Pierwsza komercyjna stacja Veturilo na Targówku

7
Share

Przy okazji to też pierwsza stacja rowerów Veturilo na Targówku Fabrycznym.

 

W piątek 10 maja został uruchomiony nowy punkt wypożyczania rowerów Veturilo na Targówku. To stacja partnerska, działająca dzięki współpracy z firmą Procter & Gamble, która na Targówku Fabrycznym ma swój biurowiec i fabrykę.

Stację Veturlio uruchomiono w pobliżu głównego wejścia do siedziby Procter & Gamble przy ulicy Zabranieckiej 20. Znajduje się ona kilkaset metrów od skrzyżowania Zabranieckiej z Trasą Świętokrzyską. Dojazd do niej rowerem z najbliższych stacji, np. z Dworca Wschodniego, zajmie użytkownikom ok. 10-15 minut.

Z nowej stacji mogą korzystać wszyscy użytkownicy Veturilo na tych samych zasadach, co z innych stacji w systemie. Wystarczy posiadać aktywne konto Nextbike i można wypożyczać rowery korzystając z samoobsługowego terminala lub aplikacji mobilnej.

Dzięki nowej stacji system Veturilo powiększył się również o 10 nowych rowerów. Obecnie w Warszawie do dyspozycji mieszkańców jest ponad 380 stacji i 5500 rowerów. Na całym Targówku działa około 20 stacji Veturilo – ciężko podać ich dokładną liczbę, gdyż z powodu budowy metra stacje nieoczekiwanie znikają i pojawiają się w nowych miejscach.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia roweru w warszawskiem Veturilo jest bezpłatne.

 

zdjęcie: mat.prasowe/Veturilo

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx