Ruszyła budowa wielkiego TBS-u na Radzymińskiej

38
Share

215 mieszkań, 170 miejsc parkingowych.

 

Skwerek wzdłuż ul. Radzymińskiej, pomiędzy Remiszewską i ul. Fragment, ogrodził długi szpaler płotów. Zniknęło popularne wśród okolicznych mieszkańców miejsce konsumpcji kolorowych napojów – a co powstanie w zamian?

Zapowiadaliśmy to na targowek.info już w 2016 roku: będzie to TBS, czyli rodzaj mieszkań pod wynajem budowanych przez miasto dla warszawiaków, którzy zarabiają za mało, żeby dostać kredyt hipoteczny, ale za dużo, żeby przysługiwały im mieszkania komunalne czy socjalne. Władze Warszawy chętnie lokują ten typ budownictwa w naszej dzielnicy, np. kończy się budowa podobnego budynku przy ul. Korzona.

Blok przy Radzymińskiej będzie dużo większy. Budynek będzie miał zróżnicowaną wysokość – od trzech do siedmiu pięter (niestety, jego wizualizacje nie są obecnie dostępne). Zaplanowano w nim 215 raczej niedużych mieszkań o średniej powierzchni 41 m2. Część mieszkańców będzie miała do dyspozycji parking podziemny, ale zaplanowano też miejsca parkingowe naziemne – łącznie zmieści się na nich 170 samochodów.

Inwestycję realizuje TBS Warszawa Północ, lecz mieszkania będzie przydzielało miasto stołeczne Warszawa. Planowany termin zakończenia budowy: koniec listopada 2020 roku.

 

zdjęcie na górze: targowek.info

38
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx