Największe skrzyżowanie Zacisza wyremontowane (i jest naprawdę lepiej) | targowek.info

Największe skrzyżowanie Zacisza wyremontowane (i jest naprawdę lepiej)

W długi majowy weekend drogowcy odnowili skrzyżowanie Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej. Oprócz wymiany asfaltu doczekaliśmy się też wreszcie dużego ułatwienia.

 

Dawno temu nazwaliśmy to skrzyżowanie nawet „najgorszym skrzyżowaniem w dzielnicy„. Chodziło nie tylko o dużą liczbę wypadków w tamtym miejscu, ale też o olbrzymie korki tworzące się regularnie przy skręcie z Radzymińskiej w lewo w Młodzieńczą. Nieco się od tego czasu polepszyło, ale prawdziwa poprawa na największym skrzyżowaniu Zacisza nastąpiła dopiero teraz.

Planowane frezowanie przebiegło szybko i sprawnie (duży plus dla Zarządu Dróg Miejskich za zakończenie prac i otwarcie całego przejazdu już w niedzielę rano – to ułatwiło powroty z majówki). Jednak wymiana asfaltu to niejedyna i wcale nie najważniejsza zmiana na tym skrzyżowaniu.

Otóż wreszcie, po wielu latach apeli, dyskusji oraz wymiany pism z urzędnikami, u zbiegu Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej pojawiły się nowe sygnalizatory oraz oddzielne światła do bezkolizyjnego skrętu w lewo z Radzymińskiej (zarówno w Młodzieńczą, jak i w Łodygową). Niemożliwe stało się możliwe!

Oddzielne światła do skrętu w lewo na pewno poprawią bezpieczeństwo w tym miejscu. Pozostaje pytanie, czy z tego powodu nie zwiększa się korki – ale tego w niedzielę nie dało się sprawdzić. Testem dla nowej organizacji skrzyżowania będą poniedziałkowe, czyli dzisiejsze, godziny szczytu.

 

Tak wygląda wyremontowane skrzyżowanie Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej na zdjęciach ZDM:

wszystkie zdjęcia: Facebook/Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Największe skrzyżowanie Zacisza wyremontowane (i jest naprawdę lepiej)

 • 6 maja 2019 o godz. 06:48

  lepiej ? tam się aż prosiło o rondo turbinowe, wyszła kicha jak zawsze.

 • 6 maja 2019 o godz. 08:27

  Dokładnie nowa nawierzchnia i nic poza tym

 • 6 maja 2019 o godz. 09:03

  Nic nie zastąpi kultury kierowców i pozostałych użytkowników dróg. Poza tym – super!

 • 6 maja 2019 o godz. 10:09

  Z krótki pas dla skręcających w ul. Młodzieńczą która i tak zmienia się w gardło. Tam powinno być rondo !!!! Robota wykonana w tak krótkim czasie ha ha ha ciekawe kiedy ponownie wybiją się tam dziury. Kasa kolejny raz poszła w błoto.

 • 6 maja 2019 o godz. 10:24

  Jak zwykle myusi się pojawić jeden, smutny, podejrzliwy i wiecznie niezadowolont troll ergherghe vel sadas vel Zorro. Człowieku załóż różowe okulry albo zacznij brać jakieś leki na poprawę zamopoczucia. Majówka się skończyła więc widać że znów masz czas na pisanie postów w godzinach pracy i na koszt pracodawcy.

 • 6 maja 2019 o godz. 11:12

  dlaczego dewelopera na działce 56/3 nie wywłaszczono pod drogę, a innych mieszkańców wywłaszczono, przystosowano droge do jego dzalki

 • 6 maja 2019 o godz. 11:40

  Jan poliglota no proszę czyżby RYDZYK :)

 • 6 maja 2019 o godz. 12:11

  Elegancko, przynajmniej lewoskręt w młodzieńczą ma oddzielną sygnalizację bo tak te p**dy nie potrafiły nawet dobrze się zebrać do skrętu by nie blokować przy zawracaniu na skrzyżowaniu. Teraz nareszcie nie można zawracać :) (o ile sygnalizacja jest włączona).

 • 6 maja 2019 o godz. 12:22

  i dalej co najmniej 5 samochodow bedize na czerwonym przejezdzalo

 • 6 maja 2019 o godz. 14:11

  Młodzieńcza to teraz objazd Wincentego, więc sporo samochodów skręca tu w lewo, logiczniejsza by była osobna faza zielonego do skrętu w lewo z obu kierunków a nie krótka faza przy całkowitym zatrzymaniu ruchu z przeciwnej strony

 • 6 maja 2019 o godz. 16:20

  do Kminek: ale tak wymyslili wlasnie. Mysleli nad tym 5 lat.

 • 6 maja 2019 o godz. 20:22

  Fajnie jest. Ja dziś jechałem rano i było super. Korek skrocil się o dobre dwie minuty. Nie mylić z minetami.

 • 7 maja 2019 o godz. 08:52

  Może rozwiązaniem „antykorkowym” byłoby zielone światło, jednocześnie, dla wyjeżdżających z Warszawy i skręcających w lewo, przy czerwonym dla jadących od strony Marek. I odwrotnie. Do tego jeszcze marzenie – różna długość zielonego dla danego kierunku (prosto + w lewo) rano i po południu.

 • 7 maja 2019 o godz. 11:15

  Do ANONIM
  a ja się pytam jakim prawem na działce 17/20 na nowo utworzonym parkingu postawiono słupki blokujące z zabezpieczeniem na kluczyk ?

 • 7 maja 2019 o godz. 18:29

  Pojawily sie nowe krawezniki na przystanku przy McDonaldzie. Czy te stare plyty chodnikowe zostaną wymienione na nowe przy okazji tak powanego remontu skrzyzowania.?

 • 9 maja 2019 o godz. 08:52

  Po co zrobili takie szerokie ścieżki rowerowe? Piesi są ewidentnie dyskryminowani mając do dyspozycji wąskie chodniki. A w okolicach przystanków nie ma innej możliwości jak przechodzenie po ścieżkach dla rowerów.

 • 9 maja 2019 o godz. 12:18

  DEWELOPERA działka 56/3 nie wywlaszczyli, i dlatego na jego wysokości to dopiero jest horror , pieszy nie ma jak przejść przez ścieżkę rowerowa , tam będzie dużo kolizji pieszy -rowerzysta

 • 9 maja 2019 o godz. 15:47

  Faktycznie z tym parkingiem przy Wyspowej – prywatnym – na gminnym gruncie to jest szemrana sprawa.
  Dotychczas była tam ogólnodostępna siłownia plenerowa, a tu nagle prywatne miejsca postojowe. Czy ktoś coś z tego rozumie? Na jakiej zasadzie gminny teren został zamieniony w prywatny parking?

 • 9 maja 2019 o godz. 21:32

  Ścieżka rowerowa to nie cel publiczny, czyli nie można wywłaszczać pod ścieżkę rowerowa i płacić za wywłaszczenia pod ścieżkę rowerowa pieniędzmi przeznaczonymi na cel publiczny

 • 15 maja 2019 o godz. 16:29

  No właśnie co z tym parkingiem, czy ktoś pytał o to w dzielnicy ?

 • 27 maja 2019 o godz. 07:32

  Źle ustawione światła na głównym kierunku teraz na wprost Radzymińską przejeżdża zaledwie kilkanaście samochodów. Korki na tym skrzyżowaniu będą jeszcze większe.

 • 29 maja 2019 o godz. 01:01

  Przejazd z młodzieńczej prosto w łodygowa jest możliwy z dwóch pasów, ale skrzyżowanie jest tak zbudowane, że za każdym razem kierowcy jadący pasem środkowym z młodzieńczej lądują na lewym pasie na Łodygowej. Kierowcy z lewego pasa, którzy nie chcą skręcać w Radzymińską, jadąc na wprost muszą bardzo uważać. Specjalnie zwracałem na to uwagę i praktycznie każdy kierowca z środkowa pasa wjeżdża na lewy pas Łodygowej. Przydałoby się poprawić oznaczenia bo słabo to widzę.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 02:45

  To znowu ja. Wczoraj jako pieszy przechodzilem przez pasy i nagle słyszę trąbienie. Znowu kierowca jadący z młodzieńczej na wprost wjeżdżąc w łodygową zajął nie ten pas, który powinien. Obyło się bez kraksy bo kierowca jadący na wprost lewym pasem zachował ostrożność ale po chwili bardzo gwałtownie minął go z prawej i pewnie nie obyło bez kilku znanych wszystkimi znaków (to oczywiście domniemania, nie miałem prawa tego widzieć stojąc przed kioskiem na Młodzieńczej). Pozdrawiam i życzę bezkolizyjnej jazdy. To byłem ja – Kierowca.

 • 4 lipca 2019 o godz. 22:16

  Do Student i Ja.
  Wyjaśniam sprawę parkingu przy Wyspowej. Gmina zabrała część terenu osiedla przy Wyspowej 1 pod poszerzenie Łodygowej i przystanek autobusowy. 26 osób straciło w ten sposób swoje miejsca postojowe (były swego czasu w tej sprawie głośne bezskuteczne protesty mieszkańców z blokowaniem Łodygowej włącznie). W ramach rekompensaty gmina przygotowała dla tych mieszkańców nowy parking poza terenem osiedla. Zawiązane stowarzyszenie 26 osób które utraciły swoje dotychczasowe miejsca dzierżawi parking od gminy. I nie za darmo !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.