Zmarł Mieczysław Pietrucha, najsłynniejszy nauczyciel na Targówku Fabrycznym | targowek.info

Zmarł Mieczysław Pietrucha, najsłynniejszy nauczyciel na Targówku Fabrycznym

Dyrektor „Mieszka” zmarł do długiej i ciężkiej chorobie.

 

Mieczysława Pietruchę znał prawdopodobnie każdy „po drugiej stronie torów”, w części Targówka, którą obejmuje swoim zasięgiem Zespoł Szkół nr 34 przy ul. Mieszka I.

Mieczysław Pietrucha wychował kilka pokoleń mieszkańców Targówka Fabrycznego. Był absolwentem Politechniki Warszawskiej. W szkole przy ul. Mieszka I pracował aż przez 39 lat – od 1979 roku jako nauczyciel, a od 1991 do połowy 2018 roku jako dyrektor tej placówki.

Był nie tylko pedagogiem, ale też społecznikiem i menadżerem. Swoje życie zawodowe poświęcił młodzieży. Potrafił dostrzec indywidualność uczniów, odkrywał, rozwijał i eksponował ich talenty. Zawsze pogodny i optymistycznie patrzący w przyszłość, poszukujący nowoczesnych rozwiązań dla kierowanej przez siebie szkoły. Współpracownicy i rodzice wypowiadali się o jego pracy z wielkim podziwem i szacunkiem. Był też skarbnicą wiedzy o Targówku Fabrycznym i szkolnictwie zawodowym w Warszawie.

W 2007 roku Mieczysław Pietrucha otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, a w 2011 roku tytuł Honorowego Profesora Oświaty. Krótko przed śmiercią w 2018 roku odznaczony został też Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Zmarł 24 grudnia 2018 roku po długiej i ciężkiej chorobie.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Zmarł Mieczysław Pietrucha, najsłynniejszy nauczyciel na Targówku Fabrycznym

  • 4 stycznia 2019 o godz. 12:47

    Szanowal wszystkich,czy to byl nauczyciel czy wozna.Niepowetowna strata dla szkolnictwa na Targowku.Wychowal jednak wspanialych nastepcow, m.in.Slawomira Zielinskiego.Czesc jego pamieci !!!

  • 20 stycznia 2019 o godz. 19:17

    Pan Dyrektor Był Niesamowitym Człowiekiem. Ja go poznałem dzięki moim rodzicom. On był Niesamowitym Człowiekiem. Uczniowie ze wszystkich pokoleń, które Wychowywał będą za nim tęsknili. Cześć Jego Pamięci!!! [*]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.