Budowa stacji Zacisze opóźniona

11
Share

Skrzyżowanie Rolanda i Codziennej będzie zamknięte dwa tygodnie dłużej.

 

Budowa II linii metra na Targówku Mieszkaniowym mogłaby służyć za wzór dotrzymywania terminów i punktualności wykonawcy. Niestety, nie możemy tego samego napisać o budowie następnego odcinka podziemnej kolejki na Bródnie i Zaciszu.

Od trzech miesięcy Zacisze boryka się z zablokowaniem jednej z najważniejszych dróg osiedla – ciągu ulic Codzienna-Rolanda. Budowniczowie metra weszli na skrzyżowanie tych ulic w ramach pracy przygotowawczych do budowy stacji Zacisze (która powstanie pod ul. Figara). I mieli oddać je do ruchu 23 czerwca 2019 r.

Niestety, wyznaczony termin minął, a skrzyżowanie dalej jest zamknięte. Rzecznik firmy Gulermak nie znalazł wczoraj dla nas czasu, żeby podać nową datę jego otwarcia, ale za to robotnicy po raz kolejny zajęli się zmianą dat na rozstawionych po okolicy znakach. Dzięki temu wiemy, że teraz skrzyżowanie Codziennej i Rolanda ma zostać otwarte 5 lipca 2019 r. O ile ta data zostanie dotrzymana, co wcale nie jest takie pewne.

Kierowcy samochodów dadzą sobie jak zwykle radę, ale dwutygodniowe opóźnienie jest szczególnie uciążliwe dla użytkowników komunikacji miejskiej. Opóźniona budowa wokół stacji Zacisze odcięła dużą część osiedla w okolicy ul. Rolanda od autobusu 512, zaś zamknięcie skrzyżowania św. Wincentego i Kondratowicza na Bródnie pozbawiło ten sam rejon autobusu 120.

W efekcie zamiast dwóch autobusów w stronę Dworca Wileńskiego, ten rejon Zacisza nie ma teraz żadnego.

„Jesteśmy przygotowani do przywrócenia całej linii 512 w każdej chwili. Ale jeszcze nie dotarła do nas informacja od wykonawcy, kiedy planuje zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu” – dowiedzieliśmy się wczoraj w ZTM.

 

zdjęcie na górze: zamknięte skrzyżowanie Codziennej i Rolanda – zdjęcie z wczoraj / fot. targowek.info

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx