Metro zbudowane - w niedzielę będzie można je zobaczyć | targowek.info

Metro zbudowane – w niedzielę będzie można je zobaczyć

19 maja w Parku Wiecha odbędzie się Piknik Europejski. Zwiedzanie nowiutkich stacji metra na Targówku będzie jedną z jego atrakcji!

 

Piknik Europejski odbędzie się w niedzielę 19 maja 2019 r. w parku Stefana Wiecheckiego „Wiecha” – praktycznie nad stacją metra „Targówek Mieszkaniowy”.

Impreza będzie trwała w godz. 11:00 -15:00. Piknik poprowadzi znany z telewizji Włoch Paolo Cozza. Odbędą się m.in. pokazy taneczne, hity europejskiej muzyki zagra zespół Vogue Band, będzie też można spróbować specjałów kuchni różnych krajów Europy.

Dla nas najważniejszą atrakcją będzie dzień otwarty na nowych stacjach metra na Targówku: 19 maja od godz. 11.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli wejść na wszystkie trzy nowe stacje II linii metra: „Szwedzka” (na Pradze), „Targówek Mieszkaniowy” i „Trocka”.

Na każdej stacji zostanie wyznaczona trasa dzięki której goście będą mogli przejść: od wejścia jedną głowicą stacji, przez poziom -1 na peron, a następnie wyjść po drugiej stronie przystanku podziemnej kolei. Wejście na przystanek „Targówek Mieszkaniowy” zaplanowano od ul. Węgrowskiej, a wyjście za ul. Ossowskiego. Natomiast na stację „Trocka” będzie można wejść od ul. Handlowej, a wyjść w kierunku Trockiej i Askenazego.

Ponieważ stacje są już gotowe i czekają jedynie na wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, podczas tych wycieczek nie trzeba będzie zakładać kamizelek ani nosić kasków.

Przypomnijmy, że budowa odcinka M2 od torów za stacją Dworzec Wileński do komory odstawczej za stacją Trocka kosztowała 1,066 miliarda zł brutto – zaś ponad połowę tej kwoty dofinansowała Unia Europejska z Funduszu Spójności.

Zobacz raporty z budowy metra na Targówku (i Bródnie)

 

AKTUALIZACJA (niedziela 19 maja):

 

 

zdjęcie na górze: wejście na stację metra „Targówek Mieszkaniowy” / fot. ZTM

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Metro zbudowane – w niedzielę będzie można je zobaczyć

 • 14 maja 2019 o godz. 09:05

  Bez dużych, ogólnodostępnych, bezpłatnych parkingów koło stacji metra, te metro jest bezużyteczne i nie wpływa na zmniejszenie korków w Warszawie. Zyskają tylko okoliczni mieszkańcy, natomiast reszta jak jechała samochodem do centrum nadal będzie tak robiła. Czy to az tak trudno pomyśleć ze tysiące osób by skorzystać z metra musi do niego podjechać, a czasem najpierw np odwieźć dzieci do szkoły. Jak mam to robić autobusem lub na piechotę to czas odjazdu do pracy zamiast się skracać to się podwaja. Czy sami durnie tam pracują, że takich prostych rzeczy nie mogą pojąć???? Tylko ułatwienia odkorkują Warszawę a nie utrudnienia, bo tylko ludzie będą was przeklinać i na was nie zagłosują bo wyglądacie na nieudaczników.

 • 14 maja 2019 o godz. 09:14

  do durnia WoPo, przecież będzie masa linii autobusowych do metra. A zapomniałem, że Pan hrabia z Pcimia dolnego z lokum na dalekiej Białołęce czy Markach lub Ząbkach po 5 tys. za metr nie zniży się do poziomu autobusu, tylko będzie korkował ulice swoim blachosmrodem sprowadzonym z Niemiec za 4 tys. zł i dodatkowo truł wszystkich na około. Tu jest miasto nie wiocha. Człowiek ze wsi wyjdzie wieś z człowieka nie.. A o wybory Warszawiaków to ty się nie martw

 • 14 maja 2019 o godz. 09:23

  Do Przedmówcy @WoPo. Nie ma czegoś takiego jak bezpłatne parkingi. W ogóle nie ma nic za darmo. I tak państwo pokrywa 75% kosztów transportu samochodowego. Sam za miejsce parkingowe w hali musiałem zapłacić ponad 30.000 zł + 120 zł miesięczny czynsz + 500 zł roczny podatek (chociaż z samochodu rzadko korzystam). A na parkingi, pośród blokowisk z wielkiej płyty, nie ma już miejsca.
  Nic tylko sprzedać samochody i mieszkanie na obrzeżach Warszawy i za te pieniądze kupić mieszkanie bliżej metra :-)

 • 14 maja 2019 o godz. 09:32

  jak to zbudowane, jak pratulińska ciągle nieczynna?

 • 14 maja 2019 o godz. 09:38

  A za to miasto pokrywa 60% transportu publicznego. Słyszeliście kiedyś o czym takim jak Park & Ride??? Ale tłuki tu wchodzą. Boże widzisz i nie grzmisz. Chyba tatuś tam pracuje , albo wy osobiście i plujecie jadem, bo ktoś wam pokazał jacy z was durnie.

 • 14 maja 2019 o godz. 10:15

  Wielkie brawa dla wszystkich za komentarze na “ poziomie” . Nie ma znaczenia kto
  jest z miasta , a kto ze wsi, ważne czy zachowuje się na poziomie. Chyba już wystarczy hejtu I chamstwa.

 • 14 maja 2019 o godz. 10:23

  Brawo Pola!

 • 14 maja 2019 o godz. 10:27

  Polacy…. ech

 • 14 maja 2019 o godz. 10:53

  ja dzis widziałem metro, nawet nim jechałem

 • 14 maja 2019 o godz. 10:54

  Brawo Pola i oczywiście brawo Metro! :)

 • 14 maja 2019 o godz. 10:57

  KIEDY OTWORZĄ PRATULIŃSKA TE KORKI SĄ NIE DO ZNIESIENIA. SKORO METRO ZBUDOWANE OTWIERAĆ ULICE

 • 14 maja 2019 o godz. 11:09

  W odpowiedzi na interpelację Jamińskiego o numerze 70 napisali, że otworzą 11 maja 2019 roku:)

 • 14 maja 2019 o godz. 11:18

  szkoda, że na Woli budowa się ciągnie i końca nie widać

 • 14 maja 2019 o godz. 11:20

  Dziękuję za brawa dla mnie. My Polacy… miało być o metrze , a wyszedł pokaz wzajemnej nienawiści , w kilku komentarzach, ale jednak. Straszne.

 • 14 maja 2019 o godz. 11:45

  A własnie, kiedy otworzą Pratulińską?

 • 14 maja 2019 o godz. 12:57

  Po żyjemy zobaczymy. Marnie idzie z Nowo Pratulińską. O Nowo Trockiej nie ma co marzyć. Zobaczymy jak mieszkańcy będą żyli?? Chyba z metrem bedzie gorzej i ciaśniej i drożej.

 • 14 maja 2019 o godz. 20:46

  Bezpłatne parkingi istnieją w cywilizowanych krajach, wiem bo mieszkałem w pięciu różnych. Nie wszędzie obywatele są dojnymi krowami państwa.

 • 15 maja 2019 o godz. 08:17

  Chodzi o bezpłatne parkingi rowerowe.

 • 16 maja 2019 o godz. 11:00

  @leming
  Z Zielonki mam dwie przesiadki na Trocką, potem METRO!!!oneone (aktualnie lecę do Wileniaka) i kolejne dwie przesiadki. Po średnio 90 minutach jestem w pracy. Jakie to szczęście że żona może zawieść dzieci do przedszkola. Oczywiście mógłbym kupić mieszkanie/dom bliżej pracy… tak samo mógłbym wyjechać do cieplejszego kraju, ale młodzi jesteśmy, może tak zrobimy.

 • 18 maja 2019 o godz. 19:51

  Zwiedzanie metra i kolejny żenujący festyn w równie żenujacym parku Wiecha lepiej zabrali by się za porządek w tym parku

 • 18 maja 2019 o godz. 23:17

  @anonim
  Racja. Podskakiwanie z radości i klaskanie w łapki na cześć UE bo będzie stacja metra do zobaczenia, to poziom jakiejś zapadłej dziury gdzie wydarzeniem ćwierćwiecza jest postawienie nowej wiaty przy przystanku PKS. Konieczny wtedy jest festyn tej okazji, cmokanie z zachwytu, „opicie” pod hasłem „aby nie rozeschła się” oraz obligatoryjne pianie pod niebiosa na cześć wójta.

 • 19 maja 2019 o godz. 11:04

  KIEDY OTWORZĄ PRATULIŃSKA ??? Apelować proszę w tej sprawie do wojewody i innych państwowych służb, które mają budowę odebrać i wydać zezwolenie na użytkowanie. Firmy: Metro, Astaldi czy urząd miasta nie mają z tym już nic wspólnego.

 • 19 maja 2019 o godz. 11:20

  @stop wiesniactwu
  Kto ci każe tam iść i w ogóle się cieszyć i klaskać UE? Siedź przed telewizorem i oglądaj sobie TVP info.

 • 19 maja 2019 o godz. 13:56

  Na stacji Szwedzka jest mega fuszerka, na peronie z filarów na wysokości 2m wyłażą kable z dziur w filarze i biegna sobie po wierzchu do urządzeń komunikacji. Wygląda to paskudnie widać że to było dorabiane po odbiorach straży pożarnej. Na pytanie czy te kable będa schowane odpowiedziano że „nie bo to pożarówka”, to jakiś żart bo kable powinny wychodzić z filarów zza urządzeń na nich zamontowanych. Na innych stacjach tego nie ma wszystko ładnie pochowane. Mam nadzieję że to zostanie poprawione bo psuje okropnie cały efekt nowiutkiej pięknej stacji za grube miliony.

 • 19 maja 2019 o godz. 14:48

  Jakie szczęście ze zaraz kończy się ten cały festyn nie wiem kto organizuje te zespoły poprostu uszy puchną od tego wycia i wrzasku

 • 20 maja 2019 o godz. 11:51

  Z jakiej racji i dla kogo te parkingi mają zrobić?! Dla przyjezdnych z Białołęki i ich zakupionych ze sprzedanej ziemii aut poniemieckich? Żeby mieli się gdzie przesiadać do metra? Niech panisko dojedzie sobie komunikacją do metra, jak robią to od początku istnienia pierwszej linii metra wszyscy Warszawianie. Mieszkamy na osiedlu, a nie na placu parkingowym! Nie podoba się, to trzeba było zostać u siebie, a nie pchać się do metropolii i stawiać warunki

 • 20 maja 2019 o godz. 14:29

  Nie ma relacji z Dnia Otwartego więc podzielę się refleksjami tutaj. Cieszę się, że na Targówku powstały aż dwie stacje metra choć w sumie to i jedna na skraju parku też by wystarczyła. Im więcej stacji tym wolniej się jeździ. Niemniej jestem mocno zawiedziony ich wyglądem. Centralny odcinek jest bajecznie kolorowy i futurystyczny, stacje na Bródnie też będą barwne i oryginalne a nasze prawie jednakowo szare i monotonne jakby budowane w głębokim socjalizmie. Chyba zamówienie płytek ściennych i sufitowych np. w kolorze zielonym, żółtym czy błękitnym nie kosztowałoby majątku a jaki byłby efekt! Mam nadzieję, że przez tych kilka miesięcy może coś się zmieni. Może powstaną jakieś murale albo kolorowe detale lub osłony filarów… Fajnie by było wziąć przykład z wystawy o mamucie na Woli i też pokazać na planszach np. dzieje naszej dzielnicy.

 • 20 maja 2019 o godz. 15:25

  „mamis” w pełni sie z Toba zgadzam… beton beton i jeszcze raz surowy beton… .. jakby budowa sie jeszcze nie zakonczyła…. na poczatku stacja targówek mieszkaniowy miała byc zielona potem zmienili na jasno-stalowy… ale to dotyczyło paneli w tunelach ( na stacjach) ale zeby filary były takie obskurne ?? widac ze dalej praktykowana jest polityka ze kasa to płynie na lewy brzeg a na prawym to juz moze byc paździerz… szkoda…

 • 22 maja 2019 o godz. 22:45

  Do „mamis”: nie no genialny wprost pomysł. Wszędzie bloki, stonowane kolory, połączenie betonu, szarości i zieleni i nagle stacja Targówek w kolorach tęczy… Mistrzostwo. Spójność pierwsza klasa po prostu… Dajcie jeszcze kafelki w różnych kolorach i osiedle zamieni nam się w favele

 • 23 maja 2019 o godz. 14:06

  Ja nie muszę przytakiwać przełożonym z ratusza i wciskać ludziom ciemnotę. Bez sensu jest ujednolicać w trakcie. Bródno, Wola czy Bemowo ma być oryginalne więc tylko Targówek będzie „wyróżniał się” szarzyzną. Czy stacje nie mogłyby być np. w kolorze cytrynowym czy nawet beżowym. Co ma do rzeczy jaka jest architektura na zewnątrz, zresztą i tak chaotyczna?! Czy przedwojenna zabudowa na Pradze ma coś wspólnego z granatową stacją przy Dworcu Wileńskim, a pustynia wokół biało-czerwonego Stadionu Narodowego ze szmaragdową stacją metra? Albo fioletowa stacja na Nowym Świecie z klasycystycznymi kamieniczkami? Przecież większa część bloków jest lub będzie miała zmienioną elewację na kolorowo. Szarych bloków jest coraz mniej. Nawet stacje na I linii metra, choć budowane w PRL-u mają jakieś barwne akcenty… Widać decydenci nie lubią Targówka bo tu jest największy odsetek wyborców „dobrej zmiany”.

 • 28 maja 2019 o godz. 19:56

  A ja zazdroszczę Targówkowi stonowanych i eleganckich stacji metra. Nie mogę natomiast pogodzić się z jarmarcznymi, tandetnymi kolorami części centralnej II linii, które nijak nie pasują do okolicznej zabudowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.