Poranny wypadek zablokował tramwaje na Bródnie na cały dzień

28
Share

W piątek jedyna linia tramwajowa w dzielnicy przestała funkcjonować.

 

Po poważnym wypadku, do którego doszło dziś po godz. 8 rano, dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło na ul. Rembielińskiej w pobliżu zamkniętego pod budowę metra skrzyżowania z ul. Kondratowicza. Na prowadzącym przez tory objeździe rozpędzony tramwaj linii nr 1 uderzył w samochód marki Audi.

Uderzenie było potężne, całkowicie zniszczony samochód został dodatkowo zepchnięty na słup trakcyjny. Prowadząca auto kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala, ranna została również prowadząca tramwaj. Na szczęście pasażerom tramwaju nic się nie stało.

Wypadek całkowicie zablokował ruch na linii tramwajowej w obu kierunkach oraz na objeździe dla samochodów. Co więcej, okazało się, że poważnie ucierpiał także słup trakcyjny. Tramwajarze uznali, że nie da się go naprawić i w jego miejsce postawili nowy tymczasowy.

Właśnie z powodu konieczności wymiany słupa przerwa w ruchu tramwajowym przeciągnęła się na cały dzień, także na popołudniowe godziny szczytu.

ZTM skierował wszystkie jeżdące przez Bródno tramwaje na trasy skrócone:

1, 41: S. Starzyńskiego – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – most Gdański -….- Banacha/PKP Służewiec

3, 4, 25: Targowa – 11 Listopada – rondo Żaba – S. Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa –…– Gocławska/Wyścigi/Banacha.

Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z na trasie: Żerań Wschodni – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – P. Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – rondo Żaba – S. Starzyńskiego – Rondo Starzyńskiego.

Ruch tramwajowy na Remblielińskiej został wznowiony dopiero o godz. 17:30.

Wszystkie zdjęcia: Straż Pożarna/JRG01

Wymiana uszkodzonego słupa na ul. Rembielińskiej / fot. Tramwaje Warszawskie/Facebook

 

zdjęcie na górze: Straż Pożarna

 

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx