MPO przestanie wywozić śmieci z Targówka? | targowek.info

MPO przestanie wywozić śmieci z Targówka?

Aukcja elektroniczna w przetargu na odbiór odpadów komunalnych w Warszawie przyniosła nieoczekiwaną zmianę operatora w naszej dzielnicy.

 

Od pięciu lat śmieci z całego Targówka wywozi MPO. Jednak wkrótce to może się zmienić. Władze Warszawy prowadzą przetarg na wywóz śmieci z miasta przez kolejne trzy lata. Jednym z głównych elementów przetargu była aukcja elektroniczna, której wyniki ogłosili wczoraj urzędnicy.

Jesli chodzi o naszą okolicę, oferta MPO przepadła z kretesem – najlepszą ofertę wywozu śmieci z Targówka i Białołęki (te dwie dzielnice będą obsługiwane łącznie) złożyło konsorcjum pod przewodnictwem firmy Partner, które za wywiezienie 1 tony odpadów zaproponowało średnią cenę 443,76 zł.

Firma Partner ma siedzibę na ul. Płytowej na Białołęce, nad kanałem Żerańskim. Dzięki temu, że bazę ma blisko Targówka, mogła zaproponować konkurencyjne ceny. Wcześniej Partner odbierał odpady komunalne m.in. w Ząbkach.

Rozstrzygnięcia aukcji elektronicznej nie oznaczają automatycznie zwycięstwa w przetargu i podpisania umowy. Nim to się stanie, urzędnicy będą jeszcze weryfikować dokumenty dostarczone przez firmę, nie jest wykluczone też, że przegrani (np. MPO) odwołają się do Krajowej Izby Odwoławczej. Te rozszygnięcia zajmą parę miesięcy, a po podpisaniu umowy, firma będzie miała jeszcze kolejne trzy miesiące na przygotowanie się do pracy.

Miasto podkreśla, że do podpisania nowej umowy, wywóz śmieci z Targówka będzie realizował dotychczasowy operator, czyli MPO. Śmieciarki firmy Partner powinny pojawić się w naszej dzielnicy w okolicy lata, a może dopiero jesienią 2019 r. Nowa umowa będzie obowiązywała przez trzy lata, do roku 2022.

 

Przeczytaj też: Kolejna śmieciowa rewolucja: jak segregować śmieci w 2019 roku? 

 

zdjęcie na górze: Facebook/Partner

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “MPO przestanie wywozić śmieci z Targówka?

 • 29 stycznia 2019 o godz. 09:49

  MPO zatrudnia na podstawie umowy o pracę i płaci tyle co na umowie składki i podatek od pensji. Prywatne firmy zatrudniają na śmieciówkach lub umowy na najniższą krajową. Ciekawe kto będzie wywoził śmieci jak w przyszłym roku Niemcy otworzą rynek pracy dla Ukraińców ?

 • 29 stycznia 2019 o godz. 10:10

  MPO to syf i patologia, takiego syfu pod blokiem nie było jak był poprzedni operator, zdaje się że byś. Pojemniki od bysia były co miesiąc wymieniane i czyszczone, pracownicy zostawiali po sobie porządek, zamiatali to co wypadło ze zgniatarki. MPO to same gbury, pojemniki oblepione wielomiesięcznym (jeśli nie letnim) syfem, wszystko śmierdzi, po ich odjeździe wszędzie po podwórku walają się śmieci.

 • 29 stycznia 2019 o godz. 10:56

  MPO zatrudnia na umowie o pracę- a ile płaci? Tyle, że ciągle wiszą ogłoszenia o zatrudnieniu. Poza tym to jest folwark HGW i Trzaskowskiego, jako spółeczka miejska zatrudnia za WIELE pln pociotków PO i radnych.

 • 29 stycznia 2019 o godz. 11:36

  Ahahaha beda odbierac przez miesiac a potem smieci beda gnily w blokowiskach i przez domami

 • 29 stycznia 2019 o godz. 11:53

  Malo kto wiedzial o kakims konkursie elektronicznym :-(:-(:-( yez bym glosowala (Praga Pln).

 • 29 stycznia 2019 o godz. 12:21

  MPO to „pany” Kiedy chcą to przyjadą po śmieci a jak zwrócisz im uwagę to warczą – Możemy w ogóle nie zabierać a o wypychaniu pojemników z garażu na -1 nawet mowy nie ma (jeden chory na serce drugi ma chory kręgosłup ) a swoja droga który lekarz podpisał im zdolność do tak ciężkiej pracy .Jak był Zbyś wszystko było OK! Terminowo i czysto !

 • 29 stycznia 2019 o godz. 12:40

  czas aby firme MPO która zawsze prowadziła hgw i obecne włodarze ratusza wyeliminowac. To patologia. A włodarzom niech sie zajmą CBA i inne organy jesli hgw i jej przydupas nie zniszczyli dokumentów. Czas aby przeswietlic umowy przetargowe na wywóz smieci i brak środków ze strony MPO i udzielenie kredytu przez ratusz MPO. Co na to unia? Zakaz udzielania publicznej pomocy bez zgody Unii.

 • 29 stycznia 2019 o godz. 13:45

  Myślę,że miasto nie powinno oddawać prywatnym spółkom wywozu śmieci ,mając własną nowocześnie wyposażoną bazę. Gdzie było monitorowane co się dzieje z naszymi odpadami,odpowiednia segregacja i utylizacja.Male spółki nie mają odpowiedniego zaplecza Zatrudniają pracowników na umowy śmieciowe,bez żadnych warunków socjalnych kilka osóbzatrudnionych legalnie.Obawiam się że znowu będziemy oglądali dzikie wysypiska w podwarszawskich miejscowościach.Błędem zarządu miasta jest utrzymywanie w spółce MPO zarządu i dyrekcji /razem kilkadziesiąt osób/przypadkowo mianowanych swoich urzędników,nie mających przygotowania merytorycznego.
  pozdrawiam Andrzej Olszewski

 • 29 stycznia 2019 o godz. 17:06

  Generalnie jestem wyznawcą że jak miasto jest właścicielem MPO to powinno mu po prostu zlecać prace a nie ogłaszać przetargi, to tak jakbym w firmie miał własnego mechanika, ale ogłaszał konkurs czy ktoś zrobi mi taniej. Bez sensu, MPO to firma miejska i powinna mieć pierwszeństwo, a firmy prywatne w drodze konkursu na obszary na które moce przerobowe MPO nie starczają.

 • 30 stycznia 2019 o godz. 00:13

  Nowy wątek w sprawie kryzysu śmieciowego w Warszawie czyli K Towers a spalarnia….
  Newsweek: „W odpowiedzi do władz miasta docierają pogłoski, że mogą mieć kłopot z uzyskaniem 600 mln zł unijnej dotacji na budowę spalarni śmieci”

 • 30 stycznia 2019 o godz. 13:46

  A może zanim zdecyduje ratusz o podpisaniu umowy z firmą Partner należało by dokładnie przeanalizować uch skuteczność w recyklingu odbieranych odpadów, by się potem nie okazało, że mają rzeszę podwykonawców, którzy składują odebrane posortowane odpady na wynajętych składowiskach i pewnego dnia firma się zwinie, a dzielnica będzie musiała na własny koszt usunąć śmieciowiska. Wtedy się okaże, że przetarg był niewypałem.

 • 31 stycznia 2019 o godz. 17:54

  Cieszą wyważone komentarze n.t. MPO. Dołączam się do nich.Mieliśmy już latem 2018 sytuację na Mokotowie ,gdy pewna firma prywatna zwinęła interes,a ,,gburzy” z MPO ratowali z kłopotu jeżdżąc dodatkowo.Mogliby w tym czasie odpoczywać, a sprzątali pozostawiony ,,syf”

 • 9 czerwca 2019 o godz. 21:58

  A ja już jakiś czas przyglądam się sytuacji w Warszawie i uważam, że MPO działa o wiele sprawniej. W mojej dzielnicy (Ursus) śmieci są zawsze zabierane na czas i to w odpowiedni sposób, tj. nie ma żadnych porozwalanych worków czy pozostałości. Nie bądźmy już tacy krytyczni :)

 • 10 czerwca 2019 o godz. 08:36

  No, firma Partner daje ciała po całej długości. MPO wywoziło sprawnie, a od początku miesiąca, w komorach zsypowych na Orłowskiej, smród, syf, przepełnione pojemniki.

 • 10 czerwca 2019 o godz. 13:45

  po co zmieniać, jak teraz jest ok ? MPO to sprawdzona firma, obsługuja prawie całą Warszawę i jakoś nikt nie narzeka to po co szukać na silę czegoś innego?

 • 13 czerwca 2019 o godz. 08:33

  Witam, zarządzam Wspólnotą na ul. Janinówka, odpady odbiera od nas oczywiście MPO. Muszę przyznać, że nie jestem zadowolony z ich usług, od kwietnia tego roku a konkretnie od świąt wielkanocnych nie udało się im odebrać gabarytów a w harmonogramie jest taka czynność co tydzień, nie wspomnę już jaki pozostawiają po sobie porządek kto korzysta z ich usług to wie:). Dzięki temu, że mamy zainstalowany monitoring namierzyłem jednego z pracowników MPO który zrobił sobie w zsypie ubikację (sikał sobie do kratki). Serwis sprzątający zgłaszał, że pomimo sprzątania i mycia jest dziwny zapach (latem jak jest każdy możne sobie wyobrazić), „wielki brat” namierzył sprawcę. Takie zachowanie mogło być powielane tez w innych miejscach. Nie będę opisywał jaka była reakcja niektórych pracowników w siedzibie MPO na ten proceder. Uważam, że ta zmiana powinna korzystnie wpłynąć na same podejście MPO do swoich obowiązków nie będą myśleć, że są nie zatapialni na rynku odpadów. Jak będzie zobaczymy, myślę, że gorzej nie będzie:) jestem dobrej myśli na tę zmianę. Pozdrawiam wszystkich komentujących:)

 • 2 października 2019 o godz. 00:18

  Pomimo zaplacenia za wywoz smieci za caly rok 2019 smiecie wywieziono /1 worek/ w maju,potem w lipcu ,wrześniu.Prosze o harmonogram w październiku.b r.

  ierniku .b.r,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.