Ranking Liceów 2019: Schuman znów lepszy od Lisa-Kuli

18
Share

Fundacja „Perspektywy” opublikowała ranking szkół średnich w Warszawie. Licea z Targówka „jak zwykle” są dolnej połowie klasyfikacji – ale odnotowały małe awanse.

Tegoroczny ranking „Perspektyw” uwzględnia 87 szkół ogólnokształcących w Warszawie. Znów, jak przez ostatnich kilka lat, najlepszym ogólniakiem stolicy uznano XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Ochoty, które zdobyło… 100 punktów na 100 możliwych – i tym samym zostało też najlepszym LO w całej Polsce.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Na warszawskiej liście znalazły się trzy szkoły z naszej dzielnicy: imienia Schumana, imienia Lisa-Kuli i imienia Czarneckiego.

W tym roku niepubliczne Polonijne LO „Klasyk” nie zostało ujęte w rankingu – najprawdopodobniej szkołę ukończyło za mało maturzystów (w rankingu są tylko szkoły, w których w maju 2018 r. przystąpiło do egzaminu maturalnego minimum 12 maturzystów).

Z tych, które są sklasyfikowane w dzielnicy Targówek, najlepsze licea ogólnokształcące w rankingu „Perspektyw” 2018 to:

56 miejsce w Warszawie: CXXXVII LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. R. Schumana (awans z 60. miejsca w roku 2018) 37.93 pkt

66 miejsce w Warszawie: XIII LO z Oddz. Dwujęz. im. płk. L. Lisa-Kuli (takie samo miejsce jak w 2018) 34.72 pkt

80 miejsce w Warszawie: XLVI LO z Oddz. Dwujęz. im. Stefana Czarnieckiego (awans z 82. miejsca w 2018 r.) 29.96 pkt

Cały ranking znajduje sie tutaj.

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx