Budowa metra dotarła na Zacisze

43
Share

Zaczęły się prace przygotowawcze do budowy najmniejszej stacji II linii warszawskiego metra.

 

Charakterystyczne zielone płoty, otaczające teren budowy metra, wyrastają na Bródnie już od dwóch miesięcy. Jednak na Zaciszu, jeśli pominąć prace wodociągowców, cały czas panowała błoga cisza. W końcu to się zmieniło.

 

Wzdłuż ulic Matyldy i Figara stanęły właśnie długie rzędy zielonych płotów, otaczające zaplecze budowy. W przyszłym tygodniu ogrodzenia mają stanąć już po całej linii Figara aż do skrzyżowania z ul. Codzienną

Planowana jest tam stacja metra C19 „Zacisze” – najmniejsza na II linii metra, która prawdopodobnie będzie też jedną z najmniej uczęszczczanych ze wszystkich stacji w Warszawie (eksperci szacują, że ruch na niej będzie na poziomie istniejącej stacji Stare Bielany z I linii).

Dzięki położeniu na uboczu budowa stacji „Zacisze” nie spowoduje tak wielkich komplikacji dla mieszkańców dzielnicy (oprócz oczywiście najbliższego sąsiedztwa), jak to będzie na Bródnie. Jednak jakie dokładnie ulice zostaną zamknięte podczas budowy i którędy zostaną poprowadzone objazdy, miasto wciąż jeszcze nie ujawniło.

Według wciąż niepotwierdzonych informacji rozpoczęcie głównych robót, zamknięcia ulic oraz wprowadzenie objazdów mają nastąpić podczas ferii zimowych w szkołach, które w Warszawie potrwają pomiędzy 28 stycznia a 10 lutego 2019 r.

 

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

43
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx