Strajk nauczycieli. Które szkoły na Targówku będą strajkować?

51
Share

Niemal na pewno 8 kwietnia w całej Polsce odbędzie się wielki strajk nauczycieli. W proteście weźmie udział przynajmniej 11 szkół z Bródna, Targówka i Zacisza.


Organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego protest zbliża się wielkimi krokami. W szkołach w całej Polsce odbyły się już referenda strajkowe i jeśli nie powiodą się „rozmowy ostatniej szansy” pomiędzy ZNP i rządem, w poniedziałek 8 kwietnia 2019 roku olbrzymia większość nauczycieli nie przystąpi do pracy. Jeśli tak się stanie, nie odbędą się wtedy nie tylko lekcje, ale też egzaminy gimnazjalisty i ósmoklasisty.

– W szkołach zakończyły się referenda. Zgodnie z zebranymi informacjami w Warszawie do strajku przystąpi 90% szkół podstawowych, 85% szkół ponadpodstawowych i 62% przedszkoli – poinformował wczoraj Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Jednak na razie dokładnie nie wiadomo, które placówki w stolicy przystąpią do protestu. Miasto ma nadzieję, że o tym, które szkoły i przedszkola będą zamknięte 8 kwietnia, dowie się na pięć dni przed strajkiem, czyli w połowie przyszłego tygodnia. Lecz tak naprawdę nie będzie to pewne aż do dnia samego strajku.

Ale pewien trop istnieje. Listę szkół, w których nauczyciele szykują się do strajku, pokazuje na bieżąco uzupełniana mapa przygotowana przez organizację Nie Dla Chaosu w Szkole, skupiającą m.in. rodziców i nauczycieli „zdeterminowanych do stawienia oporu nieprzemyślanym pochopnym decyzjom Ministerstwa Edukacji Narodowej”.

Na mapie szkół, które przystąpią do strajku, są już dziesiątki tysięcy placówek w całej Polsce – całą mapę możecie zobaczyć tutaj – a wśród nich 11 z dzielnicy Targówek (stan na poranek 27 marca). Są to następujące szkoły:

Bródno:

Zespół Szkół nr 41, ul. Bartnicza 2

Szkoła Podstawowa nr 378 im. Paderewskiego, ul. Bartnicza 8

Szkoła Podstawowa nr 285 im. Szancera, ul. Turmoncka 20

Szkoła Podstawowa nr 275 im. Oppmana, ul. Hieronima 2

Szkoła Podstawowa nr 42 im. Gałczyńskiego, ul. Balkonowa 4

XLVI Liceum Ogólnokształcące im. Czarnieckiego, ul. Żuromińska 4

Targówek:

Szkoła Podstawowa nr 114 im. Cierniaka, ul. Remiszewska 40

Szkoła Podstawowa nr 28 im. Żeromskiego, ul. Gościeradowska 18/20

CXXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Schumana, ul. Olgierda 35/41

Zacisze:

Szkoła Podstawowa nr 52 im. „Alka” Dawidowskiego, ul. Samarytanka 11a

Szkoła Podstawowa nr 84 im. Łukasińskiego, ul. Radzymińska 232

Podkreślamy, że ta lista nie jest ostateczna. Finalną listę szkół na Targówku, które przystąpią do strajku 8 kwietnia, poznamy prawdopodobnie w pierwszych dniach przyszłego miesiąca.

zdjęcie na górze: www.znp.edu.pl

51
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx