Rada Warszawy oficjalnie: obwodnica Śródmieścia o 2 lata później!

78
Share

Zaledwie trzy miesiące po wyborach wykruszyła się pierwsza obietnica wyborcza prezydenta Rafała Trzaskowskiego dla Targówka. Czy ktoś jest zaskoczony?

 

Projekt budżetu Warszawy na rok 2019 (pisaliśmy o nim jeszcze w listopadzie – kliknij tutaj) był dla Targówka tak dobry, że aż nie mogliśmy niego uwierzyć. I dobrze, że nie uwierzyliśmy.

Po całodziennej dyskusji Radni Warszawy przegłosowali wczoraj nowy budżet stolicy oraz wieloletnią prognozę finansową miasta. Wcześniej rządząca naszym miastem koalicja PO-Nowoczesna wprowadziła do nich mnóstwo poprawek – wśród nich tą, która oburzyła całą prawobrzeżną Warszawę: na wniosek prezydenta Trzaskowskiego radni zabrali ponad 400 milionów złotych z naszego odcinka obwodnicy, który miał połączyć Targówek (od Radzymińskiej) z Grochowem (do ronda Wiatraczna).

Nie musimy przypominać, że ta trasa należy do najpilniejszych inwestycji drogowych w Warszawie. Żeby dostać się z Targówka (a także z Białołęki i Pragi) do południowych dzielnic miasta trzeba przebijać się wiecznie zakorkowaną Targową lub wąską i niebezpieczną Zabraniecką. W kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski przekonywał, że ten odcinek trasy jest jednym z jego priorytetów, ba, obiecywał nawet budowę dłuższego odcinka obwodnicy aż do ronda Żaba.

Zaplanowane 406 mln zł miały być wydane na budowę obwodnicy w latach 2021-22. Ale to już nieaktualne. Lekką ręką radni Warszawy przesunęli całą inwestycję o kolejne dwa lata – teraz budowa naszego odcinka tej ważnej trasy zaplanowana jest dopiero na lata 2023-2024 i te terminy są tak samo niepewne jak poprzednie.

Więc jest jak zawsze: kiedy w Warszawie potrzebne są na coś pieniądze, tnie się inwestycje na Pradze i Targówku. Lecz wyborcy to aprobują i wciąż głosują na rządzącą stolicą partię – więc czemu miałoby być inaczej?

 

Przeczytaj też:
* jak w 2016 roku budowa obwodnicy Śródmieścia miała być „pocieszeniem” po skasowaniu budowy mostu i trasy Krasińskiego
* jak w 2017 roku warszawscy urzędnicy zapewniali, że w 2019 roku cała dokumentacja budowy obwodnicy, wraz ze wszystkimi decyzjami administracyjnymi, będzie gotowa
* jak przed wyborami w 2018 roku Rafał Trzaskowski obiecywał budowę obwodnicy śródmiejskiej na odcinku odcinku od ronda Wiatraczna do ronda Żaba

 

zdjęcie na górze: wizualizacja obwodnicy Śródmieścia na Targówku / mat. UM Warszawa

78
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx