Budowa metra blokuje Zacisze. 512 zmienia trasę | targowek.info

Budowa metra blokuje Zacisze. 512 zmienia trasę

To, co Bródno ma od początku miesiąca, mieszkańcy Zacisza zaczną przeżywać już w sobotę.

Budowa ostatniego odcinka II linii metra ostatecznie się rozkręca. Na Zaciszu stanęły znaki z ważną informacją: od soboty 23 marca kilka kluczowych ulic osiedla zostanie zamkniętych na trzy miesiące.

Najważniejsze jest skrzyżowanie ulic Rolanda, Codziennej, Spójni i Figara – to „centrum” Zacisza, które przecina autobus 512. Z powodu rozpoczęcia budowy stacji „C19 Zacisze” to skrzyżowanie będzie zamknięte przez trzy miesiące – od soboty do 23 czerwca 2019 r.

Z tego też powodu autobus 512 na trzy miesiące zmieni trasę – będzie ona skrócona mniej więcej do miejsca, w których 512 miało pętlę do końca 2012 roku. „W czasie gdy będzie zamknięte skrzyżowanie ulic Rolanda i Codziennej, autobusy linii 512 będą jeździły od ulicy Młodzieńczej Codzienną i Blokową do krańca Zacisze. W przeciwnym kierunku pojadą Codzienną do Młodzieńczej” – informuje targowek.info Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Żeby umożliwić autobusom nawrotkę, ulica Ogrodnicza stanie się jednokierunkowa.

Równocześnie zostanie zamknięta praktycznie cała ulica Figara – to boczna uliczka, która nie ma wpływu dla komunikacji na Zaciszu, ale mieszkańcy okolicznych domów będą musieli jeździć objazdami.

Także 23 marca 2019 zostanie zamknięta dużo ważniejsza ulica Łokietka (pomiędzy Chojnowską i Samarytanka). To jest związane z budową wentylatorni metra. W kolejnym etapie, po otwarciu ul. Łokietka 23 czerwca, roboty przeniosą się na ul. Samarytanka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Wszystkie znaki (na ziemi) mówią, że w najbliższą sobotę budowa metra zablokuje Zacisze ??? #zacisze #targówek #targowekinfo #warszawa

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

 

zdjęcie na górze: budowa II linii metra na Zaciszu / fot. Metro Warszawskie

PRZECZYTAJ TEŻ:

49 komentarzy na temat “Budowa metra blokuje Zacisze. 512 zmienia trasę

 • 21 marca 2019 o godz. 08:55

  „Mieszkańcy okolicznych domów będą jeździć objazdami”. Ciekawe parę posesji ma tam dostęp tylko od ul. Figara. Jak więc niby mają jeździć objazdami?

 • 21 marca 2019 o godz. 09:02

  Powinni zmienić docelowo organizację ruchu na Zaciszu. Rano ul. Spójni – mała osiedlowa uliczka jest zakorkowana przez mieszkańców Białołęki i Bródna. Brakuje obwodnicy Zacisza tzw. Nowotrockiej. Może gdyby nazwać ją Nowotęczowa, albo Aktywistów LGTB, to może środki by się znalazły. A tak, autobusy i TYSIĄCE samochodów przeciska się Spójni, Gilarską itd. Ale lemingi i słoiki z Wilanowa i innych Białołęk wybrały słupa sepleniącego, któremu tęcza w głowie, a nie komunikacja.

 • 21 marca 2019 o godz. 09:11

  GWS2016 ładnie piszesz)))

 • 21 marca 2019 o godz. 09:24

  A czy przypadkiem to zamknięcie nie było planowane na wakacje?
  Wtedy by było luźniej i ten paraliż nie byłby aż tak odczuwalny…

 • 21 marca 2019 o godz. 09:33

  @ Z Dziada Pradziada ma rację – nie tylko to się opóźniło o kilka miesięcy, ale też inne etapy robót, które obserwuję na Zaciszu, także nastawcie się mieszkańcy, że ta nieszczęsna budowa będzie trwała nie 3 lata, tylko minimum 5.

 • 21 marca 2019 o godz. 09:43

  @Pan Badziewiak – konkretnie mówiono o wakacjach 2019 roku – a wiec nie tylko nie opóźnili, ale wręcz przeciwnie: JEST PRZYSPIESZENIE :D

 • 21 marca 2019 o godz. 09:45

  Pan Badziewiak – jeden z „fachowców” i „znawców” jeśli chodzi o budowę metra

 • 21 marca 2019 o godz. 09:47

  Jest przyspieszenie ? Ty chyba sobie żarty stroisz, przyjedź i zobacz co sie dzieje i na Bródnie i na Targówku. Wszystko rozgrzebane, kilku roboli sie snuje bez celu. Iście światowe tempo.

 • 21 marca 2019 o godz. 10:02

  Oczywiście, że jest przyspieszenie. A Lara wszystko wie najlepiej, bo wg niej kilku roboli się snuje. Mieszkam w pobliżu, obserwuję i widzę zupełnie co innego. Niektórzy tylko lubią siać zamęt nie mając pojęcia o sprawie. Ale tylko chyba z nudów wypisują takie farmazony. Oni wiedzą najlepiej jak ma to wyglądać.

 • 21 marca 2019 o godz. 10:11

  no niestety komunikacyjnie jest coraz gorzej,ludzi coraz więcej a dróg nie przybywa,my z Białołęki mamy dość już weekendowych najazdów hunów z Żoliborza,Targówka czy Pragi do dwóch centrów handlowych , Janusz z Grażyną oczywiście nie pojedzie komunikacją tylko musi z tego Targówka jechać swoich Passatem TDI i robić korki na Zielonej Białołęce,mamy tego dość ZOSTAŃCIE U SIEBIE!!!!!

 • 21 marca 2019 o godz. 10:19

  A wy zostańcie na swojej Białołęce i niejeździć przez zacisze

 • 21 marca 2019 o godz. 10:31

  Faktycznie, to skrzyżowanie miało zostać zamknięte na wakacje, a zamykane jest już teraz. W wakacje przy zerowym ruchu to miało sporo sensu, a teraz… Ruch, który trafił z zamkniętego Wincentego na Codzienną-Rolanda przeniesie się teraz na jeszcze węższe uliczki pomiędzy domami na Zaciszu.

 • 21 marca 2019 o godz. 10:34

  @ Białołęka
  Pytanie techniczne – do jakiego centrum handlowego jeździ się z Targówka przez Zieloną Białołękę?

 • 21 marca 2019 o godz. 11:17

  Wiadomo, że jak podpisano umowę na budowę metra we wrześniu to nikt do wakacji czekać nie będzie bo nie wyrobi się z czasem, który jest w kontrakcie zapisany. A zamknięcie skrzyżowania Codzienna/Rolanda/Figara de facto akurat odkorkuje Zacisze. Ten ruch na żadne uliczki Zacisza się nie przeniesie bo nie bardzo już gdzie będzie pojechać tranzytem przez Zacisze, oczywiście można pokluczyć jeszcze po Zaciszu ale praktycznie korzyść z tego będzie żadna. Tak naprawdę te ulice Spójni, Rolanda dawały możliwość tranzytu przez Zacisze. Żadne inne uliczki już takiego swobodnego przejazdu nie dadzą. Zacisze więc trochę odetchnie a ruch będzie musiał skierować się głównie Młodzieńczą do Radzymińskiej.

 • 21 marca 2019 o godz. 11:39

  jak ma do mnie dojechac dostawa autem 12 ton? na reichera?

 • 21 marca 2019 o godz. 11:47

  Przez Zacisze nikt nie jeździ bo nic tam nie ma za to wy nie jeździjcie do IKEI chyba że autobusem,dość już rozjeżdżania białołęckich dróg przez samochodziarzy z Targówka i Pragi i Żoliborza,chcecie to zapraszamy do komunikacji miejskiej

 • 21 marca 2019 o godz. 11:50

  Do IKEI z Zacisza przez Zieloną Białołękę? Długo nad tym myślałeś?

 • 21 marca 2019 o godz. 12:24

  ” W kolejnym etapie, po otwarciu ul. Łokietka 23 czerwca, roboty przeniosą się na ul. Samarytanka.”
  Proszę o uściślenie o który odcinek ul. Samarytanka chodzi. Ten wzdłuż kanałku czy od mostka ku szkole. Nie określacie tego jednoznacznie:-(

 • 21 marca 2019 o godz. 12:35

  Tak k woli bezpieczeństwa.
  Z okazji zmiany organizacji ruchu postuluję postawienie na ul Samarytanka ,przed skrzyżowaniem z Wojskową ,znaku drogowego -skrzyżowanie ulic równorzędnych oraz ograniczenie prędkości do 30 km. Częsty problem na tym skrzyżowaniu, to nadmierna prędkość aut, oraz nie ustępowanie pierwszeństwa wyjeżdżającym z Wojskowej.

 • 21 marca 2019 o godz. 12:54

  do borys: oczywiście że tak,przez najazd przyjezdnych w sobotę i niedzielę nie da się przejechać wiaduktem przy IKEI czy wiaduktem nad Głębocką, nie da się przejechać samą Głębocką bo hordy spoza Białołęki przyjeżdżają na zakupy , wy nas nie chcecie u siebie my was u nas , proste , jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie

 • 21 marca 2019 o godz. 12:56

  Wyburzyć te wiadukty i będzie spokój.

 • 21 marca 2019 o godz. 13:01

  to też nic nie da bo jak tylko przyjdą upały to hordy z całego miasta będą korkować Płochocińską,Modlińską jadąc nad Zegrze i korkować białołęcki drogi.ZOSTAŃCIE U SIEBIE!!!!!!!!!

 • 21 marca 2019 o godz. 13:06

  ” Białołęka”
  Mentalność słoika- , Mój płot, moje osiedle, moja dzielnica. Od mojego wara.
  Smutne to , przecież miasto należy do Wszystkich !!

 • 21 marca 2019 o godz. 13:24

  do barbarka: miasto może i nalezy do wszystkich ale na pewno nie jest to dobre co sie dzieje obecnie . Najazd przyjezdnych do nowych osiedlo gett – paraliż komunikacyjny. w autobusach aż się ulewa tyle ludzi. To wszystko słoje

 • 21 marca 2019 o godz. 13:59

  Witam
  Jako mieszkaniec ulicy Ogrodniczej domagam się ustawienia znaków zakaz zatrzymywania się i postoju. Nie wyobrażam sobie by po tej małej wąskiej uliczce miał jechać autobus miejski przy zaparkowanych samochodach.

 • 21 marca 2019 o godz. 14:00

  No widzisz kolesiu z Białołęki! A jednak Targówek i Zacisze nie mają po co jeździć na Zieloną Białołękę. Tak więc widzisz twoja teoria jednak upadła.

 • 21 marca 2019 o godz. 14:28

  A dlaczego ZTM jeszcze nie podaje tej informacji?

 • 21 marca 2019 o godz. 15:13

  @Barbarka
  „Miasto należy do wszystkich.”
  Tak też mówimy na Targówku od lat, prosząc, żądając, błagając, skamląc o most Krasińskiego wraz z Nowotrocką.
  I – jak pewnie wiesz – ciągle słyszymy od miasta, że Żoliborz jest Żoliborza i wara nam od „ich ulic”.

  Taka sytuacja.

 • 21 marca 2019 o godz. 15:13

  Jednak na tabliczkach wiszą już znaki, że zamknięcie 29.

 • 21 marca 2019 o godz. 15:35

  Cóż słoik to słoik, nawet mieszkający od zawsze na Żoliborzu:-(
  Jako warszawianka z dziada pradziada utożsamiam się z całym miastem. Mieszkałam długie lata na Żoliborzu. Mokotowie, Woli , Pradze i może dlatego ogarniam miasto jako całość. Grodzone getta kojarzą mi się nie z wielkomiejskością , ale zaściankiem i mentalnością dla której to co za płotem to cudze i wrogie. Przykre są te podziały i wzajemna wrogość w mieście, które jest Nasze.

 • 21 marca 2019 o godz. 15:40

  Na Spójni rano jest katastrofa. Teraz będzie zapewne jeszcze gorzej. Może trzeba zrobić jeden kierunek – od Radzymińskiej, a ruch poranny z Białołęki skierować Młodzieńczą i w prawo na Radzymińską przy McDonaldzie. Zmienić układ świateł i zabronić na skrzyżowaniu Radzymińskiej z Młodzieńczą nawracania w prawo. Jeden samochód nawracający blokuje wszystkich w tym autobusy 527 i 512 w których pasażerowie rzucają mięsem. I MAJĄ RACJĘ.

 • 21 marca 2019 o godz. 15:48

  zmienili, zmiana ma być od 29.03.

 • 21 marca 2019 o godz. 15:51

  @ woj
  Nie kombinuj z ul. Spójni.Przy ograniczeniach na św.Wincentego to jedyna rozsądny dojazd z,kierunku północnego dla mieszkańców Zacisza. Sobie zrobisz dobrze a innym mieszkańcom bardzo utrudnisz dojazd do domu.

 • 21 marca 2019 o godz. 16:03

  Ale przecież Spójni ma myć ślepą bo skrzyżowanie będzie zamknięte to jak niby ma być gorzej. Nic tu nie trzeba robić.

 • 21 marca 2019 o godz. 16:28

  @Białołęka – wg m.st. Warszawa oraz system TERYT nie ma osiedla ani historycznej „dzielnicy” takiej jak Zielona Białołęka. Z racji tego proszę o doprecyzowanie. Dodatkowo wg podziału administracyjnego Warszawy zarówno wiadukt Głębocka (nad trasą Toruńską aż Rowu z Lewandowa) i wiadukt łączący CH M1/IKEA/HOMEPARK Targówek z Decathlonem, leżą po stronie Targówka, a nie Białołęki. Dodatkowo ten drugi wiadukt nie należy do miasta ani do GDDKiA tylko do osoby prywatnej, właścicieli terenów Centrum Handlowego. Analogiczna sytuacja odnosi się do wiaduktów na Annopolu. Wszystkie wiadukty nad trasą Toruńską, po prawej stronie Wisły, należą do Dzielnicy Targówek i Praga Północ.

  Mieszkańcy Targówka mają święte prawo jeździć po „swojej Dzielnicy” ?

  Za brak dogodnej komunikacji proszę winić radnych swojej Dzielnicy, urzędników z Wydziału Architektury i Urbanistyki za brak lub nieaktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, którzy pozwolili ja samowolkę budowlaną.
  Dodatkowo przez brak zameldowania się mieszkańców Białołęki w miejscu zamieszkania, odrzucono projekt metra z odnogą na Brzeziny, Grodzisk i Kobiałkę. Ponoć was tam tylko 5 tysięcy mieszka, więc o co chodzi ?

 • 21 marca 2019 o godz. 21:05

  Dajcie juz spokój z ta Białołęka. Normalnie nie da sie tego czytać. Temat o metrze na Zaciszu, a połowa wypowiedzi o jakiejś Białołęce.
  Jeden wek zanicjuje, to zaraz 10-ciu sie od gryza.
  Bez sens, szkoda czasu.

 • 22 marca 2019 o godz. 07:50

  Jakże żenujący są „MIESZKAŃCY BRÓDNA”, „MIESZKAŃCY TARGÓWKA” czy „MIESZKAŃCY ZACISZA”. Zastanawiam się jakie kompleksy leczą sobie swoimi wypowiedziami. Przez 45 lat swojego życia w Warszawie mieszkałem w różnych dzielnicach i nigdy nie uważałem mieszkańców innych dzielnic za kogoś „gorszego” (także tych przyjezdnych). Przez takie zachowanie „WARSZAWIAK” kojarzy się wszędzie z gburem, chamem, palantem i zapatrzonym w siebie dupkiem. I czytając to forum trudno odmówić racji osobom przypinającym mieszkańcom stolicy podobne łatki.

 • 22 marca 2019 o godz. 08:53

  Zapomniałeś napisać jeszcze „MIESZKAŃCY BIAŁOŁĘKI”, bo tu o to się głównie rozchodziło. Zresztą dlaczego uważasz, że ktoś sądzi że mieszkańcy innych dzielnic są gorsi? Tu akurat ty wprowadziłeś jakiś sztuczny podział, bo wymieniłeś mieszkańców tylko tych trzech osiedli, a celowo chyba pominąłeś Białołęki.

 • 22 marca 2019 o godz. 09:11

  Przecież wyraźnie widać że pod większością artykułów to mieszkańcom dzielnicy Targówek ulewa się ksenofobia, rasizm, egoizm, ciemniactwo i wsteczniactwo w hasłach typu Ukraińcy = banderowcy / słoje / getta / WWL / wracaj na wioskę / zakaz wjazdu dla bialolęki / to nasze miejsca parkingowe … a te kilka ostatnich postów pod przykrywką „mieszkańca białołęki” to typowe trollowanie. Tak więc w punkt Anonim. Targówek jest jednak wyraźnie dotknięty jakimś problemem ograniczonej zdolności do racjonalnego postrzegania rzeczywistości. I to smutne.

 • 22 marca 2019 o godz. 09:27

  No widzisz Tom, jednak mieszkańcy Białołęki trolują podobnie jak mieszkańcy Targówka, tylko czy należy przejmować się takimi trolami czy to z Targówka czy to z Białołęki? Nie, bo takie pojedyncze trole nie odzwierciedlają faktycznych nastrojów. A ty Tom powielając takie określenia jak rasizm, egoizm mieszkańcom jednej dzielnicy znowu dzielisz na lepszych i gorszych. Czyli uważasz się za lepszego bo jesteś z tej lepszej dzielnicy? Ja uważam, że każdy jest równy niezależnie od miejsca zamieszkania co dla ciebie widać jest trudne do przyjęcia. Pisząc takie komentarze tylko podsycasz nastroje i sam stajesz się trolem.

 • 22 marca 2019 o godz. 09:34

  Jeszcze na jedną rzecz trzeba tu zwrócić uwagę. Mianowicie nie było tu żadnej dyskusji o miejscu zamieszkania aż do czasu postu Białołęki. Od tego to się zaczęło, ale takimi trolami jak napisałem nie trzeba się przejmować.

 • 22 marca 2019 o godz. 10:39

  Andy – zgodziłbym sie z toba gdyby to były przypadki jednostkowe. Poczytaj jednak wszytskie posty po kolei pod tym i pod innymi newsami odnośnie metra a potem sam sobie stwórz profil typowego komentatora z naszej dzielnicy… Jak dla mnie to smutny obraz zakompleksionego, zamkniętego i roszczeniowego człowieka.

 • 22 marca 2019 o godz. 10:51

  Ale czy zatem mamy się przejmować tym zakompleksionym człowiekiem, zmieniającym prawdopodobnie nicki, lubującym się w trolowaniu? Jak napisał Antek szkoda czasu. Zresztą żaden troll obecnie się już tu nie produkuje więc po co wogóle ciągnąć ten temat? Po to żeby znowu sprowokować trola? Bez sensu.

 • 23 marca 2019 o godz. 21:17

  Na wszystkich portalach przewija się tytuł „trzy tygodnie budowy metra, trzy wypadki na torowisku Rembielińskiej”. Targówek.info – cisza. No trzymajcie tak dalej rękę na pulsie dzielnicy. Gratuluję.

 • 23 marca 2019 o godz. 21:22

  Wio z zacisza na wioski

 • 23 marca 2019 o godz. 22:58

  Panie Zybertowicz – a czy przypadkiem nie dał się pan złapać w pułapkę, bo tak patrząc po tych „wszystkich portalach” to jeden napisał a reszta to kopiuj wklej. Tylko możesz się Panu potem za często wyświetla tak Pan wp czy interię studiuje. PS akurat posądzanie tego portalu o sprzyjanie władzy to jakiś żart chyba. No chyba że Pn nie czyta na co dzień ich artykułów. PS a tak na koniec – to czy dziadostwo kierowców narawdę ma być tematem nr 1? Na Rembielińskiej przed metrem też parę dzwonów w miesącu było i jakoś wielkiego halo Pan z tym nie robił.

 • 25 marca 2019 o godz. 19:48

  Może by 512 pojechał jórskiego, samarytanka do gilarkiej

 • 26 marca 2019 o godz. 20:52

  A wystarczyło nie budować stacji na Zaciszu wśród domków jednorodzinnych i nie było by problemu a teraz wielkie narzekanie ohhh i ehhh

 • 27 marca 2019 o godz. 07:46

  Ale co to za problemy? Zamknięcie jednego skrzyżowania i tylko na 3 miesiące? W stosunku do tego co jest na Bródnie to prawie żadne, nie przesadzaj. Jakbyśmy patrzyli na budowę metra pod względem utrudnień to nigdy byśmy go nie wybudowali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.