Centrum Kultury i Aktywności na Siarczanej już działa | targowek.info

Centrum Kultury i Aktywności na Siarczanej już działa

Powolutku i po cichu rozpoczął działalność nowy dom kultury w naszej dzielnicy.

 

Nie było wielkiego otwarcia ani fanfar, lecz od kilku tygodni Centrum Kultury i Aktywności działa w swojej siedzibie na ulicy Siarczanej 6.

Pisaliśmy o tej inwestycji kilkukrotnie. CKiA znajduje się w pięknie wyremontowanej i rozbudowanej zabytkowej willi na Targówku Fabrycznym (Przemysłowym), którą około roku 1900 zbudował właściciel znanej fabryki chemicznej „Kijewski, Scholtze i Spółka” dla swojej rodziny.

Sto lat później willa była jednak kompletną ruiną. Jej generalny remont przez ostatnie trzy lata pochłonął łącznie około 12 milionów złotych z budżetu dzielnicy Targówek. Za tę kwotę, prócz odnowienia całkowicie zrujnowanego budynku, m.in. dostawiono obok efektowny szklany pawilon.

Na razie ilość wydarzeń w nowym domu kultury nie oszałamia. Przez ostatnie kilka tygodni odbyły się tu dwa spotkania świąteczne, potańcówka, koncert kolęd oraz seria zajęć pokazowych dla dzieci i seniorów. Zaraz jednak w targóweckim Centrum Kultury powinno się zrobić tłoczniej – zajęcia cykliczne w budynku na Siarczanej 6 ruszą w lutym po feriach zimowych.

Z ciekawostek, dyrektorem Centrum Kultury i Aktywności jest była wiceburmistrz Targówka Agnieszka Szmulewicz (która rok temu oddała tamto stanowisko w ramach wymiany stołków pomiędzy PO i Spółdzielnią, a także dzięki obietnicy objęcia obecnej funkcji). Zaś organizacją imprez i promocją w CKiA zajmuje się Dorota Kozielska, także była wiceburmistrz Targówka (która cztery lata temu „rozsławiła” Targówek na całą Polskę, otwierając z pompą dwa dni przed wyborami siłownię plenerową, która dwa dni po wyborach została zdemontowana).

Uruchomienie działalności w głównym budynku CKiA nie kończy jeszcze prac budowlanych w jego okolicy. Dzielnica planuje tu jeszcze m.in. przebudowę ul. Siarczanej na ciąg pieszy i drogę pożarową (z wjazdem od strony ul. Rybieńskiej), a w dalszej przyszłości budowę biblioteki na sąsiedniej wolnej działce (od strony ul. Józefowskiej).

Strona internetowa Centrum Kultury i Aktywności na Targówku Fabrycznym, na której ukazują się informacje o programie placówki, znajduje się tutaj.

 

zdjęcie na górze: Facebook/Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Centrum Kultury i Aktywności na Siarczanej już działa

 • 28 stycznia 2019 o godz. 06:56

  Ciekawe jak to będzie prowadzone skoro kierownictwo jest z nominacji politycznej lemingowej partii.

 • 28 stycznia 2019 o godz. 08:54

  Pralnia :)

 • 28 stycznia 2019 o godz. 10:26

  Czy pociotki już zatrudnione z pensyjką 2500-3000 netto/m-c? Czy będziemy bawić za nasze podatki wasze bachury?

 • 28 stycznia 2019 o godz. 11:31

  w ckia pracuje także radna Aneta Wyczółkowska więc jak widać jest to miejsce w którym PO rozdaje stołki swoim. Nie ważne mizerny mizerny ale wierny

 • 28 stycznia 2019 o godz. 12:35

  Niezłe 12 mln – budynek o tej kubaturze – równie efektowny kosztowałby urząd ok 3.5 mln (wraz z wyposażeniem)

  P-R-A-L-N-I-A

 • 28 stycznia 2019 o godz. 15:42

  lepsze to niż tramwaj z tęczowymi wiatraczkami.

 • 28 stycznia 2019 o godz. 20:42

  w 6 miesięcy 778 tyś. wydano na ckia a budynek działa od 16.12.2018 zatrudnionych jest 10 osób. średnio na 1 osobę 13 tyś. Tak wygląda dzielenie się stołkami przez PO i już wiecie dla kogo i po co tworzy się takie miejsca

 • 29 stycznia 2019 o godz. 08:52

  „a w dalszej przyszłości budowę biblioteki”

  Przepraszam, jaki sens ma dziś budowa bibliotek, gdy mamy całą gamę środków masowego przekazu, choćby internet? Nie mówiąc już o tym, że ludzie po prostu nie czytają. Zaś ci, którzy czytają, raczej pójdą zakupić do księgarni nową książkę. Używanej nie wypożyczą ze względu na zarazki. Wiadomo kto tę książkę miał w rękach? Dodatkowo, jeśli w danej pozycji są wątki erotyczne, to niektóre strony mogą być jeszcze bardziej wiruso- lub bakteriogenne.

 • 29 stycznia 2019 o godz. 09:07

  „- Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie – mówi Jarosław Kaczyński. Ujawniamy nagranie, na którym prezes PiS opowiada za zamkniętymi drzwiami o wartej 1,3 mld zł inwestycji spółki Srebrna.” Już wiadomo czemu trole z pisu się tak uaktywniły – bo ich prezes robi przekręty na miliardy. :)

 • 29 stycznia 2019 o godz. 12:56

  Arek, doczytaj please te odkrywcze wiadomości do końca i ze zrozumieniem, nie wystarczy czytanie samych nagłówków w gw, zresztą w ogóle gw nie wystarczy żeby mieć realny obraz czegokolwiek

 • 29 stycznia 2019 o godz. 18:15

  PIS to jedno g**no a PO drugie.
  To skandal że te osoby zamiast być odsunięte piasują te stanowiska.
  O cenie inwestycji już nie wspominając…

 • 30 stycznia 2019 o godz. 20:07

  oooo proszę :))) czyli zatrudnienie znalazły dwie byłe panie burmistrz i aktualna radna buahahahha dobre :)))) ciekawe kto jeszcze znalazł tam bezpieczną przystań ;)

 • 5 lutego 2019 o godz. 19:14

  „„- Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie – mówi Jarosław Kaczyński. ” – to prawda. W Warszawie nie ma planów zagospodarowania przestrzennego i wieżowce powstają na podstawie warunków zabudowy, tzw. wuzetek. Warunki te są w dużej mierze uznaniowe. Jak urzędnik będzie chciał to da, a jak nie to nie da. W efekcie przy Towarowej kilka wieżowców w różnych miejscach warunki dostało, a nie dostał ich jedynie wieżowiec Srebrna. Kaczyński jest tutaj realistą. Ja osobiście wolę, gdy samorząd stwarza równe prawa dla wszystkich inwestorów, ale to już sprawa na inną dyskusję…

 • 6 czerwca 2019 o godz. 14:04

  Remont zrobiony budynku a dojazd tragiczny. Cały obraz planowania w dzielnicy. Wydane miliony a obok slams.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.