Rondo na Chodeckiej i Matki Teresy otwarte. Nowe przystanki na Kondratowicza

37
Share

Kolejny etap przygotowań do rozkopania Bródna pod budowę metra.

Dwa ważne wydarzenia, do których doszło wczoraj (w czwartek) na planowanych objazdach na Bródnie:

Otwarta dla ruchu została ulica Matki Teresy pomiędzy Chodecką i św. Wincentego. Ulica poszerzona została o dwa buspasy (którymi na razie nic nie jeździ – zmieni się to za tydzień). Nowa jezdnia w stronę ul. św. Wicnentego i Gilarskiej jest betonowa – to w naszej dzielnicy rzadkość.

Otwarte zostało też rondo u zbiegu Chodeckiej i Matki Teresy. Latarnia na środku ronda na razie jest otoczona biało-czerwonymi pachołkami – bez nich w szary dzień byłaby niemal niewidoczna.

Uruchomiono nowe przystanki autobusowe na ul. Kondratowicza w okolicy ul. Blokowej. Nowy zespół przystankowy PRZY GRODZISKU zlokalizowano pomiędzy dotychczasowymi przystankami ŚW. WINCENTEGO i BOHUSZEWICZÓWNY.

Przystanek w kierunku Młodzieńczej znajduje się na ul. Kondratowicza przed skrzyżowaniem z ulicami Blokową i Przy Grodzisku. Obowiązuje on jako warunkowy (na żądanie) dla linii autobusowych 145, 345 i 412. W przeciwnym kierunku (w stronę św. Wincentego) przystanek znajduje się w zatoce w ul. Kondratowicza za skrzyżowaniem z Blokową i Przy Grodzisku. Na tym przystanku będą stawały na żądanie linie autobusowe 145 i 345.

Równocześnie zmieniła się lokalizacja przystanków BOHUSZEWICZÓWNY. Zostały one odsunięte za skrzyżowanie Kondratowicza z ul. Bohuszewiczówny.

Zmiany mają związek z planowaniem zamknięciem ul. Kondratowicza pomiędzy św. Wincentego a Rembielińską na czas budowy metra, do którego dojdzie (to już chyba ostateczny termin) w weekend 1-3 marca.

Przeczytaj też: Zamknięte ulice i objazdy w związku z budową metra na Bródnie [SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE]

zdjęcie na górze: rondo u zbiegu Chodeckiej i Matki Teresy z Kalkuty jeszcze podczas budowy / fot. archiwum targowek.info

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx