Nowy wiceburmistrz Targówka – ma się zająć sprawami szkół i edukacji

22
Share

Jednak burmistrz Targówka potrzebuje aż czterech zastępców. Wczoraj ostatnim z nich został radny PO z Zacisza Jędrzej Kunowski. A w radzie dzielnicy zastąpi go niedawna wiceburmistrzyni.

Od dwóch miesięcy, czyli od czasu dość nieoczekiwaniego powołania Pawła Michalca na stanowisko burmistrza Żoliborza, Tagówek miał tylko trzech zastępców burmistrza. Chodziły nawet pogłoski, że tak być może zostanie.

Jednak po długim namyśle rządząca naszą dzielnicą koalicja Platformy Obywatelskiej i Spółdzielni Bródno zdecydowała się obsadzić wakujący stołek – wczoraj wieczorem (w środę 13.02.2019) nowym zastępcą Sławomira Antonika został wieloletni dzielnicowy radny PO Jędrzej Kunowski, którzy w tajnym głosowaniu otrzymał 14 głosów w 25-osobowej radzie dzielnicy.

Jędrzej Kunowski (PO)

Nowego wiceburmistrza dobrze znają mieszkańcy Zacisza, natomiast mieszkańcy pozostałych rejonów dzielnicy już znacznie mniej. Kim jest Jędrzej Kunowski?

W tym roku nowy zastępca burmistrza Targówka skończy 42 lata. Od urodzenia jest mieszkańcem Zacisza i działa w lokalnym samorządzie od 1998 roku (w ostatnich wyborach samorządowych został wybrany już na piątą kadencję w radzie Targówka), udzielając się przede wszystkim w sprawach dotyczących edukacji. Oprócz tego pan wiceburmistrz jest harcmistrzem i instruktorem ZHP, dość aktywnie (choć najaktywniej przed wyborami) działa też w internecie.

Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, Jędrzej Kunowski będzie zastępcą burmistrza Targówka do spraw edukacji. Mamy nadzieję, że przyspieszy on m.in. opóźnioną budowę nowej szkoły na polu PGR oraz znajdzie szybkie (czytaj: od września 2019 r., a nie później) rozwiązanie dla straszliwie zatłoczonej szkoły podstawowej nr 52 na ul. Samarytanka.

Zajęcie przez radnego stanowiska wiceburmistrza oznacza także, że zgodnie z prawem musiał zrzec się mandatu w radzie dzielnicy Targówek.

W rezultacie jego miejsce w radzie dzielnicy zajmie kandydatka z kolejnego miejsca na liście wyborczej PO w okręgu na Zaciszu. Tak się składa, że jest to dość dobrze znana w dzielnicy Dorota Kozielska, była wiceburmistrz Targówka – obecnie pracująca w nowym dzielnicowym domu kultury na Targówku Fabrycznym.

Dorota Kozielska dostała w październiku 2018 r. tylko 414 głosów – wtedy to nie wystarczyło do wejścia do rady dzielnicy, ale po złożenu mandatu przez radnego Jędrzeja Kunowskiego już tak.

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx