ZTM reaguje: ulicą św. Wincentego pojedzie nowy autobus

76
Share

Od poniedziałku 18 marca nastąpi mała ulga dla mieszkanców Bródna (i Białołęki): ruszy nowy autobus 327.

 

Miejscy urzędnicy są zadowoleni z przebiegu wprowadzenia objazdów na Bródnie i obecnego funkcjonowania transportu publicznego w naszym rejonie. Na szczęście – na tym samozadowoleniu nie spoczęli i jednak zaczynają reagować na sytuację na drogach.

Już 4 marca pisaliśmy na targowek.info:

>>>Po zamknięciu środkowego odcinka ul. św. Wincentego dla zwykłych samochodów ulica pozostaje praktycznie pusta (jeśli nie liczyć kierowców, łamiących zakaz jazdy – o nich poniżej). Powody są dwa – na zamknięte odcinki wcale nie skierowano tak wielu autobusów, a te które mogą tam jechać, utykają w korkach wcześniej – przede wszystkim na Głębockiej, gdzie nie ma buspasa. O ile mieszkańcy okolic ul. Kondratowicza i Rembielińskiej komunikacyjnie radzą sobie dobrze – głównie dzięki tramwajom, to w okolicach Kondratowicza i św. Wincentego jest problem: autobusy miejskie jeżdżą rzadziej, nie ma też prostego sposobu na dotarcie z tego miejsca do ronda Żaba.

Nie będziemy sobie schlebiać, że stało się to akurat po naszym artykule, ale tak czy siak urzędnicy w końcu także dostrzegli problem. Dlatego, jak podał dziś Zarząd Transportu Miejskiego, od poniedziałku 18 marca na ulice wyjadą autobusy nowej linii 327.

Trasa 327 będzie prosta i dość krótka – autobusy na trasie CH TARGÓWEK (Atrium Targówek) – ul. Głębocka – św. Wincentego – RONDO ŻABA.

Autobusy 327 będą jeździły w dni powszednie w ramowych godzinach 6.00–9.30 i 14.00–20.00. Na przystankach będą się zatrzymywały co 15 minut. ZTM tłumaczy, że trasa nowej linii została tak przygotowania, żeby ułatwić dojazd do ronda Żaba i przesiadek do tramwajów osobom z rejonu przystanków Malborska i św. Wincentego.

To niejedyne zmiany. Już od środy 13 marca zmieni się charakter przystanków Gilarska i Toruńska. Autobusy będą się tu zatrzymywały za każdym razem, a nie jak dotychczas na żądanie – powód jest prosty: przystanki te cieszą się tak dużym zainteresowaniem pasażerów, że autobusy praktycznie i tak przy każdym kursie się na nich zatrzymują.

 

zdjęcie na górze: ul. św. Wincentego na odcinku zamkniętym dla ruchu. Zakaz formalnie obowiązuje w godz. 6-21, w praktyce tylko wtedy, gdy przy wjeździe stoi radiowóz Straży Miejskiej / fot. targowek.info

76
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx