Uliczki między blokami na Bródnie będą jednokierunkowe. Tylko które? | targowek.info

Uliczki między blokami na Bródnie będą jednokierunkowe. Tylko które?

Szykują się duże zmiany po północnej stronie ul. Kondratowicza.

 

W ramach poprawiania objazdów wokół budowy metra od dzisiaj (poniedziałku 18.03) po ul. św. Wincentego kursuje nowa linia autobusowa 327 (chociaż jeździ rzadko, tylko w godzinach szczytu i na krótkiej trasie).

To jednak nie wszystkie planowane zmiany. Przy okazji warszawscy urzędnicy „wygadali się”, że planują duże zmiany w organizacji ruchu na osiedlowych uliczkach po północnej stronie ul. Kondratowicza – które od początku marca wykorzystywane są jako trasy objazdowe zamkniętej drogi, co jest uciążliwe i niebezpieczne dla okolicznych mieszkańców. Uliczki te zmienione zostaną na jednokierunkowe.

Które dokładnie ulice zostaną objęte zmianami i w którą stronę będzie można nimi jechać?

Próbowaliśmy dowiedzieć się tego jeszcze przed weekendem, ale zarówno w Urzędzie m.st. Warszawy, jak i w ZDM, nabrano wody w usta. Urzednicy unikają odpowiedzi, bo (jak sądzimy) projekt nowej organizacji ruchu formalnie jeszcze jest na etapie przygotowań i zatwierdzeń.

Na razie pozostaje nam więc tylko „gdybanie” i podpowiadanie urzędnikom. Naszym zdaniem z całą pewnością jednokierunkowy powinien stać się ciąg Kowalskiego – Tokarza – Krasiczyńska. O tworzących się tam korkach pisaliśmy na targowek.info już tydzień temu. Nie podejmujemy się jednak rozstrzygać, w którą stronę powinien być skierowany ruch – zapewnie mieszkańcy tych okolic będą mogli podpowiedzieć to w komentarzach.

Podobnie zakorkowana stała się też na kilku odcinkach ulica Turmoncka i na niej też spodziewamy się ograniczeń w ruchu.

Ciasno porobiło się też na Krasnobrodzkiej – ale to akurat szeroka ulica i wprowadzenie na niej jazdy w jednym kierunku byłoby chyba przesadą.

Inna kwestia, że rejon na północ od Kondratowicza nie jest jedynym, w którym z dnia na dzień małe uliczki stały się skrótami dla wielkiego ruchu samochodowego. Wiedzą coś o tym np. mieszkańcy okolic ul. Poborzańskiej na Nowym Bródnie czy ul. Sawy na Zaciszu. Na razie urzędnicy nie informują o swoich planach co do tych rejonów dzielnicy.

 

zdjęcie na górze: korek na ul. Tokarza / fot. Mariusz/czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

45 komentarzy na temat “Uliczki między blokami na Bródnie będą jednokierunkowe. Tylko które?

 • 18 marca 2019 o godz. 08:43

  zabrać samochody parkujące na ulicy i po prablemie

 • 18 marca 2019 o godz. 08:54

  Dokładnie tak. Na Tokarza to tylko kilka samochodów przy skrzyżowaniu z Krasiczyńską. Samochodów na tych uliczkach byłoby mniej gdyby zakaz jazdy dla samochodów prywatnych na Św. Wincentego obowiązywał tylko w godzinach szczytu. Kompletny bezsens to obowiązywanie tego zakazu w weekendy.

 • 18 marca 2019 o godz. 09:12

  Zakazy, zakazy, tylko kto będzie je egzekwował ?
  Nie sądzę aby przy każdym znaku postawiono patrole policyjne. Widzimy na co dzień jak wygląda egzekwowanie zakazów na ul. św. Wincentego. Bez policji i mandatów to będzie tylko martwe prawo :-(

 • 18 marca 2019 o godz. 09:40

  a ktoś pomyślał, że utrudni to życie okolicznym mieszkańcom?
  Dlaczego mamy się na to godzić, żeby Białołęka robiła sobie ojazd i autostradę pod naszymi oknami? a my nie będziemy mogli normalnie wyjechać spod bloku tylko naokoło? bez przesady…
  A parkujące samochody na skrzyżowaniu Tokarza/Krasiczyńska powinny być holowane, te które stoją bliżej niż 10 m, od reszty się odczepcie, stoją zgodnie z przepisami, nie ma tam zakazu, a z miejscami parkingowymi jest bardzo słabo w tym rejonie.

 • 18 marca 2019 o godz. 09:52

  Jest budowa to musi byc ciasno. Nic nie zmieniac.
  Nie uszczesliwiac ludzi na sile. Nie ma az tak zle z tym przejazdem.

 • 18 marca 2019 o godz. 09:57

  Do Anonim:
  Dlaczego mieszkańcy wskazanych wyżej uliczek mają zabrać swoje samochody?
  Mają prawo parkować w pobliżu swoich bloków a to ,że komuś się to nie podoba to jego sprawa,szczególnie przejeżdżającym przez te uliczki.W związku z tak dużym natężeniem ruchu na Tokarza i Krasiczyńskiej zrobiło się bardzo niebezpiecznie,bardzo wielu kierowców nie patrzy na to ,że przejeżdża przez wąskie uliczki tylko gnają jakby jechali po trasie szybkiego ruchu.Jestem za wprowadzeniem zmian przynajmniej na te trzy lata.

 • 18 marca 2019 o godz. 09:59

  Pokierować objazd do Krasnobrodzkiej.

 • 18 marca 2019 o godz. 10:04

  mmm, ulice jednokierunkowe mają być wprowadzone właśnie po to aby utrudnić robienie sobie tu objazdów Białołęce, z tym że powinny one powstać tylko na Tokarza i Krasiczyńskiej, Kowalskiego nie powinna być jednokierunkowa bo na niej nie ma problemów i zapewnia dojazd do Chodeckiej przez Krasnobrodzką, więc ten ciąg zapewne pozostanie dwukierunkowy.

 • 18 marca 2019 o godz. 10:09

  Do: Mieszkaniec Krasiczyńskiej
  Nie jest źle?chyba żartujesz!
  Jadąc rano z Krasiczyńskiej,przez Tokarza w stronę parkingów trzeba się nieźle „nagimnastykować”,obowiązuje prawa strona a zjeżdżające z Głębockiej pojazdy od Malborskiej mają pierwszeństwo.Poza tym ostatnio dość komicznie wyglądało jak TIR z lawetą próbował się zgiąć z Tokarza w Krasiczyńską,zajęło to trochę czasu.Chyba nie tędy droga dla takich pojazdów.

 • 18 marca 2019 o godz. 10:15

  OŚWIADCZAM UROCZYŚCIE, że mieszkam na Białołęce i NIE ROBIE sobie żadnych skrótów przez Bródno bo brzydzę się biedą. Po co ktoś z Białołęki miałby jechać na Bródno ? Po co ? Sami robicie sobie tłok, tylu starych zardzewiałych 10 letnich trupów nie ma w żadnej innej dzielnicy. Dlatego budują wam metro żebyście powietrza nie truli.

 • 18 marca 2019 o godz. 10:23

  Świetnie, to teraz się przenieś na portal z informacjami dla Białołęki.

 • 18 marca 2019 o godz. 10:40

  Nie ma co zwracać uwagi na buraka z Ruskowego Brodu,sam szukał tanich mieszkań,pewnie spłaca kredycik a słomy jeszcze nie zgubił.Zajmijmy się kwestią rozwiązania obecnej sytuacji.

 • 18 marca 2019 o godz. 10:58

  do Z Ruskowego Brodu

  śmierdzisz trollem na km, to jest targowek.info a nie bialoleka.info, także narka

  ja wybrałam bródno na miejsce do życia, mogłam mieć na tej twojej białołęce 3 razy takie mieszkanie, ale brzydzę się kartonowymi gettami bez zieleni pustoszejącymi co weekend, kto by chciał mieszkań tam gdzie wrony nawet zawracają

 • 18 marca 2019 o godz. 11:00

  Przy okazji jeśli tak się brzydzisz nie przywoź swoich pociech do placówek edukacyjnych, a nie zajmujecie nam miejsca w żłobkach i przedszkolach. Widziały gały co brały, kupujecie „apartamenty” na polach kapusty bez infrastruktury a zwozicie się nam swoimi złomami firmowymi przedstawicieli handlowych.

 • 18 marca 2019 o godz. 11:07

  Powinni wprowadzić zakaz poruszania się wszelkich pojazdów po za mieszkańcami z udokumentowanym zgłoszeniem zamieszkania lub płacącym podatki w odpowiednim U.S.
  Korki by zniknęły i mieszkańcy byli zadowoleni.

  Jak budowali metro na Pradze to termin wydłużył się o ponad rok i jakoś nikt nie protestował.

  Gdyby budowa była odpowiednio urządzona i zarządzona to można by było ograniczyć uciążliwość do minimum czyli z 12-14 miesięcy zamknięcia ulicy – ale po co ?

 • 18 marca 2019 o godz. 11:17

  Poborzańska to już od dawna powinna być jednokierunkowa, tak jak i wiele innych uliczek zastawionych przynajmniej jednostronnie na max samochodami. Znacznie ułatwiłoby to poruszanie się, oczywiście po przyzwyczajeniu się do tego że ulica jest jednokierunkowa :)

 • 18 marca 2019 o godz. 11:31

  Tak wielu biednych ludzi mieszka na Bródnie… Stać ich na samochód, często van, albo inny suv, ale nie stać ich na miejsce parkingowe. Pomóżmy im. Wyślijmy zgłoszenie do SM, która znajdzie im parking.

 • 18 marca 2019 o godz. 13:29

  Znajdź mi taki parking jeleniu, nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia o czym piszesz, trollu obrzydliwy!

 • 18 marca 2019 o godz. 13:31

  A właśnie, że nie musi być jednokierunkowa, właśnie po to żeby nie stała się uliczką wyścigową, teraz jest dobrze i można przejechać, tylko trzeba zrobić to wolniej i trzeba być życzliwym. Nie nakazy czy zakazy polepszają komfort użytkowników dróg, a kultura i życzliwość! Tego wymagajmy!

 • 18 marca 2019 o godz. 13:33

  Przy Malborskiej róg Kowalskiego i na parkingu na terenie szkoły są wolne miejsca. Wystarczy tylko przeczytać ogłoszenia, a nie wyzywać innych od trolla i jelenia :P

 • 18 marca 2019 o godz. 13:34

  Parkingowiec za sto też stoi w połowie pusty…

 • 18 marca 2019 o godz. 16:19

  do Anonim: przy …. bo wszyscy mieszkają przy Malborskiej….
  zapraszam na osiedle Zielone Zacisze miejsca tyle, że aż pęka

 • 18 marca 2019 o godz. 16:45

  Do wszystkich broniących miejsc parkingowych: proszę o uzasadnienie tezy, że miejsca parkingowe na ulicy się Wam po prostu należą, miasto ma je zapewnić itd.

 • 18 marca 2019 o godz. 16:47

  a co sie dzieje na tyłach ul.Hieronima na Bródnie,to koszmar,aleje Jerozolimskie sobie zrobili.

 • 18 marca 2019 o godz. 17:27

  na Tokarza powinien być deptak

 • 18 marca 2019 o godz. 18:30

  Nuuudy… tylko metro i przedruki. To portal zombich?

 • 18 marca 2019 o godz. 20:11

  lepiej wydłużyć trasę mostu północnego do Marek to wtedy całe podwarszawie będzie omijać Bródno z daleka.

 • 18 marca 2019 o godz. 21:06

  Wystarczy wsadzić sporo progów zwalniających. Tych twardych i po problemie.
  Poza tym to nie Białołęka Wam rano zawala ulice… Lubicie widac bardziej WWLe i inne.

 • 18 marca 2019 o godz. 21:33

  Najlepiej wszystkie ulice porobić jednokierunkowe tylko czemu jako 40letni mieszkaniec Bródno ja mam cierpieć!?!?.
  Mieszkam w połowie Krasiczynskiej.
  Rozumiem, że teraz za sprawą pomysłu paru głów od planowania wracając z centrum handlowego mam zamiast skręcić w tokarza by dojechać do domu i być na miejscu z małym dzieckiem jechać w Kowalskiego w krasnobrodzką w chodecka skręcić w krasiczyńska.
  Ludzie kur.. To jakaś paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
  Postawić informację o objezdzie do krasnobrodzkiej która to jest bardzo szeroka i nie ma problemu z przepustowością a na Tokarza i Krasiczynskiej zrobić Garby.

  TO WYSTARCZY!!!!!!!!!.
  Dziś był wypadek i miejsce niebezpieczne od dawna które wszyscy mają w dupie to skręt z Krasiczynskiej w Chodecka.

  Konieczne są progi przed przejsciem dla pieszych tu gdzie dzieci idą do szkoły i tuż przed nim by człowiek mógł normalnie bez strachu wjechać w Chodecka.
  To miejsce jest niebezpieczne od daaaaawna!!!.

  Żadne ulice jednokierunkowa nic tu nie dadzą. Wręcz przeciwnie utrudnią życie mieszkańcom. Na to w związku z budową metra ja się nie godze.
  Ja chcę tu normalnie żyć i poruszać autem.
  Szlag może trafić……

 • 18 marca 2019 o godz. 22:52

  Ulice jednokierunkowe spowodują, że skończą ci się wycieczki zmotoryzowanych pod domem jadących od strony Malborskiej, będzie bezpieczniej a to jest chyba najważniejsze, a że kawałeczek dalej będę musiał pojechać? Cóż stracę może ze dwie minuty więc czas w zasadzie bez znaczenia, utrudnienie więc to żadne, jeżeli dzięki temu ma być na tej ulicy bezpieczniej to nie ma sprawy mogę poświęcić te dwie minuty dla własnego i dzieci bezpieczeństwa. Pojechanie przez Krasnobrodzką nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

 • 19 marca 2019 o godz. 08:16

  Nie rozumiem tego wielkiego oburzenia mieszkańców tych uliczek. Przecierz przerobienie ich na jednokierunkowe poprawi życie wszystkim. Przybędzie miejsc do parkowania na tych uliczkach, nie będzie stania w korkach albo wciskania i obcierania blach, urywania lusterek. A że trzeba będzie objechać blok w inną stronę to taka tragedia?

 • 19 marca 2019 o godz. 10:22

  No właśnie, człek z Krasiczyńskiej mówi że utrudni mu to życie bo z drugiej strony będzie musiał podjechać Ja w odróżnieniu od niego chcę tu przez ten okres w miarę normalnie żyć i jak się da zminimalizować utrudnienia. Ulicę jednokierunkowe to zapewnią więc mogę bez problemu dojeżdżać z drugiej strony bo to w zasadzie obojętne z której podjaďę pod blok, aby dzięki temu mieć tu mniej utrudnień.

 • 19 marca 2019 o godz. 14:08

  Ciekawe jak zrobia jednokierunkowe jak bedzie sie parkowac bosko nie dosc ze i tak problem z parkowaniem i tzeba jezdzic w ta i spowrotem to jescze teraz na okolo. jeszcze utrudnic brawo za pomysl.

 • 19 marca 2019 o godz. 14:59

  W zasadzie idealnym rozwiązaniem byłoby zrobienie jednokierunkowej tylko łącznika pomiędzy Kowalskiego a Krasiczyńską czyli ulicy Tokarza w stronę Kowalskiego. Rozwiązałoby to problem porannego nawału aut od Malborskiej, a mieszkańcy Krasiczyńskiej mogliby sobie swobodnie jeździć wte i wewte. A to, że jadąc od Malborskiej wjadę w Krasiczyńską tylko od strony Chodeckiej jest absolutnie bez znaczenia. Ważne aby na Krasiczyńskiej i Suwalskiej można było jeździć w obie strony. Mam nadzieję, że urzędnicy pójdą w tą stronę.

 • 19 marca 2019 o godz. 18:56

  @mieszkaniec Krasiczynskiej 10. Jakie znaczenie ma to, ile lat tam mieszkasz? Dla mnie żadne. A może wg Ciebie po 10 latach nabywasz prawo do parkowania byle gdzie, po 15 do pierwszeństwa bez względu na organizację ruchu, po 20 prawo do jazdy pod prąd? Do czasu kiedy nie masz prywatnego, wynajętego czy w jakikolwiek sposób przeznaczonego Tobie na wyłączność miejsca do parkowania nie marudź jeśli tu czy ówdzie pojawi się zakaz parkowania. Kupiłeś auto, to się martw o nie, a nie wymagaj, że miasto zapewni tobie parking tuż przy wejściu do klatki schodowej. Miasto nie ma takiego obowiązku. Ulice służą do jeżdżenia przede wszystkim. Jeśli nie utrudnia to jazdy, proszę bardzo, zaparkuj. Ale jezdnia, jak sama nazwa wskazuje jest do jeżdżenia. Parking do parkowania. Coś jest nadal niejasne? Podobnie argumenty, że to drogi wewnętrzne czy osiedlowe. Bzdura. Znaki tak nie wskazują. Są w zarządzie dzielnicy , a nie wspólnoty czy spółdzielni mieszkaniowej. Bardzo proszę wszystkich, żeby swoje wypowiedzi opierali na faktach, a nie własnych oczekiwaniach, czy wyobrażeniach albo życzeniach.

 • 19 marca 2019 o godz. 19:50

  miasto i rząd jest wyłącznie po to aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo i godne życie czyli miejsce parkingowe też. jest wolność słowa a forum służy do komentowania głównego artykułu a nie poszczególnych komentarzy.

 • 19 marca 2019 o godz. 20:49

  Warszawiak, ale przedmówca napisał że miasto nie ma obowiązku zapewnienia ci miejsca parkingowego przy wejściu do klatki schodowej. I z tym zapewne się zgodzisz.

 • 19 marca 2019 o godz. 22:59

  Do tego co się podpisuje co mi zrobisz jak mnie złapiesz. Naucz się czytać ze zrozumieniem!!!!.
  Chcę podjechać z małym dzieckiem pod własny blok by z nim nie zasuwać z parkingu strzeżonego na którym parkuję bo miejsca na krasiczynskiej są dla bbi, llu itd….
  Najlepiej się wymadrzać mając beret na głowie. Oczywiście jazda samochodem to sama przyjemność ale czy dojazd do domu z zakupów ma polegać na krążeniu po osiedlowych uliczkach. Skręt z Kowalskiego na parking universum przy ul. Tokarza będzie niemożliwy więc zamiast z tego skrzyżowania przejechać 200 metrów i zaparkować auto muszę jechać do krasnobodzkiej, chodeckiej, Krasiczyńskiej i w Tokarza. To jakaś paranoja!!!!!!!. Dołożę do smogu a co tam….
  Najlepiej komentować nie mieszkając w tym miejscu i podawać swoje definicje.

 • 20 marca 2019 o godz. 11:23

  Krasiczynska10. Wyobrażasz sobie życie bez samochodu?

 • 20 marca 2019 o godz. 13:29

  ble ble bel , robi się niedobrze od tego pito-lenia. Jeśli drogi są , to są dla wszystkich , podobnie jest z parkingami, chyba , że parking znajduje się na terenie prywatnym i jest oznakowany , że jest prywatny i go ktoś sobie kupił to jest jego i tylko wyłącznie on może tam parkować. Jak nie wykupił , to mogą parkować wszyscy bez znaczenia czy mieszkają blisko czy nie i nie ma znaczenia , ze jakaś paniusia chce pod klatką , bo jak nie ma wolnego miejsca parkingowego , to nie ma i ma sobie go poszukać gdzie indziej.

 • 20 marca 2019 o godz. 17:42

  gratuluje geniuszom wyznaczającym obejście dla pieszych od Urzędu i Szpitala Bródnowskiego w kierunku Przystanku Wincentego 01. Najpierw przeciskanie się przez parking i zaparkowane samochody, krawężniki, wydeptany pas ziemi – po drodze mijamy sterty śmieci (przy zielonym płocie, kilka metrów od wejścia do urzędu), brawo !!! spróbujcie pokonać tę trasę z wózkiem dziecięcym.
  Następnie jedne strome schody, potem drugie schody …. jeśli celem nie jest przystanek tylko np. idziemy dalej do przejścia to jeszcze zostało przejście pod drzewem za przystankiem, trzeba uważać bo osoby wyższe mogą stracić oczy przez gałęzie.
  Alternatywa to przejść cały parking UD po ulicy między samochodami i obejść blok, taki fajny spacer na starszych ludzi ….

 • 21 marca 2019 o godz. 09:00

  Prośba o interwencję

  zgłoszałam już że obejście jedyne budowy jest wiecznie zastawione przez parkujące samochody, oczywiście zero reakcji, na zgłoszenie komunikat „nie potwierdzono w terenie”. Teraz po prostu będę się z wózkiem przeciskać i między tymi szrotami, trochę mi jednak wózka szkoda, bo więcej warty niz te niektóre trupy 20-letnie.

 • 21 marca 2019 o godz. 22:03

  zabrać samochody parkujące na ulicy i po prablemie. Zdecydowanie tak!!!

 • 25 marca 2019 o godz. 16:24

  Gdzie ten korek… Bardzo tendencyjne zdjęcie. W godzinach 8-9 jedzie się spokojnie i bez problemów. Szukanie na siłę uszczęśliwienia…

 • 27 marca 2019 o godz. 10:39

  URZĘDNICY!!!!!
  Zamiast ulic jednokierunkowych – postarajcie się zrobić więcej miejsc parkingowych przy tych ulicach. Krasiczyńska i pozostałe uliczki osiedlowe powinny zostać dwukierunkowe. Ulice maja służyć nam mieszkańcom, a zamknięcie któregokolwiek kierunku spowoduje chaos i utrudnienia nie dla kierowców przypadkowych tylko dla nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.