Kradzież roku: ktoś ukradł myszołowca! Który potem złodziejowi uciekł

24
Share

Różne rzeczy kradną na Targówku, ale takiej kradzieży chyba jeszcze nie było…

 

Myszołowiec towarzyski to drapieżny ptak z rodziny jastrzębowatych. „Towarzyski” jest dlatego, że tworzy małe stada i poluje w grupach złożonych z kilku osobników. W naturalnym środowisku żyje w obu Amerykach, ale daje się go tresować, więc jest też używany w sokolnictwie i w związku z tym spotykany także w Polsce. W tym, jak się okazuje, również na ulicy świętego Wincentego.

Właśnie myszołowca towarzyskiego z Targówka ukradł na początku 2019 roku nieznany sprawca. 4 stycznia złodziej włamał się do biura przy ul. Św. Wincentego i dokonał kradzieży drapieżnego ptaka, razem ze specjalną rękawicą sokolniczą.

Chyba jednak złodziej nie był znawcą myszołowców, bo niedługo po kradzieży, z drapieżnym ptakiem na ramieniu, poszedł do sklepu zoologicznego, żeby podpytać, czym takie zwierzę się żywi. Chwilę potem myszołowiec okazał się jednak nietowarzyski i odfrunął z ramienia złodzieja.

Historia ma szczęśliwie zakończenie: ptaka odłowił ekopatrol straży miejskiej i myszołowiec wrócił do właścicielki z Targówka.

Natomiast policjanci wciąż szukają ptasiego złodzieja. M.in. zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu i na jego podstawie uzyskali rysopis podejrzanego mężczyzny.

Policja ujawniła powyższe zdjęcia i apeluje, żeby każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma jakiekolwiek informacje odnośnie opisanego zdarzenia, skontaktował się osobiście lub telefonicznie z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, bądź pod całodobowym numerem telefonu (22) 603-81-71, lub policjantem prowadzącym sprawę tel. (22) 603-81-52 powołując się na numer l.dz. KPD-II-114/19 (SWD-5641/19). Informacje można przekazać także w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.

 

źródło, zdjęcia: Policja

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx