Naruszył nietykalność czy sam został napadnięty? Co wydarzyło się podczas akcji policji?

48
Share

Rodzina zatrzymanego przez policję oskarża funkcjonariuszy z Targówka o brutalne pobicie. Z kolei mundurowi stawiają mężczyźnie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

 

To, co wiemy na pewno, to że w ostatnich dniach stycznia policjanci z Targówka podjęli interwencję w jednym z mieszkań w dzielnicy, w którym ich zdaniem działał diler narkotyków. Podczas akcji doszło do bijatyki i ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którym postawili zarzuty.

To są fakty, których nikt nie neguje. Jednak co dokładnie się wydarzyło, zależy od strony, której się słucha.

„Tak wygląda mój Brat po spotkaniu z niby policjantami z Komendy z Chodeckiej,bez wylegitymowania się został napadniety przez 3 policjantów bandytów zakuty w kajdanki i skopany po głowie po spotkaniu ma wstrząs mózgu,obita nerke i złamaną rękę!!! Mało tego policjanci zgłosili odklejenie czubka buta i otarcia na dłoniach dodatkowo zniszczyli mu kurtkę i ukradli telefon i pieniądze (nie ma pokwitowania zarekwirowania przedmiotów) tak zachowują się policjanci z Chodeckiej napad niczym SB”

– to post Kamila K. na Facebooku (pisownia oryginalna), ilustrowany zdjęciami jego pobitego brata, Krzysztofa K., z głową pokrytą krwawymi wybroczynami.

Posta Kamila wywołał w internecie prawdziwą burzę. W ciągu kilku dni przeczytały go tysiące ludzi, z których większość zareagowała wciskając emotkę „złości” oraz wypisując agresywne komentarze na temat policji.

„Post postanowiłem wrzucić z tego powodu że te ku….na stronie policyjnej napisali ze to mój brat napadł na nich tymże oni nie mają żadnych obrażeń a zdjęcia które świadczą o ich winie jakoś pomineli ciekawe dlaczego?? Aaa bo ludzie sami by zobaczyli ze policja pomawia mojego brata a ślady kopania po głowie są bardzo widoczne a skoro mój brat niby na nich napadł to dlaczego oni nie mają obrażeń a „napastnik” ma złamana rękę i obrażenia na całym ciele?”

– uściśla w komentarzu Kamil K., wyjaśniając dlaczego postanowił publicznie nagłośnić tę sprawę.

Wspomniana informacja na „stronie policyjnej” przedstawia interwencję policjantów z Targówka w zupełnie innym świetle.

„Zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów 26-letni Krzysztof K. usłyszał już zarzuty. Mężczyzna chcąc uniknąć policyjnej kontroli zadawał ciosy funkcjonariuszom i odpychał ich. Odpowiedzialności karnej nie uniknie też 27-letni Michał C., u którego kryminalni znaleźli środki odurzające”

– podaje targówecka policja w oficjalnym komunikacie. W dalszej części wiadomości czytamy:

„Rozpracowując środowisko osób związanych z przestępczością narkotykową kryminalni z Targówka dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań może dochodzić do narkotykowych transakcji. Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. Budynek objęli obserwacją. Zauważyli, jak wchodzi do niego mężczyzna i nerwowo rozgląda się na boki. Kryminalni poszli za nim. Przed drzwiami jednego z lokali wylegitymowali go. 26-latek za wszelką cenę chciał uniknąć policyjnej kontroli. Odpychał mundurowych. Doszło do szarpaniny, w trakcie której mężczyzna zadawał ciosy policjantom. Mundurowi go obezwładnili.”

Potem policjaci dodają, że po sprawdzeniu podejrzanego mieszkania znaleźli w nim kilkadziesiąt gram narkotyków i  zabezpieczyli trzy telefony komórkowe oraz 4450 zł w gotówce na poczet przyszłej kary.

„26 i 27-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj zostali już przesłuchani przez dochodzeniowców z komisariatu na Targówku. Krzysztof K. odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, zaś Michał C. za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany o wadze ponad 10 gramów oraz 28 gramów mefedronu. Przestępstwa, których dopuścili się mężczyźni zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności”

– informuje podkom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Jak było naprawdę? W tej chwili jest zbyt wcześnie, a emocje zbyt duże, żeby wydawać wyroki – te z całą pewnością wyda wkrótce sąd.

źródła: Facebook, policja.waw.pl

48
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx