Pod Targówkiem przejechał pierwszy pociąg metra!

48
Share

Zaczęło się :)

 

To mały krok dla ludzkości, ale wielki dla Targówka – wczoraj wieczorem (we wtorek 20.01.2019 po godzinie 20) w tunelu metra pod Targówkiem przejechał pierwszy testowy pociąg metra.

Testowy pociąg metra wjechał na nowo wybudowany wschodni odcinek M2 – od stacji Wileńska, przez Szwedzką (na Pradze) i Targówek Mieszkaniowy do stacji Trocka. W ten sposób rozpoczął się etap kontroli poprawności działania systemów umożliwiających prowadzenie ruchu, które są jedną z ostatnich faz budowy. W specjalnym przejeździe pod Targówkiem wziął udział m.in. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

– Ja jako mieszkaniec Ursynowa podróżuję metrem niemal codziennie. Już wkrótce, będą z niego mogli korzystać również mieszkańcy dalszej części Pragi, a także Targówka. Mam nadzieję, że dalsze testy, finisz budowy, a później odbiory pójdą równie sprawnie co dzisiejszy przejazd – mówił Rafał Trzaskowski.

Kolejne pociągi będą jeździły pod Targówkiem dzisiaj i w następnych dniach. W czasie przejazdów testowych kontrolowana będzie poprawność działania wszystkich urządzeń znajdujących się w nowych tunelach i na stacjach, a także ich współdziałanie z systemami pokładowymi pociągów obsługujących linię.

Testy ruchowe są jednym z ostatnich etapów budowy. Po ich zakończeniu rozpoczną się ostatnie prace wykończeniowe. Budowa stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka, a także łączących je tuneli, zakończy się w maju 2019 r. Wówczas rozpoczną się odbiory techniczne nowego odcinka – mieszkańcy powinni pojechać metrem na Targówku pod koniec wakacji.

 

zdjęcie na górze: pierwszy pociąg metra na stacji Targówek Mieszkaniowy, fot. ZTM

48
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx