Podrabianie dokumentów w Spółdzielni Bródno? | targowek.info

Podrabianie dokumentów w Spółdzielni Bródno?

Domniemane podrabianie dokumentów oraz żądania korzyści majątkowej – to zarzuty jakie stawiają SM Bródno działacze partii Razem. Wczoraj złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

 

We wszechmocnej i wszechwładnej Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno trwają właśnie walne zgromadzenia mieszkańców na 2019 rok – jak zwykle odbywają się one z dala od osiedla (na ul. Kawęczyńskiej na Pradze), jak zwykle więcej jest na nich osób z wystawionymi pełnomocnictwami niż samych mieszkańców (w pierwszej z czterech części walnego, która odbyła się 3 czerwca, na 320 wydanych mandatów aż 190 wydanych zostało na podstawie pełnomocnictw) i jak zwykle budzą wielkie emocje.

Teraz te emocje jeszcze bardziej wzrosły: wczoraj działacze partii Razem złożyli oficjalne zawiadomienie w prokuraturze rejonowej Warszawa – Praga Północ o możliwości popełnienia przestępstwa przez organy Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”. Wskazują na zarzut domniemanego podrabiania dokumentów oraz żądania korzyści majątkowej od firm świadczących usługi dla spółdzielni.

Sprawa dotyczy poprzednich walnych zgromadzeń i, co bardzo ważne, zarzuty te oficjalnie potwierdza jeden z dawnych usługodawców SM „Bródno”.

Jak informuje Razem, ich zawiadomienie w pierwszej części dotyczy zarzutu domniemanego podrabiania dokumentów pełnomocnictw członków Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno, a następnie wykorzystywania ich do głosowania podczas walnych zgromadzeń członków Spółdzielni przez podstawione osoby.

Według Macieja Borowskiego-Monkiewicza, rzecznika Okręgu Warszawskiego partii Razem, istnieją poważne podejrzenia, że w procesie wydawania pełnomocnictw mogło dojść do przestępstwa.

„Wiemy o przypadkach, gdy na Walnym Zgromadzeniu pojawiało się kilkadziesiąt osób dowiezionych samochodami firm świadczących usługi dla spółdzielni, którzy nie byli członkami spółdzielni, a często nie byli nawet mieszkańcami Warszawy. Głosowali na podstawie pełnomocnictw utrącając wiele inicjatyw mieszkańców, dotyczących transparentności i demokratyzacji spółdzielni” – mówi Maciej Borowski-Monkiewicz.

Wygląda na to, że nie są to słowa rzucane na wiatr. Działania partii Razem wspiera bowiem jeden z byłych zleceniobiorców spółdzielni Bródno, Artur Cibor, którego firma przez kilka lat realizowała kontrakty na sprzątanie bloków. Obecnie pan Cibor głośno poświadcza nieprawidłowości, o których wcześniej mówiono tylko szeptem.

„Kiedy po raz pierwszy poproszono mnie o udział moich pracowników w Walnym Zgromadzeniu, myślałem, że chodzi o pomoc dla osób starszych, które mają problem z dotarciem na Walne Zgromadzenie. Ostatecznie zorientowałem się jednak, że moim pracownikom wydaje się pełnomocnictwa hurtowo, są one podpisane in blanco, a „pożądany” sposób głosowania przekazywany jest w formie masowo drukowanych identycznych ulotek. Dziwnym trafem, kiedy zdecydowałem o zaprzestaniu wysyłania pracowników ma Walne, nie przedłużono mi kontraktu” – komentuje w komunikacie Artur Cibor.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, Spółdzielna Mieszkaniowa Bródno jest jedną z największych spółdzielni w Polsce. Zajmuje teren blisko 140 ha na terenie warszawskiej dzielnicy Targówek, na których stoi ponad 200 bloków mieszkalnych. Do spółdzielni należy ponad 26 tysięcy osób, a dodając ich rodziny, obejmuje większość mieszkańców całej dzielnicy.

Spółdzielnia jest też lokalną siłą polityczną i od lat rządzi Targówkiem w koalicji z Platformą Obywatelską. Burmistrzem Targówka jest wieloletni działacz SM Bródno Sławomir Antonik – niegdyś przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni, a obecnie przewodniczący jednej z jej rad osiedla.

 

Wczorajsza konferencja prasowa na temat SM Bródno zorganizowana pod siedzibą prokuratury przez partię Razem / fot. mat. prasowe
PRZECZYTAJ TEŻ:

67 komentarzy na temat “Podrabianie dokumentów w Spółdzielni Bródno?

 • 5 czerwca 2019 o godz. 08:23

  Teraz się okaże, że Pan Cibor to alkoholik i wyzyskiwacz, że ma długi u wszystkich, a wogole jest wariatem i się mści na spółdzielni.
  Mam nadzieję, że ten materiał starczy na klina by to ustrojstwo zaczęło się sypać.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 08:24

  Kto sprawdza(ł) pełnomocnictwa / dokumenty osoby wchodzącej na walne zgromadzenie? Gdzie ta osoba jest zatrudniona?

 • 5 czerwca 2019 o godz. 08:47

  Sprawdzić czy osoby na które wystawiono pełnomocnictwo są zadłużone w spółdzielni. Mogą być szantażowane.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 09:11

  Nic się nie stanie. SM (zarząd jest nienaruszalny…) nawet gdyby wystrzelali wszystkich antagonistów byliby cacy … a gdzie mieszkają prokuratorzy, milicjanci (policjanci) , sbecy, sędziowie, politycy itp ???? oni też dla siebie od władz spółdzielni potrzebują mieszkań dla swoich … i dostają … jak , to się domyśl … o to tu chodzi … i dla tego NIKT NIGDY nie ruszy góry spółdzielczości …. Tak jak to zaplanował Józef Wisarionowicz … to daję władzę i nienaruszalność (łatwość sterowania, przejmowania władzy .. itp)

 • 5 czerwca 2019 o godz. 09:39

  Co za bzdura. Pan Cibor został usunięty za zaniedbania i teraz się mści

 • 5 czerwca 2019 o godz. 09:54

  Sprawa w sam raz dla Prokuratora Zbigniewa Ziobro.Swoją drogą dlaczego robią walne zebrania w dzień powszedni ,gdzie ludzie pracują i to na zmiany.Czy na Bródnie nie znalazłoby się miejsce na takie Walne,czy trzeba je specjalnie robić daleko,żeby ludzie nie mogli dojechać(bo są w pracy).Dlaczego takiego walnego nie zrobią w sobotę lub niedzielę na Bródnie.Frekwencja byłaby o wiele większa i nie byłoby matactwa i cwaniactwa.A Sławomirowi Antoniak , należy się szczególnie przyjrzeć z pozycji prokuratora,ten typek ma bardzo duzooo na sumieniu.Najwyższy czas żeby za wszystkie matactwa machloje odpowiedział.Panie Ziobro robota dla Pana i sukces murowany bez napinki.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 09:59

  Partia Razem to grupa nieudaczników bez możliwości z dużym ego. Nic nie mogą a chcą wszystkiego od sejmu po spółdzielnie. Nie długo zaczną z nami spać. Zebrało się kilku małolatów pod rządami Ikonowicza i marzą o władzy.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 10:11

  Jakby Pan Cibor lepiej płacił swoim pracownikom a przy okazji bardziej pilnował pracy na osiedlu to pewnie dalej współpracował z SM a nie prawidłowości może niech poszuka w swojej firmie.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 10:25

  Już nieraz chciano rozwalić SM Bródno i się nie udało.Nie doczekanie wasze kreatury marne!!!!!W oczy kolą zadbane osiedla,ład i porządek wokół nich.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 10:37

  Tak to się dzieje gdy się olewa walne i nie przychodzi na zebrania. Jakoś mi nie żal mieszkańców , którzy nie interesują się sprawami własnymi i własnej spółdzielni. Rozumiem emerytów, którzy nie wierzą w siłę i moc swojego głosu, ale młodsi , bardziej świadomi?

 • 5 czerwca 2019 o godz. 10:37

  Mafia. Bródmorra. Wiele innych ciemnych sprawek odbywa się na Bródnie i nie wyjdzie na światło dzienne. A p. Ciborowi współczuję, bo chyba nie wie z czym zadarł.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 10:44

  Niezależnie co próbujecie napisać nt. p. Cibora i partii Razem, PRÓBUJĄC ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD MERITUM, Spółdzielnia SMB Bródno i Burmistrz widać mają „za uszami” sporo.
  A sposób ich pracy i organizacji wszelkich działań z Walnym Zgromadzeniem na włącznie, zdaje się to potwierdzać.
  Miałem okazję widzieć z bliska jak się wybiera członków do Rady Nadzorczej.
  Jest to tak hermetyczne środowisko „dziadków leśnych”, „którzy nic nie mogą”, poza jednym – wspierać się wzajemnie TAK, aby czasem ani „kropla świeżej krwi” nie trafiła w ten „układzik wzajemnej adoracji”.
  Wówczas wszystko mogłoby zobaczyć światło dzienne.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 10:46

  Pan Cibor i jego firma to to dopiero jeden wielki przekrent! Proszę spytać ile Pan Cibor ma spraw w sądach!

 • 5 czerwca 2019 o godz. 10:56

  a ja mam bardzo duże problemy z tą spółdzielnią i jestem pewna, że to jeden wielki przekręt. Ludzie przez nich w szpitalach lądują.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 11:17

  Powinno skontrolować się po kolei wszystkie spółdzielnie w Warszawie pod każdym względem i to jak najszybciej !!!! Pobierają duże czynsze a nie remontują bloków !!

 • 5 czerwca 2019 o godz. 12:01

  Do Zgredek: młodzi i świadomi nie maja czasu na machlojki spoldzielni bo od switu do nocy tyraja w korpo zeby splacic kredyt hipoteczny na 30 lat

 • 5 czerwca 2019 o godz. 12:13

  SM Bródno i wszystko jasne.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 13:03

  Do Lokator. Może masz rację do p. Cibora, ale TERAZ mówimy teraz o „działaniach” SM Bródno (a nie pana Cibora), i o ilościach pieniędzy jakie się marnują, o kolesiostwie, o tym że mieszkańcy mówią „chcemy tak i tak, bo to nasz blok/parking/park”, a władze SM Bródno, Rady Osiedla mają to gdzieś
  i robią jak im się podoba, tak aby profity dla nich prywatnie, były jak największe, itp.
  Postępują wbrew woli mieszkańców mając ich za bandę przygłupów, których można jedynie wydoić np. podwójnymi opłatami za te same pozycje w różnych działach czynszu itd. itd.
  Mówienie o Ciborze czy Razem to nieudolne odwrócenie uwagi od głównego tematu.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 13:24

  Typowa zagrywka. Podważyć autorytet świadka. Przecież to nie jest normalne, że na tych pełnomocnictwach przyjedzie więcej ludzi niż „normalnie”. Szantaże na zadłużonych i zapewne barterowe ustawki podwykonawców mogą się dziać….

 • 5 czerwca 2019 o godz. 13:44

  Spółdzielnie powinny się wziąść za zabudowane korytarze przez lokatorów. Nie wnoszą za nie dodatkowych opłat, za czynsz i jeszcze korzystają e.e. Przecież to część wspólna. My za to wszyscy płacimy. Zabudowy zaczęły się od czasów oddawania mieszkań. Niech teraz to zapłacą za zaległy czynsz wraz z odsetkami.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 13:54

  Spółdzielnie to powinny się wziąć i… wynieść.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 14:45

  MOŻE W KOŃCU SIĘ ZA NICH WEZMĄ… SPRZEDANE PÓŁ DZIELNICY.
  SAME OSIEDLA, ZERO DRÓG

 • 5 czerwca 2019 o godz. 14:50

  W SM Bródno jest szafa, w której są teczki mieszkań, dla których są błędnie sporządzone umowy o wykupie mieszkań za 5,00 PLN oraz źle zrobione akty notarialne przez „eksperta” notariusza wiadomo którego, tego przy Gminie co miał umowę z SM Bródno [to nie sprawy, ponieważ aktu można nie okazywać, gdyż było ożeczenie SN, że nie musi w formie aktu notarialnego]. Ale…. SM nic z tym nie robi, ponieważ liczy, że sprawa nie wyjdzie na jaw. Sprawę zaczynają wyjaśniać jak chcesz sprzedać mieszkanie. Niestety nie wiadomo o co chodzi, ale również może być problem z pełnomocnictwami/reprezentacją osób, które podpisały te umowy. Bądźcie czujni !

 • 5 czerwca 2019 o godz. 15:49

  Na pohybel ! Członkom spółdzielni radzę przyjrzeć się jak na przestrzeni kilku lat wzrosły opłaty za czynsz, to jest łobuzerka! Spójrzcie na zarobki wszystkich prezesów, kierowników itd. i kto tam „pracuje”!!!

 • 5 czerwca 2019 o godz. 16:13

  czy można założyć wspólnotę w blokach spóldzielni jeśli wszystkie mieszkania są własnościowe ??

 • 5 czerwca 2019 o godz. 18:39

  ciekawa jestem co sie musi stac ( tzn. wiem, musi wypasc czlowiek ) zeby łaskawie panujaca nam spoldzielnia a za nią admnistracja przy chodeckiej zainteresowała sie stanem balkonów w blokach 10-pietrowych przy Turmockiej… a dokładniej stanem skorodowanych balustrad… ??? kase to sie chce a potem … mieszkancy spadajcie na drzewo…

 • 5 czerwca 2019 o godz. 18:43

  Współczuję wszystkim ze spółdzielni. Jednak z dwogga złego lepsza mała Wspólnota.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 19:48

  Do cwaniak. Wyraz ” orzeczenie ” w prawidłowej pisowni. Podrzucam dla nauki:) najpierw do szkoły a potem dopiero do pisania komentarzy grafomanie

 • 5 czerwca 2019 o godz. 19:57

  Dawno takie spoldzielnie powinny byc rozwiazane, bo mieszkancy utrzymuja prezesa zarzad , gromade pracownikow itp, oraz placa za ich niegospodarnosc i przekrety. Dlatego za 38 m2 czynsz wychodzi ponad 600zl, a na nowych osiedlach gdzie sa wspolnoty za 60 m2 placi sie 400zl.

 • 5 czerwca 2019 o godz. 22:57

  Do Cwaniak,
  Wspólnotę można założyć jak się ma spółdzielcze własnościowe z Kw ale przede wszystkim z uregulowanym gruntem co w tej Spółdzielni jest niemożliwe.
  Dziwne, że jeszcze nikt nie złożył zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do PROKURATURY odn zaniechania uregulowania gruntu. Wbrew prawu SM Bródno bez aktów wykonawczych podniosła mieszkańcom opłaty za grunty z kilku zł. miesięcznie do prawie stu! Niby ratusz MS Warszawy dał podwyżki za dzierżawę gruntu – nieprawda
  NIE MA TAKICH DOKUMENTÓW, to jest dopiero oszustwo tysięcy Spółdzielnców!
  Motyw by nie uregulować spraw związanych z gruntami, na których stoją budynki jest jeden – boją się by mieszkańcy nie pozakładali Wspólnot Mieszkaniowych bo wtedy nie będzie komu utrzymywać SM! Ciemny lud płaci bez świadomości jak jest ruch**y, a do tego nie mogą skorzystać z 98% bonifikaty za wykup na własność gruntu w użytkowaniu wieczystym bo grunt jest nieuregulowany. To kolejny powód złożenia zawiadomienia do PROKURATURY, gdyż niemożliwiają ustawową możliwość takiego wykupu!
  Najważniejsze jednak, że część mieszkańców, którzy mają,, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu” czasem a Księgą Wieczystą” to tak naprawdę mają zgniłe jajo z obniżoną wartością rynkową mieszkania o średnio 1/3 i np. potencjalny nabywca nie dostanie przez to kredytu na zakup takiego mieszkania. Nie dość, że wartość mieszkania jest obniżona to jeszcze jest duży problem z jego ewentualną sprzedażą.
  Pozdrawiam 5% myślących! Zawiadomienie do Prokuratury nic nie kosztuje, a w innych spółdzielniach poszukiwało tym, że Zarząd SM w kilka tygodni potrafił sobie poradzić z uregulowaniem prawnym gruntów.
  SM Bródno jest do rozbicia, składające zawiadomienia i dodatkowo pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości do Ziobry!
  Bądźmy wolni od głupoty i ruszmy du*y!
  Chyba, że chcecie płacić te złodziejskie stawki po bezprawnych podwyżkach.
  Polecam wysłać również pismo do SM BRÓDNO z prośbą o udostępnienie dokumentów na podstawie, których podnieśli opłaty za dzierżawę nieuregulowanych prawnie gruntów.
  Pozdrawiam mieszkańców! Ruszcie głowami!

 • 6 czerwca 2019 o godz. 07:57

  Działanie SM Bródno jak i większość spółdzielni mieszkaniowych jest nieprawne, ze względu na błędne prawo pozwalające na zawiązanie takich spółdzielni w PRL-u bez własności do gruntów.
  Na dodatek w 1993 roku, w im. SM Bródno podpisali ponoć Aneks do Umowy z UM nieuprawomocnieni przedstawiciele spółdzielni.
  Trwają Walne Zgromadzenia Członków SM Bródno, zachęcam.
  Idźmy na nie.
  Interesujmy się.
  Nic o nas bez nas.

  Pożalić się na forach to jedno, a wziąć sprawy w swoje ręce, to drugie. Jak będziemy patrzyć zarządzającym na ręce, to nie będzie tak łatwo o przekręty.

 • 6 czerwca 2019 o godz. 09:23

  SPOLDZIELNIE TO TAKI BETON, KTÓREGO NIC NIE ZNISZCZY….

 • 6 czerwca 2019 o godz. 10:02

  Najgorsze to zakładać że NIC SIĘ NIE DA.
  Przy takim założeniu, na pewno się nie da.
  Jest takie prawdziwe przysłowie: „Kropla drąży skałę”
  Był też dowcip o Grającym o Bogu i grającym w totka.
  Po prostu „kupcie los”… :)

 • 6 czerwca 2019 o godz. 13:18

  Jeśli mówią prawdę to prawda wyjdzie na jaw i na nic się zda próba oszkalowania Parti Razem czy też tego człowieka bo jak rozumiem firma po tym upadła A jemu się po 2 latach to przypomniało? Bo jeśli nie i dalej funkcjonuje to znaczy że był to dla niego tylko kolejny kontrakt A Panowie z SM i AD mają się czego bać.

 • 6 czerwca 2019 o godz. 22:11

  Został usunięty mój obszerny komentarz w którym opisałem bezprawie dotyczące podwyżek dzierżawy gruntu z około kilku zł. miesięcznie do prawie 100zł. Sprawa dotyczy zaniechania uregulowania prawnego gruntów, na których stoją budynki.
  Po 1-sze podwyżki nie mają uregulowania prawnego, wyssane kwoty z palca.
  2-ie, nie ma żadnych dokumentów potwierdzających, śr MS W-WA podniosła te kwoty. Żadnych wyliczeń.
  3-jedyna opcja to złożenie zawiadomienia do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa dot oszustwa i zaniechania prawnego uregulowania gruntów przez Zarząd SM Bródno
  Boją się by ludzie nie pozakladali wspólnot bo kto by utrzymywał darmozjadow wtedy.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 09:20

  Chyba nie został? czy to ten:
  „• Mieszkaniec Bródna
  5 czerwca 2019 o godz. 22:57
  Do Cwaniak,
  Wspólnotę można założyć jak się ma spółdzielcze własnościowe z Kw ale przede wszystkim z uregulowanym gruntem co w tej Spółdzielni jest niemożliwe.
  Dziwne, że jeszcze nikt nie złożył zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do PROKURATURY …..”

 • 7 czerwca 2019 o godz. 09:35

  Na marginesie. Walne Zgromadzenia SM Bródno są żenujące. Mieszkańcy nie mają szans zmienić cokolwiek, bo grupa „leśnych dziadków” wsparta pracownikami administracji wszystko przegłosowuje mając pełnomocnictwa na cały rodziny. Nie pozwala zmienić nawet porządku obrad albo zgoła demokratycznych uchwał jak niedopuszczenie do powielania stanowisk w Radzie Osiedla i Radzie nadzorczej gdzie ta druga pełni rolę kontrolną do tej pierwszej czy aby informacje o projektach dokumentów i dokumenty były do wiadomości członków na stronie internetowej.
  „Nie da się” również doprowadzić do zasady że Walne Zgromadzenia mają być na terenie dzielnicy Targówka a nie w dzielnicy ościennej, utrudniając mieszkańcom dotarcie na Walne Zgromadzenie zwłaszcza osobom starszym.
  Argumenty, że nie ma sali i że są autobusy są nieprawdziwe. Sale są choćby w DK „Świt”, a autobusy zabierają „swoich” pracowników SM Bródno a dla mieszkańców zostają resztki miejsc (pojedyncze sztuki), a zważywszy na kłopoty z budową metra to dotarcie do „autobusów” to też wyprawa.
  Aby Walne Zgromadzenia nie odbywały się w dni pracy też to jest „niemożliwe”.
  Dziwne dla tej władzy SMB nic nie jest możliwe.
  Została przegłosowana poprawka, aby pełnomocnictwo było notarialne albo podpisane w obecności pracownika Administracji co praktycznie daje władzom SM Bródno dodatkową przewagę bo oni sobie pełnomocnictwa dla kolegów z pracy podstemplują.
  A ogól nie będzie tak zdeterminowany aby to załatwiać pełnomocnictwa przez ADM albo płacić za to notariuszowi. PAŃSTWO W PAŃSTWIE nadaje się do Polsatu.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 10:16

  Spoldzielnie Mieszkaniowe sa reliktem PRL na tamte czasy bylo to wspierane przez panstwo obecnie wg Mnie jest to najgorszy rodzaj POsiadanego mieszkania. gorszy nawet od KOmunalnego gdzie mozna sie UBiegac o wykup i miec glos w zaleznosci od udzialu

 • 7 czerwca 2019 o godz. 12:06

  #tematdlauwagi , ta cała SM Bródno, średni czynsz to około 500 zł, a remontów praktycznie żadnych. Do tego jeszcze wybraliście władzę powiązaną z SM Bródno, która się tylko wymienia co kolejną kadencję, z Ratusza idą do SM i odwrotnie. Co z budową nowego bloku na Kondratowicza ?

 • 7 czerwca 2019 o godz. 12:15

  500?
  To odbiega od mojego budynku. Średnia 800 zł -> patrz opłaty za nieuregulowany grunt. Zresztą czynsz średni w Warszawie to około 10 zł/m kw. a w SM Bródno 13 zł/m kw. To mówi samo za siebie jak się tutaj gospodaruje…
  Nowy blok na Kondratowicza to Różopol bis…

 • 7 czerwca 2019 o godz. 13:31

  Do mieszkańca Bródna. Dajesz tak wspaniałe rady na forum , pozwolę sobie też coś tobie poradzić. Masz tak rozległą wiedzę i mądrość więc sam złóż wniosek do prokuratury. Najlepiej hurtowo , wszystkie większe spółdzielnie w całym kraju mają problem z nieuregulowanym gruntami..

 • 7 czerwca 2019 o godz. 14:00

  grunty SM Bródno to w większości właśność UM Warszawa [www.mapa.um.warszawa.pl] gdzie na uregulowanych gruntach płacimy użytkowanie wieczyste tzn. ostatni raz w zeszłym roku. Więc w bloku na takim gruncie nie ma nic prostrzego niż założyć KW i wspólnotę. Tylko…weź ogarnij np 200 mieszkań i to zrób, zapłać za założenie KW itd.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 23:06

  Do Anonim,

  pierwsze wnioski złożone.
  Problem do rozwiązania; idąc za przykładem Spółdzielni ze Służenia, Ursynowa, Stegien…

 • 7 czerwca 2019 o godz. 23:10

  Koleś,
  Wspólnotę w bloku możesz zakładać nawet w kilku sąsiadów, nie muszą być wszyscy, dotyczy tych co mają uregulowania grunt.
  Ci ci nie mają (większość) nie mogą i tu jest problem – całkowita złodziejska dowolność ustalania stawek przez SM BRÓDNO, bez umocowania prawnego. Granda, a ciemnota płaci, do czasu!

 • 7 czerwca 2019 o godz. 23:53

  Rada Dzielnicy Targówek podjęła uchwałę , aby Rada Miasta obniżyła o połowę opłaty za grunty nieuregulowane dla S M Bródno, bo tylko Rada Miasta może podjąć taką decyzję. Jedna i druga Rada nie znają swoich kompetencji i nie wiedzą kto ustala stawki za grunty ?

 • 8 czerwca 2019 o godz. 20:07

  Spółdzielnia Bródno jak partia PiS czy PO. Machlojki takie, że nie ma mocnych. Upiecze się im się.

 • 8 czerwca 2019 o godz. 22:45

  Do Anonim, ( nie taki z Ciebie anonim),
  Stawki za grunty ustala MS Warszawa, nie rada dzielnicy Targówek. Pytanie jednak jaka jest podstawą prawna oraz jak zostało to wyliczone.
  Ponadto nie ma na to żadnych dokumentów, równie dobrze mogli wpisać kilka tysięcy miesięcznie, bez znaczenia. Ktoś wpadł na świetny pomysł jak wydoic mieszkańców.
  Geneza problemu jest inna; przez 40 lat Zarząd Spółdzielni nie zrobił nic by te grunty uregulować z obawy przed tym by nie powstawały wspólnoty odcinajace od kasy Spółdzielnie.
  Tu jest rola Prokuratury aby ludzie odpowiedzialni za to zaniechanie ponieśli konsekwencje.
  W odniesieniu do obecnej możliwości bonifikaty 98% za grunty w użytkowaniu wieczystym wszyscy są dup*e, gdyż nie mogą z tego skorzystać mając nieuregulowanym grunt, a tak za wysokość rocznej opłaty wykupiliby na własność grunt, na którym mają mieszkania.
  6:00 nak nak…

 • 10 czerwca 2019 o godz. 23:28

  Kolejne zebranie SM Bródno zaplanuje w Szczecinie. Zarząd za nasze pieniądze pojedzie i będą się świetnie bawić. Pieniądze na wyjazd będą z wpłat na działalność kulturalną oświatową każdy z członków płaci taką opłatę w czynszu spójrzcie na swoje opłaty. Tak nas skubią na każdym kroku

 • 11 czerwca 2019 o godz. 09:28

  Takie INFO:
  Tak na marginesie opłat „na cele kulturalno-oświatowe”, od „nowych członków” w SM Bródno, związanych z Ustawą z września 2017 roku o nadaniu członkostwa współmałżonkom i pobieranych po 300 zł od łebka.
  Walne Zgromadzenie w postaci „jedynie słusznych, usłużnych Zarządowi SMB” odrzuciło projekty uchwał o zwrocie tych opłat członkom i wycofania się z poboru takich opłat od tych członków,
  a Pan Prezes Szczurowski (bodajże), w sprawozdaniu finansowym Zarządu, zebrane w ten sposób od „jeleni” pieniądze w kwocie ponad 1,5 mln złotych przeznaczył…, NIE na cele kulturalno-oświatowe,
  ale cele remontowe, co zostało przypieczętowane „post factum”, zgodnie z wolą panującego Prezesa, przez maszynkę głosującą na Walnym „jedynie słusznych”.
  Tak robią co chcą łamiąc nawet takie ustalenia statutu, jak cel poboru w/w pieniędzy.

 • 11 czerwca 2019 o godz. 10:17

  Wszystko się sprowadza do jednego TYLKO PROKURATURA JEST W STANIIE UZDROWIĆ SMB

 • 12 czerwca 2019 o godz. 20:22

  Byłam na Walnym i to co zobaczyłam na własne oczy nigdy bym nie uwierzyła.Był na Walnym prawnik ,który w świetle prawa sam łamał prawo widząc co się działo,te usadzenie ludzi z pełnomocnictwami po lewej i prawej stronie sal którzy na komendę głosowali i podnosili pełnomocnictwa.Widać było na ich twarzach że nie rozumieli o co chodzi a pracownicę administracji na czele z kierowniczką Panią Pietruszką miotały się między klakierami.Sprawa nadaje się do Prokuratury i to jak najszybciej bo oni nawet się nie kryli że łamią prawo.Jak długo będziemy członkowie spółdzielni lekceważeni .Dozorcy i pracownicy spółdzielni głosowali jak maszynki wcześniej przed Walnym administracja Podgrodzie spędziła wszystkich pracowników i przedstawiono im instrukcje.Ci nierozgarnięci pracownicy głosowali przeciwko sobie i członkom spółdzielni bo są tak jak mi powiedziała jedną z tych osób która była na tym zebraniu że jak ktokolwiek się sprzeciwi i leci z pracy i o to postara się Pietruszka. Czas aby prokuratura zakazała rękawy i wzięła się do roboty,a jak sobie nie radzi to niech przekaże sprawę do wyższych instancji.Acha nie ujmując innym ciemnotą i prościuchom jest bardzo łatwo manipulować.

 • 17 czerwca 2019 o godz. 12:51

  W zasadzie na naszej 4 części Walnego Zgromadzenia (Toruńska) było identycznie. Pan prawnik również wyrażał opinie (decydujące o dalszych krokach prowadzącego), które nie były zgodne ze Statutem i zdrowym rozsądkiem, z prawem zapewne też (używam trybu przypuszczającego aby ktoś nie powiedział że się mądrzę nie będąc prawnikiem). Widać że wszystko miało swój z góry utarty SCENARIUSZ.
  Niestety w tym roku w porównaniu do poprzedniego frekwencja była znacznie gorsza i z wielu „zeszło powietrze” (nic się nie da zrobić).
  Na marginesie zwróćcie uwagę, dziś wywieszone „ogłoszenie”, o kształcie PRZEBUDOWY PARKU BRÓDNOWSKIEGO. Nic sobie Urząd Dzielnicy nie zrobił z protestów i robi co chce. Na wysokości Kondratowicza 25 widać wyraźnie zarys granicy który sugeruje, że W Parku ZBUDUJĄ MEDIATEKĘ (Czyli budynek 2-3 kondygnacyjny.
  Bez komentarza. Oba ciała SM Bródno i Urząd Dzielnicy są siebie warci, czyli nic nie warci.
  Robią co chcą. A my… NIC

 • 18 czerwca 2019 o godz. 00:41

  Dawno Prokuratura powinna się wziąć za to towarzystwo wzajemnej adoracji.Są bezkarni łamią prawo i nawet się z tym nie kryją.Prezes Szczurowski w bezczelny sposób chwali się swoimi osiągnięciami i jest przez klakierów chwalony.Ludzie nie mają szacunku dla siebie że wchodzą w tak brudny kontakt z tymi przestępcami którzy od lat wsadzają swoje brudne łapy do ludzkich kieszeni ,i wyciągają nienależne pieniądze które im się nie należą.Przykład opłata za windy tzn nie liczone od osób zamieszkujących w danym lokalu lecz od metrażu.i takich przykładów można mnożyć wiele.Myśle że już nie długo się to skończy i zabaczy Szczurowski czy wtedy ci sami co mu teraz sprzyjają będą go bronili.

 • 18 czerwca 2019 o godz. 09:38

  Zastnawiam się nad sensem posidnia statusu członka spółdzielni. Co z tego mam?, czy mój głos coś znaczy? Za chwilę padną wszystkie sklepy, a zatem nie będzie tzw. pożytków, które pokrywają koszty utrzymania Zarządu oraz w części przypadającej na poszczególne osiedla – zasilają fundusz remontowy, co w niedalekiej przyszłości oznacza podwyżkę czynszu. Zobaczcie jak rządzą się współnoty jak wysoka jest jakość wykonywanych remontów, jak jest czysto. Mieszkańcy , a nie administracja decydują o wszystkich wydatkach. Zarządy Wspólnoty pracują bez diet w przeciwieństwie do SM Bródno, gdzie jest walka o to by wygrać wybory i brać w RO 800 zł miesięcznie, a RN ok. 2 tysięcy miesięcznie i być wdzięcznym za wzmocnienie pertfela. 5 lat w RO to przychód to 40 tys zł, a w RN 60 tys przez 3- letnia kadencję, zsumujcie te dochody, bo Oni są i tu, i tu!!!! Pomyślmy!!!!!!,jeżeli licznie zrezygnujemy z członkowstwa – padnie Zrzad

 • 18 czerwca 2019 o godz. 10:12

  Z Kondratowicza do RN weszła dzięki manipujacjom, o których piszecie 80 letnia staruszka P, Zofia S. Nie dopuszczają młodych, wykształconych z otwrtymi głowami, którzy tę Spółdzielnię mogliby zmienić. Co taka staruszka może wnieść?, będzie spała spokojnie za dietkę. Mafia spółdzielcza rządzi w spóldzielni, mafia organizuje wybory. Popieram odważnych za zainteresowanie Prokuratury sprawą pozyskiwania lewych pełnomocnictw. Oleju do głowy należy dolać emerytom z Klubów Seniora, którzy są dowożeni na Kawęczyńską autokarami za nasze pieniądze i dostają instrukcję jak głosować przeciwko zdrowemu rozsądkowi. Głosują przeciwko wszelkim zmianom, nawet tym zgłaszanym na poprawę życia spółdzielczego. Spółdzielniami powinien zająć się Prokurator Generalny w całej Polsce – bowiem kwitnie w nich patologia.

 • 24 czerwca 2019 o godz. 16:11

  Poniżej ciekawy link

  https://www.google.com/amp/s/www.gazetaprawna.pl/amp/1145084,zarzady-spoldzielni-mieszkaniowych-przed-mieszkancami-chronia-zbrojeni-ochroniarze-panstwo-mowi-zwyklym-ludziom-radzcie-sobie-sami.html

  W obecnych czasach dostępu do Internetu, wszelkich social medii łatwo można się zorganizować, wysłać wspólnie wniosek do Prokuratury, NIK…
  Zwłaszcza wszelkie bzdurne niezależne opłaty min. te kulturalno -oświatowe należy zaskarżyć zbiorowo. Największym przekrętem jednak jest astronomiczna podwyżką za użytkowanie nieuregulowanych prawnie gruntów, z którymi zarząd SM BRÓDNO nic nie robi, nie wnioskuje o uregulowanie do MSt. W-wy. Ostatnie opłaty są podwyższone od czapy, bez żadnego uzasadnienia prawnego, bez przedstawionych dokumentów.
  Inna sprawa, że przez to że mamy nieuregulowane grunty to nie możemy ich wykupić na własność z ustawową 98% bonifikatą. Jawne złodziejstwo.
  Proponuję wszystkim zainteresowanym zebrać się w Internecie we wszelkich social mediach, forach i uzgodnić dalsze działania.

 • 26 czerwca 2019 o godz. 18:02

  Byłem na Walnym Brodno. Wszystko ustawione bez dyskusji. Leśne dziadki górą. Głosowanie odbywało się wbrew powszechnie obowiązującym zasadom. Pani Pietruszka czuła się jak ryba w wodzie dyrygując i ustawiając przebieg spotkania. Ona pierwsza powinna wylecieć z roboty. Jest wyjątkowo arogancką i zadufaną osobą. Od 40 lat nie uregulowany status gruntu. Co do jasne cholery robi Zarząd . Nic ma w dupię.
  Panie Ministrze Ziobro proponuje SM Bródno wiziąc pod lupę i ukarać za nie dokładanie należytej staranności przez Zarząd i wsadzić na Białołękę.

 • 2 lipca 2019 o godz. 23:12

  Podobno w Zarządzie już mają grubo w gaciach za te nieuregulowane grunty. Pójdą doniesienia do Prokuratury to i te leśne dziadki z pełnomocnictwami rozwolnienia dostaną :-)
  Jesień już bliska.

 • 9 lipca 2019 o godz. 22:36

  Witam!
  Właśnie oglądałam ostatnią gazetkę gdzie jest zdjęcie Rady Nadzorczej tak się uśmiałam wraz ze znajomymi z tych leśnych dziadków .Czy Ci ludzie wogóle cokolwiek będą wiedzieli za czym głosują ewidentnie są to Słupy .Przysłowie mówi jak iPan taki kram. Przepraszam na tym zdjęciu widzę dwie w miarę młode osoby. Panie Szczurowski Pani Pietruszko ale macie gust w wyborze Jak sama nazwa mówi słupy powinny być okazałe mocne a nie byle jakie.Piszmy i ośmieszamy tą drużynę Prezesa ha ha!!!

 • 5 sierpnia 2019 o godz. 17:00

  Witam!
  Coś mi się wydaje czyżby wyczerpały się tematy na temat naszej spółdzielni nie widzę zadowolenia chociażby z tego że Sąd wydał wyrok bardzo korzystny dla spółdzielców.
  Należałoby podziękować Tomkowi za jego pracę na rzecz wszystkich mieszkańców

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 22:10

  Sm Bródno Złodzieje CO TO JEST 315 ZL NA CELE KULTURALNO OŚWIATOWE ? Mafia.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 22:20

  Nigdy więcej mieszkania spółdzielczego, sprzedaję. Tylko wspólnota mieszkaniowa. Proszę mi wierzyć, wiem na czym polega różnica. To był mój błąd, wpakowalam się do tej zlodziejskiej spółdzielni.

 • 9 października 2019 o godz. 04:37

  Czy może ktoś wie co dalej jest ze sprawą doniesienia do Prokuratury sprawy o podrabianiu dokumentów?

 • 18 października 2019 o godz. 15:52

  Władze SM Bródno i Targówka od lat tylko zamieniają się stołkami a ciemnemu ludowi wciskają, że za podwyżkę opłat za użytkowanie i brak możliwości uregulowania gruntów odpowiadają władze dzielnicy.
  I tak od kilkudziesięciu lat. Urzędniczki w UD sprzedają wyuczone teksty w stylu (Marian Spychalski, nie możliwe). Czy ktoś ma pomysł jak pokonać tę mafię? Może Prokuratura? Czy ktoś złożył już wniosek?

 • 18 października 2019 o godz. 23:30

  Z tym to chyba do prezydenta stolicy, miastu pasuje characz za grunty i ciągle odkłada na później

 • 27 marca 2020 o godz. 14:34

  Panie Ziobro – sprawdzić status budowanego bloku na ul Kondratowicza przy przychodni Zdrowie !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.