9 chętnych na budowę drogi do stacji PKP Zacisze-Wilno

18
Share

Ale wszyscy chcą za to więcej pieniędzy, niż planowała wydać dzielnica. Kiedy dojazd do stacji od strony Zacisza w końcu powstanie?

 

Właśnie minęło 6 lat od czasu otwarcia stacji PKP Zacisze-Wilno, którą w 2013 roku zbudował deweloper dla wielkiego osiedla mieszkaniowego „Osiedle Wilno”.

Te sześć lat nie wystarczyło jednak samorządowi Targówka do zbudowania jakiegokolwiek dojazdu do tej stacji od strony Zacisza. Cały czas dojazd do PKP Zacisze-Wilno możliwy tylko od jednej strony – czyli od osiedla Wilno.

Współdzielące nazwę przystanku, starsze i o wiele większe Zacisze, pozostaje od pociągów odcięte przez ogródki działkowe. Wpierw przez lata budowę drogi blokowali działkowcy, a gdy ta przeszkoda została pokonana, swoje „tempo” pracy narzucili urzędnicy.

Po sześciu latach dowiedzieliśmy się wreszcie jak będzie wygladała ta droga: z okolic skrzyżowania ulicy Tarnogórskiej i Krzesiwa prosto do stacji Zacisze-Wilno powstanie ulica dla samochodów, chodnik dla pieszych oraz oświetlenie. Za to nie przewidziano ścieżki rowerowej ani miejsca w którym w przyszłości mogłby powstać przystanek autobusowy.

Przed weekendem dzielnica Targówek zakończyła wreszcie przetarg na wykonawcę budowy tej drogi. Dobra wiadomość jest taka, że zgłosiło się aż 9 chętnych firm. Gorsza wiadomość: najtańsza z nich ze tę usługę żąda 1,8 mln zł, natomiast dzielnica zaplanowała na to 1,4 mln zł. Czyli do najtańszej ofery brakuje w budżecie 400 tysięcy zł.

Co dalej? Tego jeszcze nie wiemy – być może władze dzielnicy znajdą w budżecie brakujące pieniądze, ale równie możliwe jest anulowanie przetargu i rozpisanie go od nowa. W tym drugim przypadku na dochowanie planowanego terminu otwarcia drogi łączącej Zacisze ze stacją Zacisze (miał to być koniec grudnia 2019 r.) nie będzie szans.

 

Rejon, w którym powstanie droga łącząca ul. Tarnogórską ze stacją kolejową

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx