Co z remontem Bukowieckiej? Już nie ma na niego pieniędzy | targowek.info

Co z remontem Bukowieckiej? Już nie ma na niego pieniędzy

Dziurawa uliczka pokryta trylinką zmieniła się w ruchliwą i korkującą się arterię. Z przejazdem kolejowym po środku i brakiem perspektyw na zmianę czegokolwiek w najbliższej przyszłości.

 

O ulicy Bukowieckiej, łączącej Zacisze i Elsnerów, pisaliśmy wielokrotnie. Wąska jezdnia wybrukowana starą, krzywą trylinką, pokryta koleinami i łatana plamami asfaltu, brak chodników dla pieszych, koślawe latarnie i przejazd kolejowy na środku – to miejsce jest od lat wstydem dla PKP, dzielnicy oraz całej Warszawy.

W zeszłym roku, po wielkiej awanturze i protestach mieszkańców, udało się obronić przejazd kolejowy przed całkowitym zamknięciem i rozcięciem Bukowieckiej na dwie części. W zamian dzielnica Targówek zobowiązała się pokryć część kosztów utrzymania tego przejazdu i płacić za to PKP PLK 50 tys. zł rocznie.

W akcję obrony przejazdu zaangażowali się wtedy radni dzielnicy oraz sam burmistrz Sławomir Antonik, który obiecał szybki remont całej zrujnowanej Bukowieckiej i zapewniał, że dzielnica ma na to pieniądze.

Minął blisko rok – i nasz czytelnik Piotr, mieszkaniec Bukowieckiej, stracił cierpliwość:

„W poprzednim roku gwałtownie wzrosła ilość samochodów jeżdżących ul. Bukowiecką. W trakcie godzin porannych tworzą się wręcz korki. Jeżdżące całą dobę samochody powodują ogromny hałas i drgania. W trakcie spotkania z mieszkańcami przy okazji próby zamknięcia przejazdu kolejowego, Pan Burmistrz zapewniał, że remont ma być w najbliższym czasie. Proszę więc o informację kiedy będzie remont ul Bukowieckiej?!” – pyta pan Piotr.

Niestety, jak dobrze wszyscy wiemy – choć nie pamiętamy o tym podczas wyborów – obietnice to na Targówku jedno, a ich realizacja to coś zupełnie innego. W odpowiedzi na interpelację radnego Marcina Skłodowskiego, burmistrz Antonik informuje, że dzielnica już nie ma pieniędzy na kompleksowy remont całej Bukowieckiej, którego koszt szacowany jest na około 1,5 mln zł.

„Możliwe będzie przeprowadzenie [tylko] cząstkowego remontu nawierzni ul. Bukowieckiej, a w przypadku pozyskania dodatkowych środków zostanie kompleksowo wyremontowany [tylko] najbardziej uszkodzony odcinek ulicy” – informuje w interpelacji burmistrz Antonik.

Brak generalnego remontu ul. Bukowieckiej potwierdzili właśnie radni Warszawy, którzy choć byli w tym roku bardzo hojni dla Targówka, to na tę ulicę w budżecie stolicy na 2019 rok nie przeznaczyli ani złotówki. Remontu Bukowieckiej nie ma też w wieloletniej prognozie finansowej miasta na kolejne lata.

Przypomnijmy przy okazji, że remont Bukowieckiej pojawił się już przed dwoma laty w planach  „obiecanek-cacanek”, którymi miasto próbowało udobruchać Targówek po skasowaniu budowy Trasy Krasińskiego.

 

zdjęcie na górze: poranny korek na ul. Bukowieckiej / zdjęcie: Piotr, czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Co z remontem Bukowieckiej? Już nie ma na niego pieniędzy

 • 5 lutego 2019 o godz. 07:53

  Pretensje do siebie tylko – chcieli takie władze to tak dbają.

 • 5 lutego 2019 o godz. 08:53

  DENNE PYTANIE.

  POWINNISCIE ZAPYTAC CO Z DROGAMI/ULICAMI NA TARGOWku?
  Od 2016 powstalo i powstaje około 7 dużych osiedlo.
  Ile przybyło dróg i rozwiazan komunikacyjnych?
  Z E R O

 • 5 lutego 2019 o godz. 09:06

  PO – PiS, jedni kradli i kłamali w żywe oczy, drudzy kradną i kłamią obruceni plecami

 • 5 lutego 2019 o godz. 11:08

  same zalety=prawie wcale kolizji nie mówiąc o wypadkach,ekolodzy mogą się nawdychać orzeźwiających spalin,dym z pieców już chyba się tam nie wciśnie

 • 5 lutego 2019 o godz. 11:58

  Przecież ci niby warszawiacy co głosowali na Trzaskowskiego to mieszkają na Wilanowie, co się dziwicie?

 • 5 lutego 2019 o godz. 12:33

  Zakazać samochodów!

 • 5 lutego 2019 o godz. 13:41

  Wczoraj pisaliście, że na Targówku jest nadmiar pieniędzy i nie wiadomo co z nimi zrobić, a dziś piszecie że nie ma pieniędzy na remont 100 metrów ulicy na Zaciszu. ZDECYDUJCIE SIĘ W KOŃCU i przestańcie kręcić !

 • 5 lutego 2019 o godz. 13:53

  To moze PKP mialo dobry pomysl, zeby zlikwidowac przejazd. Brak przejazdu = brak samochodow i korkow. ;-)) Takie proste.

 • 5 lutego 2019 o godz. 14:50

  Do apsik

  Zakazać wszystkiego!

 • 5 lutego 2019 o godz. 15:29

  zakazać zakazów też !

 • 5 lutego 2019 o godz. 17:48

  To że coś w temacie drogowym się dzieje widać np. na Targówku Mieszkaniowym. Handlowa, Ossowskiego, Gorzykowska, Myszkowska. Od kilku miesięcy trwają prace które wkrótce przyniosą skutek. Bukowiecka po prostu musi chwilę zaczekać. Nie od razu Kraków zbudowano.

 • 5 lutego 2019 o godz. 18:15

  Przepraszam jeden radny Skłodowski dyrektor w PKP Intercity, drugi Bittel mieszkaniec Targowka, radny Sejmiku i wiceminister ds. Koleji, g* w tej sprawie zrobili, jak się chce to można, a tak tylko pobierają apanaże.

 • 5 lutego 2019 o godz. 18:20

  Taka dzielnica, takie inwestycje, jacy radni. Bo ktoś był w Peło, ktoś wepchnął do żłoba. Teraz kasa idzie na centra aktywności lokalnej , domy „kultury” z pożal się boże ofertą nie wiadomo dla kogo, „modernizacje” parku (sic!) tzn. zamiast zieleni stawianie bohomazów i popisów dewiantów.

 • 5 lutego 2019 o godz. 18:23

  Do mieszkaniec: mieszkasz na Ursynowie? Co ty pitolisz. Wszystko stoi, Lusinska od roku rozwalona. Nic sie nie buduje .

 • 5 lutego 2019 o godz. 19:38

  Do mieszkańca.
  Bukowiecka czeka od kilkunastu lat. W 2007 były gotowe plany na remont ulicy i likwidację przejazdu. I co z pieniędzmi straconymi na dokumentację?
  Pomijam fakt, iż burmistrz zaklinał się przy spotkaniu w sprawie likwidacji przejazdu, że ma środki na remont .

 • 5 lutego 2019 o godz. 21:02

  Jeśli były pieniądze, a teraz ich nie ma, to gdzie są? Ktoś ukradł?

 • 6 lutego 2019 o godz. 08:17

  Handlowa, Ossowskiego, Gorzykowska, Myszkowska to miały być gotowe w listopadzie zeszłego roku. To, że coś jest rozgrzebane to nie dowód, że coś się robi, tylko dowód, że osoby nadzorujące olewają swoją robotę. Może jeszcze kilka lat będzie to rozgrzebane i będzie świadczyć, że „coś się robi”?

 • 6 lutego 2019 o godz. 13:34

  Mieskałem na Elsnerowie gdy na miejscu Wilna były jeszcze bagna.zawsze było mówione że ja wybudują wiadukt to zamkną przejazdy. Wiadukt wybudowano zabrakło pieniędzy na likwidację przejazdów. A teraz bukowiecka jest skrótem by omijać korki na radzymińskiej i stąd te korki.

 • 6 lutego 2019 o godz. 20:16

  Bonżur nas nie lubi i jest mi przykro.

 • 15 lutego 2019 o godz. 13:17

  niech nie robią tej drogi do stacji Wilno, tylko to zrobią za ta kasę.

 • 11 maja 2019 o godz. 09:45

  Ulica jest potrzebna . Niestety poprzez zwiekszony ruch w calym miescie i tu odbywa sie dewastacja tego co jest.
  Owszem zrobiono maly remont trelinki ktora wyrownano i jest zdecydowanie lepiej niz bylo ale chyba celowo pogorszono jakosc plyt lezacych pomiedzy torami. Przejazd nawet rowerem zajmuje duzo uwagi nad swoim i innych bezpieczenstwem a co dopiero samochodem.
  Moje pytanie -kto i dla czego odebral w imieniu pkp taka fuszerke i dlaczego przejazd nie jest naprawiany w ramach gwarancji. ?
  A wszystkim uzytkownikom zycze cierpliwosci moze kiedys bedzie lepiej?

 • 9 września 2019 o godz. 23:20

  Ludzie podziekujcie sobie , sami ich wybraliście! Teraz idzie i niech zrobią bo obiecali przed wyborami tak jak przez ostatnie 10 lat . POstanowiliscie to macie . Gratulacje ! A przejścia do PKP Wilno też nadal nie ma od 6 lat, ale obiecali. Wstyd mi za to że jestem warszawiakiem bo ty 80% słoików co wierzą w wszystko co się im obieca ;-(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.