Następny Kubica będzie z Bródna? | targowek.info

Następny Kubica będzie z Bródna?

Kacper Turoboyski ma dopiero 10 lat, ale już odnosi wielkie sukcesy w motosporcie. Poznajcie kartingowego Mistrza Polski z naszej dzielnicy.

 

Robert Kubica, dziś najsłynniejszy polski kierowca wyścigowy i jedyny Polak ścigający się w Formule 1, miał 10 lat, gdy uzyskał licencję kartingową. W tym samym wieku Kacper Turoboyski osiągnął dużo więcej – jest już Kartingowym Mistrzem Polski w dziecięcej kategorii Baby Rok!

To, co dla nas jest najważniejsze, to że młody kierowca wyścigowy jest mieszkańcem dzielnicy Targówek. Mieszka z rodzicami na Bródnie, a wyścigi łączy z nauką w szkole podstawowej nr 42 im. Gałczyńskiego na ul. Balkonowej.

Kacper posiada licencję kierowcy kartingowego od szóstego roku życia, ale przygodę z kartingiem rozpoczął jeszcze wcześniej – już w wieku pięciu lat. Na podium wyścigów kartingowych stawał 12 razy, zaś w 2018 roku oprócz pierwszego miejsca w Kartingowych Mistrzostwach Polski, zdobył także Puchar Rok Cup Poland.

„Ten sport jest jego pasją, każdą wolną chwilę najchętniej spędzałby na torze. Jest przy tym ogromnie zdolny, zdeterminowany, łatwo się nie poddaje” – mówi targowek.info pani Marta Turoboyska, mama Kacpra.

Jeśli jednak myślicie, że poza wyścigami (i nauką w bródnowskiej podstawówce) Kacper nie widzi świata, to się mylicie:

„Syn od kilku lat uprawia równolegle także karate. Reprezentuje Bielański Klub Kyokushin Karate. W 2018 roku m.in. wygrał w Mazowieckiej Lidze Karate w swojej kategorii” – dodaje mama uzdolnionego mieszkańca Bródna.

Gratulujemy Kacprowi sukcesów sportowych w 2018 roku i życzymy powodzenia w kolejnych latach. Przed nim jeszcze daleka droga, ale kto wie, może kiedyś reprezentant naszej dzielnicy wystąpi w Formule 1?

 

Na wszystkich zdjęciach: Kacper Turoboyski / zdjęcia dzięki uprzejmości rodziców Kacpra

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Następny Kubica będzie z Bródna?

 • 7 stycznia 2019 o godz. 08:23

  Go Kacper!

 • 7 stycznia 2019 o godz. 08:42

  Wow! To kartę rowerową można uzyskać dopiero w wieku 10 lat a licencję kierowcy już w wieku 6 lat? :-)) Ciekawe.
  Chociaż przyznam, że nie rozumiem tych dwóch zdań z artykułu:
  „miał 10 lat, gdy uzyskał licencję kartingową”
  „Kacper posiada licencję kierowcy kartingowego od szóstego roku życia”
  No to od 6 czy 10 roku życia posiada licencję? :-))

 • 7 stycznia 2019 o godz. 08:53

  Od 10 roku życia licencję kartingową miał Robert Kubica. Myślę że jest to dość wyraźnie w artykule napisane. Sądzę jednak że to prowokacja z Twojej strony .Pozdrawiam

 • 7 stycznia 2019 o godz. 08:56

  do „tak czy siak, powodzenia” czytaj ze zrozumieniem. RK miał licencję od 10 roku życia.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 10:13

  Super Kacper! Życzę Ci sukcesów sportowych i szkolnych! Może w tym roku to Ty zostaniesz Orłem Targówka jak Twoje koleżanki szkolne w poprzednich latach! Powodzenia!

 • 7 stycznia 2019 o godz. 10:15

  nie on jedyny
  tylko mało kto w Polsce zajmuje się profesjonalnie szkoleniem dzieci
  w systemie szkolącym z prawdziwego zdarzenia takich jak on było by więcej
  a obecna F1 na takich młodych z wynikami dużo ale potrzebuje tych z kasą i sponsorami
  więc myślę, że jeszcze wiele lat będziemy czekać na kogokolwiek w ścisłej czołówce światowej.
  Obecnie bez wyjazdu z Polski nie ma szans

 • 7 stycznia 2019 o godz. 11:18

  Ilu takich jest? Bez liku, więc to żadne aj waj, a wręcz żenujące by o tym pisać, tak jakby na Bródnie nie było innych zdolnych i z sukcesami dzieciaków…

 • 7 stycznia 2019 o godz. 11:40

  Pusia, żenujące nie jest to że pisze się o zdolnym chłopcu, lecz raczej to, że na Bródnie i Targówku gmina wraz z burmistrzem nie stworzyła specjalnego funduszu, który by wspierał zdolne dzieci z dzielnicy! Fajnie gdy rodziców jest stać by dziecięce pasje i zdolności wspierać i finansować, gorzej gdy dziecko jest zdolne a nie ma finansowego zaplecza! Moim zdaniem burmistrz Sławomir Antonik dużo by zyskał, gdyby taki fundusz stworzył ale nie wiem czy mu na tym wogóle zależy, zwłaszcza że już jest po wyborach samorządowych a on kuchennymi drzwiami ponownie został wybrany burmistrzem na kolejną kadencję!

 • 7 stycznia 2019 o godz. 14:25

  Brawo dla rodziców, że rozwijają w dziecku pasje…. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy Kacpra :)

 • 7 stycznia 2019 o godz. 15:39

  Pusia,
  a co o tym sądzi tata chłopca? Czy jest dumny? Czy jeździ samochodem sportowym? Kto w tym młodym człowieku zaszczepił pasję aktywnego siedzenia za kółkiem zamiast za smartfonem?

 • 7 stycznia 2019 o godz. 15:42

  Powodzenia. Chłopak bardzo zdolny i super ,że ktoś zwraca uwagę na jego sukcesy. Wytrwałości dla Kacpra i jego rodziców oraz poważnych sponsorów.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 16:25

  My tu gadu gadu o gokartach, a dalej nie wiemy jak nam Bródno chcą zamienić w getto!

 • 7 stycznia 2019 o godz. 17:12

  Pusia, bez liku to jest takich tępych dzid jak Ty, na Bródnie również. Ale taka reakcja to typowa agresja sfrustrowanego życiowego przegrywa. A ten chłopak jest nieprzeciętnie zdolny i zdeterminowany, to jest ewidentny talent i oby miał możliwość rozwijać go dalej.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 23:06

  Jaki fundusz o czym wy mówicie? I co nawet jak zainwestuje się w kogoś zdolnego a bez forsy to Gucio będzie, u nas motorsports ma słabo że sponsorami, trzeba mieć własną kieszeń bez dna. Więc po co marnować na kogoś kasę kto potem sam tego nie uniesie finansowo. Jak już wspierać to tych co już sobie dobrze radzą i mają środki, więc jak wspierać to np osobę z artykulu

 • 8 stycznia 2019 o godz. 11:03

  @Obwodnicabezgarbow, fundusz o którym napisałem dotyczył by dzieci i młodzieży uzdolnionej nie tylko w jeździe gokartami lecz uzdolnionej w różnych dziedzinach. Ktoś jest uzdolniony muzycznie, ktoś inny w sporcie a jeszcze inny w przedmiotach ścisłych lub humanistycznych. Chodzi o to by dzieci mogły się rozwijać a w przyszłości być może ktoś z nich będzie pracował na rzecz naszej dzielnicy, naszego kraju. Z inwestowaniem nigdy nie ma pewności, że zawsze się zwróci ale nie robiąc nic nie dajemy sobie szansy by się o tym przekonać. Naszą przyszłością są DZIECI!

 • 8 stycznia 2019 o godz. 13:41

  odstaw leki mamuśka, szkodzą jak widać….

 • 9 stycznia 2019 o godz. 12:06

  bródno już jest gettem. głosujemy jak chcemy, a wybierają aktonika. W windach tylko język ruskookrainski. W autobusach kebaby. Na ulicach błoto. Autobusy sie spóźniają. Wincentego stoi jakby asfalt ukradli. Mostów nie ma. A tęczowy pawełek z rafałkiem chcą mieć syna….

 • 9 stycznia 2019 o godz. 13:26

  Na Targówku i Bródnie same Kubice. Tylko niemieckie bolidy w różnym stanie, a pit-stopy dla Merce-dresów i Bayerische Motoren Werke znajdują się pod blokami, a nie na torach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.