Od soboty Wincentego całkiem zamknięta! Wielka część Zacisza bez komunikacji miejskiej | | targowek.info

Od soboty Wincentego całkiem zamknięta! Wielka część Zacisza bez komunikacji miejskiej

Myśleliście, że już jest ciężko z powodu budowy metra? Błąd – będzie jeszcze gorzej.

 

Wczoraj na targowek.info opisywaliśmy kuriozalną sytuację na dwóch odcinkach ul. św. Wincentego zamkniętych dla prywatnych samochodów. Teraz wiemy, że już w najbliższy weekend na jednym z tych odcinków problem zostanie rozwiązany. Nie, nie naprawiony. Po prostu ul. św. Wincentego na wysokości ratusza dzielnicy zostanie zamknięta całkowicie na trzy miesiące dla wszystkich pojazdów – także dla komunikacji miejskiej, taksówek oraz piratów drogowych.

Jest to spowodowane tym, że w trakcie prac projektowych – skądinąd słusznie – przesunięto stację „Kondratowicza” o około 60 metrów na wschód. Dzięki temu jedno z wyjść z przyszłej stacji będzie prowadziło na skrzyżowanie ulic  Kondratowicza i św. Wincentego, oraz na przystanki planowanej trasy tramwajowej na Białołękę. W ten sposób powstanie tam węzeł przesiadkowy.

Jednak żeby tak się stało, pod częścią jezdni ul. św. Wincentego musi powstać tunel, którego budowę wykonawca budowy metra, konsorcjum Gulermak-Astaldi,  planuje rozpocząć w nocy z piątku na sobotę (7 na 8 czerwca 2019 r.).

Całkowicie zamknięty dla ruchu w obu kierunkach zostanie fragment ul. św. Wincentego po południowej stronie skrzyżowania z ul. Kondratowicza.

Kierowcy jadący od strony ul. Głębockiej na skrzyżowaniu będą mogli skręcić w lewo, czyli w kierunku ul. Młodzieńczej lub w prawo – wyłącznie do stacji paliw. Z kolei jadący ul. Kondratowicza od strony ul. Młodzieńczej będą skręcali w prawo, w stronę Trasy Toruńskiej.

Zmiany obejmą również jadących ul. św. Wincentego od strony Cmentarza Bródnowskiego. Będą oni mogli dojechać tylko do skrzyżowania, na którym można skręcić w lewo na parking za Urzędem Dzielnicy Targówek i dalej do ul. 20 Dywizji Piechoty WP lub w prawo na drogę wewnętrzną przed osiedlem Zielone Zacisze. Dalej prosto pojadą tylko autobusy i pojazdy budowy – i to jedynie krótki odcinek, gdyż przed rozkopanym fragmentem Wincentego zostanie wytyczona zawrotka. 

Władze miasta zapewniają, że taka organizacja ruchu ma obowiązywać do końca sierpnia 2019 r. Wykonawca budowy metra zobowiązał się, że 1 września przywróci ruch na ul. św. Wincentego.

 

Najważniejsze zmiany będą jednak dotyczyły komunikacji miejskiej.

W związku z całkowitym zamknięciem przejazdu przez św. Wincentego, zmienią się trasy wszystkich jeżdżących tamtędy autobusów, w tym tych wprowadzonych po pierwszej fali utrudnień w marcu.

Autobusy linii 112, 327 i nocnej N12 zawrócą na ul. św. Wincentego przed placem budowy i tu będą miały przystanek końcowy. Autobusy linii 120 oraz nocnej N11 pojadą objazdem ulicami L. Kondratowicza, Młodzieńczą i Radzymińską. Linia 126 będzie pojedzie od Chodeckiej do Głębockiej, a 145 od Gilarskiej  do Radzymińskiej. Autobusy linii 240 z ul. Głębockiej pojadą prosto Trasą Toruńską do pętli Żerań FSO, zaś kursowanie linii 412 zostanie zawieszone.

„W zamian” ZTM przewiduje tylko jeden autobus zastępczy: Z12 z Bródna-Podgrodzia do Marek. Oprócz niego pojawi się też efemeryczny „gimbus” (kursujący tylko przez kilka dni, do końca roku szkolnego) linii Z52, podwożący dzieci do szkoły podstawowej nr 52. Oznacza to, że mieszkańcy okolic ul. Jórskiego, Rolanda i Samarytanka na Zaciszu zostaną praktycznie pozbawieni dostępu do komunikacji miejskiej.

W szczegółach, nowy rozkład autobusów w tym rejonie od soboty 8 czerwca do 31 sierpnia będzie wyglądać tak:

112
KAROLIN – … – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – św. Wincentego – ŚW. WINCENTEGO

120
OLESIN / ZAUŁEK – … – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

126
NOWODWORY – … – Wyszogrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – CH TARGÓWEK

145
ŻERAŃ FSO – … – Wyszogrodzka – Matki Teresy z Kalkuty – Gilarska – Samarytanka – Jórskiego – Radzymińska – Łodygowa – … – WIATRACZNA

240
Marki: PUSTELNIK – … – Warszawa: Głębocka – Toruńska – ŻERAŃ FSO

327
POWĄZKI-CM. WOJSKOWY – … – Starzyńskiego – rondo Żaba – św. Wincentego – ŚW. WINCENTEGO

412
zawieszenie kursowania linii

N11
OS. DERBY – … – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – … – DW. CENTRALNY

N12
DW. CENTRALNY – … – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – ŚW. WINCENTEGO

Linie zastępcze:

Z12
Warszawa: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Toruńska – Głębocka – CH TARGÓWEK – Głębocka – Toruńska – parking – CH MARKI – parking – Marki: parking – Ząbki: parking – Radzymińska – Marki: Radzymińska – Armii Krajowej – Warszawa: Toruńska – … – BRÓDNO-PODGRODZIE

Z52 (wyłącznie w dniach 10-14 i 17-19.06.2019 r.)
CH TARGÓWEK – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – Jórskiego – Samarytanka – Gilarska – św. Wincentego – ŚW. WINCENTEGO

źródła: UM Warszawa, ZTM, zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

39 komentarzy na temat “Od soboty Wincentego całkiem zamknięta! Wielka część Zacisza bez komunikacji miejskiej

 • 4 czerwca 2019 o godz. 06:55

  Kiepsko. 412 zawieszone? Zamiast zwiększać częstotliwość to się w zatłoczonej i stale się rozrastającej stolicy zawiesza połączenia? Rozumiem zmiany spowodowane budową, ale przecież można zmienić trasę zamiast zawieszać. Ilość autobusów powinna się zwiększać tak jak liczba mieszkańców.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 08:15

  Niestety Ktoś mocno nie lubi Zacisza i Zaciszan, inaczej nie mogę sobie wytłumaczyć tak kuriozalnej decyzji ZTM.
  Na okres zamknięcia Wincentego można by puścić linię zastępczą na odcinku Gilarska, Samarytanka Jórskiego. Nawet jeden autobus krążący od obecnie pustej pętli 512(przy Wincentego) chociażby do pętli Targówek, mocno ułatwiłby życie mieszkańcom Zacisza. Trasa króciutka, wystarczyłby wiec jeden skład.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 08:32

  „Wykonawca budowy metra zobowiązał się, że 1 września przywróci ruch na ul. św. Wincentego”
  heheheh bedzie tak jak z ossowskiego i trocka?….

 • 4 czerwca 2019 o godz. 08:33

  Najlepiej będzie jeśli mieszkańcy nauczą się latać. Po co komunikacja?
  A wszelkiej maści urzędy odtrąbią kolejny wielki sukces. Gratulacje.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 08:43

  Przecież wyraźnie jest napisane, że Gilarską, Samarytanka i Jurskiego będzie jeździł 145. Więc nieprawdą jest, że przez Zacisze nie będzie jeździł żaden autobus.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 08:44

  A może by tak wreszcie przesunąć (zaorać przecież nie wolno, bo „święte osobówki”… :>) parking, który kilkadziesiąt (?) lat temu z ul. Kowalskiego zrobił szykanę przez którą nie przejadą autobusy dłuższe niż 9m?
  W planach to jest dopiero po otwarciu metra na Bródnie przed puszczeniem lokalnej dowozówki, a przydałoby się już teraz zamiast ładować Z12 w chimeryczną TT aż do Marek?
  Wystarczy z Podgrodzie -Krasnobrodzka-Kowalskiego-Malborska-Głębocka-Kondratowicza-Codzienna i ruch lokalny do Zielonego Zacisza obsłużony.
  Do hitlermarketów i tak jeździ się samochodami…

 • 4 czerwca 2019 o godz. 08:51

  Ale o co chodzi? Zielone Zacisze już się zamknęło jakimś remontem i to w dwóch strategicznych miejscach dla pewności i chyba tylko po to, żeby ludzi właśnie zniechęcić do przebitek. Proponuję jeszcze rozkopać na wakacje skrzyżowanie Młodzieńczej i Radzymińskiej. Wtedy w ogóle nie będzie problemu komunikacji, bo nie będzie komunikacji. Halo? Jak tam Marki? Dalej rozkopane Kościuszki na jedną stronę do Lewandowa i jednokierunkowa Głębocka? Ja pierniczę. Ale mieszkańcy pocieszcie się. Żeby było lepiej musi być gorzej. A jak już będzie metho to Wam pozabierają większość tramwajów i autobusów zostawiając łaskawie jakieś 120, którego nie da się w tej chwili pozbyć i jakiś zdechły tramwaj dla utrzymania pętli na Annopolu i cześć! Z łezka w oku wspominam 413 z przed kilkunastu lat…

 • 4 czerwca 2019 o godz. 09:39

  Taaaa…
  Brawo autor. Nie ma to jak jątrzyć i skłócać ludzi. Jórskiego i Rolanda pojedzie 145. Akurat by dojechać do MTzK.
  Natomiast mieszkańcy św. Wincentego, którzy mieli bezpośrednie 327, teraz będą do niego z przesiadką jeździć.
  Szkoda, że ZTM nie myśli i nie zdecydował się na to zamknięcie po zakończeniu roku szkolnego. To raptem dwa tygodnie później.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 09:58

  Niezłe. CH Targówek odcięte od komunikacji w znacznym stopniu, od strony urzędu gminy dojedziemy tylko 120 które jeździ raz na pół godziny, 112 nie dojedziemy a 527 wogóle nie widze na tej mapce czyżby przy okazji po cichu skasowali?

 • 4 czerwca 2019 o godz. 10:01

  Przecież ludzie z Osiedli Bródno i Zacisze pracują przy Mechaników, przy Lewinowskiej, w Ząbkach, moze by tak 345 zamiast do przystanku Dw Wileński jeździł do Centrium Handlowe Targówek ul Głębocką, Kondratowicza i Młodzięńczą ? Po co ganiać ludzi po skrzyżowaniach !!!!

 • 4 czerwca 2019 o godz. 10:02

  A co z 527???

 • 4 czerwca 2019 o godz. 10:20

  Na pierwszym zdjęciu w artykule 527 jest. Widocznie na tej dużej mapce o nim zapomnieli.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 10:26

  A może by ktoś z urzędników wpadł na pomysł, żeby 527 jeździło co 10 min? Jedyny autobus do metra dla ludzi z Zacisza i okolic, który jeździ przez cały dzień a w południe i tak jest zapchany.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 10:41

  CZY TO JEST ZŁOŚLIWY ŻART?

 • 4 czerwca 2019 o godz. 10:45

  FacePalm to nie Zielone Zacisze się zamknęło remontem tylko budowa metra go otoczyła. A zmiany tras to nie wymyślił ZTM, tylko tą budowa to wymusiła. ZTM nie ma nic do tego kiedy zamknąć ulicę. Potrzebne jest 2 i pół miesiąca na wybudowanie tunelu i ZTM musiał się do tego dostosować. A 527 będzie jeździło bez zmian dlatego nie ma na mapkach.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 12:48

  Czyli teraz na nowym przystanku przy Grodzisku zatrzymywać się będzie okrągłe zero autobusów a na następnym przystanku bohuszewiczowny będzie też zero autobusów.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 12:54

  To pracownicy i klienci Ch Targówek i M1 Decatlonu i inne badziewia od Strony Bródna nie dojada komunikacją . Nic tylko pogratulować pomysłu . Z Bródna do Liroya bedzie sie jechac godzinę.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 13:13

  Droga Klaro, nawet na mapce masz narysowane, że będzie tam jechał 120.
  A do centrum handlowego z Bródna jest Z12

 • 4 czerwca 2019 o godz. 13:32

  faktycznie, nie zauważyłam, że 120 zmienia trasę

 • 4 czerwca 2019 o godz. 15:17

  Waldek ale to żaden pomysł tylko konieczność.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 18:19

  Misiaczki zatem moNa przywrócić ruch dla samochodów wzdłuż cmentarza bródnowskiego bo już zasnę sito od strony Głębockoej nie przejedzie a to one robiły tam korki.
  Zmniejszy się tez ilość autobusów.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 18:45

  Od strony Głębockiej i tak był zakaz wjazdu więc w tą stronę niewiele się zmieni. Zakaz ruchu wzdłuż cmentarza powinien pozostać aby uniknąć korkowania się tej ulicy, oczywiście w weekendy można by skasować. A ilość autobusów wzdłuż cmentarza nie zmniejszy się.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 19:07

  @andy
  Ale jak ta ulica ma się korkować? Korkowała to się św Wincentego do Kondratowicza. Nie po to są ulice by były puste. I raz na kilka minut przejechał autobus. Nie wykorzystuje się przestrzeni.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 19:19

  Tam w szczycie autobusy jadą non-stop więc przestrzeń jest przez nie wykorzystana. Ten zakaz nie zniknie dopóki będzie trwała budowa metra na Bródnie i będą pozamykane ulice w związku z tym. Jakby Św. Wincentego była otwarta to cały ruch z Bródna od strony Chodeckiej skierowałby się tam a chodzi o to żeby jak najwięcej osób wybierało komunikację.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 21:11

  @andy
  W przemieszczaniu chodzi o to by dostać się z punktu A do punktu B a nie o to by wszyscy jeździli autobusami.
  Skoro komunikacja miejska jest taka dobra to po co dyskryminować innych.
  Jeżeli twierdzisz ze już teraz autobusy stoją w korki to trzeba ograniczyć ich ilość by nie stały w kodu i pasażerowie mieli komfortowy czas przejazdu.

 • 4 czerwca 2019 o godz. 23:19

  Warto wspomnieć, że ze i Krasiczyńska lada moment zmieni się w jednokierunkową

 • 4 czerwca 2019 o godz. 23:39

  o fajfusy!
  wycinacie moje wpisy!

 • 4 czerwca 2019 o godz. 23:51

  ha haha ha!
  wszystko się wydało!
  ustawiliście automat na wycinanie wszystkich wpisów, które zawierają zdrobniałe nazwanie części rowerowej, napędzającej siłą mięśni nóg poprzez łańcuch koła roweru.
  Dziwne to, bo z jednej strony propagujecie sudomię (wiem wiem, inaczej się pisze, ale nie wiem jak automat ustawiliscie), a z drugiej strony pieszczotliwe określenie waszych przywar, uważacie za obraźliwe…. Wasze kompleksy są uzasadnione, bo to wstyd, żeby dwa mężczyzny w jednym…..
  Niech Pan się tak nie czerwieni panie Rafale!

 • 5 czerwca 2019 o godz. 07:54

  mieszkam na Zielonym Zaciszu to jak dostanę się do domu?

 • 5 czerwca 2019 o godz. 09:20

  Anonimie – dostaniesz się do domu na piechotę. I zdrowo, i ekologicznie ;)

 • 6 czerwca 2019 o godz. 12:11

  Zapoznałem się z propozycją zmian komunikacji dla Zacisza i jestem zniesmaczony.
  Owszem puszczono 145 Gilarską / Samarytanki, jednakże przesiadka w kierunku Dw.Wileńskiego jest mocno niewygodna zwłaszcza dla seniorów i matek z wózkiem udających się do przychodni pediatrycznej , laboratorium przy Radzymińskiej czy przychodni specjalistycznej przy Jagiellońskiej
  Kolejna przykrość to niewątpliwie zwiększenie się kosztu podróży z ul. Samarytana do dworca Wileńskiego.
  Niestety autobusy kursujące Radzymińską podróżują stadami, tak więc okres przejścia z przystanku na przystanek plus oczekiwanie na przesiadkę skutkuje wydłużeniem czasu podróży a co za tym idzie zwiększeniem kosztu biletu.
  Młodym i sprawnym zmiana nie będzie tak doskwierać jak starszym i niepełnosprawnym mieszkańcom Zacisza.

 • 6 czerwca 2019 o godz. 12:12

  przykro mi z powodu niezamieszczania moich komentarzy !!!

 • 6 czerwca 2019 o godz. 12:14

  Niestety autobusy kursujące Radzymińską podróżują stadami, tak więc okres przejścia z przystanku na przystanek plus oczekiwanie na przesiadkę ze 145 skutkuje wydłużeniem czasu podróży a co za tym idzie zwiększeniem kosztu biletu.
  Młodym i sprawnym zmiana nie będzie tak doskwierać jak starszym i niepełnosprawnym mieszkańcom Zacisza.

 • 6 czerwca 2019 o godz. 22:15

  na stronach ztm nie ma jeszcze rozkładu 120 na poniedziałek. Zbyt odległy termin. Ciekawe kiedy dają by można było z wyprzedzeniem zaplanować podróż.

 • 6 czerwca 2019 o godz. 22:30

  Bez 412 to bedzie masakra, czyli czas uciekac z tego grajdolka, tu nigdy nie bedzie normalnie! Bye bye PL

 • 8 czerwca 2019 o godz. 15:43

  Bardzo Mnie ciekawi kto porusza się samochodem bo jak na razie widać to korki kilometrowe i po jednej osobie w samochodzie a autobusy wożą pszczoły luzem.

 • 11 czerwca 2019 o godz. 15:30

  A może by tak ustawic znak ślepej ulicy jadac od strony Kalkuty i Gilarskiej …. bo z okna widze jak sieroty
  robią sobie wycieczki do kola nowej pętli dla autobusow.

 • 11 czerwca 2019 o godz. 17:27

  Jest tam znak ślepej ulicy.

 • 11 czerwca 2019 o godz. 17:28

  Ale taki znak jest. Nawet powtorzony ze dwa razy. Tylko polscy kierowcy nie ufaja znakom xDDD @pol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.