Zamknięcie Rolanda/Codziennej oraz Łokietka [MAPY, SCHEMATY] | targowek.info

Zamknięcie Rolanda/Codziennej oraz Łokietka [MAPY, SCHEMATY]

Po zeszłotygodniowym bałaganie informacyjnym, spowodowanym przez wykonawcę budowy metra, mamy wreszcie szczegółowe informacje na temat utrudnień związanych z budową metra na Zaciszu.

 

Znaki drogowe na Zaciszu wreszcie pokazują prawidłowe daty i wszystkie miejskie służby w końcu nie mają wątpliwości, więc potwierdzamy to, co napisaliśmy już w poprzedni czwartek: zamknięcie skrzyżowania ulic Rolanda, Codziennej, Spójni i Figara nastąpi w nocy 29 na 30 marca 2019 r. Wtedy też nastąpi skrócenie trasy autobusu 512.

Skrzyżowanie Rolanda i Codziennej zostanie zamknięte na około trzy miesiące, czyli do końcówki czerwca 2019 r. To właśnie przy nim znajdą się wyjścia z przystanku II linii metra „Zacisze”, której główna część powstanie pod sąsiednią małą uliczką Figara.

Z tego powodu autobusy linii 512 będą miały skróconą trasę mniej więcej do miejsca, w których była ich pętla do końca 2012 roku: pojadą ul. Codzienną i skręcą w lewo w Blokową, gdzie zlokalizowany zostanie przystanek dla wysiadających. Przystanek dla wsiadających będzie w dotychczasowym miejscu na ul. Codziennej, na którą autobusy wrócą jadąc ulicami Gliwicką i Ogrodniczą (na Ogrodniczej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu – tylko w stronę Codziennej).

Objazd zamkniętego skrzyżowania dla samochodów osobowych zostanie poprowadzony ulicami Codzienną – Blokową – Gliwicką – Krośniewicką – Samarytanka.

Także w nocy z piątku na sobotę (29/30 marca 2019) nastąpi zamknięcie ul. Łokietka od skrzyżowania z Chojnowską do Samarytanka. To ma związek z budową drugiej wentylatornii metra (pierwsza jest już budowana na ul. Blokowej). Wzdłuż ogrodzenia placu budowy wybudowany zostanie tymczasowy ciąg pieszo-rowerowy łączący ulice Władysława Łokietka i Samarytanka.

Objazd Łokietka został wyznaczony także przez ulicę Samarytanka – ale w tym miejscu zdecydowanie radzimy omijać tę ulicę w dni powszednie w okolicach godz. 7:30-8 rano!

Wtedy bowiem rodzice masowo podwożą dzieci samochodami pod szkołę podstawową nr 52 i Samarytanka jest zakorkowana nawet bez podwójnego objazdu. Po zamknięciu skrzyżowania Rolanda i Codziennej oraz Łokietka z całą pewnością będzie tam jeszcze gorzej.

grafiki: UM Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

28 komentarzy na temat “Zamknięcie Rolanda/Codziennej oraz Łokietka [MAPY, SCHEMATY]

 • 26 marca 2019 o godz. 07:01

  Napiszcie proszę, że wszystkie skrzyżowania Gliwickie i Blokowej z innymi ulicami w rejonie objazdu są RÓWNORZĘDNE! I zapraszam wszystkich chętnych na skorzystanie z OC kierowcow – matołów.

 • 26 marca 2019 o godz. 08:20

  Zamykają kolejne ulice na Bródnie i na Bemowie. A jeszcze nie otworzyli tych, które już powinny być otwarte, a są zamknięte od 3 lat.
  Za to pan prezydent m.st.Warszawy ma się dobrze. Jeździ po kraju, uczestniczy w różnych konwencjach partyjnych, wypowiada się na tematy różne / ale niezwiązane z jego funkcją/ w telewizjach.
  A Warszawa zajmuje się jego zastępca, który proponuje program dla Warszawy-adopcja dzieci przez homoseksualistów. Tak, jest to sposób na rozwiązanie problemu głodnych dzieci.
  I takiego prezydenta m.st. wybraliśmy. W tym ja też.

 • 26 marca 2019 o godz. 08:53

  „Objazd Łokietka został wyznaczony także przez ulicę Samarytanka – ale w tym miejscu zdecydowanie radzimy omijać tę ulicę w dni powszednie w okolicach godz. 7:30-8 rano!”

  Radzę omijać tę ulicę również w godzinach 12-13.30.Rodzice odbierający pierwszą zmianę ze szkoły blokują przejazd, oraz 16-17.30 odbiór pociech kończących lekcje. Okresowo blokada ulicy w okresie wywiadówek. godziny 17-19.
  Tak wiec odradzam w ogóle z korzystanie z tego objazdu.
  Dodatkowo uprzedzam, że za mostkiem istnieje równorzędne skrzyżowanie z ul. Wojskową. Radzę zwolnić !!

 • 26 marca 2019 o godz. 09:53

  Wszystkie skrzyżowania z ulicą Sawy także są równorzędne, ponadto cała ulica Sawy znajduje się wewnątrz strefy zamieszkania (= ograniczenie prędkości do 20 km/h, bezwzględny nakaz ustępowania pieszym). Sąsiad chce zrobić przód w swoim aucie na czyjś koszt ;-)

 • 26 marca 2019 o godz. 09:53

  @Hans
  Mądry Polak po szkodzie.
  Pytanie brzmi: czy będziesz pamiętał o skutkach swojego wyboru, kiedy przyjdą kolejne wybory?
  Czy uczysz się na błędach?
  Ja przynajmniej mam ten psychiczny komfort, że pana prezydenta nie wybrałem.

 • 26 marca 2019 o godz. 10:38

  ” bromba” Jeśli masz wybór miedzy dżumą o cholerą musisz się zdecydować na jedną z nich, lub decyzję pozostawić innym. Czy tak czy siak – nie jest dobrze ;-(
  Warszawa niestety jest odskocznią do wielkiej polityki, dlatego „oferty” mamy takie jakie mamy.

 • 26 marca 2019 o godz. 10:56

  Mieszkanka Samarytanka, w godz. 12-13:30 jakoś tam specjalnego ruchu nie widać. Rodzice o tej godz. rzadko odbierają dzieci bo zazwyczaj wówczas pracują, no chyba że babcie. Ale generalnie dzieci o tej porze kończące lekcje idą do świetlicy, starsze wracają same do domu. Ale w godz. 16-17:30 ruch jak najbardziej spory bo rodzice wówczas odbierają dzieci ze świetlicy.
  Lokales z Sawy, nie wiem jak ty ale ja mam wrażenie że budowa wentylatorni na Blokowej jakoś zniechęciła kierowców do korzystania z tej ulicy. Ruch jakby mniejszy niż kiedyś. Uliczki dochodzące do Sawy są oczywiście równorzędne i tak właściwie trzeba tam jechać wolniutko aby w razie czego kogoś przepuścić, ale mieszkańcy jak zauważyłem też ostrożniutko z nich wyjeżdżają i często jak nawet wolno jadę to wolą poczekać.

 • 26 marca 2019 o godz. 11:11

  Borys ruch przy szkole w godz.12-13 jest niewątpliwie mniejszy niż rankiem ,co jednakże nie zmniejsza istniejącego tam zagrożenia!
  Dzieciaki wracają ze szkoły na rowerach, rolkach ,hulajnogach po drodze i zastawionym wąskim chodniku.
  Opiekunowie z pociechami snują się przy samochodach. Jest niewątpliwie niebezpiecznie, Nadal proponuję rezygnacje z tego objazdu.

 • 26 marca 2019 o godz. 11:24

  @borys: niestety zmiana jest na niekorzyść, po zamknięciu Kondratowicza przez Sawy próbuje przejechać więcej samochodów – szczególnie w dni, gdy na S8 zdarzy się jakiś wypadek. Niestety tranzytowcy (szczególnie spod Warszawy) próbują na Sawy nadrobić stracony czas i po prostu pędzą tam nie zważając na zasadę pierwszeństwa z prawej i ograniczenia prędkości (20 km/h), przez co mieszkańcom puszczają nerwy i przestają „wyjeżdżać ostrożniutko”, zamiast tego na ostro i z klaksonem. Naprawdę radzę jechać tam zgodnie z przepisami.

 • 26 marca 2019 o godz. 11:37

  @bietka
  A ja bym chętnie spróbował czegoś nowego, po 12-letnim doświadczeniu bycia nikim w wielkiej stolycy. Mając wybór między dotychczasową bidą i nędzą, a nieznanym nowym, wolę zaryzykować.
  Bo z nowym wszystko jest możliwe.

 • 26 marca 2019 o godz. 12:28

  Czy Sz. Władze poinformowały wszystkie służby o zamkniętych ulicach? Odpowiadam sobie na pytanie, że raczej nie. Kilka dni temu karetka pogotowia sunęła na sygnale w ul. Kondratowicza w kierunku szpitala. Oczywiście musiała zawrócić na stacji paliw przy ratuszu. Można mieć tylko nadzieję, że pacjent nie umarł. Chociaż i tak pewnie spędził na izbie przyjęć kilka godzin.

 • 26 marca 2019 o godz. 13:09

  Lokales z Sawy, już za tydzień ruch się tam uspokoi. Rzeczywiście część sobie robi tam skrót, aby później w stronę Spójni i Kościeliskiej się udać. Jak zamkną skrzyżowanie Codziennej/Rolanda to z Sawy jedynie będzie można w stronę Gilarskiej pojechać a tam wiadomo, rano tworzy się zator. Zatem ta droga wogóle przestanie być atrakcyjna dla tranzytowców.

 • 26 marca 2019 o godz. 13:20

  Borys, nie do końca się zgodzę – obecnie i tak jakieś 3/4 samochodów jadących tym skrótem skręca w prawo w stronę Gilarskiej, więc o wiele ruch nie zmaleje. Problem zniknie, gdy budowa wentylatorni zajmie całą szerokość Blokowej.

 • 26 marca 2019 o godz. 14:48

  objazd przy szkole? to żart? dzieci uważajcie i rodzice też. i dlatego trzeba też otworzyć Wincentego przy cmentarzu. to my ludzie tu mieszkamy. dajcie nam żyć. zakaz powinien tam obowiązywać tylko w godzinach szczytu. tak ulica jest pusta, a inne pękają w szwach.

 • 26 marca 2019 o godz. 19:12

  A 512 powinien jechać Dw Wileński -al.Solidarności – Radzymińska początek objazdu. Jórskiego -Samarytanka – Gilarska koniec odjazdu Gilarska -Gilarska

 • 26 marca 2019 o godz. 19:28

  @Jeremiasz: Czy zanim napisałeś swój post pomyślałeś, że takim rozwiązaniem odciąłbyś Codzienną od komunikacji miejskiej?

 • 26 marca 2019 o godz. 19:43

  Całkowicie bezsensowna propozycja Jeremiasza, nawet nie ma co tu komentować. Od Dw. Wileńskiego dokładnie tą trasę jeździ przecież 120, a według niego mieszkańcy okolic Codziennej nie potrzebują autobusu, tylko ci z Gilarskiej i Jurskiego powinni mieć aż dwie linie.

 • 27 marca 2019 o godz. 09:52

  Zadowolonym z siebie władzom miasta i projektantom radzę dzisiaj przed zamknięciem Codziennej i Rolanda przejechać tymi ulicami autobusem. Korek od lasku do Gilarskiej świadczy o waszej „mądrości”.

 • 27 marca 2019 o godz. 21:08

  Dzisiaj było niestety parę dzwonów na S8, trasa stała już od Głębockiej. W takim wypadku konsekwencją będą zawsze korki na Zaciszu. Jest to więc tylko i wyłącznie wina „mistrzów kierownicy” z S8.

 • 27 marca 2019 o godz. 23:45

  Na Samarytanki / Wojskowa, kolo szkoly trzeba cos zrobic , bo moze dojsc do tragicznego wypadku .
  Sam widzialem dwa przypadki nie ustapienia pierszenstwa malym rowerzystom !! Krew mrozi widok hamowania dizeciaka i spalin samochodu..
  O ile rodzice dowozacy tam dzieci mieli juz nawyk zatrzymywania sie , tak juz cala reszta objazdowa ma gdzies znaki poziome i skrzyzowania rownorzedne – liczy sie tylko pedal gazu…..

 • 28 marca 2019 o godz. 12:55

  Choć jestem przeciwniczką garbów, to jednak ze względu na bezpieczeństwo dzieciaków i mieszkańców, proszę o zainstalowanie ich w okolicy nowo usytuowanego przejścia pieszo-rowerowego na Ul. Samarytanka. Istniejący próg przed szkołą to w obecnej sytuacji za mało. Mamy spory ruch rowerowo-hulanogowy na odcinku szkoła- ul. Wojskowa.
  Obecnie zaistniała pilna potrzeba spowolnienia samochodów już od skrzyżowania Samarytanka/Kościeliska.

 • 28 marca 2019 o godz. 18:22

  Polecam jeździć bocznymi uliczkami Zacisze będzie zakorkowane: BRAWO WARSZAWO.Na temat ulicy Samarytanka : ulica jest zakorkowana napewno od 7-12 a popołudniu 15-17 . Na Młodzieńczej pojawią się korki!!! MASAKRA !!!

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 12:00

  Przeszłam się dzisiaj około godz 11 w pierwszy powszedni dzień objazdu ulicą Samarytanka. –
  Tak jak spodziewałam się ruch się zwiększył, samochody , przynajmniej większość ,pędzą od strony kanałku ze zbyt dużą prędkością. Skrzyżowanie z Wojskową posiadające pierwszeństwo, nieoznaczone żadnymi znakami i słabo widoczne od strony mostku. Drewniany płot ogranicza widoczność –
  – Strach wyjeżdżać z ulicy Wojskowej , strach jeździć rowerem czy hulajnogą.
  Co na to nasz szanowny radny od progów !!

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 12:15

  PS. Zaraz zacznie się wiosna i intensywny ruch pieszo- rowerowych spacerowiczów wędrujących i jadących spacerniakiem wzdłuż kanałku a zaznaczony na planie tymczasowy ciąg pieszo -rowerowy łączący ul.Samarytanka i Łokietka NIE ISTNIEJE. Płot budowy podciągnięty aż do granicy z posesją.
  Kolejny przyczynek do zwiększenia zagrożenia na ul. Samarytanka.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 07:09

  Na codziennej mało osób jedzie 512 więc po co ma jechać do zacisza jak może być zmocnione 120

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 07:10

  Lub skierować do budowlanej jórskiego i samarytanką i gilarską

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 08:43

  Jesli chodzi o 512 to wlasnie zmniejszono czestotliwosc z 8 minut do 10 minut w szczycie. Logiczne – krotsza trasa :-)Ponadto od jakiegos czasu jezdza w wiekszosci male autobusy. Rezultat kolejka czekajacych na Codziennej i praktycznie od Radzyminskiej autobus jest pelny. Skuteczne zniechecanie do ztm. Jezdzilem do tej pory ale jak tak dalej pojdzie wracam do samochodu mimo wszystko.

 • 9 kwietnia 2019 o godz. 10:47

  Gliwicka „przygotowana” do objazdu znakomicie. Powycinane fragmenty asfaltu. Off road.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.