Żłobek na Chodeckiej będzie rozbudowany

9
Share

Urząd dzielnicy rozstrzygnął konkurs na koncepcję powiększonej placówki.

 

O rozbudowie publicznego żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3 słyszymy już od dobrych trzech lat, ale wreszcie zapowiedzi urzędników zaczynają się materializować.

Urząd dzielnicy Targówek poinformował, że rozstrzygnął konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-konstrukcyjno-budowlanej pn. „Rozbudowa Żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3 w Warszawie”. 

Do konkursu zaproszone zostało 19 pracowni architektonicznych, a w wymaganym terminie swoje projekty złożyło osiem z nich. Sąd Konkursowy przyznał pierwsze miejsce pracownii ENONE Architektura i Design Rafał Sokołowski z Pabianic.

Zaproponowany przez architektów nowy budynek przy Chodeckiej 3 został opracowany w zwartej bryle, z funkcjonalnym rozwiązaniem części wejściowej i placami zabaw od strony zachodniej. W nowej części żłobka zlokalizowano kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia administracyjne. Rozbudowa żłobka pozwoli na umieszczenie w modernizowanym obiekcie trzech kolejnych oddziałów żłobkowych.

Na razie jednak był to dopiero konkurs na „koncepcję” rozbudowy żłobka nr 42 i ostateczny wygląd budynku może jeszcze ulec zmianie. Dopiero teraz (w roku 2019) opracowywana będzie szczegółowa dokumentacja projektowa. Urząd Targówka zapowiada zakończenie całej inwestycji do końca 2020 r.

 

 

zdjęcia: zwycięska koncepcja rozbudowy żłobka nr 42 z ulicy Chodeckiej 3 na Bródnie / fot. Urząd Dzielnicy Targówek

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx