Najsłynniejsza opozycjonistka w Polsce jest mieszkanką Targówka | targowek.info

Najsłynniejsza opozycjonistka w Polsce jest mieszkanką Targówka

Na pewno już znacie ten przerobiony obraz Matki Boskiej z tęczową aureolą. To teraz dowiedzcie się, że zrobiła go mieszkanka naszej dzielnicy.

 

To najgłośniejsza i najbardziej bulwersująca (choć, w zależności od poglądów, z różnych powodów) sprawa, o której od kilku dni mówi cała Polska.

W skrócie, jeśli jakimś cudem nie wiecie, o co chodzi:

Pod koniec kwietnia w Płocku rozklejone zostały plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z aureolą z tęczowej flagi. Dla większości ludzi tęcza jest symbolem radości i pojednania, ale niektórym kojarzy się tylko z ruchem LGBT. Proboszcz płockiej parafii złożył na policji zawiadomienie i funkcjonariusze szybko ustalili, kto wykonał i rozwiesił ten montaż. W poniedziałek o godz. 6 rano policjanci, na podstawie nakazu prokuratorskiego, weszli do mieszkania podejrzanej 51-letniej kobiety i zatrzymali ją, stawiając zarzut z art. 196 kodeksu karnego, dotyczącego obrażenia uczuć religijnych.

Choć sprawa rozpoczęła się w Płocku i całe dochodzenie prowadzili prokuratorzy oraz policjanci z Płocka, to wiele osób może być zaskoczonych, że jej „sprawczynią” jest mieszkanka Warszawy – a dla ścisłości dzielnicy Targówek.

Elżbieta Podleśna, bo o niej mowa, nie wykonała montażu obrazu z tęczą przypadkowo. To znana aktywistka, od dawna spierająca się z obecnym obozem rządzącym. Była już zatrzymywana przez policję m.in. po próbie blokady marszu narodowców w 2017 roku i za napisanie sprayem na biurach senatora i posła PiS napisu „PZPR” (jeden z nich należał do tej partii) w 2018 roku.

Prywatnie jest psycholożką i psychoterapeutką, pracuje w jednym ze stołecznych szpitali, a żyje na Targówku. Mieszka w niewielkim mieszkaniu w małym bloku w naszej dzielnicy, ma dwa koty i jest lubiana przez sąsiadów.

To nie pierwsza historia, która łączy Targówek z nieprzyjemną ogólnopolską polityką. Trzy lata temu całą Polskę obiegła sprawa skandaliczno-prześmiewczej (zależnie od poglądów) koszulki z napisem „Smoleńsk ’44 – Pamiętamy”. Jej autorami było dwóch artystów także z warszawskiego Targówka.

Teraz mieszkance naszej dzielnicy za obrazę uczuć religijnych grozi do dwóch lat więzienia.

 

zdjęcie: Twitter/Kaja Godek

PRZECZYTAJ TEŻ:

127 komentarzy na temat “Najsłynniejsza opozycjonistka w Polsce jest mieszkanką Targówka

 • 8 maja 2019 o godz. 08:27

  Szkoda mi takich ludzi .

 • 8 maja 2019 o godz. 08:29

  Brawo sąsiadko. Tak trzymać.

 • 8 maja 2019 o godz. 08:31

  Szpital psychiatryczny – tam powinna mieszkać!

 • 8 maja 2019 o godz. 08:32

  To nie jest opozycjonistka to jest -wandal, huligan, osoba która mnie obraziła swoim postępowaniem , żałosna …. Przebacz jej Boże bo nie wie co czyni….

 • 8 maja 2019 o godz. 08:35

  Powinni kastrowac

 • 8 maja 2019 o godz. 08:40

  Zasłona milczenia ba takie idiotyzmy. Celowe rosiewanie tego łajna przez „mEDIA” typu t.info to wiatr w żagle dla pajaców. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

 • 8 maja 2019 o godz. 08:41

  Jestem dumny z Pani Elżbiety. Brawo.

 • 8 maja 2019 o godz. 08:46

  głupia c,,,, szkoda takich, zobaczymy w krótce reszte histori jej życia /jak trwoga to doboga/

 • 8 maja 2019 o godz. 08:48

  „tecza” jako zjawisko – ma 5 kolorow; a tecza LGBT ma 6 kolorow- – widac na powyzszym obrazku cel dzialania, ale wizyta o 6 rano nieadekwatna

 • 8 maja 2019 o godz. 08:52

  Ile trzeba mieć w sobie nienawiści i jak niski reprezentować poziom kultury i wrażliwości żeby w sposób tak prymitywny i napastliwy prowokować innych, w tym wypadku katolików. Inna rzecz czy prawna ochrona uczuć religijnych nie spowoduje jakiejś spirali prowokacji która zakończy się kompromitacją systemu prawnego.

 • 8 maja 2019 o godz. 08:57

  Ta Pani jest jest przestępczynią, a ofiarą autorytarnego katolicko – narodowego reżimu w Polsce. Tworząc madonnę z tęczą nie mogła obrazić niczyich uczuć religijnych, bo taki wizerunek Maryi jest znany od wieków – przykładem może być Madonna ze Stuppach.

 • 8 maja 2019 o godz. 09:01

  Kwintesencja obecnej opozycji, rozklejanie Matki Boskiej w gejowskich kolorach po kiblach. Tak stęsknionej rozumu opozycji socjaliści z PIS nawet w najśmielszych marzeniach sobie nie wyobrażali.

 • 8 maja 2019 o godz. 09:05

  Jako rodowity warszawiak, od kilku pokolen, niezbyt krelykalny, powiem tak-jest to hanba i wstyd! Ten obraz to symbol Polski, ludzie za to umierali. Czuje sie obrazony i jak kiedys zobacze osobe, ktora nakleja takie g., napluje jej prosto w twarz!

 • 8 maja 2019 o godz. 09:05

  Do lo: tęcza ma 7 kolorów… mój Ty „święty”

 • 8 maja 2019 o godz. 09:07

  Dziwne. Dlaczego ludzie uczepili się symbolu tęczy, zarówno ci reprezentujący środowisko LGTB+, jak i środowisko katolickie? Przecież tęcza oznacza płodność (sic! – nie pasuje to do tego pierwszego środowiska:-), ale też przymierze Boga z każdą istotą żywą. Jest jak symbolem jak najbardziej pozytywnym z punktu widzenia wiary katolików: „Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią.” Nie rozumiem, gdzie tu jest obraza uczuć religijnych. Czyżby ktoś nie doczytał Biblii Tysiąclecia?

  Księga Rodzaju
  „8 Potem Bóg tak rzekł do Noego i do jego synów: 9 «Ja, Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; 10 z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. 11 Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię». 12 Po czym Bóg dodał: «A to jest znak przymierza, które ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: 13 Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią. 14 A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, 15 wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie żadnego jestestwa.”

 • 8 maja 2019 o godz. 09:14

  Pani psycholog!!! Nic dodać, nic ująć!!!

 • 8 maja 2019 o godz. 09:17

  Pani Elżbieto, proszę się nie dać cienkoszyim kretynom.

 • 8 maja 2019 o godz. 09:18

  ani słynna ani opozycja ale dlaczego nie stworzy wlasnego obrazu ona jest raczej chora i to na głowę niestety
  jedna gupia sluch. w tokfm mówiła ile jest rożnych obrazów NPM w Izraelu no właśnie o to chodzi niech maluje swoje jeśli w ogóle potrafi

 • 8 maja 2019 o godz. 09:29

  opozycja była za komuny, a to to jest hucpiarstwo i oszołomstwo.

 • 8 maja 2019 o godz. 09:37

  Ja bym podał jej konkretny adres…
  Psychicznie chora kobieta, potrzebna jej pomoc.

 • 8 maja 2019 o godz. 09:41

  Jak słaba musi być wiara, która boi się rysunku tęczy :)

 • 8 maja 2019 o godz. 09:47

  Czekam na podobiznę Mahometa,
  Poznamy odwagę tej tę… dzidy

 • 8 maja 2019 o godz. 09:53

  Polski katolik nie zna zasad własnej wiary ani tego co napisano w biblii.
  Tęczowa aureola wokół głowy Maryi niesie przesłanie pokoju i pojednania. Ci co robią hucpę utożsamiając tęczę jedynie z ruchami gejowskimi to zwykłe niedouki i warchoły, Ludkowie seksualnie i intelektualnie ubodzy .

  Dobra sztuka ma to do siebie, że niesie wiele przekazów a odbiorca interpretuje ją wedle swego intelektu i odczucia.

 • 8 maja 2019 o godz. 09:54

  Ta „wrażliwość artystyczna” stacza się na dno. To prowokatorka a nie psycholog. Ja bym się wstydziła takiej sąsiadki.

 • 8 maja 2019 o godz. 09:57

  Czy naprawdę tęcza jest tak obraźliwa, żeby chcieć karać więzieniem? Popieram „Pasażera”.

 • 8 maja 2019 o godz. 10:04

  PS.
  Za indywidualny odbiór i interpretację dzieła przez odbiorcę nie wsadza się do więzienia autora.. Polska władza znów się kompromituje!!

 • 8 maja 2019 o godz. 10:11

  mieszkam na Targówku od 45 lat, ta Pani musi być jakaś przyjezdna, to jakieś nieporozumienie, tu żyją naprawdę fajni ludzie

 • 8 maja 2019 o godz. 10:11

  To nie jest opozycjonistka, tylko typowa zadymiara!!!

 • 8 maja 2019 o godz. 10:19

  to nie opozycjonistka, to chory z nienawiści człowiek

 • 8 maja 2019 o godz. 10:20

  Nowa świec święta opętanej totalitarnej targowicy,
  zapodajcie banana
  wykładowco tusku… wynoś na ołtarze.

 • 8 maja 2019 o godz. 10:21

  jaka z niej opozycjonistka skoro bieże za to kasę raczej ograniczona umysłowo , szkoda że u nas nie ma takich fanatyków jak islamistów ,bo oni by byli przed POlicją…

 • 8 maja 2019 o godz. 10:23

  Brawo Ela, popieram!

 • 8 maja 2019 o godz. 10:24

  Najsłynniejsza? Stop making stupid people famous!

 • 8 maja 2019 o godz. 10:28

  Jest taka jednostka chorobowa,w której wszystko, nawet tęcza, kojarzy się z seksem. Pan Brudzieński i ijemu podobni powinni zasięgnąć specjalistycznej porady lekarskiej. To się leczy.

 • 8 maja 2019 o godz. 10:30

  Kara boska istnieje i dosięgnie tę podłą babsko . Poczekamy !!!!!

 • 8 maja 2019 o godz. 10:31

  Polacy to przedziwni wyznawcy wiary katolickiej, – nie znają jej podstawowych zasad. Dziś afera, a
  nie obrażają ich stragany wokół Jasnej Góry z kubeczkami, lampeczkami, podstawkami i innymi gadżetami z wizerunkami niemal wszystkich świętych. Ciekawe co z tym badziewiem robią jak im się znudzi albo zepsuje. Strzelam, : lądują w śmietniku,

 • 8 maja 2019 o godz. 10:34

  A czy wiadomo przeciwko czemu protestowała?

 • 8 maja 2019 o godz. 10:36

  Tak dal tych inteligentnych inaczej bo widzę że sporo w tym Wielkim mieście i z tęczowych gumofilców słoma zaczyna wychodzić. Po pierwsze pomijając już to że tęcza ma inną ilość kolorów, a to jest symbol wiadomej organizacji. Więc już samo mieszanie transwestytów itd. z tym obrazem jest niezbyt smaczne, to jeśli mówimy o kodeksie karnym to tam liczą się intencje (więc same namalowanie tęczy ma tutaj mniejsze znaczenie). Natomiast w przypadku tej pani intencje były jasne, niestety trudno nazwać pojednaniem rozklejanie takich obrazków po kiblach i śmietnikach. Jak rozumiem to jest ta mowa miłości środowisk liberalnych. Jak ta pani taka odważna to może na ochocie w meczecie Mahometa z tęcza porozkleja, obawiam się że wtedy to będzie uciekać aby ją policja chroniła…

 • 8 maja 2019 o godz. 10:42

  Nie był lgbt? Czy nie? Dobrze, że na górze Ararat nie spotkał polskich patriotów, bo historia miałaby smutny koniec. Ale widać, że Bóg jest Wielki i widzi tęczę tym czym ona jest.

 • 8 maja 2019 o godz. 10:48

  Ciekawe czy teraz pozwą do sądu papieża za noszenie tęczowego krzyża, widać, że nie wiedzą ludzie , że tęcza jest symbolem pojednania Boga z ludźmi, ale teraz w rządzie sami tacy co zwą się katolikami a z wiarą katolicką nie mają nic wspólnego

 • 8 maja 2019 o godz. 10:50

  Kotom wstydu narobiła…

 • 8 maja 2019 o godz. 10:50

  @se mła

  Widać że na fizykę się nie chodziło, nie widziało pryzmatu itp. i nie rozróżnia tęczy od symbolu LGBT… Tęcza w kościele jak się dokładnie przyglądniesz jak i ta występująca w naturze ma pewne różnice… No ale jak pisałem inteligentnych inaczej to tutaj widać sporo…

 • 8 maja 2019 o godz. 10:51

  Opozycjonistka? Najsłynniejsza? Serio? Na prawdę w to wierzysz pismaku? Wandal niszczący czyjeś mienie, przeciwnik demokracji, wolności zgromadzeń jest opozycjonistą? – raczej się coś tu nie zgadza. Btw. tłumaczenie, że tęczą nie można obrazić bo jest dziełem Boga, traci sens jeżeli weźmiemy pod uwagę, że kupa też jest dziełem Stwórcy, bo tak stworzył człowieka. Czy to oznacza że mogę na obraz na… lub na czyjąś twarz?

 • 8 maja 2019 o godz. 10:53

  policja aresztowała………jaki lewacki larum?..ojej.jej……..Zapomniano jak za głowę świni wrzucona do meczetu w 2014 ówczesna władza wysłała policje .jak w synagodze żydoskiej….z resztą szkoda gadać .
  Katolików mozna obrazać ,tamtych nie.Ciekawe dlaczego nie namalowała kolorowej ,,sztuki”
  O mahomecie……..?
  By miała zapewne wizytę nie policji tylko kilku młodych ,,opalonych ,,panów z kbkak-47 w ręku ,jak ci z gazety paryskiej kilka lat temu.

 • 8 maja 2019 o godz. 10:53

  Szanuj innych to będą ciebie szanować. A nie zaczynać od nienawiści pod płaszczykiem udawanej wolności.

 • 8 maja 2019 o godz. 10:56

  Moje uczucia religijne obraziła bo obraziła symbol matczyny Jezusa Chrystusa, który po wsze czasy jest błogosławiony. Tęcza = LGBT przy Maryi – tak się nie godzi, a w niedzielę pewno jak nigdy nic do kościółka zapylać to pierwsza będzie. Taka jest świadomość katolicka czegokolwiek w tym kraju.

 • 8 maja 2019 o godz. 10:56

  „Tak dal tych inteligentnych inaczej bo widzę że sporo w tym Wielkim mieście i z tęczowych gumofilców słoma zaczyna wychodzić. Po pierwsze pomijając już to że tęcza ma inną ilość kolorów, a to jest symbol wiadomej organizacji. Więc już samo mieszanie transwestytów itd. z tym obrazem jest niezbyt smaczne, to jeśli mówimy o kodeksie karnym to tam liczą się intencje (więc same namalowanie tęczy ma tutaj mniejsze znaczenie). Natomiast w przypadku tej pani intencje były jasne, niestety trudno nazwać pojednaniem rozklejanie takich obrazków po kiblach i śmietnikach. Jak rozumiem to jest ta mowa miłości środowisk liberalnych. Jak ta pani taka odważna to może na ochocie w meczecie Mahometa z tęcza porozkleja, obawiam się że wtedy to będzie uciekać aby ją policja chroniła…”

 • 8 maja 2019 o godz. 11:03

  A ja myslałem że Targówek to porządna dzielnica A tu masz Co prawda zawsze się znajdzie czarna owca

 • 8 maja 2019 o godz. 11:04

  Jeszcze tak dal tych inteligentnych inaczej, zapewne popierających wprowadzanie do szkół pedofilskich wedle naszego prawa zaleceń WHO. Zapoznajcie się z symboliką – tęcza w kościele ma określoną ilość kolorów i każdy kolor coś oznacza. W tej wiadomych środowisk pewnego koloru nie ma i on ma też pewne znaczenie – to nie jest przypadek. Tylko zamiast oglądania TV czasem trzeba po coś takiego jak książka sięgnąć i poczytać. Zresztą jak wspominałem w tym wypadku sama symbolika jak rozpatrujemy to w kwestiach paragrafu z kodeksu karnego będzie miało najmniejsze znaczenie. Będą brane pod uwagę intencję i trudno raczej sędziego będzie przekonać że po czynnym ataku przedstawiciela środowisk LGBT na księdza, rozklejanie takich obrazków było oznaką przeprosin i pojednania ;)
  Kolejna sprawa rozumiem że tan pani o coś walczy, problem że jak się okazuje że za to mogą być konsekwencje prawne to strach oblatuje i brak cywilnej odwagi – ot wymyśla się nowe znaczenia. Totalne dno i tchórzostwo, brak odwagi cywilnej…

 • 8 maja 2019 o godz. 11:27

  Karanie za obrazę uczuć religijnych charakterystyczne jest dla… państw muzułmańskich. Brylują w tym Turcja, Syria, Irak, Iran, Afganistan, Pakistan, Jemen, Oman, Egipt, Sudan, Somalia czy Nigeria…

  W państwach europejskich o korzeniach chrześcijańskich karę za obrazę uczuć religijnych można otrzymać jedynie w Niemczech (tak tych złych muzułmańskich Niemczech), Danii, Grecji, we Włoszech oraz na Cyprze i Malcie, przy czym pojęcie obrazy uczuć religijnych rozumienie jest tam zgoła inaczej niż w naszym „świeckim inaczej” kraju, bo nie chroni tylko „jednej słusznej religii” a wszystkie wyznania.

  A w Polsce jak to w Polsce. Tęczowa aureola to obraza uczuć religijnych, podobnie jak rzucanie mięsem przez młodzież grającą w piłkę na boisku szkolnym podczas przemarszu procesji w dniu Bożego Ciała (sytuacja sprzed kilku lat w jednej małej miejscowości).

  Gwiazda Dawida na szubienicy, bicie kukły żyda z tym samym symbolem, świński łeb przed meczetem, czy koszulki z przekreślonym półksiężycem to już natomiast zagadnienia niemieszczące się w kategorii obrazy uczuć religijnych w umysłach większości gorliwych katolików tak pieczołowicie dających by nikt nie uraził ich własnych uczuć.

 • 8 maja 2019 o godz. 11:29

  Niech spróbuje w ten sposób obrazić Żydów lub Islamistów a będzie musiała zmienić tożsamość ,adres i kraj zamieszkania o ile przeżyje

 • 8 maja 2019 o godz. 11:30

  W Polsce nie można, nie wolno mieć własnego zdania.
  W Polsce można i wolno tylko wybrać sobie stado, w którym się będzie szczekało. A jak się już to stado wybierze, to trzeba pamiętać tylko o jednym:szczekać na rozkaz! Nie myśleć! Nie mieć wątpliwości!

 • 8 maja 2019 o godz. 11:31

  @Tom

  Piszesz brednie i głupoty… Przeczytaj dokładnie paragraf w kodeksie karnym Art. 196.

  „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

  Gdzie tutaj masz mowę o jedynie słusznej religii ? Możesz sobie jeszcze glosy w podobnych sprawach przeglądnąć jak masz pojecie co to glosa… Ewentualnie szybko wracaj do szkoły podstawowej, choć obecnie chyba logiki nie uczą więc niewiele to pomoże…

 • 8 maja 2019 o godz. 11:41

  Czym są tacy oburzeni ci niby wierzący, że mniejszości też mają prawo do życia i łaski boskiej, tak samo jak wszyscy inni? Czyjś symbol na reprodukcji obrazu? Co to komu przeszkadza? Minie niepokoi co innego, te imprezy i ślubowania Młodzieży Wszechpolskiej na Jasnej Górze, połączone z hajlowaniem. Wychowanie młodzieży pod znakami zbrodni i przemocy. Bez refleksji jakiejkolwiek na temat tego co w Polsce się działo w imię tych symboli. Jakoś zgorszenia z tego powodu nie widać u obecnej władzy, a i kościół to toleruje.

 • 8 maja 2019 o godz. 12:00

  @Marcin

  Akurat co do wiary to nie jest najlepiej, choć mam konserwatywne poglądy. W zasadzie do niedawna miałem wyjechane na tą całą wojnę w Warszawie, LGBT itd. Ale widzę że to zaczyna powoli mnie lekko drażnić bo albo pedofilskie nauczanie do szkół chcą wprowadzać, albo nie uznają jakiejkolwiek świętości… a moi dziadkowie wierząc w ten obraz walcząc w obronie Warszawy zostali zamordowani…

  Wiem że masz problemy z rozumowaniem i nie pojmujesz kto tutaj zaczyna robić syf i przy okazji prawdopodobnie narusza kodeks karny ? Kto katolicy wyszli i rozklejali sobie przerobione ośmieszające zdjęcia z środowiskami LGBT ? Co też tak zaczniesz pisać jak ktoś sobie ośmieszy te środowiska ? Czy to już będzie mowa nienawiści, faszyzm, homofobia itd ? Co mentalność kalego „Kali ukraść krowa to dobrze, ale Kalemu krowa to źle” ? Pamiętaj jedno sprężynę można naginać do pewnego czasu, ona kiedyś odbije i to może zaboleć. Wtedy ta młodzież wszechpolska będzie dla ciebie najmniejszym problemem…

 • 8 maja 2019 o godz. 12:01

  Adres (przybliżony) naszej wspaniałej krajanki chciałbym poznać.
  Wystarczy tylko ulica i numer bloku.
  Marzę by adres ten został ustrojony tęczowymi Gwiazdami Dawida, Półksiężycem, Buddą i czym tam jeszcze się da.

  BTW: czy da się opakować Pomnik Bohaterów Getta w sześciokolorowe lgbtowskie „wdzianko”?

 • 8 maja 2019 o godz. 12:01

  Bardzo dziwny tekst. Dowiadujemy się, że ta pani ma koty i że sąsiedzi ją lubią ale nie dowiadujemy się dlaczego policja ją przesuchała. A przecież wszędzie od interii po gw, i onet można przeczytać dlaczego:
  „Są Święta Wielkiej Nocy, czas święty dla katolików i chrześcijan, jest Wielka Sobota. Działaczki LGBT wkraczają do kościoła w Płocku i dokonują profanacji Grobu Pańskiego, wtykając flagi symbolizujące to środowisko w ten grób”. „Następnie jest próba wywołania awantury wewnątrz kościoła, atakowany jest kapłan, osoba niezwykle zasłużona dla Płocka, ale również dla opozycji niepodległościowej” –
  W nocy zamaskowane kobiety nakleją wizerunek Matki Boskiej m.in. na przenośne toalety i śmietniki. Jak zaznaczył, udało się zidentyfikować jedną z nich, czyli Elżbietę Podleśną.”
  Oburzające, że policja ją odwiedziła? A wyobrażmy sobie, że to ja idę do Biedronki i wtykam tam różne flagi symbolizujące coś tam, wszczynam awanturę z kierownikiem sklepu i w nocy z zamaskowaną grupą naklejam wiserunki czegoś tam na śmietnikach i toaletach w okolicy Biedronki – dziwaczny przykład, ale czy oburzające by było gdyby mnie wtedy policja odwiedziła? Byłby to koniec demokracji czy właśnie egzekwowanie prawa?
  „Dla większości ludzi tęcza jest symbolem radości i pojednania, ale niektórym kojarzy się tylko z ruchem LGBT.” – a skąd autor o tym wie? Jakieś badania czytał, z czym się większości tęcza kojarzy? Czy autor po prostu jest tą „większością”? I aktywistki lgbt klejące wizerunek świętej z tęczą na kiblach i śmietnikach oczywiście używają symbolu „pojednania”? A nie po prostu lgbt?
  „W poniedziałek o godz. 6 rano policjanci,…” – o siódmej a nie o szóstej.
  „Mieszka w niewielkim mieszkaniu w małym bloku w naszej dzielnicy, ma dwa koty i jest lubiana przez sąsiadów.” – rozumiem, że autor pytał sąsiadów. A gdyby, załóżmy 2-3 sąsiadów, których autor podczas swojego dochodzenia spotkał wypowiedziało się negatywnie o tej pani, to czy autor napisałby: „Ma dwa koty i nie jest lubiana przez sąsiadów”?
  Ma koty, sąsiedzi ją lubią i ma małe mieszkanie – fajna osoba. Jestem po jej stronie. Wyłączam myślenie.

 • 8 maja 2019 o godz. 12:03

  XxX – oczywiście nie da się nie obrażać.

  Jak byś przeczytał cały tekst ze zrozumieniem a nie jedno wyrwane z kontekstu zdanie, to byś zauważył, że wpis jest aluzją do tego jak wybiórczo stosowane jest prawo a nie, co w nim zapisano i jaka jest percepcja ludzi.

  Podane przykłady chyba to wyjaśniają. Oczywiście można było jeszcze dodać, że w żadnym z . powyższych przypadków nie było wejść do mieszkań o 6 rano oraz jakie były reakcje niektórych polityków na te zdarzenia, gdzie wprost mówiono o „niemieszaniu się w naszą tradycję”.

  Tak dla przypomnienia – w okresie PRL najwyższe prawo gwarantowało na przykład pluralizm polityczny, natomiast jak wyglądała rzeczywistość widział każdy, kto żył w poprzednim ustroju.

 • 8 maja 2019 o godz. 12:05

  @Tom
  W Niemczech, we Francji, w Belgii, w Holandii, w Zjednoczonym Królestwie i innych krajach tradycyjnie nazywanych „Zachodem” karane jest obrażanie wyłącznie religii muzułmańskiej i judaizmu.
  Obrażanie religii katolickiej nie jest w tych krajach karane, czego dowodzą liczne dostępne w internecie przykłady.
  Po co tak kłamać przed południem?

 • 8 maja 2019 o godz. 12:09

  @klara
  Dobry trop:
  Wyobraźmy sobie, że jakaś organizacja przystraja siedzibę Agory przy ul. Czerskiej czerwonymi sztandarami z czarną swastyką w białym kole – sztandarami faszystowskimi.
  A całe miasto zostaje oblepione plakatami z podobiznami dziennikarzy gw na tle hitlerowskich flag.

  Byłoby ciekawie!

 • 8 maja 2019 o godz. 12:10

  @Tom

  Czytałem artykuł i to nic nie zmienia. W przeciwieństwie do ciebie mam pojęcie o prawie czy działaniach policji. Zapoznaj się najpierw z faktami, a nie artykułami w gazetkach. Zapoznaj się z wyrokiem odnośnie świń w meczecie itd. Potem pisz jak działa prawo. Nikt po pierwsze nie wszedł o 6 rano, kolejna sprawa w tym wypadku należało zadbać o zabezpieczenie dowodów gdyż normalne wezwanie mogło poskutkować ich zniszczeniem istotnych dla sprawy dowodów rzeczowych.

  Dalej powielasz bzdury i nic więcej…

 • 8 maja 2019 o godz. 12:14

  @Klara

  Dla mnie obrazą uczuć religijnych jest Biskup Dycz z Krzyżem na piersi i biskupimi insygniami, jadący karocą w kształcie dyni w towarzystwie byłego ministra Szyszki czy Biusku Florczyk, również z Krzyżem na piersi oglądający występy roznegliżowanych cheerliderek.

 • 8 maja 2019 o godz. 12:14

  Do @bietka: Komentarz w punkt. Dziękuję.

 • 8 maja 2019 o godz. 12:16

  Katolskie trole na codzień plujące na muzułamanów i żydów ruszyły do boju… Jak to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą…

 • 8 maja 2019 o godz. 12:17

  @turkuc nie to by był faszyzm itd. no ale widać obecni liberałowie nie znają pojęcia hipokryzja…

  Z ostatnich przykładów Rola z TV w Realu24 skazany za określenie feministek pewną nazwą. Ta osoba to akurat nie moja bajka, ale widać jak działa to w drugą stronę to jest ok. Zwłaszcza że nie kierował swoich słów do konkretnej osoby tylko grupy więc trudno tutaj mówić o naruszeniu dóbr konkretnej osoby…
  Natomiast wspomniana feministka za transparent przed radiem ojca pieczarka (przerobionego serca Jezusa na wagine) jak widać nigdy nie odpowiedziała.

  To jest widać te wybiorcze prawo w ochronie jedynie słusznej sprawy o której pisze Tom, w dodatku używając frazesów, a nie faktów bo takich mu brakuje…

 • 8 maja 2019 o godz. 12:21

  Brawo dla Pani i SZACUNEK za odwagę, której tak nam brak.

 • 8 maja 2019 o godz. 12:26

  A teraz sobie możecie hejtować do woli, kończę dyskusję bo niestety nie mój poziom dyskusji, jak to mówią najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu, a potem przebiją doświadczeniem ;)

  Pamiętajcie tylko o zasadzie dynamiki Newtona „Każdej akcji towarzyszy reakcja równa co do wartości i kierunku, lecz przeciwnie zwrócona.” – to może kiedyś mocno zaboleć…

 • 8 maja 2019 o godz. 12:26

  BRAWO!, BRAWO!, BRAWO!, BRAWO!, BRAWO! JESTEŚMY Z PANIĄ

 • 8 maja 2019 o godz. 12:36

  PS: do autora odnośnie symboliki tęczy. Dziś forum żydów polskich zajeło stanowisko: „Nie ma harmonii między symbolem LGBT i symbolem biblijnego Przymierza. Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy „.

 • 8 maja 2019 o godz. 12:48

  Niech obrazi Żydów i muzułmanów , a ja poczekam na efekty ….

 • 8 maja 2019 o godz. 13:04

  @ Janek

  No właśnie – poczekamy – bo na pewno w tej sytuacji nikt nie będzie wchodził do mieszkań o świcie.

 • 8 maja 2019 o godz. 13:10

  XxX sprowadził dyskusję do swojego poziomu przebijając wszystkich doświadczeniem a potem ją zakończył. Ma jednak chłopak rację cytując trzecią zasadę dynamiki. Takie wybiórcze stosowanie prawa przez obecnie rządzących może się przeciw nim kiedyś zwrócić – co może kiedyś mocno zaboleć…

 • 8 maja 2019 o godz. 13:15

  Redakcjo jeszcze brakuje dokładnego adresu tej Pani. Widzę że chodziło Wam o morze hejtu a nie o poglądy. Wstyd

 • 8 maja 2019 o godz. 13:51

  @Anonim
  Skąd ta niewiedza u ciebie?
  Przecież policja wielokrotnie wchodziła o 6 rano.
  Choćby wtedy:
  https://niezalezna.pl/10831-abw-w-domu-redaktora-strony-antykomorpl
  „Uzbrojeni funkcjonariusze ABW weszli o 6 rano do mieszkania właściciela satyrycznej strony AntyKomor.pl i zarekwirowali mu komputer pod zarzutem obrazy prezydenta”.

  A na Targówku podobno weszła o 7.
  Gdzieś wtedy była 6, pewnie w Londynie, ale nie na Targówku.

 • 8 maja 2019 o godz. 15:02

  Jej, ile chrześcijańskiej miłości w komentarzach. Jezus byłby „dumny” z takich wyznawców…

 • 8 maja 2019 o godz. 15:07

  Liczba powyższych komentarzy pokazuje jaka polityka jest durna, a cwani politycy działają tylko pod publikę, wykorzystując popularność lub niepopularność zdarzenia, które właściwie nie ma znaczenia jeśli chodzi o gospodarkę czy zarządzanie państwem. Gdyby pod newsem, że pies zrobił kupę pojawiło się 1000 komentarzy już debatowałby o tym parlament.

 • 8 maja 2019 o godz. 15:42

  Na czym polega znieważenie przedmiotu czci religijnej w tym przypadku, bo nie bardzo rozumiem. Podobnie nie rozumiem jak kogokolwiek mogła razić instalacja z papieżem przygniecionym głazem a takie głosy się też pojawiały. Człowieka myślącego może, co najwyżej zastanowić, po co autor to zrobił i co chciał przez to przekazać.

  Idąc tym tropem znaczna część dewocjonaliów dostępnych w sklepach przyparafialnych czy pomników świętych mogłaby również zostać uznana za próbę obrazy uczuć religijnych z uwagi na fatalną formę, kolory czy odwzorowanie postaci.

  Podobnie za obrazę uczuć religijnych mogłoby być uznane użycie tego samego (i również przerobionego) obrazu Maki Boskiej Częstochowskiej w logo radia Maryja często propagującego kontrowersyjne treści.

  Idąc dalej, czy powielanie tego przerobionego obrazu na zdjęciach ilustrujących artykuły prasowe przez tą i inne redakcje nie powinno być również uznane za działanie wpisujące się w obrazę uczuć religijnych? Większość z nas oryginalnej przeróbki nie widziała tylko prasowo powielone kopie. I co – propagowanie tej przeróbki przez media już nas nie razi?

  Puknijmy się naprawdę w głowę i zastanówmy się gdzie jest granica między obrazą uczuć religijnych a przekazywaniem pewnych mniej lub bardziej kontrowersyjnych myśli. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą z pewnością nie powinien być traktowany na równi ze zbezczeszczeniem świątyni katolickiej, muzułmańskiej czy bożnicy żydowskiej.

  Przy takim podejściu jakie pojawia się w komentarzach znacznie bliiżej nam do państwa opartego na szariacie, normującym życie w państwie islamskim niż do państwa którego podwalinami jest chrześcijaństwo i religia katolicka.

 • 8 maja 2019 o godz. 16:02

  Może, zamiast wałkować sensację o „zdjętym staniku”, redakcja napisałaby coś o nieodbieranych śmieciach na Bródnie.

 • 8 maja 2019 o godz. 18:02

  Myślę, że część osób jak Anna i Jan nie rozumie o co chodzi nam – „krytykom”.
  Otóż my chcemy pomóc tej pani w rozwoju jej wielobarwnej osobowości.
  Napluć na katola w tym kraju każdy potrafi. Natomiast ośmieszenie przedmiotu kultu judaizmu lub islamu, czy wyśmianie religii innej niż katolicka zdarza się w Europie równie często jak jednorożec.
  Stąd propozycje, by ta pani pomalowała na tęczowo bramę Auschwitz, albo pomnik Bohaterów Getta, by wydrukowała jako naklejki znane rysunki Charlie Hebdo, albo zakazane żarty z Mahometa z prasy duńskiej. Mogłaby też zakpić z turbanów Sikhów, pomalować na tęczowo Buddę. Jest wiele możliwości.
  Wszystko to w ramach samorozwoju tej pani. Jeśli by to wszystko zrobiła udowodniłaby, że ma wielkie cochones jak włochate arbuzy.
  A tak pozostaje tylko nędzną i kiepską naśladowczynią.
  Życzę jej, by miała odwagę wybić ponad przeciętność, w której utknęła.

 • 8 maja 2019 o godz. 18:15

  Niech ta c…a dorysuje tecze allachowi. Następnego dnia by już nie żyła. Odważna do spokojnych katolików. Tak odważna jak ta cała obstrukcyjna opozycja. Nadymają się, Nadymają i w efekcie bączka puszczą.

  Wierzący wybaczą. Mądrzy niewierzący współczują. Głupcy mają o czym artykuły pisać.

 • 8 maja 2019 o godz. 18:33

  zamontować to sobie możesz rolety w oknach, redaktorze

 • 8 maja 2019 o godz. 18:35

  Co za tępy naród… Nikt nie pyta, po co to zrobiła tylko bezmyślnie traktuje, jako atak na religię. A tak Pani nie zaatakowała żadnej religii. Wykorzystała tylko jeden z symboli do pokazania pewnego problemu.

  Co za ślepy naród … Nikt nie widzi, że ataki na inne wyznania, kultury, nacje w Polsce są powszechnością, bo niczym innym jest wieszanie na szubienicy gwiazd Dawida, wyzywanie od Żydów mośków czy Muzułmanów od ciapatych, oraz brak przyzwolenia na inne niż krzyż symbole religijne w przestrzeni publicznej.

  Co za mało logiczny naród … z jednej strony pisze o marginalności ataków na inne religie w Europie a z drugiej strony każe drukować prześmiewcze rysunki z gazet francuskich czy duńskich uderzających w inne religie.

  Wreszcie

  Co za spokojni katolicy przewijają się przez to forum … Wyzywają od c…ów, pedałów, itd. Itp..

 • 8 maja 2019 o godz. 18:36

  Co za tępy naród… Nikt nie pyta, po co to zrobiła tylko bezmyślnie traktuje, jako atak na religię. A tak Pani nie zaatakowała żadnej religii. Wykorzystała tylko jeden z symboli do pokazania pewnego problemu.
  Co za ślepy naród … Nikt nie widzi, że ataki na inne wyznania, kultury, nacje w Polsce są powszechnością, bo niczym innym jest wieszanie na szubienicy gwiazd Dawida, wyzywanie od Żydów mośków czy Muzułmanów od ciapatych, oraz brak przyzwolenia na inne niż krzyż symbole religijne w przestrzeni publicznej
  Co za mało logiczny naród … z jednej strony pisze o marginalności ataków na inne religie w Europie a z drugiej strony każe drukować prześmiewcze rysunki z gazet francuskich czy duńskich uderzających w inne religie.
  Wreszcie
  Co za spokojni katolicy przewijają się przez to forum … Wyzywają od c…ów, ped…ów, itd. itp..

 • 8 maja 2019 o godz. 19:04

  Dokładne Tussssk chce rozpetac nowa wojnę ideologiczne tak aby wygrać wybory . A Pancia niech sobie na Allaha w tęczy namaluje jak taka cwana LGBT chcą szacunku niche go najpierw okażą….

 • 8 maja 2019 o godz. 19:28

  Psycholożka i dwa koty, to mówi wszystko.

 • 8 maja 2019 o godz. 19:42

  @Hate – przebiła Kaczyńskiego z liczbą kotów i stąd ta panika i ten hejt?

 • 8 maja 2019 o godz. 19:45

  Margines nie wywołuje paniki tylko śmiech. Największe jaja i tak będą dopiero przy ekwilibrystyce płockich sądów, by jej nie skazać.

 • 8 maja 2019 o godz. 20:31

  W całej tej awanturze znika fakt, że przeróbka obrazu nie była czynem samorodny, nie przypadkowo też zaczęło się od Płocka.

  Ta tęcza to rodzaj sporu publicystycznego prowadzonego nie słowami a środkami plastycznymi. Na, jest w tym wręcz spór teologiczny.

  Proboszcz w Płocku zaliczył osoby homoseksualne do kategorii największego grzechu. Matka Boska z tęczą symbolizuje zaś to, że człowiek niezależnie od orientacji jest pod jej opieką.

  I tu można spierać się, kto bardziej profanuje boskie miłosierdzie. Bo czy profanacją nie jest wiara w to, że za to że ktoś urodził się w mniejszości, jest nienawidzony przez boga?

  A może profanacją jest przyoblekanie wizerunków Matki Boskiej jak świat długi i szeroki w tony złota? To nie razi. A razi to, że istota boska może pochylić się nad innymi, wyszydzanymi. Cóż w tym takiego oburząjcego? Przecież o tym traktuje Nowy Testament. My wszyscy w tym ujęciu jesteśmy tymi słabymi, do których zabawiciel wyciąga dłoń.

  Oj, kto tu bliźni, to się dowie na sądzie ostatecznym. Ci najbardziej oburzeni tęczą mogą się zdziwić, że bóg ma inną linię programową, a takimi poglądami to można sobie otworzyć bramy, ale piekieł.

 • 8 maja 2019 o godz. 21:50

  Nigdy, przenigdy nie było tu tylu komentarzy niespełna dobę od publikacji. Kaczor już wygrał… Co jak co ale nasz naczelnik umie odczytać odczucia większości…

 • 8 maja 2019 o godz. 22:03

  Bardzo dobre komentarze Janie i Anu. Rozumnie i bez zacietrzewienia. W tym sporze przegrał (nie pierwszy raz ostatnio) polski Kościół pokazując ponownie swiją zaściankowość…

 • 8 maja 2019 o godz. 23:50

  szanujmy ludzi – nic więcej.
  Prywatnie jest psycholożką i psychoterapeutką? W jaki sposób wykonuje swoją pracę? Wzmacnia nienawiść!!! Nieszczęśliwa osoba!!!

 • 9 maja 2019 o godz. 02:10

  Co za debile na tym forum – atak, obraza uczuć, wzmacnianie nienawiści… Zaślepione lemingi bezrozumnie kroczące jak im Kaczyński i jego klakierzy zagrają dla swoich politycznych celów. Gdzie tu nienawiść i do kogo? Nienawiść to pokazał pewien ksiądz z Płocka, z pewnością niewypełniający X przykazań. Jaka obraza uczuć? Przenośne pokazanie że Bóg jest Bogiem wszystkich, nawet tych którzy błądzą obraża czyjeś uczucia? Jaki atak i na kogo? Atak to przebrzmiewa w treści większości komentarzy. Ludzie (politycy), mianujący się gorliwymi katolikami, którzy podchwycili instrumentalnie temat i grają na waszych uczuciach, żeby zbić kapitał polityczny, bo o to tu chodzi, powinni w przyszłości smażyć się w piekle.

 • 9 maja 2019 o godz. 08:17

  Dużo osób myli sądy z sądami kapturowymi. Bo zamiast pisać tutaj, często obraźliwe teksty, powinniście złożyć wnioski do sądu o obrazę uczuć i tam przedstawić swoje racje. Okaże się wtedy czy obraża czy nie.
  Tylko po co się ruszać, tak łatwiej, i jak ego rośnie, dodatkowo wszystko takie anonimowe (prawie).

 • 9 maja 2019 o godz. 08:36

  Opozycjonistka? Bo walczy z normalnością i obraża moje uczucia? Jeśli łamie paragrafy (a łamie) to do paki.

 • 9 maja 2019 o godz. 10:17

  nadal nie rozumiem dlaczego 6 kolorów tęczy to obraza a 7 to nie?
  I w jaki sposób tęcza obraża kogokolwiek?

 • 9 maja 2019 o godz. 10:58

  Zombie – a w jaki sposób obraża?

 • 9 maja 2019 o godz. 11:04

  @M
  Sama tęcza nie obraża. Ale kiedy zostanie użyta jako symbol – może obrażać,
  przez znaczenie, które jej nadano jako symbolowi.
  Tęcza 7-kolorowa oznacza przymierze (Noego) z Bogiem.
  Tęcza 6-kolorowa oznacza propagowanie zachowań lgbt.
  Spróbuj na spokojnie odpowiedzieć na pytania:
  * w jaki sposób pradawny znak słońca – w wielu kulturach: dawcy życia – obraża kogokolwiek?
  * w jaki sposób pęk rózg obraża kogokolwiek?
  * w jaki sposób narzędzia pracy obrażają kogokolwiek?
  A kiedy już odpowiesz (zakładam, że odpowiedzi będą takie same jak w przypadku tęczy bo czemu nie???), to zauważ, że:
  * pradawnym znakiem słońca jest swastyka,
  * pęk rózg związanych rzemieniem to rózgi liktorskie – źródłosłów miana faszyzm,
  * narzędziami pracy chłopa i robotnika są sierp i młot.
  Czy one (swastyka, rózgi liktorskie oraz sierp i młot) obrażają kogokolwiek?

  PS Nieodżałowany Terry Pratchett w swoim Świecie Dysku wymyślił dodatkowy kolor tęczy, magiczny, ÓSMY. Prosty rachunek wskazuje, że dodał go do dotychczasowych siedmiu kolorów tęczy.

 • 9 maja 2019 o godz. 11:38

  Dla Boga osoby o innej orientacji seksualnej to również dzieci Boże. Dla niektórych kapłanów jednak już niestety nie. Boga tym gestem z pewnością nikt nie uraził – zwłaszcza w kontekście o którym mówimy. Większym grzechem wydaje się być cyniczne wykorzystywanie tej sytuacji przez polityków do podburzania narodu czy rozbudowywania swojego zaplecza politycznego a także obraźliwe słowa artykułowane przez wierzących w stronę innych osób niż samo przetworzenie działa by nadać mu inny (przez jednych akceptowany przez innych nie) kontekst. Człowiek wierzący powinien raczej w tej sytuacji pomodlić się za księdza z Płocka, za osobę która przetworzyła obraz (jeśli widzi w tym coś niestosownego) a nie nakręcać spiralę nienawiści i promować swoją osobę składając doniesienia do prokuratury i chwaląc się tym w internecie by zdobyć parę punktów przed zbliżającymi się wyborami. Bez tych cynicznych działań, przetworzony obraz dotarłby do setek może tysięcy osób zamiast do dziesiątków lub setek milionów przez media.

 • 9 maja 2019 o godz. 12:00

  do MT69
  Masz rację: dla Boga każdy jest Jego dzieckiem. Nikt temu nie zaprzecza.
  Ale czym innym jest akceptacja osoby, a czym innym akceptacja czynów.
  Czy pochwalisz dziecko, gdy mimo twoich napomnień wyleje kubek słodkiego soku na nowy laptop?
  Czy pochwalisz dziecko, gdy mimo twoich napomnień wbije śrubokręt w ekran nowego telewizora?

  Czemu nie napiszesz, że człowiek szlachetny, uczciwy, przyjazny i radosny (jak bohaterka tej historii) powinien pomyśleć z czułością o księdzu z Płocka lub porozmawiać z księdzem prywatnie (o ile w jego zachowaniu widzi coś niestosownego), zamiast nakręcać spiralę nienawiści i promować swoją osobę organizując światopoglądowe demonstracje i tworząc obrazki, które mogą kogoś urazić?
  Dlaczego swych światłych rad nie kierujesz do pani Podleśnej?
  Co Cię powstrzymuje?

 • 9 maja 2019 o godz. 12:09

  trzeba mieć dużo odwagi, by walczyć z reżimem.

 • 9 maja 2019 o godz. 12:11

  A mówiono, że kiedyś Targówek miał złą opinię. A mieszkali tu wielcy kompozytorzy, artyści dramatyczni, bardowie, powstańcy, wybitni przemysłowcy, filantropi… Żal.

 • 9 maja 2019 o godz. 12:31

  Z wielu wpisów widać że nie tylko ona kwalifikuje się na terapię psychiatryczną. Opaczne rozumienie „sztuki” itp stygmatyzuje wielu „mieszkańców Targówka?” jako histerycznych pogrobowców władzy z lat do 1989 r ale właściwie można było sie tego spodziewać po wynikach ostatnich wyborów samorządowych. I co, podoba wam sie działanie „samorządu dzielnicowego i warszawskiego”?

 • 9 maja 2019 o godz. 14:00

  To nie żaden przejaw walki z reżimem. Pewien dominikanin powiedział, że nie upatruje w tym czynie obrazy uczuć religijnych a raczej otwarcia oczu wierzącym na to o czym zapomnieli a co stanowi stanowi podstawę chrześcijaństwa.

 • 9 maja 2019 o godz. 14:04

  S P A L I Ć NA S T O S I E

 • 10 maja 2019 o godz. 08:39

  Do: piiii – Tak jak Zofię Klepacką lewactwo próbowało spalić?

 • 10 maja 2019 o godz. 14:09

  Lepiej niech wszyscy ci, którzy zapędzili się w swoich osądach pamiętają, że oprócz art. 196 kk. dotyczącego obrazy uczuć religijnych mamy również art. 255 § 2, stanowiący, że ten, kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 • 10 maja 2019 o godz. 15:51

  przed 89 r. łatwo było się przeciwstawiać władzy- dziś to dowód prawdziwej odwagi.

 • 10 maja 2019 o godz. 22:57

  21 wiek i dalej obrazkami straszą.

 • 11 maja 2019 o godz. 00:18

  i co nienawistnicy! osunęliście mój wpis!
  siedzicie na tej samej czerwonej kanapie co ta pożal sie Lenin towarzyszka pseudoartystka.
  opluc Chrześcijan, obrazić i udawać wielkich wojowników postępu z reżimem kaczora – to wasza dewiza. Prymitywna i godna lubieżnych pocałunków Biedronia. Dzieciom ukradliście tęczę. Ludziom chcecie ukraść wiosnę… a skończycie tam, gdzie marzycie: w czarnej upie, umazani własnymi ekstrawaginckimi ekstramendami. Puszycie się jak paw utytułowany mociem AAAaaaadasia wychodzącego z jakuzi Turbana. Smród i syfilizm – tak skończycie! POwodzenia panie Szmata!

 • 11 maja 2019 o godz. 01:39

  Wiktorio… Prawdopodobnie jesteś osobą nawiedzoną. Na pewno nie jesteś wierzącą katoliczką. Tylko nawiedzony człowiek może widzieć w tym akcie obrazę i opluwanie. Nawet księża i zakonnicy publicznie o tym mówią. Tylko niewierzący człowiek może być tak pełen nienawiści i pogardy. Lecz się a ja się za ciebie pomodlę.

 • 11 maja 2019 o godz. 08:30

  @Ala
  A do kogo ty się pomodlisz? Wpisy sugerują że rzeczywiste postrzeganie świata u ciebie szwankuje.

 • 11 maja 2019 o godz. 09:03

  nie opozycjonistka tylko oszołomka. widać to po jej licznych występach na różnych dziwnych protestach

 • 11 maja 2019 o godz. 10:57

  Mądrzejsi i sprawiedliwi od Boga. Żałosne.

 • 12 maja 2019 o godz. 03:11

  Pokazanie że Bóg jest Bogiem wszystkich to obraza uczuć religijnych. Pokazanie zepsucia księży to natomiast lewacki atak na kościół i Polskę… W jakim kraju my żyjemy? Ku refleksji wszystkich fatalnie zauroczonych: https://m.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4

 • 12 maja 2019 o godz. 07:29

  A zaczęło się wszystko od proboszcza w Parafii w Plocku, ktory zamiast na Wielkanoc zrobić normalny grób pański postawił krzyż a wokół niego puste kartonowe pudełka z wypisanymi grzechami głównymi i tam od siebie dodał LGBT…..Co potem jeszcze przed kamerą potwierdził, że Geje to grzesznicy….Ech wy Katolicy. Osoby innej orientacji (zresztą nie tylko seksualnej) byście utopili w łyżce wody…Pewnie w imię miłosierdzia bożego….

 • 13 maja 2019 o godz. 07:36

  Dotknięto istoty – Mieszkanka Bródna. Niektórzy ludzie żądają dla siebie i swoich wyborów radosnej akceptacji od wszystkich. Jak jej nie ma, to w ryja. Jednak jest to próba cenzury myśli i im dalej na ,,zachöd” tym bardziej brutalna, bo oparta już o przemoc państwa.

 • 13 maja 2019 o godz. 07:45

  Dzisiejsza rozmowa z panią Podleśną w tokfm.pl:
  1. nie naklejała wizerunku na toaletach
  2. nie naklejała wizerunku na śmietnikach, na śmietnikach były przyklejone listy księży pedofili
  3. ujawnia kolejne kłamstwa aparatczyka kaczystowskiej narodowo-socjalistycznej partii PiS

  Katechizm Kościoła Katolickiego zakazuje dyskryminacji homoseksualistów, nakazuje wobec nich szacunek, choć nie akceptuje moralnie ich postępowania

 • 13 maja 2019 o godz. 09:26

  Hate – to już wypaczona interpretacja z twojej strony. Nikt nie wymaga „radosnej akceptacji” a tolerancji. A tolerancja od łacińskiego „tolero, tolerare” to znoszenie czegoś z cierpieniem.

  Twoja argumentacja bardziej pasuje do stanowisk przebrzmiewających w głosach części hierarchów kościelnych, którzy każdą próbę dyskusji o ciemnej stronie funkcjonowania kościoła uznają natychmiast za atak na kościół i religię ze strony (w zależności od potrzeb) lewackich, żydowskich lub zepsutych unijnych sił, a państwo natychmiast staje po ich stronie nie wahając się użyć przemocy.

 • 13 maja 2019 o godz. 23:04

  @Hate – a tak w kwestii cenzury o której piszesz, to dziś państwo polskie, rękoma polskiej Policji aresztowało RZUTNIK, który miał być wykorzystany do wyświetlenia na fasadzie budynku ordynariatu polowego filmu „Tylko nie mów nikomu”, będącego bolesną prawdą o części hierarchii kościelnej. Było wszystko o czym piszesz – próba cenzury myśli, brutalność, przemoc państwa…

 • 15 maja 2019 o godz. 06:54

  Z tym rzutnikiem to przecież wszystko na odwröt. Własność to jednak własność. Jest chroniona także w kw.

 • 15 maja 2019 o godz. 09:10

  Zwłaszcza przez stosowanie cenzury prewencyjnej czyli zasłonięcie wiązki świetlnej przez milicjantów, zanim doszło do jakiegokolwiek wyświetlenia… chciałbym, żeby milicja działała tak samo efektywnie w innych sprawach. Chyba masz bardzo „obiektywne” źródła informacji…

 • 15 maja 2019 o godz. 14:58

  Ja bym siė cieszył jakby policja przeciwdziałała jakby ktoś ,,na moje niebo wlatał”.

 • 22 maja 2019 o godz. 23:26

  Głupie, prymitywne i wulgarne babsko.

 • 10 lipca 2019 o godz. 17:20

  Czy ta przestępczyni ma jeszcze szyby w oknach?

 • 16 września 2019 o godz. 10:38

  Że ma kota, to od razu wiedziałem. Cóż – sąsiadów się nie wybiera.

 • 2 listopada 2019 o godz. 21:24

  Brawo dla pani Eli.

 • 12 listopada 2019 o godz. 15:20

  Czy redakcja targowek.info moze choc raz zachowac jakies pozory obiektywizmu dziennikarskiego?

  Juz redakcje gazetek szkolnych sa lepiej przygotowane!

  Kogo to obchodzi co jest BULWERSUJACE wg was! Dla jednych moze byc, a dla innych NIE!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.