Rada dzielnicy Targówek popiera trzy nazwy.
Po blamażu z nazywaniem stacji II linii metra na Targówku (za co radni zabrali się tak późno, że wykonawca metra musi teraz wymieniać już przygotowane znaki i tablice informacyjne), w przypadku kolejnych stacji podziemnej kolejki urzędnicy biją rekordy prędkości. Już na najbliższej sesji (w środę 10 kwietnia) targóweccy radni będą głosowali nad rekomendowanymi nazwami dla przystanków metra na Zaciszu i Bródnie.
Jak i dlaczego radni chcą nazwać te stacje?
„Zaproponowane nazwy dla poszczególnych stacji są wynikiem wielomiesięcznych dyskusji i ustaleń przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego, Zespołu Nazewnictwa Miejskiego i radnych Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady m.st. Warszawy i nawiązują do charakterystycznych nazw funkcjonujących w otoczeniu danych stacji albo wprost do nazwy dzielnicy/obszaru, co ma ułatwić podróżującym metrem identyfikację poszczególnych rejonów miasta. Ponadto proponowane nazwy są utrzymane wg dotychczas obowiązujących trendów i zachowują charakter krótkich, jednoczłonowych nazw łatwych do zapamiętania oraz do stosowania w systemie pasażerskiej informacji wizualnej” – czytamy w uzasadnieniach uchwał.
Zgodne z powyższymi zasadami proponowane nazwy (chyba) nie budzą kontrowersji. Trzy ostatnie stacje północno-wschodniego odcinka II linii warszawskiego metra mają się nazywać:
Stacja C19: Zacisze
Stacja C20: Kondratowicza
Stacja C21: Bródno
Środowe głosowanie w radzie dzielnicy Targówek nie będzie decydujące – ostateczną decyzję podejmie później rada całej Warszawy – ale raczej trudno znaleźć lepsze nazwy dla tych trzech stacji.
Jeśli jednak macie inne propozycje, podajcie je w komentarzach. Zapraszamy do dyskusji.
Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie
Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie
Zobacz raport z budowy metra na Targówku i Bródnie
zdjęcie na górze: wizualizacja wejścia do stacji metra C20, czyli, prawdopodobnie, do stacji metra „Kondratowicza” / mat. UM Warszawa
Krótko i na temat. Popieram.
Nazwy stacji zaskakują ?
Oby tylko jakoś komandos nie wyszedł z konopii i nie lansował nazwy Targówek Ratusz. Jest takie zagrożenie po dodaniu/zbytecznym skomplikowaniu do Targówka określenia Mieszkaniowy. Jakby ktoś szykował grunt pod jeszcze jeden Targówek na trasie.
Aha, czy są jakiekolwiek spekulacje o przedłużeniu trasy?
ja proponuje zamiast Kondratowicza= Malborska
KONDRATOWICZA TO TEZ BRODNO MOZE LEPIEJ KONDRATOWICZA RATUSZ
Zacisze OK
Natomiast Stacje Kondratowicza i Bródno są…. przy ul. Kondratowicza, tak więc trochę słabo.
Wincentego też nie bardzo mówiłaby o lokajlzacji, podobnie jak Rembielińska. Tak więc przynajmniej jedną trzeba by było doprecyzować. No i tu stety/niestety najbardziej logiczne jest Targówek Ratusz. Bo przy Rembielińskiej niczego charakterystycznego w miejscu stacji nie ma.
Może stacja C-19 Zacisze powinna nazywać się P O M Y Ł K A
Zamiast Kondradowicza proponuje Podgrodzie.
„Brudno tu” i „Metro za ciszę”.
Idiotyzm C20 nie jest na Bródnie, a C21 nie jest na Kondratowicza… No ale lepsze to niż gdyby mieli wymyślić jakiś idiotyzm.
Ja bym zmienił nazwę stacji C20: Kondratowicza na nazwę C20: Ratusz Kondratowicza. Skoro na Pierwszej Linii metra jest nazwa stacji Ratusz Arsenał to na Drugiej Linii metra może być nazwa Ratusz Kondratowicza
Zaraz się obudzi troll i będzie pokrzykiwał, że stacja Bródno powonna się nazywać Dupopol, bo jego bloczek się tak nazywa (mimo że historyczny Różopol był w zupełnie innym miejscu). NIE KARMIĆ TROLA.
Zamiast Kondratowicza Szpital Bródnowski.
Redakcjo obawiam się że po to dali nazwe Targówek-Mieszkaniowy aby na Bródnie wcisnąć nam nazwe Targówek-Ratusz. Wspomnicie moje słowa za 3 lata. Urzędasy nauczcie się raz na zawsze – BRÓDNO to nie TARGÓWEK !
Kondratowicza to też Bródno. Więc stacja Kondratowicz powinna się nazywać „Ratusz Targówek” , natomiast stacja Bródno powinna być jako Rembielińska.
KK64 a ty powinieneś zabrać słoiki i wrócić na swoją wieś i tam decydować jak nie odróżniasz Bródna od Targówka.
@L to że tobie się coś wydaje to nie znaczy że tak jest. Historycznie to w większości były pola wsi Bródno i wtedy nikt tam nie miszkał. Potem częś miała nazwę Stefanówka, część Ugory, część Bródno. Pote, to wszystko stało się administracyjnie Pragą Północ a od połowy lat dziewięćdzesiątych (również administracyjnie) jest Targowkiem. Rozumiem, ż przy twoim toku rozumowania cmentarz nazywasz nadal Bródzieńskim, a kanał rzeką Brodnią.
Zamiast ogólnej nazwy Bródno, wg mnie powinno być Rembelińska.
Stacja S.M. Bródno ROŻOPOL! Dekle ze spółdzielni z burmistrzem na czele POszczałyby się ze szczęścia!
Stacja Bródno też pod Kondratowicza więc nazwy nie są jednoznaczne, na Ursynowie pod al.KEN są trzy stacje i żadna nie jest nazwana od ulicy nad nią
Na docelowej stacji Bródno jest przecież teraz przystanek tramwajowy i autobusowy Kondratowicza, a to kilkaset metrów dalej! Może lepiej stację Metra dopasować do obecnie istniejących nazw? Ulica Kondratowicza jest b. długo. Logiczne rozwiązanie: Ratusz Targówek, albo nawet lepiej Św. Wincentego ze względu na przecięcie się z tą ulicą.
Babcia C19 to Ty jesteś pomyłka jakbys miala wnuczki na Zaciszu to by była pomyłka
Zamiast Kondratowicza powinno być coś charakterystycznego np. Bella Napoli (skoro są przystanki od centrów handlowych to czemu nie robić reklamy sympatycznym na, którzy z Bródna wyszli w kilka innych miejsc Wwy)
Opcjonalnie coś nawiązującego do Ratusza lub Szpitala
Stacja C20 powinna sie nazywać Podlaska od regionu pochodzenia mieszkańców a C21 Pekin
Optymalnie: Zacisze, Kondratowicza-Ratusz, Bródno
Może być: Zacisze / Targówek Ratusz / Bródno
L zgadzam się. Wszystko tylko nie Ratusz-Targówek! Bo jednak ta część gminy Targówek to Bródno.
Targówek-Zacisze, Targówek-Ratusz, Targówek-Bródno
@Anonim hahahhaa no napewno po moim trupie ;)
1.Zacisze, 2. Bródno Podgrodzie Ratusz Targówek i 3. Bródno Różopol
1.Bazar
2.Bajzel
3.Meta
Podoba mi się propozycja słoika :)
Na tablicach informacyjnych na stacji Trocka jest Zacisze, Targówek Ratusz i Bródno. Znowu będą za dwa lata zmieniać? Tylko po co?
Stacja c-19 zacisze
Stacja c-20 z kondratowicza na targówek ratusz
Stacja c-21 z Bródno na kondratowicza
Chyba trudno wymyślić coś lepszego. W żadnym wypadku Targówek – Ratusz!
Targówek-Ratusz to najlepsza propozycja, bo najtrafniej odnosi się do lokalizacji stacji. Zacisze również niezłe bo obszar w skali dzielnicy niewielki. Największy problem z Bródnem bo nijak nie wskazuje na lokalizację. Przydał by się dodatkowy wyraz precyzujący.
P.S. Bródno to nazwa utrwalone w świadomości mieszkańców, a prawie całkiem wyrugowana z oficjalnego nazewnictwa. Niech chociaż będzie w nazwie stacji metra
Bródno-Alkohole 24
Wyp… z członem Ratusz w nazwie. Wystarczy, że ta siedziba urzędniczych zgnilizn od druczków i formularzy pasożytuje z naszych podatków. Jeszcze mamy na ich cześć nadawać nazwy?
Zacisze lub Rolanda – OK
Ratusz Targówek lub Kondratowicza Ratusz – OK
Nowe Bródno zamiast Bródno.
Zaciszny Targówek, Targówek Ratusz, Bródny Targówek. ;)
Stacja Pożądanie! To ta końcowa i niech tam dark roomy powstaną i mokre pokoje!
Ratusz, to jest na Placu Bankowym, a na Bródnie jest Urząd Gminy, więc nazwa Bródno lub Targówek Ratusz jest nielogiczna, niedopuszczalna. Szpital Bródnowski to byłaby dobra nazwa. Zacisze to Zacisze tu chyba nikt nie ma wątpliwości, a ostatnia stacja to powinna być Rembielińska.
Na zaciszu – stacja Ukrainska
Na Kondratowicza – Ratuszowych nierobów lub poprostu Ciastkowskiego
Na Rembielińskiej – stacja chlorów spod Różopolu.
Nie może być w żadnej nazwie Targówek bo Targówek to nie Bródno a te stacje będą na Bródnie,zacisze kondratowicza i rembielińska
Za nierobów musimy ponosić dodatkowe koszty-wymiany tablic.To się w głowie nie mieści.Nazwa Kondratowicza zbyt długa,to moje zdanie.A może by się tak pochylić nad pamięcią o Wielkim Bródnianinie i nazwać stację imieniem Premiera Olszewskiego?wiem wiem zaraz totalni się oburzą i zaleje mnie fala krytyki,to propozycja tylko dla Patriotów w ogóle a Patriotów lokalnych szczególnie.Do przemyślenia a może do realizacji?
tylko nie żaden ratusz,ratusz jest na pl.Bankowym(i ma złą sławę) tu jest GMINA.
Ciekawa dyskusja prowadząca do konstatacji, że: 1) Część mieszkańców naszej dzielnicy nie zdaje sobie sprawy, że administracyjnie mieszka na Targówku. 2) Nie odnotowano tych, którzy nadal myślą że mieszkają na Pradze Północ (poprzednia nazwa dzielnicy). 3) Nie odnotowano też tych, którzy wciąż myślą że mieszkają w Głodnej Wsi czy na Ugorach (dawne nazwyzwy terenów zajmowanych przez osiedle Bródno) 4) Nie wszyscy wiedzą też, że Targówek nie jest już gminą tylko dzielnicą więc urząd jest Urzędem Dzielnicy Warszawa Targówek a nie urzędem gminy.popularna nazwa takiego urzędu to właśnie Ratusz. Dla ścisłości w Centrum też nie ma Ratusza tylko Urząd Miasta Stołecznego… Czytaj więcej »
Aż usiadłem z wrażenia czytając rzeczowy wpis Piotra powyżej. Nie wiedziałem, że tutaj można komentować coś sensownie i logicznie:) Punkty 1-5 w 100% prawdziwe i słuszne, punkt 6 możnaby dyskutować ale i w nim sporo racji. Dzięki, Piotr!
To nie mieszkańscy dzielnicy będą mieć głos w sprawie nazw stacji – chociaż można podjąć starania i porozmawiać z przedstawicielami dzielnicy w Radzie Miasta i starać się ich przekonać do nazw, które chcieli by mieszkańcy. Według koncepcji i dotychczas stosowanego nazewnictwa stacja przy urzędzie gminy ma nosić nazwę „Kondratowicza” a stacja ostatnia „Bródno”. Jak wiadomo przystanki tramwajowe i autobusowe u zbiegu Kondratowicza/Rembielińskiej/Bazyliańskiej noszą nazwę „Kondratowicza”. W takim razie czy to nie będzie się kłócić z nazwami stacji metra? Czy nie lepiej nazwać stację np. Targówek-Ratusz a ostatnią stację „Kondratowicza”? Wówczas osoby korzystające z metra i autobusów oraz tramwajów będą mieli… Czytaj więcej »
zacisze
Kondratowicza na targówek ratusz
Bródno na kondratowicza
Mam wrażenie że niektórzy – mimo, że Warszawa to w sumie niewielkie miasto – gubią się w topografii. Na siłę chcieliby , żeby nazwy stacji były dokładnym odwzorowaniem tego co ponad nimi. Tylko po co, dlaczego – po to żeby się nie zgubili? Będziemy mieli dwie linie ma krzyż, stacji nie będzie w setkach, jak w innych miastach. No, ale trzymając się tej logiki, należałoby wręcz nazwać oddzielnie każde wyjście z metra, wszak perony długie. Stacje po uruchomieniu nabiorą kontekstu, w tym geograficznego. Trochę wyobraźni, zmysłu przestrzennego. Czy Dworzec Gdański leży w Gdańsku, a co najmniej można z niego pojechać… Czytaj więcej »
To że nazewnictwo poprzednich stacji (nazwy nadawane w różnych okresach ostatnich 25 lat) pozostawia wiele do życzenia, nie oznacza że nadal należy popełniać te same błędy. Ale dobrze – jeśli odniesienie do tego co na górze nie ma znaczenia podobnie jak pomoc w lokalizacji na mapie, to niech te nazwy będą całkowicie abstrakcyjne i przyjemne dla ucha. Zamiast Zacisza niech będzie „Dolina Muminków”, zamiast Kondratowicza niech będzie „Siedmiu Krasnoludków” a zamiast Bródno „Opowieści z Narni”.
Tak jeszcze nawiazujac. Przede wszystkim w nazwie nie powinno być nawiązania do budynku urzędu dzielnicy. Z kilku względów. Zwyczajowo zwie się to ratusz. Nazwa Ratusz Targówek jeszcze jakoś brzmi. Ale jest to urząd dzielnicy, to co nazwa stacja Urząd Dzielnicy Gimny Targówek? Administracyjnie to Targówek, ale jego największa składową jest Bródno. Nawiązując na siłę do tzw. Ratusza musimy nazwać ten Ratusz/Urząd Targówek, bo tak wynika z podziału administracyjnego. Ale za chwilę okaże się, że zniknie jedno z największych osiedli Warszawy. Wszyscy mówią o metrze na Bródno, a widzę poropozycje nazewnictwa Ratusz Targówek i ostania stacja Kondratowicza (bo jest już kilka… Czytaj więcej »
Do Ty. Między stwierdzeniem, że nazwy nie powinny na siłę nawiązywać do ścisłej topografii nad ich konstrukcją, a twierdzenie, że powinny mieć nazwy abstrakcyjne, jest przepaść. Nazwy powinny kontekstowo nawiązywać do trenu w okolicy, ale nie nie zawsze określać dosłownie skrzyżowania czy budynku. W końcu to nie przystanek ma żądane podmiejskiej linii, ale stacja metra z kilkunastoma tysiącami potencjalnych pasażerów, mieszkających setki metrów od wejścia. Można mnożyć przykłady z obecnie czynnych stacji metra. Owszem są ściśle powiazane, ale i luźnkej. Moja uwaga dotyczyła głównie tego nieszczęsnego Ratusz. Bo jak Ratusz, to Targówek. A Targówek na Bródnie to już według twojej… Czytaj więcej »
Piotr, szacun za ten wpis!
Ja mimo że nie urodziłam się w Warszawie wiem, że mieszkam na „Ugorach” ;)
Abstrakcyjnych.
A 25 lat. I co z tego. Na Bródnie układ przestenny się nie zmienił, to osiedle budowane od podstaw i skończone w latach 70. I pod to osiedle było planowane metro. To że ktoś zbudował jakoś Rózopol, że przy Wincentego czy Malborskiej pojawili się deweloperzy, nie zmieniło znacząco urbanistyki.
Jedynie obiekty o większym zasięgu na naszej trasie to Szpital i Park Bródnowskim. Ewentualnie one jedynie mogą konkurować z Kondratowicza i Bródnem
Jednak, jeśli chodzi o nadawanie nazw stacji podle lokalizacji najbliższych obiektów, wydaje się, że nazwa Kondratowicza, pomimo, że jest to obiekt liniowy, jest historycznie bardziej uzasadniona niż dodawanie do tej lub jakiejkolwiek innej propozycji członu „ratusz”. Ów „ratusz” został pobudowany stosunkowo niedawno i nie kojarzy się zbyt chlubnie, choćby ze względu na koszty, jakie zostały poniesione na budowę przesadnie ekskluzywnego gmachu. Ekskluzywnego w porównaniu do sąsiadujących budowli, choćby pobliskiego szpitala, gdzie pacjenci czasem leżą na korytarzach lub czekają cały dzień na izbie przyjęć. No, ale właśnie: nikt na serio nie rozważa nazwy Kondratowicza – Szpital. Bo to kojarzyłoby się jeszcze… Czytaj więcej »
Ooo… Dobry przykład – więc może 1) Zacisze, 2) Ratusz Targówek, 3) Park Bródnowski.
Panie Piotrze! Dziękuję. Kropla rozsądku na forum:)
A właściwie rozwiązanie jest oczywiste. Jeszcze raz powtórzę. Boże broń Ratusz Targówek i wpychanie Różopolu! Dlaczego, pisałem wcześniej. Wszelkie inne wariacje też dla niektórych tworzą kompilacje. Bo jedna stacja Kondratowicza, a stacja Bródno też przy Kondratowicza. Jeśli stacja Szpital Bródnowski, a ostatnia Kondratowicza, to znów kłopot, bo szpital też przy Kondratowicza. Razem Szpital Bródnowski i Park Bródnowski, to za dużo obiektów i Bródna. Tymczasem wystarczy zerknąć na obecne stacje: Marymont, Słodowiec, Stokłosy, Imielin, Natolin, Służew, Wierzbno, Wawrzwyszew, Młociny, Kabaty. Niektóre z tych nazw funkcjonowały, niektóre w zasadzie były zapomniane i odżyły dzięki trasie metra. To nazwy jeszcze z czasów niskiej,… Czytaj więcej »
Targówek-Ratusz jest moim zdaniem nie do przyjęcia. Brak logicznego ciągu: Targówek Mieszkaniowy -> Trocka -> Zacisze -> znów Targówek. Nie-lokalsi będą mieć pod górkę…
C20 Kondratowicza i C21 Bródno można zaakceptować. Jednak, jak już wcześniej zauważyliście, mamy niezgodność nazwy stacji z nazwą przystanków tramwajowych w ciągu Rembielińskiej. Przystanki tramwajowe i autobusowe trzeba będzie w tej sytuacji przechrzcić na Metro Bródno.
Kończąc jeszcze. Mając dwie funkcjonujące nazwy Bródno i Podgrodzie, w dodatku stacje metra dokładnie na ich terenie, niepotrzebnie powielamy schemat z Targówka. Targówek nie ma ma swoim terenie innych nazw o mniejszym zasięgu. Nazwa stacji Targówek była oczywista, ale tam byli zmuszeni do wymyślenia drugiej nazwy Ossowskiego (a jakby mieli tam jakiś obiekt publiczny czy charakterystyczny, to byłby spór jak na Bródnie, czy go nie dokleić do nazwy, czy ulica jest wystarczająca). Na Bródnie takiej konieczności nie ma. Byłaby, gdyby nie funkcjonowała nazwa Podgrodzie. Gdyby to wszystko było określane – niezależnie czy administracyjnie, czy zwyczajowo – jednakowo, dla jednej stacji… Czytaj więcej »
Do Anu, o Podgrodziu to może wiedzą tylko najstarsi mieszkańcy Bródna i ewentualnie Ci co na Podgrodziu i w okolicy mieszkają i korzystają z pętli, nazwa nic nie mówiąca dla rzeszy przyjezdnych i nieprzyjezdnych z Warszawy i okolic… chociaż mi się podoba :-)
Ale to tak samo jak z innymi stacjami. Przed metrem wiedziałeś gdzie jest Wawrzyszew, Wierzbno, Stokłosy? Ja w zasadzie do dziś nie wiem, bo nigdy tam nie wysiadałem z metra. Ba, zakładam, że wielu mieszkańców nie wiedziało, że tam mieszka. Wiem, że na trasie metra. Młociny, Marymont, Natolin owszem wiedziałem, ale też w sumie ogólnie, taki jakiś dokładniejszy Żoliborz czy Ursynów. A Podgrodzie funkcjonuje i to niemal w dokładnym promieniu zasięgu stacji. Jest administracja Podrogdzie, jest pętla Podgrodzie itd. Owszem, zaraz ktoś powie, że nie można nazwać metra tak jak przystanku. Ale jest jakaś hierarchia wartości. Stacja za miliardy chyba… Czytaj więcej »
Nie zajmujcie się Różopolem. To nazwa promowana przez jednego trolla. Dla wyjaśnienia ktoś (SM Bródno) zrobił krzywdę z tą nazwą, bo zgodnie z wikimiki:
Różopol to osiedle położone jest przy południowo-zachodniej granicy dzielnicy, blisko ulic Modlińskiej i Trasy Toruńskiej. Jeszcze na początku XX w. Różopol był podwarszawską wsią leżącą przy trasie wylotowej z Warszawy (ul. Modlińska). Była to jednak jedyna wieś leżąca na terenie dzisiejszej dzielnicy Białołęka (spośród kilkudziesięciu), która została włączona do granic Warszawy już po I wojnie światowej.
Tyle w temacie…
O ile czytając wypowiedzi @Anu na tematy polityczno-światopoglądowe nóż mi się niekiedy w kieszeni otwiera, tak teraz mogę napisać jedynie: czapki z głów! Bardzo dobre propozycje nazwy stacji plus sensowna argumentacja. Oby trafiło na podatny grunt.
Słuchajcie to że ktoś kiedyś wymyślił nazwe dla dzielnicy Targówek która znajduje się zarówno na terenie Targówka, Bródna i Zacisza to nie znaczy że teraz wszystkie nazwy mają być robione pod Targówek na całej dzielnicy. Bródno to ogromna ilość mieszkańców nie wiem czy nie więcej niż Targówek, Bródno to historia, mamy i szpital bródnowski i park bródnowski, mamy jak najbardziej prawo domagać się LOKALNEJ nazwy. Skoro Zacisze ma mieć swoją nazwe to Bródno też jak najbardziej powinno, Targówek już ma…na Targówku. Absolutnie nie róbmy na Bródnie nazwy Targówek-Ratusz to profanacja. Na innych stacjach nazwy są bardziej lokalne czy to od… Czytaj więcej »
Wszystkie 3 Matki Teresy z Kalkuty
Targówek powstał tylko dlatego, że były tam fabryki, a Bródno to część historii Warszawy !
Proponuję zamiast Kondratowicza to powinno być ” u Włocha” !
Kto przeciął kabel zasilający Bródno w prąd? Akcja z przedwczoraj!!!!
Nazwy jak najbardziej w porządku. Można by co najwyżej podywagować nad zmianą nazwy Kondratowicza na Podgrodzie.
Wg mnie powinni w końcu zrobić z tym porządek. Bródno odłączyć od Targówka i Warszawy i mieć spokój z tą patologią, a metro lepiej zbudować na Białołęce.
Na Białołęce to wy lepiej pilnujcie żeby wam kury z mieszkań po 5000zł/m2 nie pouciekały.
1. zadupie
2. smródka
3. bazar
Kończąc niepotrzebne i często żałosne pierdo…enie tych, którzy piszą tylko by coś napisać (niestety 80% wypowiedzi) wydaje się, że realnie są trzy proponowane możliwości:
(A) 1) Zacisze, 2) Kondratowicza, 3) Bródno
(B) 1) Zacisze, 2) Ratusz-Targówek, 3) Bródno
(C) 1) Zacisze, 2) Podgrodzie, 3) Bródno
Niech radni przedyskutują i zadecydują.
najtrafniejsza nazwa stacji C-20 zamiast „Kondratowicza „to Ratusz Targówek „żadne Podgrodzie.
Stacja c-19 zacisze
Stacja c-20 przekręty z ratusza
Stacja c-21 różopol dla wybranych
A może Targówek Ratusz a potem Rembielińska…
koham metro na targówku
Po co tyle złośliwości, zawiści i chamstwa. Po prostu podajcie swoje propozycje bez komentarzy chociaż raz.
Ja proponuję:
Zacisze
Targówek Ratusz
Rembielińska
1Zacisze, 2 Kaczki przy kanałku, 3.Walerek (kiedyś tam był super bar na miejscu gdzie stoi Różopol.
1. Zacisze
2. Targówek – Ratusz
3. Bródno
Zacisze, Podgrodzie, Bródno
Dlaczego się denerwujecie, w tej kwestii można tylko pożartować. Nazwy będą takie, jakie wybiorą ludzie z PO:
1) Hetero
2) LGBT
3) LGBT+
Zamiast Kondratowicza proponuję Lasek Bródnowski