Nowe niebezpieczne miejsca na Bródnie. A na Kondratowicza już zrywają asfalt | targowek.info

Nowe niebezpieczne miejsca na Bródnie. A na Kondratowicza już zrywają asfalt

Mieszkańcy innych rejonów dzielnicy muszą nam chwilowo wybaczyć – ale znów piszemy o budowie metra na Bródnie.

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie, ale większość mieszkańców Bródna zgadza się chyba, że wczoraj (pierwszego roboczego dnia po zamknięciu ul. Kondratowicza) na zakorkowanych ulicach osiedla było bardzo ciężko – ale wbrew temu, co wielu wieszczyło, nie było katastrofalnie.

Co jednak nie znaczy, że było idealnie. Wczoraj opisaliśmy kilka naszych spostrzeżeń co do organizacji objazdów i komunikacji miejskiej – dziś parę kolejnych ważnych uwag od czytelników targowek.info:

* Ul. Malborska to teraz jedna z najszybszych i najbardziej ruchliwych ulic Bródna. Mała obwodnica od Chodeckiej… To jedyna ulica, gdzie nie zrobiono żadnych przygotowań do takiego natężenia ruchu – a ruch zrobił się jak na Marszałkowskiej. Auta gnają 60-70km/h – nasze dzieci stały po 5 min przy Malborskiej 16, aż jakiś kierowca zlituje się zwolnić lub zatrzymać przed pasami… Strach się bać – alarmuje pani Monika.

* Na skrzyżowaniu Łojewskiej i Łabiszyńskiej kompletnie zmieniono organizację ruchu – na Łabiszyńskiej były dwa pasy, a teraz jest tylko jeden. Ale kierowcy jeżdżą na pamięć i skręcając w lewo przekraczają podwójną ciągłą linię, a potem jadą prosto na czołowe zderzenie z autami z naprzeciwka. W poniedziałek tylko w ciągu pół godziny zaobserwowałem trzy takie sytuacje, na szczęście na razie nie doszło do żadnego wypadku – opisuje pan Arkadiusz.

* Nie jest to niebezpiecznie, ale bardzo uciążliwe: ten nieszczęsny zielony płot przy Urzędzie Dzielnicy na Kondratowicza jest postawiony tak, że uniemożliwia korzystanie ze schodów. Trzeba chodzić dookoła, czego prawie nikt nie czyni – i ludzie przeciskają się między płotem a drzewami – zauważa M.

Nasi czytelnicy zauważyli też ważne wydarzenie na zamkniętej ulicy Kondratowicza: robotnicy szybko wzięli się do pracy i w kilku miejscach głównej ulicy Bródna już zaczęli zrywać asfalt!

A jak przebiegł dzisiejszy (wtorkowy) poranek na Bródnie? Piszcie w komentarzach poniżej.

zdjęcia: Wiolka i M. – czytelnicy targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

67 komentarzy na temat “Nowe niebezpieczne miejsca na Bródnie. A na Kondratowicza już zrywają asfalt

 • 5 marca 2019 o godz. 08:22

  Po co oni to frezują warstwa po warstwie? To bardziej wygląda na remont nawierzchni niż na zrywanie asfaltu aż do ziemi.

 • 5 marca 2019 o godz. 08:25

  Odzyskują surowiec, co zmniejsza ich koszty :-)

 • 5 marca 2019 o godz. 08:46

  Wracając do organizacji w zapowiedziach mówiło się że w godzinach 6 do 9 ograniczony zostanie ruch TIRÓW na s8 a dzisiaj i wczoraj było ich bardzo dużo.Warto by było wyjaśnić tą sprawę.
  Pozdrawiam

 • 5 marca 2019 o godz. 09:49

  Prywatne samochody jadá sznurem ul. Wincentego od strony Kondratowicza, mimo zakazu wjazdu. Gdzie policja? Wczoraj kolo godz. 17 obserwowaem zachowanie strazy miejskiej na rogu Wincentego i Gilarskiej/Matki Teresy. Siedzieli sobie w aucie, a samochody skrécaly kolo nich z Matki Teresy w Wincentego w strone centrum. Zero reakcji… Zimno bylo, moze dlatego

 • 5 marca 2019 o godz. 09:52

  samochodem nie wolno, jednosladami też nie, rowerem też nie, albo jakieś labiryntami pomiędzy pieszym, autobusow malo -krotko mówiąc skandal. Nawet veturilo zabrali

 • 5 marca 2019 o godz. 11:01

  Motocykle i skuterki na buspasy, mam motorem jeździć po uliczkach osiedlowych? Na moście łazienkowskim jest bezproblemowo.

 • 5 marca 2019 o godz. 11:15

  Poprzewracane i latające zielone płoty przy Bazyliańskiej robotnicy chodza i nic z tym nie robia zle zabespieczone. A w tak wietrzną pogode strach normalnie chodzic zeby przęsłem nie oberwac

 • 5 marca 2019 o godz. 11:39

  Frezarkę do asfaltu odpalili dziś tuż po szóstej rano. Po siódmej zaczęła się praca.
  Wczoraj odłączyli w końcu zasilanie na przystankach przy Ratuszu (i zdjęli reklamy), które zostały już za płotem, bo komicznie to wyglądało przez cztery dni. Zainstalowali wielki kontener techniczny niejako na wprost wejścia do Ratusza i kilka mniejszych dla pracowników na starym parkingu przed Ratuszem. Generalnie na tym odcinku budowy dzieje się. Pracowali nawet w niedzielę. Od 7 do około 13.

 • 5 marca 2019 o godz. 11:48

  Wszystko stoi! Armagedon trwa! Do tego tempo prac ślimacze, na Kondratowicza dwie frezarki do asfaltu, a na jezdni południowej pomiędzy Rembielińską a Łabiszyńską wymalowali ścieżkę rowerową, po co?

 • 5 marca 2019 o godz. 11:56

  Jak zaczynano budowę na Targówku Mieszkaniowym, jakoś nie było takiego rozwolnienia na portalu.
  Przeżyjecie. Najgorzej będzie wtedy, kiedy zaczną kopać stacje i ściany szczelinowe. Jeśli będzie tak jak na Trockiej, 24 godziny na dobę, to dopiero wtedy zobaczycie, co to jest uciążliwość.
  Niestety, trzeba zmienić przyzwyczajenia, odspawać cztery litery od siedzenia samochodu i poszukać autobusu. Będzie ciężko, ale nie ma innego wyjścia. Można też, oczywiście, obrazić się na cały świat i snuć katastroficzne wizje po internetach, ale zdrowiu psychicznemu to nie pomoże.

 • 5 marca 2019 o godz. 12:00

  Wincentego nie stoi. Wincentego jedzie. Stoi straż miejska i nic z tym nie robi.

 • 5 marca 2019 o godz. 12:02

  Bardzo dobrze że wzieli sie do roboty…w koncu to mają robic.Po drugie gmina i zdm nic nie przygotwali
  juz mówie.
  1. od strony wincentego chodniki przy płocie i sciezka rowerowa sa zrobione z jakiegos gipsowego dziadostwa ktore sie ktruszy i juz jest bloto po deszczu.
  2. Sciezka jest razem z chodnikiem gdzie jest wąsko a tam czeka teraz bardzo duzo ludzi do tego rozebrali wiate i od tygodnia ludzie stoja pod chmurka
  3. Te wszystkie niby chodniki maja krawezniki !!!! tak jest po obu stronach Kondratowicza , a w jednym miejscu kraweznik jest w poprzek chodnika i sciezki.
  Nie pelnosprawny nie ma sznas wjechac.
  4. Te niby chodniki za chwile sie rozleca bo sa tak zrobione ze szkoda mowic, dziwie sie ze mieli tyle czasu na przygotowanie a zrobili wielkie G.
  5. Zabrali bardzo duzo miejsc parkingowych od strony Wincentego i przy Kondratowicza idac w strone szpitala i nie dajac innej mozliwosci zaparkowania.
  6. Gmina zrobila sobie nowy parking na Wincentego ze szlabanami ale mieszkancom wara od tego prakingu.
  Brawo dla ztm. i gminy targowek .żenada.Przejdzcie sie wzdluz płotu do okoła przy Wincentego to sami zobaczycie jaka fuszerka, dalej nie szedlem to mi wystarczylo.

 • 5 marca 2019 o godz. 12:07

  Pani Monika mówi, że trzeba na Malborskiej czekać 5 min. na przejście przez ulicę?
  Nieprawda! Większość kierowców przepuszcza na pasach pieszych, (nie tylko dzieci). Proszę nie dramatyzować. Jak jakiś oszołom nie przepuści, to przepuści inny za nim.

 • 5 marca 2019 o godz. 12:19

  Proponuje udrożnić Tokarza bo tam już się nie da przejechać przez pakujące samochody

 • 5 marca 2019 o godz. 12:24

  Trzymam kciuki za osoby, które będą zdawać prawo jazdy :-)

 • 5 marca 2019 o godz. 13:01

  Również należy udrożnić Pobożańską, nie da się przejechać przez parkujące samochody

 • 5 marca 2019 o godz. 14:12

  To niech deb…nie jeżdżą na pamiec.

 • 5 marca 2019 o godz. 15:00

  Tramwaj 1 do dw.Gdańskiego jedzie 20 od przystanku Toruńska. Tyle samo ma jechać metro z Kondratowicza do metro Świetokrzyska, gdzie trudniej bedzie sie wbić do skladu w pierwszej linii. Inwestycja robiona chyba pod developerów budujących ostatnio w tej okolicy, a nie dla mieszkańców Warszawy.

 • 5 marca 2019 o godz. 15:06

  Pol, ale jednak dali nowe miejsca za te zabrane, koło UD jest nowy duży parking i każdy może tam parkować, sam tam parkowałem. Kto ci mówił wara od tego parkingu? Tam każdy może wjechać bez problemu, widzę, że nawet nie próbowałeś. Ponadto na Kondratowicza od Chodeckiej do placu budowy jeden pas z obu stron również przeznaczono na miejsca parkingowe, tak więc nieprawdą jest, że nie dali innej możliwości zaparkowania.
  Jeśli chodzi o wspomniany ruch na Malborskiej to w dużej mierze generują je zabłądzeni kierowcy, dojeżdżają do końca ślepej Malborskiej i zawracają z powrotem do Św. Wincentego, ew. kierują się w stronę Tokarza. Sądzę, że z czasem ruch ten zmaleje jak nauczą się, że Malborska jest zamknięta. Przeciskanie się przez wąskie uliczki w stronę Chodeckiej, gdzie trudno się minąć przy takim ruchu nie należy do przyjemności, nikt specjalnie nie będzie wybierał takiej drogi.

 • 5 marca 2019 o godz. 15:12

  Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego nie wolno skręcać z Kondratowicza w lewo w Wincentego jadąc od Młodzieńczej oraz nie można jechać prosto w Wincentego jadąc od Centrum Handlowego Atrium na skrzyżowaniu z Kondratowicza ? To chyba jakiś absurd, 50 metrów dalej można już jechać w tą stronę Wincentem z parkingu przy Urzędzie.

 • 5 marca 2019 o godz. 16:00

  Mieszkam na Podgrodziu. Nie potrzebuję metra, którego czas dojazdu do centrum z Bródna będzie porównywalny do czasu jazdy tramwajem. Potrzebuję sprawnego dojazdu z i do tramwaju z Podgrodzia. A nie 118 co 15 minut oraz 112 jak wiatr zawieje. Co to za przyjemnoścb jechać jak szprotki w metrze razem z Markami, Białołęką oraz tłuszczą z Tłuszcza wbijającą się na Wileńskim

 • 5 marca 2019 o godz. 16:16

  Armagedon na Bródnie rozPOczęty,będzie sie działo.Ilość pracowników znikoma-kilka osób.Ile to potrwa lat?

 • 5 marca 2019 o godz. 16:21

  Nowe przejścia dla pieszych są zupełnie nieoświetlone, ciemnica wieczorem, a na Kondratowicza krawężniki są w miejscach niespodziewanych!!! Od upadku w ostatniej chwili się obroniłam, za mną matka z dzieckiem na ręku nie miała szans. Kiedy będzie oświetlenie??? Dotychczasowe jest za zielonymi barierkami!!! Co za prowizorka!

 • 5 marca 2019 o godz. 16:43

  Niepełnosprawni i matki z wózkami mają udrękę. To musi być poprawione!

 • 5 marca 2019 o godz. 17:29

  @obywatel Ty jesteś chyba z tych Ubywateli Air Pe. Czy każdy wsiadając na Bródnie do metra będzie jechał na Świętokrzyską?

 • 5 marca 2019 o godz. 17:51

  A JESZCZE NIE TAK DAWNO BYŁO FREZOWANKO I NOWY ASFALT NA KONDRATOWICZA . PYTAM PO CO ? TYLE KASY W BŁOTO…

 • 5 marca 2019 o godz. 18:12

  @estelak nawrotka przy kościele i powiększenie lewoskrętu w Łabiszyńską też jeszcze nie ostygły

 • 5 marca 2019 o godz. 18:15

  Udrożnić Tokarza!!!!!!

 • 5 marca 2019 o godz. 18:29

  Radzymińska na buspasie, godz. 7.20: śmiga kilkanaście osobówek wwl obok stojących w korku. Gdzie policja i ztm? Robią propagandę w necie za nasze podatki darmozjady schowane po kątach.

 • 5 marca 2019 o godz. 18:45

  RODACY, MIESZKAŃCY BRÓDNA.
  Szpadle w dłoń i w soboty i niedziele na budowę. W ten sposób wybudujemy to metro w rok.

 • 5 marca 2019 o godz. 20:21

  Chcieliście metro na Kondratowicza? To teraz nie stękać, bo macie to co chcieliscie po otwarciu metra będzie jeszcze lepiej jak sie codziennie zjedzie kilka dzielnic, aby sie przesiąść do metra xD

 • 5 marca 2019 o godz. 20:22

  Nowo wyznaczona ścieżka przy UD jest bardzo ciemna. Przydałoby się doświetlenie. Spore niedogodności dla osób poruszających się na wózkach lub prowadzących wózki dziecięce.

 • 5 marca 2019 o godz. 21:09

  A jeszcze kilka razy wyłączą ciepłą wodę na cały tydzień, parę razy nie będzie prądu, ciągłe awarie kablówki bo uszkodzą kable, ciągły wszechobecny kurz i mycie okien co miesiąc bo nic nie będzie widać, całonocny hałas szczególnie uciąźliwy w lato bo nie będzie moźna źyć z otwartymi oknami i parę innych uciąźliwości i sraczka murowana bo ci z Bródna jacyś delikatni chyba.

 • 5 marca 2019 o godz. 21:36

  Cieszy mnie jedno. Przez wyłączenie Kondratowicza może wreszcie „L” wyniosą się z Bródna. Przestaną zjeżdżać się ze wszystkich okolicznych powiatów. Jeśli egzaminatorzy z WORD, zmienią oczywiście trasy -a na to liczę, bo przecież trudno egzaminować w korku. Współczuję za to Płudom i Choszczówce.

 • 5 marca 2019 o godz. 21:58

  Ale g*burza w komentarzach, narodowy sport Polaka: ciągle narzekać. Trzy lata i będzie metro śmigać z Bródna do gdzie chcecie. Ludzie, macie tylko jedno życie, cieszcie się nim jak możecie.

 • 5 marca 2019 o godz. 22:54

  Fryderyk ruch jest duży ale korki może są może przez godzinę w ciągu dnia. Zatem idealne warunki do egzaminowania w dużym ruchu. L-ki nie zniknęły, teraz jest jeszcze większe zagęszczenie bo ulic mają mniej i niestety częściej się na nich trafia. Więc pod tym względem będzie gorzej :)

 • 6 marca 2019 o godz. 07:07

  Na Bazyliańskiej na osiedlu było ponad 100 miejsc parkingowych które zlikwidowanio. Miał być nowy parking na końcówce ulicy a przez źle oznaczoną drogę mieści się tam tylko 18 aut.

 • 6 marca 2019 o godz. 07:38

  To metro to jakaś porażka…
  Jestem skłonny stwierdzić, że nie jest potrzebne, ponieważ Nasze rodzime Bródno do tej pory było dobrze skomunikowane i w bardzo wiele miejsc można było szybko i sprawnie dojechać komunikacją.
  Metro powinno być pociągnięte na Białołękę czy Radzymińską, bo tam faktycznie są korki.
  A u nas się dopiero zaczną, bo ci ludzie jeszcze bardziej będą się do nas zjeżdżać, blokować nasze miejsca parkingowe.
  Tak jest teraz przy budynkach wzdłuż TT np. na wysokości Toruńskiej, Suwalskiej.

 • 6 marca 2019 o godz. 07:43

  Przeliczyłam dziś i przez te objazdy, zamknięcia, zmiany tras wyszedł mi 1 zbiornik paliwa więcej, czyli teraz nie 2 a 3x w m-cu muszę tankować po ok. 245PLN. Zatem 245×36 (bo tyle ma potrwać budowa metra) daje 8820PLN. Ciekawe czy miasto mi za to zwróci. Oczywiście, że nie !!! Bo mają w d*** to jak zwykły człowiek sobie poradzi.
  A powinni zwracać ludziom dodatkowe koszty. Na wszystko mają, sobie napychają, to i nam niech zwracają !!!

 • 6 marca 2019 o godz. 08:09

  Kolejne aktywności trola / trolli którzy egoistycznie nie mogą pogodzić się z tym że trudniej będzie im teraz wozić dups..a samochodami. I znów to pierdo…enie, że Bródno było dobrze skomunikowane. Jak się mieszka przy tramwaju to może tak, ale przez Bródno trasa tramwajowa przebiega na obrzeżach i 90% mieszkańców jeżdżąc autobusem pokonuje 5 km w 30 – 40 min. Tak więc metro to dla nich zbawienie. Najbardziej bawi ten argument że przyjezdni zabiorą NASZE miejsca parkingowe. NASZE to można pisać jak ktoś sobie je kupi. A tak, są to miejsca wszystkich. Zresztą i tak po otwarciu metra od TT do UD mają być parkometry. No i te dodatkowe koszty – zabawne. Nikt nikomu samochodem nie każe jeździć więc i o zwrocie kosztów niema mowy. Co więcej – trzeba się przygotować na dodatkowe koszty – parkometry lub płatny parking, opłata za wjazd do centrum itp.

 • 6 marca 2019 o godz. 08:49

  Taaa, zwłaszcza Podgrodzie miało świetne skomunikowanie z Centrum (i nie tylko), chyba w międzyszczycie. Rano i po południu rozkłady jazdy można było użyć do innych dowolnych celów. A dojazd do tramwaju, to kpina w żywe oczy, jak ktoś to już tu zauważył.
  Jeśli ktoś twierdzi, że MTzK stoi, to niech przejedzie się TT :) Cóż, tranzyt przez Bródno przeniósł się na inne korytarze…

 • 6 marca 2019 o godz. 09:19

  no no super wymslili. w 500 nie ma gdzie palca wsadzić taki pomysł świetny z tym przystankiem. brkauje autobusu jadacewgo od głębockej do Gdańskiego

 • 6 marca 2019 o godz. 10:18

  ps.Parking o ktorym Pan wspomina przy urzędzie gminy za chwile bedzie zamkniety juz są z obu stron wjazdu podlaczenia do szlabanow poprostu ich jeszcze nie uruchomili.

 • 6 marca 2019 o godz. 11:30

  To jest idiotyzm i tyle, metro w rejonie Kondratowicza i Rembielińskiej do niczego nie jest potrzebne, widzę tu lamenty tych z Podgrodzia, znaczy tam trzeba było stację końcową zrobić i tyle.

 • 6 marca 2019 o godz. 11:35

  Po dzisiejszym mega korku w obie strony na ul. Chodeckiej od strony cmentarza mogę powiedzieć tylko jedno – potrzebne są światła do skrętu w lewo z ul. Chodeckiej w ul.Wyszogrodzką. Samochody i autobusy skręcające w lewo mają bardzo mało czasu na przejazd z uwagi na jadących na wprost od ul. Kondratowicza i nie mieszczą się na pasie do skrętu blokując pas do jazdy na wprost. Na pewno nie udrożni to całkowicie tych dwóch ulic, ale na pewno pomoże.
  Przydałoby się również ustawienie świateł na skrzyżowaniach, które przecinają tory tramwajowe. Kiedy już po długim staniu w korku uda się je przejechać okazuje się, że dalej samochodów jak na lekarstwo.

 • 6 marca 2019 o godz. 11:55

  a ja dziś musiałem stać na skrzyżowaniu wincentego z kondratowicza bo 20 debili skrecało w wincentego na zakazie i blokowalo przejazd, czy policja nie moze tam sie ustawic???? zniwa jak ta lala i ile kasy na 500+ …….

 • 6 marca 2019 o godz. 13:50

  Nie da sie ukryć, ze właśnie wychodzi debilizm i imposibilizm władz Warszawy. Metro powinno być skierowane od ratusza w stronę Białołeki. Zachodnia cześć Bródna ma bardzo dobra komunikację tramwajową. Wschodnia i północna mogłaby być obsłużona stacją Ratusz. A przy S8 można znaleźć kilka ha na P&R. Ale tak już mamy w biurwokracji, ze jak zrobiono plan 20 lat temu to nie ma odważnego, zeby go zmienić i dostosować do bieżących warunków. Lepiej znaleźć za trochę grosza takiego co podpisze się pod głupotą i brnąć, brnąć…
  To nie pierwszy przypadek starej-nowej ekipy. Jak zaprojektowali wjazd na Most Grota nie uzwgledniajac zmian w ruchu po wybudowaniu mostu Północnego to do dziś się to czkawką odbija.

 • 6 marca 2019 o godz. 14:58

  Jakby zaczęli zmieniać plany to metro mielibyśmy co najmniej za 10 lat, to ja dziękuję za taką zmianę, ponadto metro pod Ratusz przyjeżdżałoby już zapakowane i dla Bródna pozostałyby już miejsca w ścisku, za taką dogodność też dziękuję. Jedyne co można było zrobić to odgałęzienie od stacji Zacisze z możliwością dobudowywania nowych stacji od TT. Z tego niestety zrezygnowano i teraz już bardzo trudno będzie wrócić do tej koncepcji. A P&R przy TT ma i tak powstać, swego czasu był tu taki artykuł. Będzie można tam zostawić samochód i szybko podjechać dowozówką do metra na Bródnie. Zatem dla Bródna ta opcja jest zdecydowanie najlepsza.

 • 6 marca 2019 o godz. 15:47

  dokładnie Metro powinno pojechać od ratusza w stronę ul. Słoika z Gór i całej reszty. Tam jest potrzebne, a nie u nas gdzie mamy tramwaje i autobusy. Zobaczycie jaki będzie młyn jak metro już wybudują i cała Białołęka będzie się zjeżdżać samochodami i parkować w całej okolicy i na pdwórkach. Chociaż podobno ma być strefa płatnego parkowania !

 • 6 marca 2019 o godz. 15:51

  Cwaniak skoro ty nie potrzebujesz metra to nie znaczy, że inni go nie potrzebują. Podałem wyżej przeważające powody dla których metro jest potrzebne w obecnym kształcie, ale ci którzy nigdy nie zamierzają skorzystać z metra wiedzą najlepiej co jest dla innych najlepsze.

 • 6 marca 2019 o godz. 16:23

  udrożnić poborzańską (od zaparkowanych pojazdów) na odcinku ogińskiego-rembielińska . znacznie poprawi to ewakuację w kierunku z i do mostu grota.

 • 6 marca 2019 o godz. 17:05

  Udrożnij sobie komin, nie powiem gdzie…Od Poborzańskiej to wara! To jest uliczka osiedlowa i na niej mogą parkować samochody, nikt ci nie broni jechać Bartniczą.

 • 6 marca 2019 o godz. 19:01

  bs Orzechy przeciw diamentom, ze nikt nie zostawi samochodu na Białołęce. Proponujesz dodatkową przesiadkę. To ja ze swojej perspektywy: a dlaczego ja mam jechac w ścisku do metra zeby Brodno mialo wygodnie? Dlaczego PR ns byc u nas a smietanke ma spijac Brodno?

 • 6 marca 2019 o godz. 19:36

  Koshy mnie to wisi gdzie zostawisz swój samochód, dla mnie tego parkingu mogłoby nie być. Mnie w ogóle on nie jest potrzebny, ale były tu głosy osób, że chętnie zostawią tam samochód aby nie krążyć po Bródnie, tak więc że ty tam samochodu nie zostawisz nie znaczy, że inni tak nie zrobią.

 • 6 marca 2019 o godz. 21:41

  Te Pokój. Czekam na to metro i będę smigal gdzie chcę. Czy do Wyszkowa też.

 • 7 marca 2019 o godz. 07:46

  Jeszcze w kwestii autobusu ze skrzyżowania Kondratowicza/Św. Wincentego do metra to dziwię się wogóle niekonsekwencji ZTM-u. Z u. Odrowąża wycofuje się autobus 176, bo to główny objazd dla samochodów, bo korki. Z drugiej strony mamy te skrzyżowanie, gdzie oba autobusy 527 i 412 jadą objazdem samochodowym ul. Codzienną do metra w korkach podczas gdy na wprost mamy ulicę dla autobusów, a tam żadnego autobusu do metra.

 • 7 marca 2019 o godz. 11:17

  Od zamkniecia Wincentego moje uwagi.
  1. Jazda Kalkuty do Odrowąza zajmuje mi 25 min autem od samego Wincentego, tramwaje ktore skrecają same wlaczaja sobie światla i dlatego auta stoją, przygladalem sie tramwają i byly puste a do tego jezdza stadami jeden po drugim .Za tym skrzyzowaniem korek sie konczy .
  2. NIe moze byc tak ze tramwaje nonstop przejezdzaja a auta stoją, nie tak to powinno wygladac
  3. Nie ma autobusu ktory jadac Wincentego jedzie prosto do dworca Gdanskiego do metra, kto wpadl na taki pomysl gratuluje.NA przystanku przy Kalkuty wszyscy z autbusu wysiadaja i biegna do 500-setki
  4. Ogromna ilosc ludzi wsiada wlasnie przy Kondratowicza/Wincentego zeby dostac sie do metra i są
  pozbawieni takiego autobusu.

 • 7 marca 2019 o godz. 11:43

  @pol
  ja zrezygnowałem z auta totalnie, to co się dzieję na Matki Teresy w kierunku do Odrowąża to nie na moje nerwy.
  Dzieci odwożę do szkoły autobusem – z przystanku św. Wincentego przy szpitalu Lux Med do Balkonowej, jechałem chyba z 7 minut. Takiego wyniku nie miałem nawet, gdy Kondratowicza była przejezdna (mieszkam w Parku Leśnym). Trochę się zastanawiam co zrobić z drugim samochodem, bo wydaje się raczej mało przydatny (służył głównie do odwózki dzieci).

  Natomiast jest kłopot na objeździe Malborskiej – na Krasiczyńskiej stoją samochody, w weekend widziałem jaki problem miały 2 wozy strażackie, aby się przecisnąć.

 • 7 marca 2019 o godz. 15:11

  Najśmieszniejsze jest, że jest jeden autobus 412, który jedzie z Żaby do Kondratowicza, ale tylko w tą stronę i tylko rano czyli wówczas gdy najmniej jest potrzebny.

 • 7 marca 2019 o godz. 15:47

  @dzida
  To po co pchać się na Krasiczyńską, można Krasnobrodzką pojechać.

 • 7 marca 2019 o godz. 16:19

  @WPR
  potrzebowałem 3 dni, aby się o tym przekonać. ;-)

 • 7 marca 2019 o godz. 16:38

  B. niebezpiecznie zrobiło się na dosyć spokojnych do tej pory ulicach osiedlowych, jak np. Krasiczyńska, czy Krasnobrodzka. Ulice te stały się łącznikami dla całej masy kierowców prowadzącymi do/z Chodeckiej itd. To stosunkowo długie, proste, gdzie można wg wielu jechać jak prędko się da.

 • 7 marca 2019 o godz. 16:44

  Matka, tam się prędko nie da bo jest wąsko na Krasiczyńskiej i trzeba omijać zaparkowane auta, więc to spowalnia na szczęście zapędy do prędkości. Krasnobrodzka jest z kolei dosyć szeroka ale tam mamy progi czy wyniesione przejścia więc siłą rzeczy tam też trzeba zwolnić. Nigdzie się więc nie rozpędzą.

 • 8 marca 2019 o godz. 11:39

  @bs
  nie doceniasz polskich kierowców

 • 8 marca 2019 o godz. 14:03

  @dzida
  Fajnie masz. Mi dojazd z dzieciakami na Czerniakowską zajmuje 50 minut. Plus 10 i jestem w pracy…

 • 8 marca 2019 o godz. 16:03

  @P365
  ja za to muszę ok 50 minut jechać do roboty, więc tak trochę remisowo ;-)

 • 23 maja 2019 o godz. 19:12

  Trzy lata nieprzespanych nocy ,kto pozwolił na budowę Metra w nocy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.