Mieszkanie Plus na Targówku. 700 rządowych mieszkań | targowek.info

Mieszkanie Plus na Targówku. Powstanie ponad 700 rządowych mieszkań

To ostateczny koniec dawnego pola PGR: u zbiegu ul. Gilarskiej i św. Wincentego powstanie wielkie osiedle z rządowego projektu Mieszkanie Plus.

Decyzje zapadły: na dawnym polu PGR nie będzie nawet kawałka parku czy łąki. Wczoraj (w piątek) na konferencji prasowej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju ogłoszono, że ostatni większy kawałek pola, który jest jeszcze niezabudowany, wkrótce zniknie. Zostanie na nim zbudowane kolejne osiedle bloków – tym razem z rządowego programu Mieszkanie Plus.

– Stoimy dziś na warszawskiej działce u zbiegu ulic Gilarskiej i św. Wincentego. To ponad 4,5 hektarowy grunt, na którym powstanie osiedle na 700 mieszkań. Ta atrakcyjna, dobrze skomunikowana lokalizacja – powiedział podczas konferencji prasowej Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju (chociaż z jego oceną „dobrego skomunikowania” moglibyśmy mocno polemizować).

Jak podaje rząd, Mieszkanie Plus jest o 24 procent tańsze niż kredyt hipoteczny, a dzięki dopłatom do czynszu Mieszkanie na Start może być tańsze nawet o 34 procent. Mieszkania na Targówku w Warszawie są częścią wielkiego projektu budowy w ramach Programu Mieszkanie Plus ponad 113 tys. mieszkań na wynajem w całej Polsce.

Nas jednak najbardziej interesuje to, że projekt Mieszkanie Plus ostatecznie zakończy historię dawnego pola PGR na Targówku i jednego z klinów napowietrzających Warszawy.

Całe pole pomiędzy ulicami św. Wincentego, Gilarską i Samarytanka miało ok. 18 hektarów i jeszcze na początku lat 90. XX wieku rosło na nim zboże. Potem pole zamieniło się w zieloną łąkę (wiosną żółtą), która stała się popularnym wśród mieszkańców miejscem spacerów z psem, awaryjnym lądowiskem dla szybowców, a nawet wielkim planem filmowym.

Jednak pięć lat temu zarządzająca polem Agencja Nieruchomości Rolnych podzieliła teren na kawałki i wystawiła na sprzedaż. Dziś w jego poszczególnych częściach deweloperzy kończą budowę dwóch wielkich osiedli: Nowy Targówek (Atal) oraz Osiedle Amsterdam (Dom Development), zaś dzielnica Targówek właśnie rozpoczęła budowę szkoły podstawowej (będzie tam też przedszkole). Teraz, na tym co jeszcze nie zostało zabudowane, powstanie Mieszkanie Plus na ponad 700 mieszkań.

Pole PGR sprzed zabudowy – ale juz podzielone na działki /mat. Agencji Nieruchomości Rolnych
Tak wyglądało pole PGR jeszcze w 2012 roku / fot. archiwum targowek.info

zdjęcie na górze: wczorajsza konferencja na ostatnim wolnym fragmencie pola PGR na Targówku. Od lewej Grzegorz Pięta – p.o. dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Artur Soboń – wiceminister inwestycji i rozwoju, Rafał Romanowski – wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi / fot. mat.prasowe/Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

PRZECZYTAJ TEŻ:

59 komentarzy na temat “Mieszkanie Plus na Targówku. Powstanie ponad 700 rządowych mieszkań

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 07:32

  Wszystko zabuduja? zero myslenia

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 07:42

  Kasa się liczy… Beton jest ładniejszy od trawy.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 08:08

  katastrofa

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 08:10

  Beton, to ci rządzący mają w głowach. Mam nadzieję, że nic tam nie powstanie dokładnie tak samo jak ten słynny przekop nad Bałtykiem :). Oni nic nie potrafią zrobić, nie będzie nic , to puste gadanie. I całe szczęście.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 08:15

  Wybetonuja drogie slumsy dla biedakow, powstanie osiedle biedy i pataolgii 500+.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 08:27

  Wariactwo!

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 08:28

  Do antyprawaka – raczej osiedle patologii, bo na pewno nie biedy. Bieda to jest u mnie bo tyram za średnia krajowa i spłacam kredyt hipoteczny na 30 lat. Ale mnie uczono aby nie wyciągać ręki po cudze jak robią 500plusowcy

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 08:29

  Super lokalizacja. Przy cmentarnym murze z widokiem na groby. Życzę przyjemnego mieszkania na obszarze skażonym przez cmentarz bródnowski.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 08:45

  Chciałbym przypomnieć że tzw patologia 500+ to każdy , kto ma dziecko/dzieci. Więc każdy rodzic niepełnoletniego to według was patologia.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 08:57

  Po co budować za pieniadze podatników a potem sprzedawać za 10% wybrancom. lepiej te pieniadze przeznaczać na dopłaty do wynajmowanych mieszkań przez osoby z ktorymi urzad zawrze umowy wynajmu mieszkan komunalnych.To zmobilizuje ludzi do pozyskania własnego lokum a nie cwaniactwa z korzystania z lokali komunalnych dozywotnio.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 09:10

  to dobrze że bedą osiedla, taki teren trzeba wykorzystać, ,drzewa rosną w ogromnej ilości obok na cmentarzu one daja tlen a nie łąka zabrudzona psimi odchodami

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 09:21

  Gdzie mieszkasz? Na osiedlu patologii 500+.tak będzie. Zamiast dać pracę i podwyżki pracującym, to oni promują nieróbstwo, żenada w naszym kraju.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 09:28

  Nie pyskujcie na te 500+. W końcu przyjdzie kryzys i wszystko padnie. Rozdawnictwo zawsze się tak kończy. Dziś jest ,jutro nie będzie.
  Jeśli zaś chodzi oto, że mieszkania będą rządowe ,to i dobrze. Ludzie których nie stać na kredyt a posiadają dochody też muszą gdzieś mieszkać . Nie będą to tanie mieszkania to i mieszkańcy ,mam nadzieję, nie będą roszczeniową hołotą

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 09:29

  ciekawe jak wylonia dewelopera wiadomo

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 09:38

  Nie chcemy patologii na Targówku!!!

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 10:05

  @ Katolik
  Jasne- wystarczy nam własna patologia Bródnowsko-Targówkowa . :-/

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 11:10

  Stefan, przecież deweloperem będzie rząd. :)

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 11:19

  Taaak… A takie pokrzykiwania były na tym forum, że to władze Warszawy wszędzie dają wolną rękę deweloperom. A tu proszę całe pole podzielone na działki i wydane deweloperom przez RZĄDOWĄ Agencję. Nawet ten ostatni zielony kawałek, o który mieszkańcy walczyli w konsultacjach by pozostał niezabudowany. Brawo PIS, brawo ci którzy nadal wierzą, że ta partia działa w imieniu lokalnych społeczności.

  No i na koniec – cały ruch z tych 700 nowych lokali plus to co już zbudowano ma wydostawać się z tego terenu przez Gilarską i Zacisze, św. Wincentego i Budowlaną. To jest to co rząd nazywa dobrym skomunikowaniem.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 11:36

  PO dojdzie do koryta i nie będzie mieszkań + .Sprzedadzą znajomkom-więc nie ma co się martwić na zapas.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 11:43

  @Antyprawak
  „Bieda to jest u mnie bo tyram za średnia krajowa i spłacam kredyt hipoteczny na 30 lat.”
  Przepraszam, ale jak bardzo trzeba być pozbawionym mózgu, aby podpisywać cyrograf z bankiem na 30 lat? Skąd wiesz w jakim stanie będzie Twoje zdrowie za 10 lat? Może już nie będziesz w stanie wstać z łóżka nie mówiąc o wydajnej pracy? Wspomnieć też należy, że bank na kredycie hipotecznym zarabia, skromnie licząc, 25% wartości nieruchomości.

  @bietka.
  „W końcu przyjdzie kryzys i wszystko padnie. Rozdawnictwo zawsze się tak kończy.”
  Niby co i w jaki sposób miałoby paść? Zachodnie korporacje i instytucje finansowe się obrażą i wycofają z naszego rynku? I wtedy polscy niewolnicy ekonomiczni zaczną pracować na siebie bez pośredników – zagranicznych kasjerów? To niemożliwe. Mogą nas doić mniej lub więcej, ale zawsze będą doić. A na budżetowców typu: nauczyciele, lekarze i tak nigdy pieniędzy nie będzie. Zaś na armię 1.000.000 urzędników pieniądze muszą być. Ktoś musi przecież tworzyć nowe przepisy, ustawy, rozporządzenia, zarządzenia, instrukcje i je interpretować, aby tworzyć miejsca pracy celem powiększenia tej armii. Ten obłęd się nie skończy. Ja bym chciał, aby to „wszystko padło”. Taki reset.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 12:19

  Czekamy na projekt architektoniczny – miejmy nadzieję, ze choć tu nie będzie grodzenia terenu.
  Poza tym…
  Zostały „dzikie pola” po drugiej stronie Gilarskiej, aż do Zielonego Zacisza i PGR – może choć tam zrobić park? Teren należy do wojska, miał być dawno zabudowany, ale cały czas królują tam pijacy i bażanty…
  PS. 500+ ma ten efekt, że na każdą rodzinę z dziećmi patrzy się jak na darmozjadów… A za 500 pln dziecka się nie utrzyma. Kto je chciał mieć, ten je ma. Dzieci od tego programu nie przybywa, nawet rząd to (choć niechętnie) potwierdził.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 12:32

  Ha ha ha „rządowe mieszkania” czyli dla czlonków rzadu, krewnych i znajomych. Wszystko jasne, nic dziwnego ze tansze o 25-35%.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 13:44

  No do metra to tak z kilometr. Trochę Wincentego Janowi podkorkują.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 15:02

  Buduje PiS, ale nie musieli nawet sięgać po bandyckie lex developer. On tym że będą tu bloki, a nie klin napowietrzajacy
  zdecydowały władze Warszawy uchwalając plan miejscowy. Pamiętamy wam to.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 15:19

  Mieszkania Plus dla patologii? A co powiedzieć o blokowiskach z czasów Gierka, które rozdawano ludziom ze wsi za darmo i w których dożywotnio mieszkają ich dzieci i wnuki bo wykupiły za 2 złote? Od kiedy margines społeczny będzie stać na to aby płacić za 2-pokojowe mieszkanie minimum 1500 złotych? Musi być jakaś alternatywa dla „za bogatych na komunalne” (1000 zł dochodu) a „za biednych na kredyt” (6000 zł dochodu). Mam tylko nadzieję, że mieszkania będą przyznawane osobom, które mieszkają od urodzenia w Warszawie.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 15:28

  Po pierwsze patologie nie bedzie stać na płacenie po 1000zł-1200zł za dwa pokoje to nie ta półka cenowa, po drugie serio wolicie jak buduje developer i zarabia na tym miliony? a wy myślicie że kto kupuje te mieszkania od developerów? głownie przyjezdni co sprzedali hektary po ojcach i potem wyrzucają śmieci przez okno i do sklepu za rogiem muszą jechać samochodem bo ta mieli na wsi, ewentualnie ktos kupuje na wynajem i wynamuje obcokrajowcom ze wschodu. Mieszkania z puli rządowej dostaną rodowici warszawiacy ze średnim dochodem więc nie wiem kogo nazywacie patologią.

 • 13 kwietnia 2019 o godz. 21:20

  patologia to zajmuje przedwojenne kamienice

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 03:03

  Moze nie w temacie,ale czy ktos wie czy/gdzie/kiedy wroci Veturilo z Ossowskiego?

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 09:05

  700 mieszkań a szkola i przedszkole obok ma być dla 1000 dzieciaków. No tak , nasze dzieciaki nadal będą chodzić na 3 zmiany ? nawet jak ta szkola w końcu powstanie, miejsca dla nich nie starczy. Nie ma to jak zrównoważone budownictwo….

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 09:34

  Oczywiście o parkingach czy żłobkach/szkołach ani słowa. Bródno już się robi ciasne, a jak jeszcze zabudują te pole i dokończą metro, to ze spokojnego osiedla zrobi się gęste bagno. Już jest masakra w porównaniu do tego co było np. 10 lat temu. W Parku Bródnowskim człowiek na człowieku non-stop.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 10:28

  Trzeba pilnie przyglądać się temu co z drugą działką pod edukację przy ul. Malborskiej. Chodzą słuchy, że pobliski deweloper stara się lub będzie się starał o zmianę przeznaczenia tego terenu terenu pod edukację i sport na teren pod zabudowę mieszkaniową, tak by móc postawić tam kolejne bloki. Mam nadzieję że nasi radni trzymają „oko i ucho na pulsie”, bo tu kolejnej straconej szansy na normalny rozwój dzielnicy im nie wybaczymy.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 11:09

  TBS przy Korzona Mieszkanie plus przy Gilarskiej spalarnia śmieci na utracie. Niech te sqrwy…ny z ratusza przy bankowym odwalą się od Pragi i Targówka a nie całą patologie tu zsyłają

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 12:41

  Te 700 mieszkań to tak dla ścisłości nie ratusz a obecny rząd.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 12:48

  Do Anonima- w kamienicach to mieszkają często ci, którzy w PRL-u nie dostali mieszkań bo ich miejsce w kolejce w spółdzielni czy kwaterunku dostali ludzie ze wsi. Twoi Rodzice i Dziadkowie urodzili się w Warszawie? Nie sądzę.
  Do Pablo- patologia to najczęściej mieszka w blokowiskach z PRL-u, które ich rodzice czy dziadkowie dostali za darmo bo do tej pory mieszkaliby w czworakach. Warszawiaków tam może z 20%. Albo w nowowybudowanych mieszkaniach komunalnych. Takie są kryteria, że osoba zarabiająca najniższą krajową jest już „za bogata” na taki lokal. Z reguły więc dostają je zawodowo bezrobotni lub wielodzietni na zasiłkach.
  TBS to akurat mieszkanie bardzo drogie bo prócz czynszu trzeba wpłacić 100 000 partycypacji. Wątpię, żeby pijaków i dzieciorobów było na to stać. Mieszkania Plus mają mieć wysoki czynsz niewiele mniejszy od raty kredytu więc raczej tipsiary z MOPS-u się nie załapią. Amen.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 12:55

  A w „apartamentowcach” od dewelopera, w przestronnych trzypokojowych mieszkaniach o powierzchni 22 m2 mieszkają dzieci rolników, którym rodzice kupili z dotacji unijnych mieszkania. Ludzie urodzeni w Warszawie muszą mieć duże szczęście, żeby załapać się na zdolność kredytową, nie mówię już o kupowaniu mieszkania za gotówkę. I teraz przyjezdni chcieliby dyktować wszystkim jak mają żyć i gdzie mieszkać jakby cały czas byli u siebie w zagrodzie.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 13:37

  Nie rozumiem na jakiej podstawie ktoś twierdzi, że mieszkańców Warszawy (z dziada pradziada) nie stać na mieszkania a znów przyjezdni muszą sprzedać ojcowiznę i kantować na funduszach. To wygląda jak by ktoś leczył kompleksy i własne niepowodzenia takimi osądami.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 14:01

  To jest po prostu kolejna kaszanka wyborcza – przekupstwo ludzi za ich własne pieniądze. Zabiorom pieniądze nam wszystkim i dadzą wybranej przez siebie grupie, żeby zwiększyć sobie poparcie. Jeżeli socjalizm będzie postępował w takim tempie to wszyscy będziemy równi, tzn. tak samo biedni. No i ciekawe ile pokoleń będzie potrzeba, żeby spłacić te wszystkie bloki, autostrady itp. inwestycje nie przynoszące dochodów.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 22:04

  Jak tak patrzę na kolejne komentarze ludzi narzekających na zabudowanie pola to mam wrażenie iż większość przywykła z domowych stron do pól jak okiem sięgnąć . Tyle tylko że mieszkamy w Warszawie gdzie każdy skrawek ziemi jest na wagę złota jak i mieszkania dla młodych ludzi którzy obecnie muszą wynajmować za co najmniej 2200zł .Nie zadowolone z tych mieszkań są na pewno banki którym uciekają klienci kredytów na 30lat oraz deweloperzy i właściciele nieruchomości na wynajem którym minimum 2200zł miesięcznie wyparuje . Następną grupą nie zadowolonych są ci którym przeszkadza 500 plus a jednocześnie nie wspominają o dorosłych do 26 roku życia którzy nie będą płacić podatku od dochodu ( będą mieć za co chlać alkohol do upadłego i ćpać ile wlezie !!! )oraz o emerytach z lekami za darmo co mi się nie podoba ponieważ od początku swojej kariery zawodowej płacę podatki i nikt nie patrzył ile lat mam a o lekach za 0 zł to mogę pomarzyć !!! Jeśli zaś chodzi o komunikacje miejską to jak się komuś nie podoba niech sobie pojeździ po innych ościennych dzielnicach a gwarantuję iż przestanie narzekać !!

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 22:20

  Nie sądziłem że kiedyś to powiem po 40 latach na Bródnie ale chyba czas wyprowadzić się na Białołękę. Za parę lat na Bródnie będzie takie zagęszczenie ludności że nie da się już tu normalnie mieszkać.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 22:23

  Dzieci nie są patologią tylko przyszłymi płatnikami podatków z których w przyszłości obrażające je tumany gospodarcze będą dostawać emerytury !! Składki emerytalne idą na utrzymanie obecnych emerytów a tumany myślą że dostają konto w ZUS i to ich a to …ówno prawda .
  Patologią z dodatkowo ZEROWĄ wiedzą o gospodarce są ci którzy obrażają ludzi mających dzieci.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 22:45

  @L Na Białołęce przecież takie Derby, Lewandów to tragedia, blok na bloku i dojazd jedną ulicą. Przy tym blokowiska na Bródnie to luksus. Do tego tam też planują te mieszkania plus i to osiedle 5 razy większe niż na Targówku. Jeśli to wybudują to będzie niezłe getto.

 • 14 kwietnia 2019 o godz. 23:32

  okoń ,, Dzieci nie są patologią tylko przyszłymi płatnikami podatków z których w przyszłości obrażające je tumany gospodarcze będą dostawać emerytury !! ”- w jednym masz rację. Dzieci nie są patologią. A dalej to wielka niewiadoma. Z pewnością owe dzieci otrzymają wykształcenie finansowane,między innymi z emerytur (pieniądze podwójnie opodatkowane) i nie ma pewności czy pozostaną w kraju. I tutaj jest problem. Według mnie, powinno się ,,odpracować” w kraju koszty poniesione na wykształcenie, albo zwrócić je, jeśli podejmą decyzję opuszczenia kraju.

 • 15 kwietnia 2019 o godz. 01:09

  Patologia to ci którzy parkują samochody na trawnikach i chodnikach, stawiają szafki na klatkach, śmieci pod drzwiami i pozwalają pieskom załatwiać się na trawie czy chodniku i potem takiej niespodzianki nie sprzątają, czy palą w piecach byle gównem uważając że problem smogu nie istnieje.

  Mentalna patologia to natomiast ci którzy myślą że są lepsi bo mieszkają na Targówku / Bródnie / Zaciszu 10 / 20 / 40 lat oraz ci którzy wyzywają wszystkich innych od słoików i chłopów którzy dorobili się na sprzedaży ziemi, żeby przenieść się do Warszawy.

  Patologią są też ci którzy mieszkając w Warszawie i korzystając z jej infrastruktury nadal płacą podatki w swoich wioskach i miasteczkach.

 • 15 kwietnia 2019 o godz. 08:50

  Ciekawe, które województwo teraz się zjedzie, bo lubelskie mamy na Tarchominie i Białołęce, może Podkarpackie, wszyscy pchają się do Warszawy, znowu szkoły będą pękać z przepełnienia, a Ci co wynajmują będą niszczyć bo to nie ich własność. Patologia na Targówku i Bródnie była, jest i będzie, a widzą to najlepiej Ci, którzy tu mieszkają od urodzenia, nic nie zmieniło się!

 • 15 kwietnia 2019 o godz. 10:55

  Od urodzenia mieszkam na Bródnie, z krótką kilkuletnia przerwą na mieszkanie w Centrum, jeszcze 10 lat temu jak wracałem na „stare śmiecie” to z radością zostawiałem za sobą Centrum i cały ten syf związany z hałasem, smogiem, ilością ludzi itd. Było cicho i spokojnie. Niestety Bródno obecne, nie jest już „moim” Bródnem. Bardzo szybko uległo degradacji pod każdym względem i najchętniej wyprowadziłbym się daleko, daleko stąd, co jeszcze kiedyś nawet mi przez głowę takie pomysły nie przechodziły. Smutne to jest naprawdę…

 • 15 kwietnia 2019 o godz. 13:03

  Tubylec, pewnie Ci którzy mieszkali tu jeszcze w latach 60 i 70 i uprawiali własne pola mówili dokładnie to samo kiedy zaczynano ich wywłaszczać i budować blokowiska. Naturalna kolej rzeczy i wtedy i dziś.

 • 15 kwietnia 2019 o godz. 14:13

  Niestety coraz częściej czuję się jak intruz we własnej dzielnicy. Kiedyś wszystkich się znało, przynajmniej z widzenia, ludzie byli dla siebie serdeczni… A teraz nawet w kościele na mszy ludzie sobie nie przekazują znaku pokoju! Tylko twarze zacięte z wyrazem pogardy wobec innych. Najgorsza patologia to ci, którzy mieszkają krótko a chcieliby wszystko ustawić pod siebie jak gdyby cała dzielnica to były ich rodowe włości. To jest wyniesione ze wsi- nie liczenie się z nikim bo kiedyś sąsiad był za miedzą, zakłócanie ciszy i spokoju, wyrzucanie śmieci przez okno, nie sprzątanie po sobie, prywata, kombinatorstwo, „rządzicielstwo”, brak życzliwości, śmierdzące buty na klatkach schodowych itd. Szkoda tego pola, mógł tam powstać wielki park ale ziemia za droga na takie fanaberie. Dobrze, że powstaną chociaż tańsze mieszkania, im więcej takich w Warszawie tym lepiej. Przecież nawet w marmurowych apartamentowcach zdarzają się np. patologiczni imprezowicze.

 • 16 kwietnia 2019 o godz. 22:18

  Po co ta piana na POskach , przeciez cale te plany Targowka sa ukladane przez Targowek, a nie rzad.
  A poki co na targoweczku rzadzi od lat stara gwardia dobrze POustawianych kolesi, gdyby nie PIS to ta działeczka poszłaby za marny gorsz do swoich pod nowe mieszkania . Plus jest taki ze nie ma złodziejstwa, minus dla nas , dalej nic nie zrobia z korkami.

 • 17 kwietnia 2019 o godz. 08:59

  Hurra! Patologia wraca na Targówek! I znów będzie jak dawniej!

 • 17 kwietnia 2019 o godz. 13:20

  pisowskie blokowisko plus :/ chmury spalin i zabudowany korytarz powietrzny…brawo dla władz dzielnicy za stopniową eutanazję dla mieszkańców metodą podduszania

 • 19 kwietnia 2019 o godz. 11:26

  Szkoda, że mieszkanie dla biedoty buduje się bardzo blisko centrum a nie na obrzeżach miasta (np. Białołęka…

 • 20 kwietnia 2019 o godz. 14:58

  Te 700 mieszkań „funduje” nam rząd nie dzielnica. Jak by rząd chciał słuchać mieszkańców przy podejmowaniu takich decyzji to na pewno bloków by tu nie wciskał. Widać jednak że nie chce. Powoli PIS staje się pierwszą partią deweloperską w Warszawie. Najpierw PISowska ustawa Lex Developer pozwalająca budować wszędzie bez oglądania się na plany miejscowe. Potem PISowskie Lex Szyszko pozwalające na wycięcie milionów drzew żeby zdobyć tereny pod budowę, potem akcja z K-Tower pokazująca jak wytrawnym deweloperem jest sam prezes a teraz mieszkanie plus które ktoś będzie muiałwybudować (z pewnością oczywiście nie związany z partią). PO to przy PIS cienkie bolki jeśli chodzi o deweloperkę.

 • 22 kwietnia 2019 o godz. 13:20

  Co przemawia przez powyższe „opinie” ? Nienawiść !!!
  POspólstwo wścieka się że PIS dba o społeczeństwo w wymiarze ogólnym, POlityczna mafia dbała tylko o „kasty” rodzaju różnego, zwykłych ludzi traktując jak goi zasługujących na na ziemlanki, a nie mieszkania ! POpolite tatałajstwo mieszkania to potrafi zabierać, a nie budować dla mieszkańców Warszawy. Zarówno ulice jak i kamienice będą nasze polskie,brew wyobrażeniom otumanionej lewacko-żydowskiej „rasy panów”. Nie budują żle- budują też żle, czym to „pachnie” – zwykłym skurw*syństwem !!!

 • 22 kwietnia 2019 o godz. 18:58

  Co przemawia przez powyższą „opinię”? PISdzielska nienawiść!!! PISdzielstwo wścieka się, że w tym kraju jest jeszcze ktoś myślący kogo nie da się otumanić „darmowym” 500 plus czy trzynastą emeryturą (która zgodnie z ustawą nie jest żadną emeryturą i ma być wypłacona tylko raz a nie co roku). Na dobrobyt budowany rozdawnictwem własnych pieniędzy mogą się złapać tylko nieudolne tumany. A co do budowania mieszkań w tym konkretnym miejscu to akurat lokalny elektorat PO i PIS ma negatywny stosunek. Zresztą program wcale nie gwarantuje mieszkań dla rdzennych Warszawiaków, tylko dla każdego spełniającego kryteria. Tak więc witamy kolejne słoiki na Targówku :)

 • 20 lipca 2019 o godz. 17:39

  przykro ze komentarze sa nie optymistyczne,ale z nie dowierzaniem opluwaja pomsl stworzenia programu mieszkanie plus ja osobiscie jestem zainteresowana bo nie mam wlasnego mieszkania a mieszkanie z tego programu wybawilo by mnie z klopotu czekam na konkrety tego programu .cierpliwa.

 • 11 sierpnia 2019 o godz. 17:42

  dlaczego tyle jadu w wypowiedziach na temat mieszkanie plus uwazam ze dobrze ze powstana talie mieszkania jestem emerytka warszawianka stracilam 3 lata temu mieszkanie sprzedajac by ratowac chora corke obecnie wynajmuje prywatnie pokoj bardzo bym chciala wynajac od panstwa cierpliwa emerytka

 • 26 stycznia 2020 o godz. 15:27

  Patologia w Polsce była do tej pory bo nie było żadnego programu socjalnego. W każdym kraju jest prodram socjalny dla dzieci, w każdym. Może lepiej zabrać rolnikom dopłaty do hektara i milionowe kredyty na maszyny i budowę obor i stodol które są w większości finansowane nie przez nich samych.

 • 24 lutego 2020 o godz. 13:47

  Nie pomyślą o drogach żeby można było dojechać i rozbudować je a nie czarterem będzie się trzeba poruszać (pajace) tylko kasa im w glowie

 • 28 lutego 2020 o godz. 12:25

  Ja na Bródnie mieszkam od 70 roku, najpierw na Bródnie potem na Targówku Mieszkaniowym w okolicach pola po PGR. Widzę jak się zmienia dzielnica, na lepsze. Niech przyjeżdżają ludzie do Warszawy i osiedlają się na Targówku, bo zwykle napływowi to ludzie młodzi. Bez nich Bródno czy Targówek Mieszkaniowy za chwilę będą osiedlami geriatrycznymi. I niech budują się nowe osiedla, na tym też polega rozwój. Wszędzie w Warszawie, w okolicach Warszawy budują, czemu Targówek ma pozostać podstarzałą dzielnicą.
  Pole po PGR od dawna było przewidziane do zabudowy. To wcale nie taka zła miejscówka. A że cmentarz blisko…. Przynajmniej sąsiedzi nie hałasują :) Uciążliwe sąsiedztwo dla mieszkańców tylko w okolicy 1 listopada.
  Wychowywać trzeba i Warszawiaków z rodowodem i napływowych. Mieszkania dla średnio zarabiających, bez konieczności kredytu, są potrzebne. I niech budują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.