Wreszcie wybrano projektanta Nowotrockiej

27
Share

Trzeci przetarg udało się rozstrzygnąć dzięki dodatkowym pieniądzom od miasta.

 

Budowa ulicy Nowotrockiej w końcu pokonała kolejny etap męczarni. Miastu udało się wybrać firmę, która opracuje projekt budowlany i projekty wykonawcze planowanej od 40 lat drogi, która bezpośrednio połączy ul. Radzymińską ze św. Wincentego.

Projekt – w dwóch wariantach: z jedną jezdnią i torowiskiem, albo z przekrojem dwujezdniowym – wykona warszawska firma Schuessler-Plan Inżynierzy, która otrzyma za to 1,436 mln zł. To była najtańsza oferta zarówno w obecnym (trzecim), jak i poprzednim (drugim) przetargu – urzędnicy zamierzali wydać na to 1,250 mln zł, ale nie było chętnych do pracy za tę kwotę. Ostatecznie Rada Warszawy dorzuciła 200 tys. zł, dzięki czemu udało się rozstrzygnąć przetarg.

Ulica Nowotrocka to jedna z najdłużej projektowanych ulic w Warszawie. Planowana jeszcze w czasach PRL, była obiecywana przez rządzących stolicą w kampaniach wyborczych od 2006 do 2018 roku włącznie.

Podkreślmy, że ten przetarg dotyczy dopiero stworzenia projektów Nowotrockiej. Do samej budowy jest cały czas daleko. Firma Schuessler-Plan Inżynierzy ma teraz 20 miesięcy na wykonanie swojego zadania, czyli mniej więcej do końca 2020 roku. Sama budowa Nowotrockiej rozpocznie się więc najwcześniej w 2021 roku.

 

zdjęcie na górze: taki gładki asfalt zobaczymy na Nowotrockiej w okolicach 2022-2023 roku / fot. archiwum targowek.info

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx