Kradzieże "na klamkę" - nowa/stara metoda złodziei | targowek.info

Kradzieże „na klamkę” – nowa/stara metoda złodziei

Główna rada: zamykajcie drzwi wejściowe do mieszkań w blokach na klucz!

 

Ciężko to nazwać nową metodą działania złodziei, bo przestępcy robią to od lat – ale niewątpliwie od początku 2019 roku znów mamy w naszej dzielnicy falę kradzieży tzw. metodą na klamkę.

O co chodzi?

To bardzo proste: najczęściej nocą (chociaż w dzień czasem też) złodzieje dostają się na klatki schodowe w blokach i losowo naciskają klamki w drzwiach do mieszkań.

Jeśli drzwi są zamknięte na klucz – rezygnują i sprawdzają następną klamkę. Jeśli otwarte – wślizgują się do mieszkania i wykorzystując nieuwagę domowników próbują ukraść przypadkowe rzeczy leżące w przedpokoju w zasięgu ręki – portfele, komórki, damskie torebki itp.

Nasi czytelnicy alarmują, że w ostatnich tygodniach złodzieje próbowali w ten sposób okraść mieszkania m.in. w blokach na ulicach Balkonowej, Chodeckiej, Krasnobrodzkiej, Ogińskiego, Rembielińskiej i Smoleńskiej – czyli praktycznie we wszystkich „blokowych” rejonach Bródna i Targówka.

„W moim bloku tylko w kwietniu i maju ktoś szarpał za klamkę już cztery razy!” – ostrzega nas pani Joanna, mieszkanka ulicy Rembielińskiej.

Tego typu złodzieje raczej nie są agresywni – gdy ktoś ich zauważy (mieszkaniec albo pies) uciekają co sił w nogach. Jednak jeśli uda im się przemknąć niepostrzeżenie, potrafią ukraść wartościowe rzeczy.

Policja od dawna zna to zjawisko i radzi mieszkańcom bloków, żeby uważali na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu nieznajomych ludzi. „Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, przyjrzyj się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie twoje lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby do kradzieży doszło” – radzą warszawscy funkcjonariusze.

Najważniejsza rada jest jednak jeszcze prostsza: żeby uniknąć kradzieży „na klamkę” – albo spotkania oko w oko ze złodziejem – zamykajcie na klucz drzwi od mieszkania nie tylko wychodząc z domu, ale także, kiedy jesteście w środku!

 

zdjęcie na górze: bloki na Targówku / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Kradzieże „na klamkę” – nowa/stara metoda złodziei

 • 13 maja 2019 o godz. 08:54

  Od kilku tygodni waruję pod drzwiami ze środkiem przymusu bezpośredniego i nic. Może zauważyli ukryty czujnik ruchu…

 • 13 maja 2019 o godz. 09:04

  klamki podpiąć pod napięcie :())))

 • 13 maja 2019 o godz. 09:09

  Przede wszystkim Policja nie może bagatelizować zgłaszanych faktów nachodzenia budynków przez intruzów. Jest paragraf o naruszaniu miru domowego.

 • 13 maja 2019 o godz. 09:21

  Policja pilnuje klamki jarka zielińskiego

 • 13 maja 2019 o godz. 09:56

  Jakieś k… kradną w W-wie auta japońskie. Miejcie oczy otwarte, gdy czujecie że komuś kradną. Zapamiętajcie morddę.

 • 13 maja 2019 o godz. 10:39

  Dobry pomysł żeby na noc do klamek podłączyć fazę 220V. Nazajutrz rano na wycieraczkach zwłoki złodziei.

 • 13 maja 2019 o godz. 11:37

  Hahaha. Policja z Targówka ma ważniejsze sprawy na głowie, jak wpadanie o 6 rano w sprawie bozi z tęczą, czy wożenie niejakiego Adriana M, aby ponabijał im statystyki pomawiając niewuinnych przez wskazanie palcóweczkiem. Tfu!

 • 13 maja 2019 o godz. 16:02

  Kilka dni temu na Wawrze buszowali..,

 • 13 maja 2019 o godz. 20:11

  Czyżby nasi goście którzy z Parku Bródnowskiego zrobili już wysypisko śmieci?

 • 14 maja 2019 o godz. 14:28

  U mnie się to zdarzyło na osiedlu Zielone Zacisze.

 • 16 maja 2019 o godz. 05:06

  Do mieszkanka zz:
  Hej zz 1??

 • 16 maja 2019 o godz. 16:13

  w większości bloków są domofony,durnie otwierają drzwi wszystkim kto zadzwoni i coś pomruczy typu-ulotki roznoszę i mamy problem. Ludzie nie wiedzą w jakim celu mają domofony?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.