Jak będą nazywały się stacje metra na Bródnie i Zaciszu?

87
Share

Rada dzielnicy Targówek popiera trzy nazwy.

Po blamażu z nazywaniem stacji II linii metra na Targówku (za co radni zabrali się tak późno, że wykonawca metra musi teraz wymieniać już przygotowane znaki i tablice informacyjne), w przypadku kolejnych stacji podziemnej kolejki urzędnicy biją rekordy prędkości. Już na najbliższej sesji (w środę 10 kwietnia) targóweccy radni będą głosowali nad rekomendowanymi nazwami dla przystanków metra na Zaciszu i Bródnie.

Jak i dlaczego radni chcą nazwać te stacje?

„Zaproponowane nazwy dla poszczególnych stacji są wynikiem wielomiesięcznych dyskusji i ustaleń przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego, Zespołu Nazewnictwa Miejskiego i radnych Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy i nawiązują do charakterystycznych nazw funkcjonujących w otoczeniu danych stacji albo wprost do nazwy dzielnicy/obszaru, co ma ułatwić podróżującym metrem identyfikację poszczególnych rejonów miasta. Ponadto proponowane nazwy są utrzymane wg dotychczas obowiązujących trendów i zachowują charakter krótkich, jednoczłonowych nazw łatwych do zapamiętania oraz do stosowania w systemie pasażerskiej informacji wizualnej” – czytamy w uzasadnieniach uchwał.

Zgodne z powyższymi zasadami proponowane nazwy (chyba) nie budzą kontrowersji. Trzy ostatnie stacje północno-wschodniego odcinka II linii warszawskiego metra mają się nazywać:

Stacja C19: Zacisze

Stacja C20: Kondratowicza

Stacja C21: Bródno

Środowe głosowanie w radzie dzielnicy Targówek nie będzie decydujące – ostateczną decyzję podejmie później rada całej Warszawy – ale raczej trudno znaleźć lepsze nazwy dla tych trzech stacji.

Jeśli jednak macie inne propozycje, podajcie je w komentarzach. Zapraszamy do dyskusji.

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z budowy metra na Targówku i Bródnie

zdjęcie na górze: wizualizacja wejścia do stacji metra C20, czyli, prawdopodobnie, do stacji metra „Kondratowicza” / mat. UM Warszawa

87
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx