Jednokierunkowe ulice na Bródnie – już od dzisiaj!

39
Share

Tokarza i Krasiczyńską jedziemy tylko w jednym kierunku. Dlaczego?

 

Ważna zmiana dla kierowców na Bródnie- Podgrodziu. Od dzisiaj nieformalny objazd budowy metra ulicami Tokarza, Krasiczyńską i Suwalską został uregulowany. Wymienionym ciągiem ulic można pojechać samochodem tylko w jedną stronę: w kierunku ul. Chodeckiej.

Przejazd w drugą stronę (do Ostródzkiej/Malborskiej/św. Wincentego) jest możliwy przez ul. Krasnobrodzką i Kowalskiego. Wariant 2, jeśli naszym celem jest ul. Głębocka: lepiej pojechać Krasnobrodzką do Trasy Toruńskiej.

Skąd ta zmiana? Kto jechał tamtędy po rozpoczęciu budowy metra na Bródnie (albo po prostu regularnie czyta targowek.info) ten dobrze wie. Uliczki te stały się nieformalnym „objazdem” zamkniętej ulicy Kondratowicza. Od 1 marca ruch samochodów na Tokarza, Krasiczyńskiej i Suwalskiej wzrósł wielokrotnie, a w porannym szczycie zaczęły się tworzyć korki.

Już w marcu urzędnicy zapowiedzieli, że wprowadzą w tym rejonie ruch jednokierunkowy, choć wtedy jeszcze nie podali szczegółów. Ich ustalenie zajęło prawie trzy miesiące, ale od dzisiaj jest faktem.

O tym, że od 7 czerwca na Tokarza i Krasiczyńskiej jest wprowadzony jednokierunkowy ruch, wiemy z rozstawionych znaków drogowych – gdyż niestety żaden z licznych urzędów nie pofatygował się poinformować o tym w jakimkolwiek komunikacie.

Stąd też możemy się tylko domyślać, że nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała aż do zakończenia budowy metra i otwarcia ulicy Kondratowicza, czyli do 2022 roku.

***

To niejedyne zmiany w tej okolicy – w nocy z 7 na 8 czerwca 2019 r. całkowicie zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie Kondratowicza i św. Wincentego. Więcej na ten temat piszemy tutaj: Od soboty Wincentego całkiem zamknięta. Wielka część Zacisza bez komunikacji miejskiej.

 

zdjęcie na górze: fot. Mariusz/czytelnik targowek.info

39
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx