Od poniedziałku śmieci z Targówka wywiezie inna firma

62
Share

1 lipca 2019 roku zamiast MPO odpady komunalne z naszej dzielnicy będzie wywoziła firma Partner. Ale gdzie znaleźć harmonogram wywozu śmieci?

 

O nadchodzącej zmianie operatora wywożącego odpady z Bródna, Targówka i Zacisza informowaliśmy już w styczniu. Od kilkunastu dni mieszkańcy dzielnicy znajdują na kontenerach i koszach na śmieci naklejki z nowymi oznaczeniami. Lecz formalnie firma Partner (przewodząca konsorcjum firm Partner, Partner Dariusz Apelski i Jarper) przejmie od MPO odpowiedzialność za odpady w naszej dzielnicy w najbliższy poniedziałek 1 lipca.

Partner ma siedzibę na ul. Płytowej na Białołęce, nad kanałem Żerańskim. Dzięki temu, że bazę ma blisko Targówka, mogła zaproponować konkurencyjne ceny. Wcześniej Partner odbierał odpady komunalne m.in. w Ząbkach.

Na trzy dni (w tym jeden dzień roboczy) przed rozpoczęciem pracy firmy Partner na Targówku wciąż jest wiele niewiadomych. Przede wszystkim: nieznany jest harmonogram wywozu odpadów.

W oficjalnym komunikacie miasto nie podaje informacji, gdzie taki harmonogram można znaleźć, miejscy rzecznicy także milczą, podobnie jak urząd dzielnicy Targówek. Dostępny na stronie czysta.um.warszawa.pl harmonogram cały czas dotyczy tylko MPO. Firma Partner na swojej stronie internetowej żadnego harmonogramu nie ma – i nie zamierza mieć.

„Harmonogram z częstotliwością [wywozu odpadów] będzie dostępny na stronie www.warszawa19115.pl” – odpowiedziała na pytanie targowek.info pani Agnieszka Kotowska z firmy Partner.

Przy czym warto zauważyć, że w sprawie śmieci strona warszawa19115.pl przekierowuje użytkowników na wspominaną stronę czysta.um.warszawa.pl, gdzie wciąż jest tylko informacja dotycząca MPO, i która od wczoraj w ogóle nie działa.

Urząd miasta zapewnia, że wszystko jest przygotowane, a wprowadzenie nowego systemu jest ściśle monitorowane, a wszelkie nieprawidłowości dotyczące jakości usług firm odbierających odpady z terenu Warszawy należy zgłaszać poprzez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (stronę internetową, aplikację mobilną lub telefon).

„Jest końcówka czerwca, a nie ma żadnego harmonogramu wywozu. W UM Targówek nikt nic nie wie i odsyłają na infolinię miejską, gdzie nikt nie odebrał w ciągu 10 minut” – oburza się nasz czytelnik pan Przemek. – „W efekcie ludzie nie będą mieli wiedzy na temat harmonogramu, więc będą wystawiali tak, jak wystawiali, a śmieci nie będą wywożone – bo ludzie nie będą znali prawidłowych terminów. Polityka informacyjna miasta w tym zakresie jest skandaliczna i zaprzecza hasłu Czysta Warszawa” – podsumowuje czytelnik targowek.info i obawiamy się, że jego diagnoza sytuacji może być trafniejsza od oceny urzędników.

A jak naprawdę będzie teraz wyglądał wywóz śmieci z Targówka, przekonamy się już od poniedziałku.

 

Przeczytaj też:

Kolejna śmieciowa rewolucja: jak w 2019 roku segregować śmieci na pięć rodzajów? 

 

zdjęcie na górze: Facebook/Partner

62
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx