Jak dojechać do Szpitala Bródnowskiego [MAPA] | targowek.info

Jak dojechać do Szpitala Bródnowskiego [MAPA]

Z powodu budowy metra na Bródnie, dojazd do szpitala na ul. Kondratowicza jest poważnie utrudniony. Informujemy jak tam obecnie można dotrzeć.

Mazowiecki Szpital Bródnowski znajduje się w Warszawie przy ul. Kondratowicza 8. Jednak w marcu 2019 r. ulica Kondratowicza w dużej części została zamknięta i rozkopana z powodu budowy metra.

Z tego powodu dojazd do szpitala na Bródnie został znacznie utrudniony. W tej chwili samochodem można tam dojechać tylko do jednej strony: wyłącznie od ulicy Chodeckiej. Poniżej pokazujemy mapę i instrukcję dojazdu do szpitala na ulicy Kondratowicza.

Żeby dojechać do Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie należy wpierw pojechać ulicą Chodecką i dopiero z niej skręcić w pozostawiony dla ruchu samochodów krótki odcinek ul. Kondratowicza. Do Chodeckiej można dotrzeć z dwóch kierunków:

1) od północy – od strony Trasy Toruńskiej (AK/S8) –  należy zjechać na węźle „Łabiszyńska”, następnie pojechać ul. Łabiszyńską, skręcić w lewo w ul. Łojewską i na jej końcu w prawo w ul. Chodecką;

2) od południa – docierając do ul. Chodeckiej od strony ul. Wysockiego (przez ulice Bartniczą i Wyszogrodzką) lub przez ul. Matki Teresy z Kalkuty (od Wysockiego lub od ul. św. Wincentego).

Na zdjęciu powyżej skrzyżowanie ul. Chodeckiej i Kondratowicza od strony trasy S8 (Toruńskiej). Znak na poboczu jest nieco mylący – na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że przez to skrzyżowanie można przejechać tylko na wprost. W rzeczywistości, żeby dojechać do szpitala Bródnowskiego, trzeba tutaj skręcić w lewo w ulicę Kondratowicza – zgodnie ze znakami namalowanymi na jezdni.

Skrzyżowanie ul. Chodeckiej i Kondratowicza od strony ul. Matki Teresy z Kalkuty. Jadąc z tego kierunku, należy skręcić w prawo. Znaki wyraźnie pokazują, że budowa metra rozpoczyna się 300 metrów dalej – czyli tuż za Szpitalem Bródnowskim.

Ulica Kondratowicza po skręcie z ulicy Chodeckiej. Tutaj już nie powinno być wątpliwości: Mazowiecki Szpital Bródnowski znajduje się po prawej stronie, tuż za zatoką zlikwidowanego na czas budowy metra przystanku autobusowego.

Na zdjęciu powyżej wjazd na teren Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Uwaga: parking dla samochodów jest płatny – kosztuje 4 zł za każdą rozpoczętą godzinę parkowania (postój krótszy niż 15 minut jest bezpłatny).

Można zaparkować bezpłatnie na pozostawionym dla ruchu odcinku ul. Kondratowicza – jednak stamtąd trzeba dojść do szpitala ok. 100 m. Nie zawsze też można trafić na wolne miejsca.

Do szpitala na ul. Kondratowicza jest też możliwy dojazd autobusami warszawskiej komunikacji miejskiej. W rejon szpitala dojeżdża dużo autobusów. Są to linie: 112, 114, 120, 126, 145, 169, 204, 227, 240, 256, 409, 414, 500 (zależnie od linii trzeba wysiąść na przystanku „Szpital Bródnowski” lub/albo „Św. Wincentego”). Jednak od obu tych przystanków do szpitala trzeba przejść pieszo ok. 250-300 metrów.

Bezpośrednio przy budynku A Szpitala Bródnowskiego dostępny jest postój taksówek.

wszystkie zdjęcia: targowek.info, mapka: montaż targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Jak dojechać do Szpitala Bródnowskiego [MAPA]

 • 7 marca 2019 o godz. 08:04

  Szybko sprawnie po prostu idealnie

 • 7 marca 2019 o godz. 08:28

  Podajcie też jak dojechać do Urzędu Dzielnicy, bo wiele osób skręca z Kondratowicza w Św. Wincentego sądząc, że tam najlepszy dojazd i nadziewają się na zakaz wjazdu i czasami na policję.

 • 7 marca 2019 o godz. 09:02

  Oj tam, utrudniony dojazd do szpitala… Co tam dojazd jeśli na izbie przyjęć trzeba czekać przynajmniej kilka godzin (w przypadkach ciężkich).

  Co do oznakowania. Znak zakazu ruchu w obu kierunkach B1 oznacza „zakaz ruchu na drodze pojazdów, kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy”. Czy to oznacza, że metro nie zostanie wybudowane, bo pojazdy budowy mają zakaz wjazdu?

 • 7 marca 2019 o godz. 09:52

  Zakaz ruchu, ale nie dot. pojazdów budowy metra. Taką mała tabliczka pod znakiem.

 • 7 marca 2019 o godz. 10:30

  To jest rozbój w biały dzień, jak tam można ludziom zmyłki fundować, co te starsze osoby poczną teraz? Oczywiście chodzi mi o oznakowanie zrobione przez inwestora.

 • 7 marca 2019 o godz. 10:32

  I osób posiadających kartę parkingową wydaną z Art.8

 • 7 marca 2019 o godz. 10:35

  No to z autobusem 120 przegięliście!!
  Od Skrzyżowania św. Wincentego/Kondratowicza to kawałek drogi piechotą . Chorzy i niesprawni tego odcinka nie pokonają. Pozostają więc przesiadki i jazda naokoło, bo bezpośrednio 120 nie dojedziesz !!

 • 7 marca 2019 o godz. 12:23

  Przecież można dojechać od Łabiszyńskiej…
  Do końca Łabiszyńską, skręcić w lewo w wewnętrzną drogę za pawilonami, wyjechać na Kondratowicza w stronę Chodeckiej i prosto przez skrzyżowanie…

 • 7 marca 2019 o godz. 12:38

  Protip: jest jeszcze szpital praski, tam nie ma problemu z dojazdem i nawet jest wygodniej z niektórych części dzielnicy

  ale artykuł potrzebny, wreszcie coś mądrego i ważnego

 • 7 marca 2019 o godz. 16:20

  siedzieć tutaj i pisać każdy ma czas, ale wziąć mapę do ręki lub na necie sprawdzić dojazd to już zbyt skomplikowane…. ja wiem, że alejki między grządkami u was w domu nie miały nazw, ale cóż ulice mają nazwy i trzeba pomyśleć czasem…..
  mieszkam na Bródnie przeszło 40 lat i jakoś dla mnie nie ma problemu z objazdami.

 • 7 marca 2019 o godz. 17:42

  Co mi da szybki dojazd jak i tak trzeba czekać 8 godzin w poczekalni aż się lekarz łaskawie pojawi.

 • 8 marca 2019 o godz. 08:42

  O SORze zapomnijcie. Lepiej w domu umrzeć w komfortowaych warunkach, jak 10 godzin czekać na lekarza umierając w szpitalnej poczekalni… Byłem tam raz w życiu i pomimo dwóch momentów omdlenia i tak musiałem czekać kilka godzin na przyjęcie. Jak lekarz zobaczył co mi jest, to sam prawie zemdlał. Publiczna służba zdrowia do utylizacji obywateli.

 • 8 marca 2019 o godz. 10:32

  do Kaktus: potwierdzam.

  przyjazd o godzinie 22, o 24 przyjal mnie lekarz … wyszedlem o 3 w nocy. Ile było osób? Tylko 1 przede mną

 • 8 marca 2019 o godz. 16:41

  Jakimś dziwnym trafem wszelkie bolączki izby przyjęć i SOR-u w Szpitalu Bródnowskim znikają w przededniu każdych wyborów.

 • 8 marca 2019 o godz. 19:09

  Kaktus. Żyjesz. Znaczy pomogli. W Łodzi być może byłbyś już skórą.

 • 11 marca 2019 o godz. 10:50

  Najpierw wstawiliście post o zamkniętej Kondratowicza, która de facto zamknięta nie jest a teraz to prostujecie?

 • 15 kwietnia 2019 o godz. 16:15

  Najlepiej zaparkować byle gdzie w okolicznychj osiedlach, Parking w szpitalu jest za drogi. Pracownicy szpitala już dawno na to wpadli.

 • 22 września 2020 o godz. 10:53

  Czy emeryci powyżej 70 roku życia za podróż autobusem MZK w Warszawie płacą za bilety?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.