WOŚP w tym roku gra dla dzieci… i fanów metra z Targówka :)

56
Share

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę, ale już w sobotę spotkacie wolontariuszy w dzielnicy!

 

Zbiórka w tym roku przebiega pod hasłem: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Cel 2019 roku: kupno nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Chodzi o rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG, ultrasonografy, echokardiografy i sprzęt endoskopowy.

Ponieważ w niedzielę centra handlowe są zamknięte, orkiestrowi wolontariusze z puszkami i czerwonymi serduszkami zbierają tam pieniądze już w sobotę.

Także już trwają internetowe aukcje, z krórych dochód w całości pójdzie na WOŚP. Wśród nich zauważyliśmy dwie szczególnie interesujące dla mieszkańców Targówka – a zwłaszcza dla fanów metra:
* urząd miasta Warszawy oferuje udział w przejeździe testowym metra na nowym, wschodnim odcinku – od Dworca Wileńskiego przez stacje: Szwedzka i Targówek Mieszkaniowy, do stacji Trocka. Kiedy ten przejazd się odbędzie, jeszcze nie wiadomo, natomiast na pewno nastąpi przed oficjalnym otwarciem podziemnej kolejki. Aukcja znajduje się tutaj (kliknij) – aktualnie najwyższa zalicytowana kwota to 2325 zł.
* redakcja portalu Transport Publiczny zaoferowała z kolei oryginalną tablicę z nazwą budowanej stacji metra C17 „Targówek” (która już wisiała na stacji, ale została zdjęta – bo w ostatniej chwili radni zmienili nazwę stacji na „Targówek Mieszkaniowy”). Aukcja znajduje się tutaj (kliknij) – aktualnie najwyższa zalicytowana kwota to 385 zł.

 

W aukcji WOŚP można wylicytować właśnie jedną z tych tablic / fot. Metro

 

A co będzie się działo na Targówku w dzień finału, czyli niehandlową niedzielę 13 stycznia 2019?

Dwa „najgorętsze punkty” to urząd dzielnicy Targówek (ul. Kondratowicza 20) oraz Hangar 646 (Dalanowska 29). Oba te punkty będą miejscami pracy i rozliczeń wolontariuszy, a poza tym:
* na parkingu pod Hangarem w godz. 10:00-14:00 stanie specjalny ambulans do poboru krwi.
* w urzędzie dzielnicy w godz. 14:15-17:00 będzie program artystyczno-animacyjny: m.in. pokaz judo, warszaty muzyczne, artystyczny pokaz baniek, występy taneczne i animacje dla najmłodszych.

W zeszłym roku Orkierstra zebrała w całej Polsce ponad 126 mln zł. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się pobić ten rekord!

 

zdjęcie na górze: wolontariusze liczą zebrane pieniądze w ratuszu Targówka na ul. Kondratowicza /fot. archiwum/Sztab WOŚP Targówek

56
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx