Awans burmistrza Targówka. Znów jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Bródno | targowek.info

Awans burmistrza Targówka. Znów jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Bródno

Sami się zastanawiamy, które stanowisko jest bardziej intratne i zapewnia większe wpływy.

 

Tegoroczne walne zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, mimo oskarżeń o podrabianie dokumentów pełnomocnictw członków spółdzielni, znów przebiegło tak, jak to sobie zaplanowali nieusuwalni od dekad władcy tej organizacji, z prezesem Krzysztofem Szczurowskim na czele.

Walne zgromadzenie, zdominowane przez osoby z pełnomocnictwami, posłusznie przegłosowało zaplanowane przez zarząd SM Bródno uchwały. Wśród nich jedną wyjątkowo ciekawą z punktu widzenia całego Targówka: Sławomir Antonik, czyli burmistrz dzielnicy, został wybrany na przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno na kadencję 2019-2022.

To oficjalny powrót pana burmistrza na spółdzielcze szczyty. Antonik należy do najważniejszych osób w spółdzielni, i w przeszłości był już przewodniczącym Rady Nadzorczej przez parę kadencji, z formalną przerwą na przewodniczenie spółdzielczej radzie osiedla.

Polskie prawo nie zakazuje łączenia funkcji publicznej i członka rady nadzorczej – więc zasiadanie przez Sławomira Antonika na dwóch stołkach równocześnie jest całkowicie legalne. Pan burmistrz podkreślał też nieraz w przeszłości, że nie czuje żadnej moralnej kolizji w związku ze swoimi obowiązkami.

Sławomir Antonik w samorządzie, w którym SM Bródno maskuje się pod nazwą komitetu „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza”, działa od kilkunastu lat. I cały czas pozostaje we władzach dzielnicy, zawierając sojusze na przemian z PO i z PiS, w zależności od tego, która partia zapewni spółdzielcom bardziej intratne stanowiska.

W obecnej kadencji samorządu koalicję ze Spółdzielnią Bródno znów zawarła Platforma Obywatelska, dzięki której przewodniczący Rady Nadzorczej SM Bródno jest też równocześnie burmistrzem Targówka.

 

zdjęcie na górze: Sławomir Antonik podczas wyborów samorządowych 2018, fot. KW Bezpartyjni Samorządowcy

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “Awans burmistrza Targówka. Znów jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Bródno

 • 5 lipca 2019 o godz. 08:07

  To mafia

 • 5 lipca 2019 o godz. 08:36

  Jak go spółdzielcy wybrali, to jest przewodniczącym, i tyle. Jak się nie podoba, to było go nie wybierać . ;).

 • 5 lipca 2019 o godz. 08:52

  Mafia = spółdzielnia
  Spółdzielnia = Mafia

  Kłopotliwy ten burmistrz. Problem w tym ze to taka mała rodzinka – nie mamy tego jak zmienić bo to zamknięta dobrze zabezpieczona klika

  Targowek go jedyna dzielnica Warszawy gdzie ulice remontują firmy krzaki
  A krzakami (ogrodami) zajmują sie Heniek z Ziutkiem

  A Targowek na zieleń wydaje 3 mln zł rocznie…

 • 5 lipca 2019 o godz. 09:42

  Mam wrażenie, że koszmar pt. SM Bródno zakończy się kiedyś w stylu gdańskiego WOŚP. Ciekawe tylko jak wiele machlojek będzie potrzebne, by ktoś wreszcie „pękł”.

 • 5 lipca 2019 o godz. 09:51

  to jest chory układ od lat ! dopóki nikt nie zrozunie że PO na Targówku to SM Bródno i odwrotnie.
  Dopóki ludzie się nie ruszą to tak będzie i będziemy płacić więcej za wodę i ogrzewanie niż inni mieszkańcy Warszawy, a od tych samych dostawców. Np blok Bolesławicka 10 i 12 to sółdzielnia ze Służewca i za wodę płacą o około 15% mniej niż bloki z SM Bródno !

 • 5 lipca 2019 o godz. 10:32

  brawo Burmistrz i RSM Bródno. Śmierć frajerom!!!!

 • 5 lipca 2019 o godz. 12:01

  Do Wojtek Praga . Dostawcy energii i wody wyznaczają specjalne , wyższe stawki dla SM Bródno. Ciekawe z jakich powodów i czy to zgodne z prawem sekować jedną spółdzielnię w Warszawie.

 • 5 lipca 2019 o godz. 18:10

  Gratuluję Panu Burmistrzowi.

 • 5 lipca 2019 o godz. 23:36

  niesamowite …, przekrety na kolejne lata …

 • 6 lipca 2019 o godz. 10:42

  Tak narzekacie na pana Antonika, tak narzekacie na SM Bródno. I najlepsze jest to, że możecie tylko narzekać. Musicie płacić czynsze, a zmian kadrowych w SM Bródno nie zrobicie, bo nie możecie. Betonu nie skruszycie. Jak w polityce krajowej…

 • 6 lipca 2019 o godz. 15:38

  Nie chcecie chodzić na zgromadzenia spółdzielni to nie narzekajcie. Wystarczy jak na zebranie skrzykniecie 100 osób, to zmienicie zarząd, radę nadzorczą itp. Tylko trzeba się ruszyć, nie narzekać!

 • 6 lipca 2019 o godz. 21:30

  Świnia zawsze będzie świnią.

 • 7 lipca 2019 o godz. 12:47

  Pamiętajcie: W tej kadencji to jest Burmistrz Platformy Obywatelskiej. Wystarczyło by jedno pierd… Rafała T., a gościa by nie było na tym stanowisku… Pamiętajcie o tym.

 • 7 lipca 2019 o godz. 16:52

  niebawem zajrzy tam CBA i będą pozamiatani i spółdzielnia i władze Targówka, kwestia czasu.

 • 7 lipca 2019 o godz. 21:07

  Zdolny człowiek z ambicjami a wy się go czepiacie :D

 • 7 lipca 2019 o godz. 22:31

  06:00 puk puk, kto tam, wezwanie na wczasy # :-)

 • 8 lipca 2019 o godz. 09:33

  W tym kraju ręka rękę myje od zawsze, gdyby w koalicji był PiS zamiast PO to by było tak samo, nie bądźcie naiwni.

 • 8 lipca 2019 o godz. 09:45

  do @ Antysystem . Ależ skąd, nie byłoby tak samo! Byłoby gorzej : jeden dzień po wyborach wymiana absolutnie wszystkich pracowników we wszystkich działach, wydziałach, spółdzielniach itp , na swoich pisowskich ludzi. Po czym , przez dwa lata nie robili by nic, bo nic nie umieli by robić. A po kolejnych dwóch latach zrobili by taki bałagan, że nikt by już nie doszedł o co tam właściwie chodzi . ;)

 • 8 lipca 2019 o godz. 11:30

  cały ten urząd, SM Bródno i pracownicy Administracji to takie leśne dziadki, którzy nie ogarniają nawet emaila, a wiadomości wysyłają faksem :). Beton taki sam jak w polityce i młodzi, którym zależy na rzowiązywaniu realnych problemów nie dają dojść do władzy. Dlatego w polityce powinien obowiązywać wiek emerytalny bez mozliwości przedłużania !!!

 • 10 lipca 2019 o godz. 16:44

  Może prokuratura się tym Panem zainteresuje, bo to co ten człowiek robi to woła o pomstę do nieba.
  Gdzie są służby? czy ktoś zainteresował się w jakich spółkach ten pan zasiaduje ?

 • 12 lipca 2019 o godz. 19:48

  dwa stanowiska????zgodnie z prawem?Brawo polskie prawo.Jest dobrze,będzie jeszcze lepiej,deweloperzy czekają,zabudować każdy kawałek placyku.A ile osób wzięło udział w walnym zgromadzeniu?sami swoi w 100%.Ludzie nie chcą w swojej sprawie działać a krasnoludki za nich nic nie zrobią.Mafia działa,taka nasza „wolność”.

 • 14 lipca 2019 o godz. 15:07

  Jakby ktoś nie wiedział to chyba jedyna spółdzielnia mieszkaniowa w Polsce, która wyłudza po 300 zł przymusowej opłaty od ludzi, którzy zostali przymusowo wciągnięci w poczet członków spółdzielni. Opornych straszy sądem.
  A ci ludzie wcale się do tego nie palili. Był sobie człowiek, mieszkał spokojnie, członkiem spółdzielni była jego żona i wszyscy byli zadowoleni ( oprócz zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej ” Brudno ” )
  ale nie – jak jest okazja wyrwać 300 zł to spółdzielnie Bródno pierwsza swoje brudne łapy wyciągnie.
  Tak pazernych ludzi ciężko spotkać. Uważajcie, bo i od was będą chcieli jakąż kasę !!!!

  t

 • 16 lipca 2019 o godz. 22:09

  Pozdrawiamy Pana Burmistrza.

 • 17 lipca 2019 o godz. 15:52

  Do Piotra. Zwróć się do sejmu , który wprowadził ustawę na podstawie której obydwoje małżonkowie muszą być członkami spółdzielni.

 • 21 lipca 2019 o godz. 10:23

  Otzymalam podwyzke czynszu miedzy innymi na remont balkonu tj 0,60 zl z m2 od 1 marca tak jak rewalorycja emerytur oraz podwyzke na remonty ,ogolem ponad 80 zl miesiecznie. Wszysto ladnie tylko nigdzie nie znajdzie sie planu remontow balkonow i to jest beszczelne klamstwo ,windy sa w beznadziejnym stane , Osiedle Wysockiego

 • 30 lipca 2019 o godz. 09:17

  „Władza jest lustrzanym odbiciem społeczeństwa, które ją namaszcza, a każdy naród ma takich polityków na jakich zasługuje”
  Ten cytat dotyczy również nas – SPÓŁDZIELCÓW z SM Bródno.

  Serdecznie zapraszam WSZYSTKICH do „ponownego” udziału ZEBRANIACH KOLONII SM Bródno, na których ponownie dokonamy wyboru członków Rad Osiedli. Zgodnie z prawem muszą się one odbyć do 30 września 2019 roku – chyba, że „nowa” Rada Nadzorcza uchyli decyzję zarządu* z grudnia 2018r. o unieważnieniu wyborów do Rad Osiedli na kadencję 2018-2022 przeprowadzonych w listopadzie i grudniu ubiegłego roku – i uzna je za ważne!

  Przestańmy komentować wybory – zacznijmy w nich świadomie uczestniczyć!

  */ w związku z wyrokiem sądu (nieprawomocnym) uchylającym uchwałę Walnego Zgromadzenia Członków SM Bródno z 2018r. ws. przedłużenia o rok kadencji Rad Osiedli.

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 17:51

  To co robi Bródno wska spółdzielnia to nic tylko nas okradaja winda zmetra dodatkowy fundusz na remont windy konserwacja żadna spółdzielnia nie ma tego
  W czynszu a jeszcze wyższy fundusz remontowy może trzeba się na to nie zgodzic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.