Wiceburmistrz Targówka został… burmistrzem Żoliborza

23
Share

Na Żoliborzu nie chcieli z Targówka trasy Krasińskiego, ale burmistrza przyjęli bez oporów. Co ciekawe, to już druga taka sytuacja z rzędu.

 

Paweł Michalec (na zdjęciu pierwszy z lewej) dwa tygodnie temu świętował wybór na zastępcę burmistrza dzielnicy Targówek. Ale od wczoraj ten wybór jest już nieaktualny – decyzją Platformy Obywatelskiej nieoczekiwanie zmienił „odcinek frontu” i został wybrany na burmistrza dzielnicy Żoliborz.

Burmistrz Michalec w młodości był trenerem piłki nożnej, póżniej m.in. inspektorem, a od 2014 r. jako wiceburmistrz nadzorował na Targówku sprawy edukacji, kultury i sportu. Półtora miesięca temu jego żona, Beata (prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy) została wybrana radną m.st. Warszawy. Oboje mieszkają na Targówku i to się raczej nie zmieni.

Co ciekawe, podobą drogę przebył poprzedni burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla, który także wpierw był wiceburmistrzem Targówka (2006-2010), a potem burmistrzem Żoliborza (2010-2018).

Obecność związanego z Targówkiem Bugli w niczym nie pomogła naszej dzielnicy w sprawie budowy mostu i trasy Krasińskiego. Nie mamy więc powodów podejrzewać, żeby coś zmieni się i w tej kadencji. Paweł Michalec było podpytywany o to wczoraj przez radnych Żoliborza i odpowiedział całkiem dyplomatycznie:

– Był o to spór między Targówkiem a Żoliborzem i teraz jestem w takiej fajnej sytuacji. Decyzje podejmują uchwałami radni. To niemożliwe, żeby burmistrz przyszedł do pracy i powiedział: budujemy most. A tak naprawdę mieszkańcom Targówka nie zależy najbardziej, żeby most był doprowadzony tutaj, na Żoliborz, ale by zyskali dodatkowy wyjazd przez wiadukt nad terenami kolejowymi do ul. Jagiellońskiej – stwierdził nowy burmistrz Żoliborza.

Kto teraz zostanie nowym wiceburmistrzem na Targówku, w miejsce Pawła Michalca, pozostaje na razie partyjną tajemnicą PO i jej koalicjanta, Spółdzielni Bródno.

 

na górze: już nieaktualna fotografia władz Targówka na kadencję 2018-2023, zrobiona 2 tygodnie temu. od lewej: Paweł Michalec, Sławomir Antonik, Małgorzata Kwiatkowska, Bartosz Szajkowski, Grzegorz Gadecki. zdjęcie: Facebook/UD Targówek

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx