Pozytywne opinie dla metra na Targówku. Ale do odbiorów daleko

22
Share

Sanepid i Straż Pożarna skończyły kontrole nowych stacji metra. Jednak otwarcie naszego odcinka metra będzie możliwe najwcześniej pod koniec lata.

 

Jak podaje portal transport-publiczny.pl, Metro ma już komplet opinii Sanepidu i Straży Pożarnej dla nowowybudowanych obiektów II linii na Targówku.

Teraz „nasze” metro czeka na najważniejsze decyzje: pozwolenie na użytkowanie. Wnioski o wydanie takich pozwoleń dla stacji i wentylatorni na Targówku zostały złożone już kilka tygodni temu, a w najbliższych dniach Metro Warszawskie złoży podobny wniosek dotyczący praskiej stacji „Szwedzka”.

Jednak na wydanie tych pozwoleń, i co tym idzie na otwarcie metra do użytowania, jeszcze poczekamy. Transport-publiczny.pl dowiedział się, że Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wyznaczył termin kontroli i wizytacji dla stacji „Trocka” dopiero na 10 sierpnia 2019 r..

Dopiero, gdy Wojewódzki Inspektor wyda pozwolenie na użytkowanie dla wszystkich stacji i obiektów na trasie podziemnej kolejki, będzie możliwe otwarcie całej linii. „Przy tak odległych terminach WINB-u można spodziewać się, że nastąpi to jesienią” – podsumowuje Transport-publiczny.pl.

 

zdjęcie na górze: targowek.info

 

Zobacz zdjęcia z dnia otwartego na zbudowanej stacji Trocka

Zobacz raporty z budowy metra na Targówku i Bródnie z poprzednich miesięcy

 

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx