m.st. Warszawy. Oboje mieszkają na Targówku i to się raczej nie zmieni.

Co ciekawe, podobą drogę przebył poprzedni burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla, który także wpierw był wiceburmistrzem Targówka (2006-2010), a potem burmistrzem Żoliborza (2010-2018).

Obecność związanego z Targówkiem Bugli w niczym nie pomogła naszej dzielnicy w sprawie budowy mostu i trasy Krasińskiego. Nie mamy więc powodów podejrzewać, żeby coś zmieni się i w tej kadencji. Paweł Michalec było podpytywany o to wczoraj przez radnych Żoliborza i odpowiedział całkiem dyplomatycznie:

– Był o to spór między Targówkiem a Żoliborzem i teraz jestem w takiej fajnej sytuacji. Decyzje podejmują uchwałami radni. To niemożliwe, żeby burmistrz przyszedł do pracy i powiedział: budujemy most. A tak naprawdę mieszkańcom Targówka nie zależy najbardziej, żeby most był doprowadzony tutaj, na Żoliborz, ale by zyskali dodatkowy wyjazd przez wiadukt nad terenami kolejowymi do ul. Jagiellońskiej – stwierdził nowy burmistrz Żoliborza.

Kto teraz zostanie nowym wiceburmistrzem na Targówku, w miejsce Pawła Michalca, pozostaje na razie partyjną tajemnicą PO i jej koalicjanta, Spółdzielni Bródno.

 

na górze: już nieaktualna fotografia władz Targówka na kadencję 2018-2023, zrobiona 2 tygodnie temu. od lewej: Paweł Michalec, Sławomir Antonik, Małgorzata Kwiatkowska, Bartosz Szajkowski, Grzegorz Gadecki. zdjęcie: Facebook/UD Targówek

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Wiceburmistrz Targówka został… burmistrzem Żoliborza

 • 14 grudnia 2018 o godz. 07:14

  chyba wyborcy zostali oszukani, hmm? co na to prokuratura, co na to PKW? itp., itd

 • 14 grudnia 2018 o godz. 08:27

  Cytat:
  „A tak naprawdę mieszkańcom Targówka nie zależy najbardziej, żeby most był doprowadzony tutaj, na Żoliborz, ale by zyskali dodatkowy wyjazd przez wiadukt nad terenami kolejowymi do ul. Jagiellońskiej”

  Skąd ten człowiek wie na czym zależy mieszkańcom Targówka? Pytał nas o to kiedyś? Jakoś sobie nie przypominam.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 08:36

  No i to jest ta demokracja. Ludzie wybrali po 25 słupów na dzielnicę a partyjka rozdała stołki jak chciała. Nawet były przewodniczący komisji lotniczej załapał się na dwa stołki i teraz kulturą się będzie zajmował w wolnych chwilach.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 08:45

  To jedna z nielicznych osób z PO która ma Targówek i nasze sprawy w sercu. Jednak na to nie zgodzi się Spółdzielnia. Oni wskażą kogoś leniwego bez ambicji i PO na takiego się zgodzi…….

 • 14 grudnia 2018 o godz. 09:15

  To się nie mieści w głowie. Na Pradze Południe niezniszczalny Kucharski. Jest radnym Sejmiku, niech się skupi na pracy tam, gdzie go wybrali. Na Pragę Północ sprowadzili jakąś kobietę, której nikt nie zna, podobno była komisarzem na Białołęce. To już Pragi nie mają ludzi do zastąpienia tych niezastąpionych? Jeszcze pewnej starej lampucery brakuje gdzieś w okolicy, ale nie ma Hani i widocznie nie udało się wsadzić czterech liter. Teraz Targówek i Żoliborz. Panie Kierwiński, litości.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 09:20

  CZyli wyjaśniło się zdjęcie z „sześcioma burmistrzami z Targówka” ;). Ale co tam. Wychodzi na to, że nie ważne kto wygra wybory, ważne , kto uzyska minimalną ilość głosów, która pozwoli wejść w koalicję z wygranym. A zatem na Targówku wygrała PO, ale za koalicje ze spółdzielnią musiała zapłacić stanowiskiem burmistrza. Pewnie podobnie było na Żoliborzu.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 10:04

  pomóc naszej dzielnicy w sprawie budowy mostu i trasy Krasińskiego??? Szanowny Panie Redaktorze skąd Pan wziął informację, że mieszkańcom Żoliborza zależy na moście i trasie Krasińskiego? Jest wręcz przeciwnie! Mieszkańcy Żoliborza NIGDY nie zgodzą się ani na most ani tym bardziej na trasę Krasińskiego! Nie pozwolimy na to aby Krasińskiego przekształciła się w trasę przelotową z tysiącami samochodów. Jeżeli chcecie robić kolejną autostradę przez środek dzielnicy to róbcie ją sobie gdzie indziej. Ten poroniony pomysł miał być już całkowicie porzucony jako kompletnie nietrafiony i niezgodny z wolą mieszkańców, więc nie rozumiem z jakiej przyczyny znowu powraca w Pana tekście…

 • 14 grudnia 2018 o godz. 10:31

  Upartyjnienie to największa zmora naszych czasów a to wyprawia szeroko rozumiany POPiS to hańba i oszustwo ludzi którzy brali udział w głosowaniu. Już nigdy nie zagłosuję na partie.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 10:51

  skompromitowany na Targówku idzie kręcić lody dalej.zasiadał w spółdzielni mieszkaniowej bródno a tam same przekręty.kupowali mieszkania z RÓZOPOLU za pół ceny,całe ich rodziny tam mieszkają garaże wynajmują samochody stawiają pod innymi blokami uniemożliwiają mieszkańcom tych bloków zaparkowanie swoich.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 10:55

  PRECZ Z TRASĄ KRASIŃSKIEGO !

 • 14 grudnia 2018 o godz. 11:52

  Precz z Żoliborzem!

 • 14 grudnia 2018 o godz. 12:07

  Po co Wam na ten Żoliborz? Plac Wilsona, według policyjnych statystyk, to zagłębie kradzieży samochodów. A ile kradną na Rydygiera…

 • 14 grudnia 2018 o godz. 12:24

  siedział cicho w sprawie szkół na Targówku! Zaniechania straszne. więc w nagrodę PO dało mu awans na Burmistrza. Na szczęście nie na Targówku….

 • 14 grudnia 2018 o godz. 12:27

  Swoją drogą zobacznie : Radni i Władze Targówka bezradnii w kwestii Targówka ale w kwestii swojego korytka mistrzowie!!! CZy nie jest tak że za to że siedzą cicho w kwesti naszych problemów dostają coś extra w kwestii własnej? Handlują naszymi sprawami?

 • 14 grudnia 2018 o godz. 13:40

  Drodzy komentujący pozdrawiam was wszystkich.Nie chcę wam psuć waszej ulubionej zabawy w narzekanie. Podziwiam wasz niezłomny talent do obwiniania o wszelkie zło tego świata wszystkich oprócz siebie . Jakże można fajnie się dowartościować ubliżając innym , dając się ponieść swej malkontenckiej wyobrażni.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 14:00

  żoliborz trzeba ogrodczić, cały, niech sprzedają bilety wstępu.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 14:09

  jest za dużo mostów, trzeba je porozbierać. żeby miasto się zwijało. na Żoliborzu trzeba też szkoły zamykąć bo za dużo przyjezdnych dzieci tam chodzi i brudzi ten piękny zakątek miłości i przyjaźni. tamta dzielnica powinna mieć też swoje wojsko, żeby pilnowało czystości. tak są otwarci na miasto. tak bardzo. chyba mają dusze pewnego zakonnika z miasta pierników. ale do Ikei na Targówku to zasuwają co weekend. trzeba im taką samą bliźnią blokadę, znaczy się otwarcie zrobić i ich nie wpuszczać. ludzie!!!!! miasto musi się rozwijać i musi być więcej mostów, jeszcze z 4 jak w Londynie i w Budapeszcie np.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 14:33

  Ten burmistrz to zemsta za most Krasińskiego?

 • 14 grudnia 2018 o godz. 17:14

  Nadchodzi powoli czas na zmiany, tak burmistrza Żoliborza, jak i Premiera Polski, czy Prezydenta Polski. Za dużo już bowiem w tym wszystkim brudu, a miarka przebiera się.

 • 14 grudnia 2018 o godz. 17:32

  Te dziadki z Żoliborza, trasa będzie tak czy siak, prędzej czy tam później. Sporo tam was mieszka SBeków, Ubeków i innych, ale i o was się czas przypomni! Sądzę że już niedługo będziecie mogli sobie w nogawki schować protesty w/p Trasy i mostu ; ) Myślę że czas skończy z terrorem PRL chucpy z Żoliborza : )

 • 14 grudnia 2018 o godz. 20:58

  To jest farsa nie wybory. Kto mieszka w naszej dzielnicy że wybiera takich? Chodzi na wybory i co? Jaki ma cel ten „wyborca”? Na co liczy? Te „wybory” to komplrtna patologia i najgorsze jest to że wybranych nie można odwołać choćby robili nieobliczalne szkody dla mieszkańców dzielnicy.

 • 15 grudnia 2018 o godz. 11:08

  @Jacek K – Ależ skąd ! Każdego burmistrza , który został wybrany przez radę dzielnicy można odwołać w każdej chwili i zastąpić go innym. Odwołać nie można wójta, burmistrza, czy prezydenta, który został wybrany w wyborach bezpośrednich, czyli został wybrany przez mieszkańców.

 • 18 grudnia 2018 o godz. 08:42

  ha ha ha…. Bugla towarzysz z Raciborza czy innej wioski, wybitny działacz PO i wice na Targówku, po nominacji na Zoliborzu, uciekł z PO do PiS.
  Ciekawe czy ten także….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.