Największe skrzyżowanie Zacisza wyremontowane (i jest naprawdę lepiej)

24
Share

W długi majowy weekend drogowcy odnowili skrzyżowanie Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej. Oprócz wymiany asfaltu doczekaliśmy się też wreszcie dużego ułatwienia.

 

Dawno temu nazwaliśmy to skrzyżowanie nawet „najgorszym skrzyżowaniem w dzielnicy„. Chodziło nie tylko o dużą liczbę wypadków w tamtym miejscu, ale też o olbrzymie korki tworzące się regularnie przy skręcie z Radzymińskiej w lewo w Młodzieńczą. Nieco się od tego czasu polepszyło, ale prawdziwa poprawa na największym skrzyżowaniu Zacisza nastąpiła dopiero teraz.

Planowane frezowanie przebiegło szybko i sprawnie (duży plus dla Zarządu Dróg Miejskich za zakończenie prac i otwarcie całego przejazdu już w niedzielę rano – to ułatwiło powroty z majówki). Jednak wymiana asfaltu to niejedyna i wcale nie najważniejsza zmiana na tym skrzyżowaniu.

Otóż wreszcie, po wielu latach apeli, dyskusji oraz wymiany pism z urzędnikami, u zbiegu Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej pojawiły się nowe sygnalizatory oraz oddzielne światła do bezkolizyjnego skrętu w lewo z Radzymińskiej (zarówno w Młodzieńczą, jak i w Łodygową). Niemożliwe stało się możliwe!

Oddzielne światła do skrętu w lewo na pewno poprawią bezpieczeństwo w tym miejscu. Pozostaje pytanie, czy z tego powodu nie zwiększa się korki – ale tego w niedzielę nie dało się sprawdzić. Testem dla nowej organizacji skrzyżowania będą poniedziałkowe, czyli dzisiejsze, godziny szczytu.

 

Tak wygląda wyremontowane skrzyżowanie Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej na zdjęciach ZDM:

wszystkie zdjęcia: Facebook/Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

 

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx