Budowa metra dotarła na Zacisze | targowek.info

Budowa metra dotarła na Zacisze

Zaczęły się prace przygotowawcze do budowy najmniejszej stacji II linii warszawskiego metra.

 

Charakterystyczne zielone płoty, otaczające teren budowy metra, wyrastają na Bródnie już od dwóch miesięcy. Jednak na Zaciszu, jeśli pominąć prace wodociągowców, cały czas panowała błoga cisza. W końcu to się zmieniło.

 

Wzdłuż ulic Matyldy i Figara stanęły właśnie długie rzędy zielonych płotów, otaczające zaplecze budowy. W przyszłym tygodniu ogrodzenia mają stanąć już po całej linii Figara aż do skrzyżowania z ul. Codzienną

Planowana jest tam stacja metra C19 „Zacisze” – najmniejsza na II linii metra, która prawdopodobnie będzie też jedną z najmniej uczęszczczanych ze wszystkich stacji w Warszawie (eksperci szacują, że ruch na niej będzie na poziomie istniejącej stacji Stare Bielany z I linii).

Dzięki położeniu na uboczu budowa stacji „Zacisze” nie spowoduje tak wielkich komplikacji dla mieszkańców dzielnicy (oprócz oczywiście najbliższego sąsiedztwa), jak to będzie na Bródnie. Jednak jakie dokładnie ulice zostaną zamknięte podczas budowy i którędy zostaną poprowadzone objazdy, miasto wciąż jeszcze nie ujawniło.

Według wciąż niepotwierdzonych informacji rozpoczęcie głównych robót, zamknięcia ulic oraz wprowadzenie objazdów mają nastąpić podczas ferii zimowych w szkołach, które w Warszawie potrwają pomiędzy 28 stycznia a 10 lutego 2019 r.

 

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

PRZECZYTAJ TEŻ:

43 komentarzy na temat “Budowa metra dotarła na Zacisze

 • 11 stycznia 2019 o godz. 07:42

  Ciekawe kto z kierownictwa budowy metra mieszka na Zaciszu w pobliżu planowanej stacji! Kolejny bezsensowny wydatek!

 • 11 stycznia 2019 o godz. 08:10

  ale lokalizacja ! gorzej być nie mogło, co za cymbał tak wymyślił.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 08:27

  Na Mlodzienczej tlumy, dlaczego tam nie mogla byc stacja?

 • 11 stycznia 2019 o godz. 08:43

  Po co stacja metra w miejscu gdzie są domy jednorodzinne?
  Chyba tylko po to żeby wzrosła ich cena.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 08:47

  Metro nie autobus, nie zakręci 90stopni na krzyżówce, aby mogło pojechać na Kondratowicza, musi łagodnym łukiem skręcić i tak trasa wypadła przez Zacisze. Cóż nie każdy potrafi myśleć albo mu się nie chce zastanowić jak musi wyglądać torowisko dla długiego składu który wcale tak wolno nie jedzie i ma łagodnie zmienić trasę. Owszem, super by było gdyby metro miało stacje Młodzieńcza/Radzymińska ale to wtedy aby dojechać dalej do Kondratowicza to łuk byłby chyba przez Marki :)

  Metro nie to bezsensowny wydatek – to inwestycja w przyszłość, wasze dzieci będą miały łatwiej dojechać do szkoły, na studia, do pracy. Nawet z takiego Zacisza jest to nie mała grupa.

  Nie rozumiem skąd w naszym narodzie tyle jadu, ludzie, cieszcie się życiem, cieszcie się że miasto się rozwija.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 09:04

  te mieszkaniec z Zacisza,
  zacznij sam myslec, a nie głupio się tłumaczysz. takie bzdety mozesz opowiadac swojemu szefowi.
  Nikt nie każe zakręcać metrem o 90 stopni w miejscu. Przebieg metra jest widze tak mądrze poprowadzony jak mądrzy byli projektanci i decydenci głupio się tu tłumaczący.
  Zgłoszę sprawę do CBA. Wezmą się za was.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 09:09

  Brawo Meszkaniec Zacisza – w punkt. W społeczeństwie zanika powoli zdolność myślenia a zastępuje ją połączenie domniemanej wszechwiedzy z podejrzliwością i zawiścią.

  Przy takim układzie (wyjazd ze stacji Trocka skierowany w stronę skrzyżowania Jórskiego i Łokietka i wjazd na stację Kondratowicza/Ratusz wzdłuż ul. Kondratowicza) stacja Zacisze musi być mniej więcej w tej lokalizacji. Alternatywą nie jest stacja przy Młodzieńczej czy Radzymińskiej, bo wówczas i inne stacje nie mogłyby powstać tam gdzie obecnie powstają.

  Stacja Zacisze może zatem powstać by obsłużyć Zacisze lub nie powstać wcale.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 09:11

  Do: Mieszkaniec Zacisza
  Stacja na kompletnym odludziu. Dlaczego nie kilkaset metrów dalej przy ruchliwej Codziennej?

 • 11 stycznia 2019 o godz. 09:21

  Mieszkańcy Zacisza egoiści na potęgę wybudują im metro pod samymi domami to piszą bzdury, jak by każdy był inżynierem. Tylko myślą aby im było wygodnie, bo jak Janusz ma metro pod domem, to po co komuś lepszy do niego dojazd?

 • 11 stycznia 2019 o godz. 09:32

  Dokładnie jak to ktoś tu napisał – poczucie wszechwiedzy niektórych osób (z reguły tych niedouczonych) jest porażające. Jak można twierdzić, że będąc kompletnym laikiem w sprawach związanych z budową metra dysponuje się wiedzą większą, pozwalającą na lepsze zaplanowanie przebiegu trasy metra, niż osoby, które zajmują się tym zawodowo i dysponują wynikami chociażby badań geologicznych czy też wyliczeniem kosztów dla różnych wariantów?

 • 11 stycznia 2019 o godz. 09:46

  Zacisze to duży obszar a rzadka i niska zabudowa. Po wybudowaniu metra gwałtownie wzrośnie cena działek. Wartość naniesień będzie stanowiła niewielki procent wartości działek. Deweloperzy po prostu wykupią istniejące domki i wybudują bloki. Kilka lat po uruchomieniu metra okaże się że stacja Zacisze jest bardzo potrzebna i uczęszczana.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 10:05

  @*won – racja, ale z jednym zastrzeżeniem: plan zagospodarowania przestrzennego. Akurat Zacisze go ma i akurat przewiduje niską zabudowę jednorodzinną.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 10:23

  M.K. oczywista oczywistość, ale plany mają to do siebie że bez większych problemów można je dowolnie kształtować. Za pięć, dziesięć lat przyjdą nowi ludzie i uznają że wielkim marnotrawstwem jest rozproszona, chaotyczna i niska zabudowa na tak cennym obszarze blisko centrum miasta i dobrze skomunikowanym. Zapewne nie będą to wielopiętrowe punktowce ale domy 3-4 piętrowe, kameralne, zaciszne posadowione wśród zieleni.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 10:27

  ” która prawdopodobnie będzie też jedną z najmniej uczęszczczanych ze wszystkich stacji w Warszawie (eksperci szacują, że ruch na niej będzie na poziomie istniejącej stacji Stare Bielany z I linii).”
  Podejrzewam że sporo ruchu wygenerują nie-mieszkańcy-Zacisza.

  Wyobraźmy sobie sytuację. Jadę samochodem z dalszej części Marek czy Ząbek. Fajnie by go było zostawić gdzieś przy metrze. Tylko gdzie? Bródno ma same zamykane parkingi, Targówek tak samo. Jeśli postwanie P&R na pętli na Targówku to trzeba bedzie drałować kilkaset metrów do peronu. Więc może zaparkuję na Zaciszu? Puste uliczki, bez szlabanów, zakazów parkowania. Raj!

  Tego sie poważnie obawiam!

 • 11 stycznia 2019 o godz. 10:32

  Radzymińska/Młodzieńcza to jedyna lokalizacja największy kocioł w godzinach szczytu trzeba przepuszczać 2-3 autobusy i to w obie strony, a „władza” wie lepiej

 • 11 stycznia 2019 o godz. 10:38

  Znal masę ludzi z Zacisza – nikt z nich nie pracuje po drugiej stronie Wisły! a nawet nigdy nie jeździły metrem I linią!

 • 11 stycznia 2019 o godz. 10:47

  Zawistników i myślących inaczej boli i to, że inni będą mieli lepiej. Puknijcie się w główkę szanowni kretyni.

  Metro na Zaciszu jest tak samo potrzebne jak na Bródnie czy Targówku. W odróżnieniu od rejonów dzielnicy Targówek, które mają komunikację miejską , poza 120 jeżdżącą coraz gorzej i okrojoną 512-ą nie ma tu nic.
  Dojazd do szpitala , przychodni Bródnowskich czy Praskich to tragedia. Jedzie się długo, lub z wieloma przesiadkami. To,że jeździmy głównie samochodami, to wymuszona przez dotychczasową politykę komunikacyjną miasta, konieczność. Na starym Zaciszu też mieszkają seniorzy, też mieszkają ludzie, którzy dojeżdżają do pracy komunikacją miejską. Jak już powiedziano stacja powstaje ” przy okazji” i to dobrze, bo tu w większości mieszkają zwykli ludzie i to wcale nie burżuje za jakich mają ich zawistnicy.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 10:59

  zamiast poprowadzić metro do Białołęki, aż za Trasę Toruńską gdzie na nowe osiedla sprowadziły się dziesiątki tysięcy ludzi, buduje się przystanek w okolicy domków prywatnych zamieszkanych przez góra kilka tysięcy ludzi.. przy Toruńskiej są też wydzielone tereny np. na duże parkingi, ciekawe kto zarządził przystanek na Zaciszu, komu zależało na podniesieniu wartości jego domku?

 • 11 stycznia 2019 o godz. 11:02

  @Mieszkaniec Zacisza
  Nie tłumacz bałwankom, bo i tak nie pojmą prostych rzeczy. Najlepiej gdyby metro zamiast zatrzymywać się na stacji Zacisze „wpadało” na moment do wysoko zabudowanej i gęsto zaludnionej LLU-LZA-EZG-Białołęki. I jeszcze lepiej gdyby było wyposażone w wagony platformy do przewożenia wspomnianych LLU-LZA-EZG rocznik 2005, 200 tys. km, aby wek, z zawodu sales-manager, mógł w centrum zaparkować ;-))
  Oczywiście bałwanek nie rozumie, że przygotowanie inwestycji typu droga ekspresowa czy autostrada w szczerym polu (coś znacznie „prostszego” niż metro!!) to proces inwestycyjny, który trwa minimum 10 lat: studia ekonomiczno-techniczno-środowiskowe, negocjacje, wykupy gruntów, decyzje środowiskowe, uzgodnienia międzybranżowe, projektowanie, przygotowanie procesu budowy, przebudowa urządzeń podziemnych i naziemnych, umowy z podwykonawcami, budowa, dokumentacja powykonawcza, odbiory… Tony i gigabajty dokumentacji. No, ale „przecież plany można zmieniać” z miesiąca na miesiąc, gdyby tylko ktoś pomyślał. Bo projekt to kilka kresek na papierze. :-))

 • 11 stycznia 2019 o godz. 11:11

  Kij wam wszystkim w oko! będę miał 400 metrów do tej stacji a do tego własny garaż i ogródek za domem! i wy wszystkie plebsy z bloków będziecie mi zazdrościć!

  Traalalalalalala

 • 11 stycznia 2019 o godz. 11:20

  Metro do Marek :)

 • 11 stycznia 2019 o godz. 12:04

  Drogi „~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~” i Mieszkańcu Zacisza
  Waszych wpisów taki „edekodkredek” i jemu podobni nie pojmą . Rzeczowe argumenty to rzucanie pereł przed wieprze . Dla nich czytanie ze zrozumieniem czy logiczne myślenie to nieosiągalna umiejętność.
  „”edekodkredek” to dla mnie Słoik rzucający z zawiści na prawo i lewo obrzydliwe posądzenia.

  PS
  „ciekawe kto zarządził przystanek na Zaciszu, komu zależało na podniesieniu wartości jego domku?”
  – Słuchanie TVP-1 i Radia Maryja skutkuje takimi wnioskami.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 13:31

  do mamonka: a 500? rozumiem ze polowa tutaj siedzi na zasiłkach ale przpyominam, że to jedyny sposób dojazdu z Zielonego Zacisza

 • 11 stycznia 2019 o godz. 14:23

  do też mieszkający na Zaciszu: nooo to powodzonka :D jak ci beje z wileniaka przetrzepią garaż

 • 11 stycznia 2019 o godz. 16:06

  Nie dziwne że średnia życia w tym kraju jest dość krótka a na ulicy większość ma wykrzywione w grymiasie twarze.

  Mniej przemądrzalstwa, mniej podejrzliwości, mniej narzekania, mniej zawiści i mniej życzenia sąsiadowi by miał gorzej niż ja.

  Zajmijscie się ludzie czymś bardziej kreatywnym – własnym rozwijem, pracą, pasjami, a jak już macie naprawiać świat to nie z za klawiatury komputera tylko zakasajcie rękawy i do roboty.

  Zgłaszajcie inicjatywy lokalne, lobbujcie za ich realizacją, wnioskujcie o posadzenie drzewa w okolicy, poprwę oświetlenia, naprawe chodnika, odnowienie trawnika i tak dalej. Konstruktywnych działań nigdy nie za mało.

  Ale nie – pewnie na to nie macie czasu – bo zarobieni jesteście, bo to nie wasza sparwa, bo wam za to nie płacą…

 • 11 stycznia 2019 o godz. 16:13

  Jan : 500 nie chodzi przez Zacisze a ZZ to od zawsze Bródno ! Starego Zaciszanina nie przekonasz !!

  PS. Swojego czasu developer załatwił przyklejenie ZZ do Zacisza a tak naprawdę to nijak się ma ten osiedlowy moloch do willowej zabudowy i problemów prawdziwego Zacisza. Inny świat inne problemy i lepsza komunikacja .
  PS II
  Ile czasu idziesz do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej?
  Ile autobusów odjeżdża z tego lub innego przystanku i w jakich kierunkach? Nie narzekaj , masz wybór, nie musisz jeździć tylko i wyłącznie 500-ką malkontencie.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 17:56

  Jeszcze chwilka , jeszcze momencik, a z Zacisza zaczną znikać domki, a w ich miejsce wyrosną blokowiska. Tak to się niestety kończy. Zaciszanie będą uciekali stamtąd (sami) szybciej niż im się wydaje. Bo dom za domem będzie kupował / przejmował inwestor, a potem: raz , dwa i nie ma domku, a w ich miejsce powstanie najpierw jeden bloczek , a potem kolejne. I nie ma co się zapierać, że nikt nie sprzeda swojego domu i swojej działki, bo to jest po prostu kwestia ceny.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 18:49

  @też mieszkający na Zaciszu: a ja mam góra 700 m. Pozdro!

 • 11 stycznia 2019 o godz. 18:53

  do kretynów: metro przez Zacisze zaplanowano wiele lat temu, gdy nikomu nie śniło się, że za Toruńską zmarnuje się tyle żyznych gleb pod „getta na miedzy”.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 19:03

  Do Anonim – możliwe, że umiesz wróżyć, to przepraszam, ale jeżeli nie to raczej twoja przepowiednia się nie sprawdzi. Na mojej ulicy przykładowo wolno podnieść o pół kondygnacji. Bloczyska nie postawisz przy cieniusienkiej ulicy osiedlowej. Trzeba by było też kilka instancji przekupić by tu blok wybudować.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 20:01

  Stacja na Zaciszu jest po to, aby uzyskać sensowne długości tuneli między stacjami. Ze względów bezpieczeństwa w tunelu może znajdować się jeden pociąg. Między Trocką a Kondratowicza pociąg by pewnie jechał ze 3 minuty, czyli częstotliwość na całej linii by była ograniczona do 3 minut. Dodatkowo w miejscu stacji i tak by musiał powstać punkt ewakuacji/wentylatornia.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 20:54

  widzę tu sporo zawiści ludzi którzy się nie dorobili domu.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 21:46

  @zac – naiwny jesteś. Jaki to problem zmienić plan zagospodarowania przestrzennego , nawet studium . Jaki to problem? To naprawdę robi się na bieżąco i to też jest kwestia ceny. Nie licz na to, że jak czegoś dziś się nie da , to za 5-10 lat również nie. Otóż obawiam się, że jeszcze szybciej będzie się dało. Wąskie uliczki ? Jaki problem je poszerzyć ? Słyszałeś coś o specustawie ? Jeśli jej nie ma dla ulic, to wiesz , że jedna nocka i można ją przegłosować. Smutne to, ale jak wiemy możliwe. Zawsze w nowym planie można zapisać szersze drogi. I po kłopocie. Inwestor będzie kupował kolejno domy na całych kwartałach, poradzi sobie i ze zmianą planu miejscowego i z wprowadzeniem zapisu , strzelam: nawet 11 kondygnacji dla bloków.

 • 11 stycznia 2019 o godz. 21:52

  Jestem mieszkańcem zacisza.
  Zielone płoty ze zdjęć widze z okna.
  Do stacji Trocka bede miał 850 metrów.

  Nie wybudowaliśmy stacji płac konstytucji i tej między pl. Wilsona a dw. Gdańskim.

  Po cholerę mi ta stacja Zacisze?
  Mozna by jakoś przygotować teren tak by ja w przyszłości (ewentualnie) łatwiej zbudować lub zrobić wyjątek i zamiast stacji zrobić poprostu przystanek (tak jak w Londynie – poprostu wydrążyć 4 tunele zamiast dwoch w rejonie planowanej stacji i uprościć ja do minimum)

  Waszej fali taniego hejtu bez wartościowych argumentów kompletnie nie popieram. Ale zgadzam sie ze ta stacja jest niepotrzebna

 • 12 stycznia 2019 o godz. 00:05

  @Faktycznie masz racje: stacja A-12 Plac Konstytucji i A-15 Ratusz nie powstały ze względów oszczędnościowych, teraz ich bardzo brakuje, a jednocześnie są trudne do wybudowania (ich budowa byłaby znacznie bardziej kosztowna, ale i też trudniejsza z uwagi na ogromne utrudnienia, w tym konieczność ograniczania ruchu na I linii). Prowizorki (niestety) są najtrwalsze: jak coś od razu nie powstanie i można bez tego żyć, to po co to realizować?
  Metro jest bardzo efektywnym i bardzo drogim środkiem komunikacji zbiorowej. Oczywistym jest, że każda stacja metra przyciąga pasażerów w promieniu ok. 1 kilometra (~10 minut spaceru), większa odległość sprawia, że metro przestaje być atrakcyjne dla pasażera komunikacji miejskiej. Skoro trasa metra powinna połączyć dwa duże osiedla Targówek i Bródno – a metro buduje się po to, aby woziło pasażerów, nie powietrze – to logicznym jest, że należy stworzyć po drodze dodatkową stację, która zbierałaby pasażerów z obszaru, z którego do stacji Trocka lub Kondratowicza jest za daleko.
  Jak napisał Anonim: stacja na Zaciszu jest też po to, aby uzyskać sensowne długości tuneli między stacjami. Ze względów bezpieczeństwa w tunelu może znajdować się jeden pociąg.
  Ponadto: jak chciałbyś zmieścić 4 tunele metra pod ulicą Figara?
  Dalej: czym według Ciebie różni się stacja metra od przystanku metra? :D

 • 12 stycznia 2019 o godz. 06:16

  Każdy musi się znać na leczeniu, prawie, a teraz jeszcze na budowie metra. :D Do picia strukturyzowanej wody Zięby, robienia sobie wlewów witaminy C i bronieniu się przed szczepionkami doszło kopanie łopatką metra pod Zaciszem przez jego mieszkańców.

 • 12 stycznia 2019 o godz. 12:33

  W ChRL przez 20 lat wybudowali w Pekinie 17 linii metra, z czego każda nitka ma mniej więcej tyle co nasza M1.

  Przyjdzie taki czas że Stacja Zacisze będzie 300-400 metrów od 2-3 innych.

  A niska zabudowa zacisza nie wyklucza bloczków np. do 4-5 pięter. Zajdą tu miejsami pewne zmiany.

 • 14 stycznia 2019 o godz. 11:04

  Piszecie głupoty.
  Metro może iść przez Zacisze, i jak idzie to stacja jest oczywista.
  Tylko po co te esy floresy.
  I druga rzecz, znacznie sensowniej i perspektywicznie było prowadzić tunele z Targówka przez PGR do Św. Wincentego, Głębocką i dalej to już można było i do Serocka naziemnie ;-)
  Jak ktoś ma wątpliwości, to gdyby pierwszą linię projektowali Ci „wizjonerzy” co drugą, to do Ursynowa jechało by się z Pola Mokotowskiego Wołoską (bo przecież do szpitala jeździ się metrem, nie karetką), dalej przez Mordor i dopiero do Wałbrzyskiej, i na Ursynów.
  Tak więc przebieg drugiej linii to albo efekt kretynizmu, albo chciejstwa.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 02:38

  Jak dla mnie wszystko ładnie pięknie ale zamiast brać się do rozkopywania kolejnej części targówka wypadało by zakończyć to co obecnie jest rozbabrane. Łodygowa rozbabrana przez Baizola ale wypadało by napisać Bajzola od bajzlu który zrobili na tej ulicy . Przystanek Łojewska z 500,156,409,414 itd . – częściowo rozkopany i zostawiony a po drugiej stronie ulicy robota wre . Na samej ulicy Kondratowicza zrobiono asfaltowe przejazdy przez pas zieleni i było by ładnie pięknie gdyby nie brak oznakowania! -tu to ch.. wie czy można przejechać czy nie i co to w ogóle jest. To i tak jeszcze nic w porównaniu z bezmyślnością jaką ktoś wykazał się budując rondo ma ulicy Chełmżyńskiej w pobliżu przejazdu kolejowego – tu PKP chce estakady w tym roku budować więc rondo zostanie pewnikiem zaorane przez co miliony pójdą w błoto !! Tak zwana ” obwodnica” na Targówku mieszkaniowym również rozkopana i zostawiona chyba dla potomnych ale i ci mają nie lekko bo ich matki nie mają jak wyjść na spacer z wózkiem bo samo pięt można nogi połamać !!!
  Ot taka to polityka miejskich zakładów odpowiedzialnych za remonty oraz utrzymanie dróg- towarzystwo powinno powylatywać na zbity pys… a reszta już by wiedziała co ,gdzie i jak pilnować !!!!

 • 23 stycznia 2019 o godz. 15:19

  Ale wszystko madrale a g* wam do metra na zaciszu

 • 28 stycznia 2019 o godz. 23:46

  4r5ye4
  11 stycznia 2019 o godz. 08:10
  ale lokalizacja ! gorzej być nie mogło, co za cymbał tak wymyślił.

  Oto ten cymbał!!! ;o))))))))))
  4r5ye4

 • 31 stycznia 2019 o godz. 13:30

  Przy Blokowej zagrodzili teren dla budowy wentylatorni. Jednak samej ulicy nie zajęli. Czy to znaczy, że Blokowa będzie przejezdna? Według pierwotnych planów miała zostać zajęta.

 • 31 stycznia 2019 o godz. 19:41

  Czas budowy wentylatorni nie będzie aż tak długi, jak wszystkich stacji; dodatkowo jej budowa nie musi zacząć się wraz z budową stacji w naszym rejonie, jednak trzeba się liczyć z wyłączeniem tego odcinka na 12-18 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.