Nowy wiceburmistrz Targówka - ma się zająć sprawami szkół i edukacji | targowek.info

Nowy wiceburmistrz Targówka – ma się zająć sprawami szkół i edukacji

Jednak burmistrz Targówka potrzebuje aż czterech zastępców. Wczoraj ostatnim z nich został radny PO z Zacisza Jędrzej Kunowski. A w radzie dzielnicy zastąpi go niedawna wiceburmistrzyni.

Od dwóch miesięcy, czyli od czasu dość nieoczekiwaniego powołania Pawła Michalca na stanowisko burmistrza Żoliborza, Tagówek miał tylko trzech zastępców burmistrza. Chodziły nawet pogłoski, że tak być może zostanie.

Jednak po długim namyśle rządząca naszą dzielnicą koalicja Platformy Obywatelskiej i Spółdzielni Bródno zdecydowała się obsadzić wakujący stołek – wczoraj wieczorem (w środę 13.02.2019) nowym zastępcą Sławomira Antonika został wieloletni dzielnicowy radny PO Jędrzej Kunowski, którzy w tajnym głosowaniu otrzymał 14 głosów w 25-osobowej radzie dzielnicy.

Jędrzej Kunowski (PO)

Nowego wiceburmistrza dobrze znają mieszkańcy Zacisza, natomiast mieszkańcy pozostałych rejonów dzielnicy już znacznie mniej. Kim jest Jędrzej Kunowski?

W tym roku nowy zastępca burmistrza Targówka skończy 42 lata. Od urodzenia jest mieszkańcem Zacisza i działa w lokalnym samorządzie od 1998 roku (w ostatnich wyborach samorządowych został wybrany już na piątą kadencję w radzie Targówka), udzielając się przede wszystkim w sprawach dotyczących edukacji. Oprócz tego pan wiceburmistrz jest harcmistrzem i instruktorem ZHP, dość aktywnie (choć najaktywniej przed wyborami) działa też w internecie.

Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, Jędrzej Kunowski będzie zastępcą burmistrza Targówka do spraw edukacji. Mamy nadzieję, że przyspieszy on m.in. opóźnioną budowę nowej szkoły na polu PGR oraz znajdzie szybkie (czytaj: od września 2019 r., a nie później) rozwiązanie dla straszliwie zatłoczonej szkoły podstawowej nr 52 na ul. Samarytanka.

Zajęcie przez radnego stanowiska wiceburmistrza oznacza także, że zgodnie z prawem musiał zrzec się mandatu w radzie dzielnicy Targówek.

W rezultacie jego miejsce w radzie dzielnicy zajmie kandydatka z kolejnego miejsca na liście wyborczej PO w okręgu na Zaciszu. Tak się składa, że jest to dość dobrze znana w dzielnicy Dorota Kozielska, była wiceburmistrz Targówka – obecnie pracująca w nowym dzielnicowym domu kultury na Targówku Fabrycznym.

Dorota Kozielska dostała w październiku 2018 r. tylko 414 głosów – wtedy to nie wystarczyło do wejścia do rady dzielnicy, ale po złożenu mandatu przez radnego Jędrzeja Kunowskiego już tak.

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Nowy wiceburmistrz Targówka – ma się zająć sprawami szkół i edukacji

 • 14 lutego 2019 o godz. 06:53

  Będzie miał trudne zadanie. Trzaskowski obiecał:
  „Od 2019 roku wszystkie dzieci w Warszawie będą miały zagwarantowaną opiekę żłobkową. Jeżeli dziecko nie znajdzie miejsca w żłobku publicznym (miejskim), miasto zapłaci za opiekę nad dzieckiem w placówce prywatnej”. Wiadomo, ze nic się nie stanie, jezeli się z tej obietnicy nie wywiąże. Lemingi nie muszą mieć prezydenta dotrzymującego obietnic.

 • 14 lutego 2019 o godz. 08:02

  Znowu ten ból wyznawców opolanina? :)

 • 14 lutego 2019 o godz. 08:12

  Wreszcie jakiś młody gniewny

 • 14 lutego 2019 o godz. 08:14

  Juz sie I’m stanowiska koncza a swooch obsadzic trzeba

 • 14 lutego 2019 o godz. 10:13

  dramat. ten człowiek przez 4 kadencje niewiele zrobił. pracę w państwowej spółce holding nieruchomości. teraz będzie i tu i tu zatrudniony i nic nie będzie robił. to samo Kozielska etat w ckia i radna. Ci ludzie ciągną ponad 10 tyś za nierobstwo bo Ci sami wybierają tych samych

 • 14 lutego 2019 o godz. 10:51

  a zgnojone chłopy pańszczyźniane, 80% mieszkańców Warszawy stanowiące wyły, ze Misiewicz 6080 zł/mc brutto pensji bierze

 • 14 lutego 2019 o godz. 11:42

  bezpieczenstwo dzieci jest najwazniejsze !!!

 • 14 lutego 2019 o godz. 11:55

  Mam nadzieję , iż Burmistrz ds/oświaty zajmie się też sprawami dzieci niepełnosprawnych i we wszystkich szkołach podstawowych dzieci autystyczne będą miały nauczycieli wspomagających NIE tylko na papierze.

 • 14 lutego 2019 o godz. 16:58

  Rychło w czas.

 • 14 lutego 2019 o godz. 18:03

  Ciastkowski nie musi dotrzymywac obietnic wszystkim Warszawiakom. Ważne by dotrzymał obietnic na Wilanowie.

 • 14 lutego 2019 o godz. 19:00

  To co zrobili dziś z Warszawą i mieszkańcami w związku z tzw. szczytem nierobów i pasożytów (2h powrotu do domu) woła o pomstę do nieba. Zero informacji, pospólstwo niech stoi i czeka. To jest murzyńskość i robienie l.ski amerykanom. A co będzie panie Kunowski po rozpoczęciu budowy metra na Targówku, jeśli nie potrafiliście przez lata zrobić Łodygowej ani Nowotrockiej?

 • 15 lutego 2019 o godz. 05:11

  Jedyne o czym słyszę w telewizji oraz czytam w internecie to kłótnie ,kłótnie i jeszcze raz kłótnie oraz wypominanie sobie na wzajem tego czego ktoś nie zrobił itd.
  Weźcie się urzędasy z PO i PiS wreszcie za poprawianie stanu technicznego obecnie istniejących i budowanie nowych szkół,przedszkoli,żłobków, dróg, chodników ! Gmina nie ma pieniędzy ??! To trzeba ich poszukać w programach z budżetu państwa i/lub Unii Europejskiej !
  Chcecie się l..nie patentowane kłócić ??! To róbcie to ale nie w pracy ! Tylko w czasie prywatnym gdy nikt wam nie płaci !

 • 15 lutego 2019 o godz. 07:54

  Wy macie nadzieje? Co wy sie urodziliscie dzisiaj rano?! Te nieroby przez 4 lata nic nie zrobily. Albo i dluzej!!

 • 15 lutego 2019 o godz. 08:40

  To że były korki związane ze szczytem świadczy tylko o tym że trzeba się przesiąść na komunikację miejską. Szczególnie że w najbliższych latach zacznie przybywać w Warszawie rozwiązań zwracających ulice pieszym i rowerzystom. Przykładem jest zapowiadana budowa Placu Pięciu Rogów i wyłączenie tam ruchu samochodów czy też zwężenia np. AL. Jana Pawła II czy Marszałkowskiej.

 • 15 lutego 2019 o godz. 12:54

  do Mieszkaniec: wczorja odcinek Cmentarz Bródnowski – Żuromińska pokonany w 25 minut. Cos jeszcze do powiedzenia w sprawie komunikacji miejskiej?

 • 16 lutego 2019 o godz. 00:45

  Do Jan: wczoraj odcinek Cmentarz Bródnowski – Żuromińska pokonany w 25 minut samochodem. Coś jeszcze do powiedzenia w sprawie samochodów?

 • 16 lutego 2019 o godz. 08:21

  Ano to, że gdyby ludzie przesiedli się do komunikacji miejskiej i na rowery, to autobus przyjechalbym ten odcinek w 3 minuty, a nie w 25. Do takiego efektu będzie dążyć teraz miasto.

 • 16 lutego 2019 o godz. 23:49

  mieszkaniec @
  niestety to są twoje życzenia niemające nic wspólnego z polityka urzędnikow miejskich.
  im w głowie tylko tęcza niestety, bo na to teraz daje kase lobby z Bruxeli.
  Mieszkańcy ulicy Kondratowicza 22 nie będa mieli teraz żadnego bezpośredniego połączenia komunikacji miejskiej z Centrum! Powtarzam żadnego! Jedyny autobus to pożal się 527, który przejeżdża skrzyżowanie z Targową 10 minut. Tyle czasu czekają pasażerowie, bo żaden inteygent z ZTMu nie wpadł na pomysł, by wypuscić pasażerów przed skrzyżowaniem! Żaden wielki umysł z ratusza, dotkniety dysfunkcją ynetelktualną, nie wpadł na pomysł by choć jeden autobus przejechał z Podgrodzia przez Echa leśne do Malborskiej i dalej prosto Wincentego! TO W CO MY SIĘ MAMY KUŚFA PRZESIĄŚĆ EKODOKTRYNERZE Z P… W USZACH ?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 16 lutego 2019 o godz. 23:59

  @ Jan,
  i tak będzie dalej, nawet po zamknieciu Wincentego. Wszystko dlatego, że przy ratuszu na Wincentego buduja wielkie lądowisko dla samochodów zwane parkingiem. A dali by urzednicy pierwsi przykład i zlikwidowali parking w urzedzie i przed urzędem i sami wsiedli do autobusów!!!!! Ale nie jaśnie czerwone pijawki wysysające krew z mieszkańców Bródna, będa se dalej swe czerwone siedzenia wozili smrodzacymi puszkami, a mieszkańcy niech jeżdżą zapchanymi autobusami i sie 8 razy przesiadają, by dojechac do Centrum.
  Tak wiem wiem, że to skasujecie wazeliniarze! Purmistsz juz biega po pokojach wściekły, że ten wpis jeszcze jest!

 • 22 lutego 2019 o godz. 16:09

  Zycze Panu Burmistrzowi owocnej pracy w oswiacie. Moze wreszcie zacznie odzcxednie gospodarowac naszymi czyli podatnikow pieniedzmi. Skonczy wynajmowac lokale na szkoly za setki tysiecy miesiecznie i otworzy oczy na wolne miejsca dla dzieci w zlikwidowanych gimnazjach. Swietnie wyposazone szkoly swieca pustkami, nauczyciele traca prace o wlodarze trwonia pieniadze na wynajmy lokali dla sp 84 i 52. Tak moze byc tylko na targowku!!!! Panie burmistrzu do pracy i rzadz z glowa!!!!!

 • 23 października 2020 o godz. 09:54

  Szkoda gadać, nic nie pomoże, żadne wybory tu PO rozdaje stanowiska i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.