Jak dojechać do Szpitala Bródnowskiego [MAPA]

18
Share

Z powodu budowy metra na Bródnie, dojazd do szpitala na ul. Kondratowicza jest poważnie utrudniony. Informujemy jak tam obecnie można dotrzeć.

Mazowiecki Szpital Bródnowski znajduje się w Warszawie przy ul. Kondratowicza 8. Jednak w marcu 2019 r. ulica Kondratowicza w dużej części została zamknięta i rozkopana z powodu budowy metra.

Z tego powodu dojazd do szpitala na Bródnie został znacznie utrudniony. W tej chwili samochodem można tam dojechać tylko do jednej strony: wyłącznie od ulicy Chodeckiej. Poniżej pokazujemy mapę i instrukcję dojazdu do szpitala na ulicy Kondratowicza.

Żeby dojechać do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie należy wpierw pojechać ulicą Chodecką i dopiero z niej skręcić w pozostawiony dla ruchu samochodów krótki odcinek ul. Kondratowicza. Do Chodeckiej można dotrzeć z dwóch kierunków:

1) od północy – od strony Trasy Toruńskiej (AK/S8) –  należy zjechać na węźle „Łabiszyńska”, następnie pojechać ul. Łabiszyńską, skręcić w lewo w ul. Łojewską i na jej końcu w prawo w ul. Chodecką;

2) od południa – docierając do ul. Chodeckiej od strony ul. Wysockiego (przez ulice Bartniczą i Wyszogrodzką) lub przez ul. Matki Teresy z Kalkuty (od Wysockiego lub od ul. św. Wincentego).

Na zdjęciu powyżej skrzyżowanie ul. Chodeckiej i Kondratowicza od strony trasy S8 (Toruńskiej). Znak na poboczu jest nieco mylący – na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że przez to skrzyżowanie można przejechać tylko na wprost. W rzeczywistości, żeby dojechać do szpitala Bródnowskiego, trzeba tutaj skręcić w lewo w ulicę Kondratowicza – zgodnie ze znakami namalowanymi na jezdni.

Skrzyżowanie ul. Chodeckiej i Kondratowicza od strony ul. Matki Teresy z Kalkuty. Jadąc z tego kierunku, należy skręcić w prawo. Znaki wyraźnie pokazują, że budowa metra rozpoczyna się 300 metrów dalej – czyli tuż za Szpitalem Bródnowskim.

Ulica Kondratowicza po skręcie z ulicy Chodeckiej. Tutaj już nie powinno być wątpliwości: Mazowiecki Szpital Bródnowski znajduje się po prawej stronie, tuż za zatoką zlikwidowanego na czas budowy metra przystanku autobusowego.

Na zdjęciu powyżej wjazd na teren Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Uwaga: parking dla samochodów jest płatny – kosztuje 4 zł za każdą rozpoczętą godzinę parkowania (postój krótszy niż 15 minut jest bezpłatny).

Można zaparkować bezpłatnie na pozostawionym dla ruchu odcinku ul. Kondratowicza – jednak stamtąd trzeba dojść do szpitala ok. 100 m. Nie zawsze też można trafić na wolne miejsca.

Do szpitala na ul. Kondratowicza jest też możliwy dojazd autobusami warszawskiej komunikacji miejskiej. W rejon szpitala dojeżdża dużo autobusów. Są to linie: 112, 114, 120, 126, 145, 169, 204, 227, 240, 256, 409, 414, 500 (zależnie od linii trzeba wysiąść na przystanku „Szpital Bródnowski” lub/albo „Św. Wincentego”). Jednak od obu tych przystanków do szpitala trzeba przejść pieszo ok. 250-300 metrów.

Bezpośrednio przy budynku A Szpitala Bródnowskiego dostępny jest postój taksówek.

wszystkie zdjęcia: targowek.info, mapka: montaż targowek.info

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx