Ranking Liceów 2019: Schuman znów lepszy od Lisa-Kuli | targowek.info

Ranking Liceów 2019: Schuman znów lepszy od Lisa-Kuli

Fundacja „Perspektywy” opublikowała ranking szkół średnich w Warszawie. Licea z Targówka „jak zwykle” są dolnej połowie klasyfikacji – ale odnotowały małe awanse.

Tegoroczny ranking „Perspektyw” uwzględnia 87 szkół ogólnokształcących w Warszawie. Znów, jak przez ostatnich kilka lat, najlepszym ogólniakiem stolicy uznano XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Ochoty, które zdobyło… 100 punktów na 100 możliwych – i tym samym zostało też najlepszym LO w całej Polsce.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Na warszawskiej liście znalazły się trzy szkoły z naszej dzielnicy: imienia Schumana, imienia Lisa-Kuli i imienia Czarneckiego.

W tym roku niepubliczne Polonijne LO „Klasyk” nie zostało ujęte w rankingu – najprawdopodobniej szkołę ukończyło za mało maturzystów (w rankingu są tylko szkoły, w których w maju 2018 r. przystąpiło do egzaminu maturalnego minimum 12 maturzystów).

Z tych, które są sklasyfikowane w dzielnicy Targówek, najlepsze licea ogólnokształcące w rankingu „Perspektyw” 2018 to:

56 miejsce w Warszawie: CXXXVII LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. R. Schumana (awans z 60. miejsca w roku 2018) 37.93 pkt

66 miejsce w Warszawie: XIII LO z Oddz. Dwujęz. im. płk. L. Lisa-Kuli (takie samo miejsce jak w 2018) 34.72 pkt

80 miejsce w Warszawie: XLVI LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Czarnieckiego (awans z 82. miejsca w 2018 r.) 29.96 pkt

Cały ranking znajduje sie tutaj.

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Ranking Liceów 2019: Schuman znów lepszy od Lisa-Kuli

 • 14 stycznia 2019 o godz. 08:16

  Wszystko jest lepsze niż Lisa-Kuli. Matematyka jest tam prowadzona w sposób skandaliczny. Nauczyciele, korzystają ze źródeł niezatwierdzonych przez MEN i z nich robią sprawdziany. Niestety zadania robione na lekcjach są „jakby obok” matury. Matematyczki potrafią nie dopuścić do matury, bo tak im się podoba. Osoby, które w liceum Lisa-Kuli dobrze piszą matury, mają mnóstwo korepetycji. Wiem, to, bo udzielam korepetycji od 9 lat i w każdym roku mam kogoś z Lisa-Kuli. Jest tam coraz gorzej.
  Jak ktoś potrafi się sam uczyć to lepiej niech pójdzie do Czarneckiego. Tam nie przeszkadzają w nauce. W Lisa-Kuli będziecie uczyć się wielu niepotrzebnych rzeczy.

 • 14 stycznia 2019 o godz. 09:32

  ten wpis powyżej był identyczny w zeszłym roku frustrat jakiś. Zadziwia fakt, że w Schumanie jest kilkanaścioro uczniów, a w Lisie-Kuli 6-7 klas na rocznik. Z taką garstką Schuman powinien tryumfować…

 • 14 stycznia 2019 o godz. 09:47

  Za moich czasów nie było jeszcze liceum Schumana tylko gimnazjum. Gdyby nie przymus nauki dla patolstwa to byłaby to najlepsza szkoła jaką miałem. Nauczyciele byli fajni, życzliwi i sympatyczni, z zapałem, dużo imprez okolicznościowych, promowana była aktywność uczniów w różnych dziedzinach. Gdyby było tam wtedy liceum to bym chętnie w nim został. Natomiast gdy zacząłem naukę u Lisa-Kuli to szkoła ta, choć nie najgorsza, wydała mi się od razu bardzo skostniała. Nie pamiętam aby ktokolwiek, może poza kółkiem teatralnym, dbał o indywidualny rozwój uczniów. Matematyka rzeczywiście była beznadziejna, na szczęście nie musiałem jej pisać na maturze. Jedyne przedmioty wykładane wybitnie to był język polski oraz biologia. Niestety okrutna prawda jest taka, że w większości tak zwanych renomowanych szkół uczniowie są skupieni przede wszystkim na nauce do matury i olimpiad, a nie ciśnięci z przedmiotów, które i tak są im nie potrzebne. Wiem, że u Lisa-Kuli odmłodniała dyrekcja, zmodernizowano budynek więc mam nadzieję, że zmieni się tam na lepsze bo przecież to ważna szkoła dla Targówka.

 • 14 stycznia 2019 o godz. 09:55

  @m4ght „wiem, to, bo udzielam korepetycji od 9 lat i w każdym roku mam kogoś z Lisa-Kuli” to dużo wiesz. ktoś tu chce zarobić i troluje buahahahhaha

 • 14 stycznia 2019 o godz. 10:57

  @m4ght, Panie Kamilu kiepsko z uczniami na korki ?? już raz miałam wątpliwą przyjemność prostować pana trolling pod innym artykułem, trzymajmy się faktów podstawa musi być zatwierdzona przez MEN a w Lisie co jak co ale matematycy to akurat crème de la crème po kilku podyplomowych i fizyka i informatyka jeżeli chodzi również o pozostałą kadrę też posiadają wysokie kwalifikacje .

 • 14 stycznia 2019 o godz. 12:47

  Co tu dużo pisać, Lis Kula wymiata! Szkoda tylko, że już Śmigła nie ma!

 • 14 stycznia 2019 o godz. 13:38

  Faktycznie, chyba pisałem rok temu nieprzychylny komentarz o Lisa-Kuli. Jak będzie trzeba to w przyszłym roku napiszę. Korepetycje udzielam przy okazji, nie muszę się reklamować. Poza tym na zainteresowanie nie narzekam. Piszę te posty z powodu historii uczniów Lisa-Kuli. Czuję się zobowiązany, ponieważ skargi do dyrekcji, czy nawet kuratorium nie przynoszą skutku. W zeszłym roku w klasie matematycznej z niejasnym przyczyn, nauczycielka matematyki, której nazwiska nie wymienię dopuściła do matury rozszerzonej 1 lub 2 osoby. Wytypowała je na podstawie niejasnych przesłanek. Dwie osoby, które nie zostały dopuszczone, a które uczyłem dostały 90% z podstawy, co było dla nich słabym wynikiem, bo chciały 100%. Nadmienię, że miały pod koniec roku problem z dopuszczeniem do matury podstawowej. Zadania na sprawdzianach, czy nawet poprawkowe „na dopuszczenie do matury” były generowane poza spoza podstawy programowej. Kilka osób przepisało się w w październiku/listopadzie ze względu na informację o niedopuszczeniu do matury.
  Jak nazwiecie nauczyciele, który w klasie z rozszerzonym przedmiotem przepuszcza w pierwszej klasie, w drugiej klasie, aby w maturalnej nie dopuścić do matury podstawowej? Jak to się stało, że przez dwa lata był na poziomie rozszerzonym, a potem nie zasługiwał na podstawowy? „Creme de la creme”? Ja bym nazwał inaczej. Na pewno w tej szkole są dobrzy nauczyciele, ale czasami decyduje najsłabsze ogniwo.

 • 14 stycznia 2019 o godz. 13:46

  Ho, ho. Widać dużo się pozmieniało w liceach. Za moich czasów w Lisie-Kuli tzn. 10 lat temu nie słyszałem o „dopuszczaniu” do matury, chyba, że ktoś nie zdał przedmiotu, miał same pały. Maturę zdawali wszyscy prócz bodajże jednej osoby, która nie przeszła z chemii. Matematyka była słaba ale uczyłem się w klasie humanistycznej, w klasie o profilu ścisłej wiem, że z matury były bardzo dobre wyniki. Słyszałem, że w renomowanych liceach uwala się słabszych uczniów, żeby matury wyszły lepiej w rankingu. Jeśli u Lisa-Kuli tak się dzieje to nie wiem co myśleć.

 • 14 stycznia 2019 o godz. 14:16

  Te rankingi to bzdura, właśnie przez nie nauczyciele nie dopuszczają wiele osób do matury, żeby nie zaniżać średniej w rankingach. Wysoki poziom w tych szkołach to nie zasługa nauczycieli tylko rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na korepetycje. Poziom nauczania i nauczycieli jest żenujący. Powinien powstać ranking szkół, w których dzieci nie mają prywatnych lekcji, a osiągnięcia zawdzięczają nauczaniu w szkole. Myślę że słabiutko wypadłyby szkoły w Polsce.

 • 14 stycznia 2019 o godz. 14:27

  W Lisie-Kuli wyścigu szczurów chyba nie ma a o olimpijczykach też się nie słyszy- chyba nawet nie zachęca się do tego. To szkoła dobra dla tzw. przeciętnego ucznia z optymalnymi ambicjami. Ja też uważam, że należy walczyć z tzw. sztuczną inteligencją. Już za moich czasów mierni uczniowie mieli po 5 korepetytorów jednocześnie, żeby zdać maturę. Średnie i wyższe wykształcenie nie jest obowiązkowe. Rozumiem korepetycje z jakąś trudną sprawą ale nie wbijanie wszystkiego non stop do głowy. Moja znajoma posyłała syna prymusa na korepetycje z matmy i co? Nie zdał! Nie dostał nawet 30%! Mnie nie było stać na korepetytorów, uczyłem się sam, maturę jakoś zdałem i na studia się dostałem. Faktem jest, że nauka z lekcji to za mało, trzeba się dokształcać ale chyba lepiej we własnym zakresie chadzając do biblioteki.

 • 14 stycznia 2019 o godz. 19:08

  Jako rodzica dziecka z 8. klasy SP, który chce iść do 13LO, bardzo mnie zaciekawiła ta troskliwa krucjata Pana Korepetytora m4ght, „który na zainteresowanie nie narzeka”.
  Przeczytałem, że „z niejasnym przyczyn, nauczycielka, której nazwiska nie wymienię dopuściła do matury rozszerzonej 1 lub 2 osoby. Wytypowała je na podstawie niejasnych przesłanek.” Niejasne, nie wymienię, 1 lub 2, niejasnych etc. To zostawię bez komentarza.
  Ciekawi mnie bardziej, co Pan Korepetytor ma na myśli, pisząc o ” niedopuszczeniu do matury rozszerzonej”. Bo o ile ja, jako nauczyciel, wiem, to nie ma czegoś takiego i nigdy nie było… Uczeń albo dostaje promocję i może zdawać na rozszerzeniu, co chce, albo nie zdaje i powtarza klasę.
  „Zadania na sprawdzianach, czy nawet poprawkowe „na dopuszczenie do matury” były generowane poza spoza podstawy programowej.” Czyli skąd były brane? Nie z podręcznika, nie z matur, matur próbnych, opracowań firm typu Operon lub WSiP? To skąd? Ze skryptów trzeciego roku matematyki na politechnice? I kuratorium, które tam było, pozwoliło na to? Trzynaste lo wezmę pod lupę i popytam jeszcze znajomych o tę szkołę, ale w dobrą wolę Pana Korepetytora m4ght nie wierzę…

 • 14 stycznia 2019 o godz. 21:31

  Co z LO szarych szeregów?!!!

 • 14 stycznia 2019 o godz. 22:11

  Dawna SP nr 47 im. Javaharlala Nehru na zjęciu

 • 15 stycznia 2019 o godz. 09:44

  SP nr 47 (przeniesiona z Borzymowskiej w 1963 roku) to obecnie gimnazjum i liceum Schumana.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 18:29

  #JavaharlalaNehru repesent

 • 23 stycznia 2019 o godz. 09:33

  JAK TO ŚMIGI GONZALES JUZ ODSZEDŁ?

 • 24 stycznia 2019 o godz. 15:52

  najlepsiejsza jest LO czarneckiego . skończyła ją sama monika olejnik , i proszę jakom jest teraz wielkom celebrytkom , a jaka zajadła i pyskata : )

 • 20 marca 2019 o godz. 17:52

  Schuman jest super. Poziom przyzwoity. Dużo zajęć rozwijających ucznia. No i Schum TV – Zuziak wymiata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.