Ruszyła budowa wielkiego TBS-u na Radzymińskiej | targowek.info

Ruszyła budowa wielkiego TBS-u na Radzymińskiej

215 mieszkań, 170 miejsc parkingowych.

 

Skwerek wzdłuż ul. Radzymińskiej, pomiędzy Remiszewską i ul. Fragment, ogrodził długi szpaler płotów. Zniknęło popularne wśród okolicznych mieszkańców miejsce konsumpcji kolorowych napojów – a co powstanie w zamian?

Zapowiadaliśmy to na targowek.info już w 2016 roku: będzie to TBS, czyli rodzaj mieszkań pod wynajem budowanych przez miasto dla warszawiaków, którzy zarabiają za mało, żeby dostać kredyt hipoteczny, ale za dużo, żeby przysługiwały im mieszkania komunalne czy socjalne. Władze Warszawy chętnie lokują ten typ budownictwa w naszej dzielnicy, np. kończy się budowa podobnego budynku przy ul. Korzona.

Blok przy Radzymińskiej będzie dużo większy. Budynek będzie miał zróżnicowaną wysokość – od trzech do siedmiu pięter (niestety, jego wizualizacje nie są obecnie dostępne). Zaplanowano w nim 215 raczej niedużych mieszkań o średniej powierzchni 41 m2. Część mieszkańców będzie miała do dyspozycji parking podziemny, ale zaplanowano też miejsca parkingowe naziemne – łącznie zmieści się na nich 170 samochodów.

Inwestycję realizuje TBS Warszawa Północ, lecz mieszkania będzie przydzielało miasto stołeczne Warszawa. Planowany termin zakończenia budowy: koniec listopada 2020 roku.

 

zdjęcie na górze: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “Ruszyła budowa wielkiego TBS-u na Radzymińskiej

 • 15 marca 2019 o godz. 07:33

  215 mieszkań, 170 miejsc parkingowych.
  To jakiś żart, powinno być min 327 takich miejsc, to paranoja!

 • 15 marca 2019 o godz. 07:49

  Przy ulicy Radzymińskiej, bo ulica służy do innych celów niż budowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 15 marca 2019 o godz. 07:57

  HahahHhha kolejne osoedle
  Kolejne 300 nowych aut
  0 NOWYCH DROG!!!
  0 nowych rozwiazan ?

  WSPaniala dzielnica. Sprzedala wszystko

 • 15 marca 2019 o godz. 08:12

  Znowu mieszkania dla oszustów i patoli z pieniędzy pracujących i płacących podatki.

 • 15 marca 2019 o godz. 08:14

  To jest kpina. Mieszkania komunalne powinny byc wynajmowane na 5lat i w zaleznosci od dochodu wynajmowane dalej a nie na całe życie. Każdy powinien sobie wynając lokal o ustawowej powierzchni i powinna byc dopłata do wynajmu. te mieszkania zaraz będą sprzedane za 10% wartości. To jest okradanie podatnika.

 • 15 marca 2019 o godz. 08:15

  Mieszkania za nasze podatki dla średniozarabiajacych z samochodami. A co z resztą.

 • 15 marca 2019 o godz. 08:19

  Póki nie zmieni się ustawy, kryteria uzyskiwania mieszkań socjalnych i komunalnych będą szerokie.

 • 15 marca 2019 o godz. 08:25

  A gdzie wnioski można pobrać ,pewnie już nie ma ? Znajoma miesiąc temu pytała w ratuszu o wnioski ,cisza nic nie wiedzą , to dla kogo te mieszkania ??????

 • 15 marca 2019 o godz. 08:35

  stolicą polskiego TBS jest miasto Pruszków , a stolicą SKOK-u Wołomin – PRZYPADEK

 • 15 marca 2019 o godz. 08:44

  czy oni czasami nie wybudują faweli ?

 • 15 marca 2019 o godz. 08:46

  dla średnio zarabiających, wplata początkowa ponad 100 tys. Czynsz za 50m2 około 1,7 tys.

 • 15 marca 2019 o godz. 10:15

  Trzeba sie glosno smiac,jak w balona robi z ludzi wladza RP.
  Otoz mieszkania w TBS-e to nie takie tanie lokale,trzeba wniesc swoj wklad w postaci kaucji,i zaliczki,a czesto sa to duze pieniadze,a potencialni klienci takich mieszkan musza czesto zadluzac sie w bankach ,aby dostac kredyt na takie kaucje.Owszem to mialy byc mieszkania dla srednio zarabiajacych,a okazaly sie mieszkaniami bardzo drogimi,dzisiaj jest duza kolejka oczekujacych na takie lokale.Jeszcze wczesniej jak powstawaly TBS-y,to prezesi takich spolek brali do kieszeni kase od potencialnego lokatora takiego mieszkania,nie wiem jak jest teraz,ale wczesniej tak bylo.Trzeba dodac,ze czynsz takiego mieszkania w TBS-e jest bardzo drogi,za mieszkanie o powierzchni 60m kwadratowych z dwoma pokojami trzeba miesiecznie wydac 1 400 zl oprocz wody i swiatla,zaznaczam,ze dotyczy to zameldowanej jednej osoby w takim lokalu,gdyby bylo wiecej osob zameldowanych w takim lokalu czynsz raptownie wzrasta.Reasumujac mieszkania w TBS-e sa dla ludzi zamoznych,bo tylko takich stac na drogie wynajmy mieszkan w TBS-e.

 • 15 marca 2019 o godz. 10:49

  Ciekawe kto będzie miał szansę na dostanie tam mieszkania. Nie od dzisiaj wiadomo że najgorszy urząd miasta jest na Targówku. Tu króluje kolesiostwo

 • 15 marca 2019 o godz. 11:13

  Słoiki już się cieszą….blisko do metra a i auto będzie gdzie podrzucić

 • 15 marca 2019 o godz. 12:16

  Przy Radzymińskiej… Analfabetyzm…

 • 15 marca 2019 o godz. 12:29

  Komentarze są obrzydliwe. Nikomu nie życzę by 40 latach mieszkania w kamienicy w Warszawie ul.Lwowska z dnia na dzień być zmuszonym przez kolejnego właściciela do wyprowadzki. Czy w wieku 58 lat można brać pożyczkę z banku na zakup mieszkania? Jedyna szansa by nie być bezdomnym to mieszkanie z TBS. Na mieszkanie z zasobów komunalnych jesteśmy za ” bogaci”. Oboje z mężem pracujemy na państwowych posadach więc nie dorobiliśmy się majątku.

 • 15 marca 2019 o godz. 13:01

  TBSiarz : czyns 1700 ahhaha to chyba na Francuskiej

 • 15 marca 2019 o godz. 13:34

  TBS to nie mieszkania komunalne. Z tego co wiem wprzy ul. Kerzona też jest TBS wybudowany chyba z 15 lat temu i mieszkanie 2 pokojowe kosztowało (najęcie) tam około 80.000 zł. Czy są to mieszkonia dla patologi jak piszą przedmówcy? No chyba nie każdego stać na taką kowotę mówie o „patusach”. Wydaje mi się, że jest to całkiem dobry pomysł dla ludzi których niestać na własne mieszkanie. Pamietajmy, że TBS nie jest własnością.

 • 15 marca 2019 o godz. 13:38

  Przykładowo maksymalna miesięczna stawka czynszu za m², jaką może ustalić obecnie TBS, w Warszawie wynosi 20-25 zł, w Gdańsku – 16-20 zł, w Szczecinie – 14-17 zł, a w Łodzi – 13-16 zł. W przypadku 50-metrowego mieszkania w stolicy jest to maksymalnie 1250 zł miesięcznie.

 • 15 marca 2019 o godz. 13:46

  Coż tu komentować,bywam dość często w komunałce na Targówku u znajomej ,blok jak to blok.oddano kilka lat temu jako po kapitalnym remoncie dawniej był tam hotel.obecnie nie wiadomo kto tam mieszka,bardzo dużo ludzi młodych,widać ze 500 plus im służy .budynkiem nikt się zbytnio nie interesuje pomimo ze na parterze jest kilkanaście biur opieki społecznej budynek wokół usiany petami wyrzucanymi przez okna z parteru i pierwszego piętra,windy to zbior smieci i butelek po trunkach zasikane przez wszedobylskie psy.Parking przed budynkiem zajmują cwaniacy z wszystkich korporacji taksowkowych i firm typu global expres,a inwalidow tez się namnozyłoprzyjezdny tak jak ja nie zaparkuje bo nie ma gdzie i jak,budynku nikt na powaznie nie sprząta bo nie ma czasu i ochoty.o rety.

 • 15 marca 2019 o godz. 14:13

  Szkoły przepełnione, szczególnie po „reformie”. Miejsc parkingowych brakuje. Więc wpierdzielimy jeszcze jeden moloch z mieszkaniami. Masakra.

 • 15 marca 2019 o godz. 14:42

  Tam jest rzadka zabudowa i to świetna lokalizacja, dla młodych i ambitnych ludzi, którzy wiedzą co to ciężka praca! Pełno tu zazdrośnikówi zawistników, partaczy zyciowych co z babką, matką i ojcem w jednej dziupli mieszkają i po zasiłki latają. My z TBS jesteśmy samodzielni i zaradni!

 • 15 marca 2019 o godz. 17:32

  TBS-y to nie są mieszkania komunalne. A i komunalne są różne. Żeby w nich zamieszkać trzeba wykazywać ponadprzeciętny dochód np. singiel minimum 2800 zł na rękę, para 5000 zł itd. Co ważne o taki lokal mogą starać osoby nie posiadające praw do innego lokalu w mieście czyli jak ktoś chce zamienić mieszkanie komunalne bo np. nie ma łazienki, to chyba ma problem. Preferowani są więc przyjezdni, tak jak całą komunę zresztą… Konkubinaty na zasiłkach się raczej nie załapią, chyba, że miasto część lokali przeznaczy na komunalne. TBS-y to coś na wzór komunistycznych mieszkań spółdzielczych- wpłacało się część wartości mieszkania i mieszkało, bez prawa wykupu. Tyle, że teraz wkład na TBS w Warszawie to co najmniej 100 000 złotych, do tego czynsz sporo większy od komunalnego. I ogromna liczba chętnych. A jaką ofertę ma miasto dla za bogatych na komunalne a za biednych na TBS?
  ps. Owszem darmowe czy tańsze lokale zajmują nieraz rodziny patologiczne ale wrzucanie wszystkich do jednego worka jest żałosne. Większość dzisiejszych wielkich „właścicieli” mieszkań w Warszawie posiada je bo dostali za komuny mieszkania, które potem za bezcen wykupili. Gdyby nie to to też by w takich komunalnych mieszkali bez łazienki i centralnego ogrzewania. Albo w rodzinnych wioskach. Nie każdy się jednak załapał na rozdawnictwo mieszkań. Posiadanie mieszkania w Warszawie niekiedy wcale nie jest powodem do chluby bo np. przydział zależał od członkostwa w partii albo teczki. Albo sączą jad dzieci rolników przyzwyczajonych do nieustannych dotacji, zdziwione, że w mieście nie chcą im nic dać. Przeważnie wieś kupuje mieszkania w Warszawie bo grunt to zawsze kapitał.

 • 15 marca 2019 o godz. 19:17

  Skoro stać ich na samochód to stać ich na wynajęcie mieszkania na wolnym rynku.

 • 15 marca 2019 o godz. 19:47

  Taki portal info, a nie dobrnął do wizualizacji. A mi się udało.

 • 16 marca 2019 o godz. 10:03

  Cyt.: „Zniknęło popularne wśród okolicznych mieszkańców miejsce konsumpcji kolorowych napojów – a co powstanie w zamian?”

  W zamian powstanie wielopiętrowe miejsce konsumpcji kolorowych napojów.

 • 16 marca 2019 o godz. 11:27

  TBS-y to nie są mieszkania komunalne. To twór rodem z PRL-u. Wpłacasz 30% wartości mieszkania (czyli więcej niż wkład własny przy kredycie!) i możesz mieszkać o ile cię łaskawie wybiorą z długiej listy chętnych. Mieszkania nie można jednak wykupić, człowiek więc jedynie go wynajmuje. Trzeba spełnić jeszcze dwa ważne warunki- mieć odpowiednio wysokie dochody (singiel minimum 2800 zł na rękę, para 5000 zł na rękę) i nie mieć prawa do żadnego lokalu w mieście. Czyli warszawiak w mieszkaniu komunalnym nie może się ubiegać chociaż mieszka w zagrzybionej norze, a przyjezdny, co ma kilka mieszkań w innym mieście może! 100 000 partycypacji to raczej spora suma jak dla „niezamożnych”. Szkoda, że miasto nie myśli o sporej grupie, która jest „za bogata” na mieszkania komunalne a „za biedna” nawet na TBS. To jak kogoś stać na TBS to i na kredyt uciuła.

 • 16 marca 2019 o godz. 11:45

  Jeśli liberałowie na forum postulują zabór mieszkań komunalnych i kontynuację drapieżnej reprywatyzacji, to ja proponuję jeszcze cofnąć reformę rolną. Odebrać chłopom cudzą ziemię i oddać ją prawowitym właścicielom czyli arystokracji czy szlachcie. Wtedy się skończy dopływ gotówki od rodziców ze wsi na nowe mieszkania w Warszawie. I będzie sprawiedliwie. Mamy zwracać kamienice, a jak ludzie stracili wyposażenie mieszkań to kto nam odda? Dać bogatemu a biednego na ulicę bo przyjezdnym mało miejsca.

 • 19 marca 2019 o godz. 11:04

  @taktak, Mieszkania komunalne powinny być dostępne dla normalnych i spokojnych ludzi, którzy nie mają zbyt wysokich dochodów oraz powinni mieć możliwość mieszkania do śmierci jeśli sumiennie opłacają czynsz ! Nie każdy może a nawet chcieć „wypruwać sobie flaków” by spłacać kredyt u dewelopera przez większość życia. Mieszkania komunalne powinny być normą i dostępne dla wielu a jak na razie jest z tym problem przez prywaciarstwo, które nam to kiedyś przejęło i rozgrabiło. Państwowość powinna zostać przywrócona dla dobra ogółu.

 • 19 marca 2019 o godz. 22:43

  LUDZIE,
  ZANIM KUPICIE TBS, SPYTAJCIE TYCH, CO MIESZKAJĄ W NICH OD 20 LAT! to jest jedno wielkie złodziejstwo!!!! To wam powiedzą!
  Wiem to z własnego doświadczenia!!! Lepiej wziąść kredyt, albo wynajmować – po prostu taniej.

 • 20 marca 2019 o godz. 15:42

  mikol:

  2800 netto w Warszawie to ponadprzeciętny dochód :D? Tyle można zarobić na start w markecie. Średnia w Warszawie to 6000-7000 brutto

 • 20 marca 2019 o godz. 15:50

  Średnia, ha ha ha. Jak ktoś ma średnią to może wziąć kredyt i TBS mu nie potrzebny bo jest na swoim. 2800 zł w markecie? W którym? Chyba brutto łącznie z wysługą lat. Czyli przeciętna rodzina z dwójką dzieci ma spokojnie 10 000 zł w budżecie domowym?

 • 20 marca 2019 o godz. 21:31

  do wwwww
  Brutto jak najbardziej. Netto może nieco mniej, choć z drugiej strony jest jeszcze 500+, od lipca ma być dla wszystkich dzieci, więc do pensji można doliczyć 1000 zł.

  https://dziennikzachodni.pl/ile-naprawde-zarabia-kasjerka-w-lidlu-4300-zl-od-marca-2019-praca-w-lidlu-czeka-17-marca-2019-r/ar/13909198

  Oczywiście nie zarabiają w sumie tyle małżeństwa gdzie oboje nie posiadają żadnych kwalifikacji (np. sprzątaczka + „ochroniarz”). Ale już np. budowlaniec/wykończeniowiec z żoną fryzjerką/kosmetyczką powinni tyle wyciągać.

  O wykwalifikowanych pracownikach umysłowych nie będę wspominał.

 • 21 marca 2019 o godz. 11:09

  Żeby para mogła zamieszkać w TBS to musi wpłacić 100/150 000 złotych partycypacji (minimum 30% wartości mieszkania), do tego mieć dochody minimum 5000 zł netto czyli 8000 brutto. A to tylko wynajem! Jak wynajmuje się prywatnie to nie trzeba wpłacać 100 000 kaucji! Czynsze nieco mniejsze ale bez prawa wykupu i ulg. Przy takich dochodach taniej wyjdzie zaciągnięcie kredytu. Wkład będzie niższy i mieszkanie jest nasze, a nie tylko wynajmowane.

 • 28 marca 2019 o godz. 07:32

  Na wizualizacji wyglada ładnie. Radzymińska tez troche na tym zyska:)https://www.tbspolnoc.pl/pl/inwestycja_przy_ul_radzyminskiej_targowek.html

 • 28 marca 2019 o godz. 11:48

  W którym? Dziennik Zachodni z 25 marca br podaje: „nowi pracownicy Lidla liczyć mogą na zarobki w granicach 3100-3850 zł brutto pracownicy z rocznym stażem pracy w Lidlu mogą liczyć na wynagrodzenie w przedziale 3250-4050 zł brutto, pracownicy z dwuletnim stażem pracy w Lidlu pobierać będą pensję w wysokości 3450-4350 zł brutto. Poziom wynagrodzenia w Lidlu jest jednak różny w zależności od: -lokalizacji sklepu, -związanych z nią kosztów życia.” Biorąc pod uwagę, że Warszawa należy do najwyższej półki kosztów życia to możemy przyjąć, że pracownik Lidla po dwóch latach pracy będzie zarabiał 4350 brutto, tj ponad 3000 netto. Umyjcie zęby, zadbajcie o higienę, wyciągnijcie brud z pod paznokci, idźcie do fryzjera i jak macie podstawy kultury osobistej i trochę oleju w głowie to w banku dostaniecie więcej za siedzenie na d* jak nie pasuje supermarket.
  Do Pana Władysława – piszemy i mówimy(!!!) wziąć. Nie ma takiego słowa wziąść.

 • 2 kwietnia 2019 o godz. 14:04

  Wszyscy wielcy przedsiębiorcy i moraliści a mieszkanka od rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.