Rozkopanie Kondratowicza przesunięte o 2 tygodnie | targowek.info

Rozkopanie Kondratowicza przesunięte o 2 tygodnie

Ulica zostanie zamknięta dopiero w weekend 1-3 marca 2019 roku.

 

Informację o przesunięciu kluczowego momentu budowy bródnowskiego metra podano dzisiaj po południu. Ulica Kondratowicza zostanie zamknięta nie w weekend 15-17 lutego, ale dwa tygodnie później – dopiero w weekend 1-3 marca.

Jedną z przyczyn są trudne warunki pogodowe, z powodu których nie udało się dokończyć w planowanym terminie budowy ronda i buspasów na ul. Matki Teresy (o czym pisaliśmy w artykule dzisiaj rano). Wg najnowszych informacji prace na tej ulicy potrwają do 23 lutego.

Przesunięcie daty zamknięcia ul. Kondratowicza oznacza też oczywiście przesunięcie o 14 dni wprowadzania objazdów i zmian w komunikacji miejskiej na całym Bródnie (o których pisaliśmy szczegółowo tutaj). Zmiany dla autobusów zaczną obowiązywać od soboty, 2 marca od początku kursowania (a dla linii nocnych w nocy z piątku na sobotę 1-2 marca).

 

Tak Bródno wygląda teraz – wszystkie zdjęcia targowek.info:

PRZECZYTAJ TEŻ:

40 komentarzy na temat “Rozkopanie Kondratowicza przesunięte o 2 tygodnie

 • 11 lutego 2019 o godz. 18:27

  Ciekawe jak opóźniane rozpoczęcie robót ma się do terminu oddania. Czy roboty zostaną skończone do września 2021. Powoli zaczynam wątpić.

 • 11 lutego 2019 o godz. 18:33

  Mustafy zdziwione że taki w Polsce klimat. Może po kebabie dla mieszkańców BTZ na przeprosiny?

 • 11 lutego 2019 o godz. 18:34

  @tgk muszą być dumni rodzice z Twojej inteligencji. :)

 • 11 lutego 2019 o godz. 18:59

  Warunki pogodowe ich zaskoczyły, liczyli na -20 stopni mrozy i śnieg po pas a tu doopa. Temperatura na plusie i śniegu zero. Byli gotowi zrobić rondo w 2 tyg ale tylko podczas ciężkiej zimy, wiosenna pogoda wymaga 4 tyg!

 • 11 lutego 2019 o godz. 19:31

  tiaaa Olaf.
  ja obserwuję jak poruszaja się po dzielnicy jej włodarze z urzędu. Samochodzik i do garażu w ratuszu, a potem windą. Oni boja sie na ulice wyjść. A jak wyjda to czwórkami idą. Pan BurmistRZ to nawet brodę zapuścił, by go nie poznali.

 • 11 lutego 2019 o godz. 19:57

  Czekamy na artykuł. „Oddanie Metra na Bródnie przesunięte. Planowane oddanie, jesień 2036 roku.

 • 11 lutego 2019 o godz. 20:11

  Ludzie, po co Wam ten balet z metrem. Mieliście dobre połączenie z całą Warszawą. W 25 minut tramwajem do centrum. Teraz będziecie mieli pociągi pod oknami bloków. Popękane ściany w mieszkaniach. Wiecznie zawalone samochodami każde wolne skrawki. Rachityczne drzewa rosnące korzeniami do góry. I zero osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Ja już to przerabiam odkąd metro pojawiło się na Żoliborzu. Współczuję wam. I jeżeli ktoś mi powie , że narzekam bezpodstawnie, to bladego pojęcia nie ma.

  Na czas budowy dobrze ubezpieczcie mieszkania. Przyda się.

 • 11 lutego 2019 o godz. 21:06

  Pewnie chodzi o smog?

 • 11 lutego 2019 o godz. 21:48

  Nie mogę patrzeć na to co się wyprawia z naszym osiedlem, na te pozostałosci po drzewach i na cały ten pomysł z metrem. Metro nie zastąpi zapotrzebowania na drogi i mosty. Dlaczego nie puszczono metra na Białołękę, tam potrzebne. Ile to lat chaosu przed nami? Kto to wie?

 • 11 lutego 2019 o godz. 22:18

  Ul Chodecka- była sobie zieleń- zabetonowali i postawią złomy

 • 11 lutego 2019 o godz. 22:25

  Widzę, że sami entuzjaści się tu wypowiadają. Zastanawiam się, czy ktoś zna jeszcze takie stare przysłowie, że „nie od razu Kraków zbudowano”? Naprawdę, zastanówcie się nad swoim toksycznym postrzeganiem świata, bo w artykule jest mowa o dwóch tygodniach opóźnienia. Robiliście kiedykolwiek remont w swoim M3? O ile przedłużył się tenże remont? Po co te pogardliwe wpisy o kebabach? Czyżby wasze poczucie własnej wartości wymagało wzmocnienia przez poniżenie innych ludzi?

 • 11 lutego 2019 o godz. 22:53

  Gdzie tą zieleń na Chodeckiej miałeś, mówisz o tych zachwaszczonych pseudotrawnikach usianych psimi gównami :-)? Drzewa ci jakieś wycieli, że tak płaczesz?

 • 12 lutego 2019 o godz. 07:59

  A dlaczego nie piszecie o możliwych utrudnieniach 13.02 oraz 15.02, gdy maja zamknąć jedną z ulic na Bródnie dla aut osobowych. Jak nie macie pełnych informacji to po co wrzucacie cokolwiek, aby wyświetlenia były? Wyszogrodzka i tak już jest zawalona spowalniaczami i to takimi że głowę urywa przy przejechaniu po nich. Mechanicy na Balkonowej będą mieli co robić, bo do innych już nikt nie dojedzie.

 • 12 lutego 2019 o godz. 09:10

  Istny wysyp zakompleksionych trolli i trolli samochodowych.

  Ci pierwsi słyną z tego, że nie ważne co się dzieje, jest źle: budują – źle bo niby po co, są drobne poóźnienia – źle po pewnie nie skończą do 2054, budują szybciej – źle bo pewnie się zawali. Warto oczywiście przy tym dla podbudowania własnego ego wyrażając swoją opinię obrazić kogoś.

  Ci drudzy słyną z tego, że krytykują, bo budowa metra utrudni im dojazd samochodem a potem po otwarciu metra obawiają się o swoje darmowe miejsca parkingowe, które ktoś przyjezdny może im zastawić. Dodatkowo płaczą nad każdym ściętym drzewem, ale jednocześnie sami rozjeżdżają wszystkie okoliczne trawniki a zieleńce między blokami najchętniej przekształcają w parkingi.

 • 12 lutego 2019 o godz. 09:45

  Troll to raczej ty jesteś, i zalatujesz mi urzędasem. Nikt normalny na Bródnie nie chciał tego metra w takiej formie, szczególnie mieszkający w okolicach linii tramwajowych. Jakim trzeba być idiotą projektantem i ignorantem by w ten sposób poprowadzić tę linię i zakończyć ją właśnie u zbiegu Kondratowicza i Rembielińskiej. Gdzie w cywilizowanym świecie buduje się linie zawijające się w esy floresy? Ostatnia stacja na Bródnie to mógłby być Ratusz, a dalej won na białołęckie słoikowo. Tylko wiadomo o poszło, o taniość, tylko o taniość bo przebić się pod S8 to już byłoby wyzwanie, bo ryć na Białołęce też byłoby trudniej.

 • 12 lutego 2019 o godz. 09:56

  Zakaz jazdy od CH Targówek na wprost.
  Można pisać swoje ,,przemyślenia,, na ten temat na adres wschod@budowametra.pl
  Może im więcej nas napisze , to zlituja się i będzie można pojechać prosto Św.Wincentego….

 • 12 lutego 2019 o godz. 10:20

  Ja mieszkając na tym osiedlu jestem jednak zadowolony z takiego rozwiązania sprawy bo wbrew pozorom jest do dobre dla mieszkańców i Zielonego Zacisza i bloków które będą miały wjazd na Wincentego przy ratuszu. Dozwolona jazda na wprost od CH Targówek zachęciłaby mieszkańców Białołęki i okolic do jazdy na wprost a potem i tak musieliby rozjechać się w Matki Teresy lub Gilarską jeszcze dodatkowo zakorkowując ulice, gdyż te i tak zakorkują jadący od strony Chodeckiej. Cała Św. Wincentego więc i tak stałaby na tym kawałku i miałbyś kolego ogromny problem aby z Zielonego Zacisza wyjechać. A przypominam, że zakaz będzie tylko od Kondratowicza do wjazdu na Zielone Zacisze i tylko w jedną stronę zatem z osiedla będziesz mógł wyjechać w obie strony i w nie zakorkowaną ulicę. Jadący od strony Białołęki muszą mieć nakaz jazdy w lewo bo nasze ulice nie przyjmą już tego ruchu. Jedyną niedogodnością będzie to, że jadąc powiedzmy z zakupów z CH Targówek będziesz musiał objechać ten kawałek Blokową i Rolanda albo Tokarza, Chodecką, ale ta niedogodność zdecydowanie przeważa korzyści z tego zamknięcia. Zatem jestem przeciwko aby jadąc z Głębockiej wszyscy mogliby jechać Wincentego prosto.

 • 12 lutego 2019 o godz. 15:52

  do niedokształconych – na całym świecie projektuje się linie w różne zawijasy tak aby aby jej przebieg był najbardziej optymalny więc zanim coś napiszecie dokształtcie się w tej dziedzinie.

  Andy
  zgadzam się w z Tobą w 100 %

 • 12 lutego 2019 o godz. 16:11

  Te fragmenty ytylko potwierdzają wszechobecność wszytskowiedzących troli na tym portalu:

  „Nikt normalny na Bródnie nie chciał tego metra w takiej formie, szczególnie mieszkający w okolicach linii tramwajowych” –> Jak by cała dzielnica poprecinana była liniami tramwajowymi to może ta wyypowiedź miałaby sens, ale niestety tramwaj obsługuje praktycznie wyłącznie peryferyjną część bródna a 80 procent dzielnicy bezpośredniego dostępu do tramwaju nie ma.

  „Gdzie w cywilizowanym świecie buduje się linie zawijające się w esy floresy? Ostatnia stacja na Bródnie to mógłby być Ratusz, a dalej won na białołęckie słoikowo”. –> No właśnie wszędzie linie buduje się w esy floresy z wyjątkiem pierwszej linii w Warzawie. Zresztą jak ostatnia stacja miałaby byc przy Ratuszu a potem miałaby skręcać na Białołękę, to też powstałby es flores :)

  „Tylko wiadomo o poszło, o taniość, tylko o taniość bo przebić się pod S8 to już byłoby wyzwanie, bo ryć na Białołęce też byłoby trudniej”. –> Wszechwiedza trolla doszła do głosu. Zdaniem trola łatwiej puścić linię pod Wisłą niż pod trasą S8 oraz pod gęstą zabudową wysokich bloków niż pod domkową Białołęką. Przez kurzawki na Targówku przeszli podobnie jak będą przechodzić pod domkami na Zaciszu, toi z Białołeką tez by sobie poradzili.

  No i na koniec potwierdzenie że trol to trol czyli leczenie kompleksów przez obrażanie innych „zalatujesz mi urzędasem”, „won na białołęckie słoikowo”.

 • 12 lutego 2019 o godz. 17:22

  Sąsiedzie z zielonego zacisza.
  Super, ze jesteś zadowolony z tego , Ty będziesz mógł wyjechać z osiedla i w prawo i w lewo.
  Ja wolałabym móc pojechać prosto od strony CH Targówek, ponieważ dwa razy dziennie muszę/a nie że mam taki kaprys/ jechać tym objazdem, który podałeś wyżej.
  Także nie mów mi , ze to dla mnie świetne rozwiązanie.
  Pozdrawiam i liczę na to, że te 3 lata szybko miną

 • 12 lutego 2019 o godz. 17:27

  zielonozaciszanin:
  no po prostu świetnie…. jechać od Białołeki (powiedzmy z zakupów albo pracy) na około, gdzie wszędzie będa korki i wszyscy tamtedy będą jechac. POWINNO BYĆ PRZEPUSTKI DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA ZIELONE ZACISZE na powrót z CH Targówek na osiedle

 • 12 lutego 2019 o godz. 18:21

  do @sana, andy anonim: trochę dystansu do świata, siebie i poczucia humoru. Bo widać, że wyłażą z was kompleksy, zadufanie w sobie, irracjonalny strach typu a nuż ktoś zdemaskuje np. moją wsiowość, mój kredyt w frankach za 50 m klitkę w gettcie, a może coś innego. Wielu ludzi przyjeżdża do Warszawy i potrafi być sobą, wielu warszawiaków jest sobą, a wy koniecznie musicie przystrajać się w piórka wielkiego europejczyka, wylewać wersami wypociny, które mają świadczyć o waszej nieomylności.

 • 12 lutego 2019 o godz. 18:29

  janek:

  no po prostu świetnie …. jechać z Os. Malborska, Os. Klonowa Aleja, Os. Park Leśny, Os. Kondratowicza (powiedzmy na zakupy do Arkadii albo do pracy na Dworzec Gdański) nie prosto Św Wincentego tylko naokoło przez wąska część Kondratowicza i Radzymińską , gdzie wszędzie będą korki i wszyscy tamtędy będą jechać. POWINNY BYĆ PRZEPUSTKI DLA MIESZKAŃCZÓW OS. MALBORSKA / KLONOWA ALEJA / PARK LEŚNY / KONDRATOWICZA na dojazd do pracy i na zakupy do Arkadii i powrót przez Św Wincentego.

 • 12 lutego 2019 o godz. 18:42

  to kiepsko. jestem rozczarowany, ale dlaczego nie można już zamknąć wincentego dla osobówek? przecież one są tam całkowicie zbędne

 • 12 lutego 2019 o godz. 18:46

  Umowa podpisana we wrześniu 2018 a termin wykonania 36 miesiecy liczony jest od dnia podpisania umowy…Czyli na dzieńdobry mamy niezłe opóźnienie.Umowa była podpisana we wrześniu jako element kampani wyborczej.

 • 12 lutego 2019 o godz. 19:33

  Kolego z Zielonego Zacisza ja akurat jadę codziennie Św. Wincentego do Żaby i nie pomstuję, że będę musiał jechać naokoło bo od Gilarskiej Wincentego już będzie tylko dla autobusów i to w obie strony bo rozumiem, że komunikacja musi mieć priorytet, natomiast Ty tylko w jedną stronę będziesz miał objazd. Najważniejsze dla nas mieszkańców przy tym kawałku Wincentego, czy to Zielonego Zacisza, Kondratowicza 22 czy z ul. 20 Dywizji Piechoty jest aby móc wyjechać z osiedla i ten zakaz to zapewnia. Przez te zamknięcia większość z nas będzie musiała jechać objazdami, ale to że nie będzie korków przy naszej ulicy jest korzystne dla wszystkich mieszkańców mających wyjazd na Św. Wincentego i myślę, że jednak będziesz zadowolony mimo, że tak jak i ja będziesz musiał jechać objazdem bo jest to chyba rozwiązanie optymalne. Zresztą według pierwotnych planów z zeszłego roku jazda na wprost dla wszystkich miała być dozwolona, zwrócono jednak uwagę na problem zakorkowania Św.Wincentego, Gilarskiej i Matki Teresy przez auta z Białołęki, ja też zwracałem uwagę na ten problem. Dlatego też ostatecznie zmieniono na tym odcinku organizację ruchu. Chociaż myślałem, że może będą przepustki dla mieszkańców jak to było np. przy Górczewskiej. Z tym, że tam było to dla paru posesji tu musiałoby być dla kilku tysięcy mieszkańców więc to byłoby chyba nierealne.
  Również pozdrawiam i myślę że damy radę.

 • 12 lutego 2019 o godz. 21:04

  Do antkammm
  Przetłumacz na polski „najbardziej optymalny”.

 • 12 lutego 2019 o godz. 21:06

  Ciekawe czy nie można było budować tego dziwoląga etapami?

 • 12 lutego 2019 o godz. 21:28

  MS ten dziwoląg jest budowany etapami. W ostatnim etapie budowane są trzy stacje.

 • 12 lutego 2019 o godz. 23:12

  Co buduja przy wyjjezdzie z osiedla Zielone Zacisze? Rondo?

 • 12 lutego 2019 o godz. 23:40

  oka Budują wiadukt

 • 13 lutego 2019 o godz. 12:25

  przesunięcie przesunięcie przesunięcie oddanie za 10 lat.Brak kasy?

 • 13 lutego 2019 o godz. 13:54

  Ludzie co wy ględzicie! wieczni malkontenci, budowa miała sie rozpocząć W CZERWCU! i tak jesteśmy do przodu, zapewne przez to, że na targówku poszło szybciej niż zakładano.

  a tramwaj? proszę mi pokazać gdzie ja mam tramwaj na podgrodziu, musze do niego dojechać kilka przystanków autobusem! W efekcie do pracy jadę odległość 6 km, z dwoma przesiadkami prawie godzinę w jedną stronę! Latem chyba z buta mi będzie szybciej

 • 14 lutego 2019 o godz. 06:09

  Mmm pokaż gdzie metro będzie na pogrodziu.

 • 14 lutego 2019 o godz. 15:32

  Przy wyjeździe z ul. Zielone Zacisze budują skrzyżowanie. Będzie tam również na wprost ul. Zielone Zacisze wyjazd z ul. 20 Dywizji Piechoty WP która obecnie ma jedyny wyjazd na Kondratowicza, który jak wiadomo zostanie zamknięty.

 • 14 lutego 2019 o godz. 22:59

  Wiosna w lutym to rzeczywiście ciężkie warunki pogodowe.
  Też jestem zaskoczony.

 • 17 lutego 2019 o godz. 00:11

  te Heniek z za biurka,
  jak można „przesunąć rozkopanie”??????
  Komuna oderwała od łopaty i redaktorem zrobiła????

 • 21 lutego 2019 o godz. 17:29

  Dzisiaj otworzyli poszerzoną ul. Matki Teresy wraz z nowym rondem a ten portal nawet tego nie zauważył. Ostatnio widać stracili zainteresowanie tego co dzieje się wokół metra na Bródnie. Tylko jakieś poboczne tematy o raperach.

 • 21 lutego 2019 o godz. 18:36

  Bert, ty jesteś taki mądry i wszystko wiesz najlepiej, a nie zauważyles ze o otwartej Teresce napisali już kilka godzin temu na stronie na Facebooku. I nawet zdjęcia zrobili. Ajajjj ?

 • 21 lutego 2019 o godz. 19:10

  Za to ty BT jesteś najmądrzejszy bo se na fejsbuczka zajrzałeś. Ale mnie chodzi o to że tu nie napisali! Tu zdecydowanie więcej osób zagląda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.