Bródno tonie w śmieciach. Winne MPO?

56
Share

W zasadzie tego się można było spodziewać: zmiana operatora wywożącego śmieci spowodowała wielki bałagan w naszej dzielnicy.

 

A największy bałagan jest, jak się wydaje, na Bródnie. Altany śmietnikowe na tym wielkim osiedlu, od Kondratowicza przez Rembielińską po Toruńską, są przepełnione. Mieszkańcy bloków wystawiają śmieci wprost na ulicy, a śmieciarki firmy Partner (która od 1 lipca obsługuje wywóz odpadów z całej dzielnicy Targówek) zbierają tylko wybrane rzeczy, kursując według harmonogramu, którego wielu mieszkańców ciągle nie zna.

Wściekli ludzie bombardują skargami miejską stronę warszawa19115.pl i samą firmę Partner (m.in. jeden z mieszkańców ulicy Malborskiej umieścił na profilu Partnera na Fb zdjęcie swojej altany śmietnikowej, które publikujemy na górze strony), ale niewiele to daje.

Wygląda jednak na to, że dużą część winy za zalegające w dzielnicy śmieci ponosi poprzedni operator – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO), które w ostatnich dniach przed zakończeniem kontraktu na Targówku zrezygnowało z punktualności i zaczęło odbierać śmieci z opóźnieniem, albo wcale.

„Z racji zmiany, MPO olewa zobowiązania. Odpady zielone nie odebrane od czterech dni, czekają prawdopodobnie na nowego odbiorcę. W tym upale z zieleniny robi się w worach mokra śmierdząca kiszonka” – alarmowała w komentarzu na targowek.info czytelniczka Barbarka.

Portal tvnwarszawa zapytał o to rzecznika miasta, który potwierdził problem z MPO.

Mieliśmy okres przejściowy i prawdopodobnie MPO zdając sobie sprawę, że odchodzi z tego miejsca, przestało wywiązywać się ze swoich obowiązków. (…) Jeżeli MPO nie wywiązało się ze swoich obowiązków, a wiemy, że nie – będziemy mogli nałożyć kary umowne”  – powiedział portalowi Kamil Dąbrowa, rzecznik urzędu miasta.

Smaczku (czy raczej, w tym wypadku, smrodku) dodaje sprawie fakt, że MPO nie jest firmą prywatną, ale należy do miasta stołecznego Warszawy. A eksponowane stanowisko dyrektora komunikacji w tej firmie zajmuje radna Targówka i wiceprzewodnicząca rady naszej dzielnicy z ramienia PO Joanna Mroczek (obecnie na urlopie macierzyńskim).

Teraz firma Partner, zgodnie z nową umową, stara się wywozić zalegające śmieci z Bródna i reszty dzielnicy – ale tu też jest problem, bo w wielu rejonach Targówka wciąż nie jest znany pełny harmonogram wywozu odpadów.

„Harmonogram z częstotliwością [wywozu odpadów] będzie dostępny na stronie www.warszawa19115.pl” – informowała przed kilkoma dniami targowek.info pani Agnieszka Kotowska z firmy Partner.

Niestety, przy części ulic z naszej dzielnicy na stronie warszawa19115.pl cały czas widnieje informacja „brak danych”

 

zdjęcie na górze: Facebook/Partner.apelski

56
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx