Cztery duże inwestycje przesunięte na 2020 i 2021 rok | targowek.info

Cztery duże inwestycje przesunięte na 2020 i 2021 rok

Miało być w naszej dzielnicy dobrze, wyszło jak zwykle.

 

Na początku roku cieszyliśmy się, że dzielnica Targówka dostała od miasta rekordowe 106 mln zł na lokalne inwestycje w 2019 roku. No więc, ten rekord już jest anulowany – ledwo minęła połowa roku, a radni Targówka na nadzwyczajnej sesji odsunęli na lata 2020-2021 inwestycje za blisko 20 mln zł.

Najważniejsze spośród tegorocznych przesuniętych inwestycji to:

6,5 mln zł na rozbudowę Domu Kultury „Zacisze” przy ul. Blokowej 1.

Powód: w związku z obowiązkiem przeprowadzenia procedury konkursowej oraz faktem, iż prace projektowe zakończą się w 2020 roku nie będzie możliwe rozpoczęcie prac budowlanych w roku 2019. Inwestycja została odłożona na lata 2020-2021.

4,9 mln zł na kompleksową modernizację Parku Bródnowskiego.     

Powód: w związku z faktem, iż ostateczne prace projektowe zakończą się w 2020 roku nie będzie możliwości rozpoczęcia części prac budowlanych w roku 2019.

4 mln zł na budowę domu pomocy społecznej oraz ośrodka wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przy ul. Wysockiego.

Powód: prace projektowe zakończą się dopiero w 2020 roku, nie będzie możliwości rozpoczęcia części prac budowlanych w roku 2019. Cała inwestycja pochłonie zresztą znacznie większe kwoty (łącznie ok. 44 mln zł), szykowane na rok 2021.

3,7 mln zł na rozbudowę o nowy budynek istniejącego Żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3.

Powód: ze względu na przedłużającą się procedurę konkursową prace nad projektem będą trwały do roku 2020.

 

Jak widać z oficjalnych uzasadnień, te cztery duże inwestycje nie zostały skasowane, lecz „tylko” przesunięte o rok-dwa – za każdym razem z powodu powolności urzędniczych procedur. Stosunkowo bliski nowy termin daje nadzieję, że wprawdzie z opóźnieniem, ale jednak wszystkie zostaną zrealizowane. Chyba że nie zostaną.

 

zdjęcia na górze: fot. TaxBrackets.org/Flickr

PRZECZYTAJ TEŻ:

30 komentarzy na temat “Cztery duże inwestycje przesunięte na 2020 i 2021 rok

 • 15 lipca 2019 o godz. 06:34

  Tak jest jak rządzi POstkomuna w Warszawie i na Targówku

 • 15 lipca 2019 o godz. 07:13

  Tak to jest jak rządza w Polsce i Warszawie postsolidaruchy.

 • 15 lipca 2019 o godz. 07:57

  Trolle pisowskie w akcji. To już nudne się robi…

 • 15 lipca 2019 o godz. 08:51

  Brawo Warszawiacy POzamiataliscie sloiki i komuchy z ZSRR

 • 15 lipca 2019 o godz. 08:53

  PO wyborach zawsze tak jest…………………..

 • 15 lipca 2019 o godz. 08:58

  Z ♥️ Warszawy z 1939 roku zostalo tylko 300 000 tys. Warszawiakow dlatego jest jak jest !

 • 15 lipca 2019 o godz. 09:07

  Niech PIS więcej rozdaje pieniędzy nierobom, to wrócimy do czasów Gomułki.

 • 15 lipca 2019 o godz. 09:26

  Patrząc na te i inne posty niezmiernie się cieszę że ta totalna pisowska opozycja złożona z hipokrytów (walczących z komuchami, ateistami, homoseksualistami ale zarazem mających komuchów, ateistów i homoseksualistów w swoich szeregach) i wspierana przez przez pislamskich lemingów nie rządzi Warszawą.

  To co mogłoby po nich co najwyżej pozostać to paraliż inwestycyjny (wróćmy do czasów pislamskiego prezydenta i komisarza w mieście), zwiększone majątki ziemskie Kościoła i zabetonowanie miasta różnej maści pomnikami. O ile starczyłoby na to funduszy przy uprawianiu niekontrolowanego rozdawnictwa pieniędzy, cofającego nas rozwojowo do czasów głębokiego PRL.

 • 15 lipca 2019 o godz. 09:34

  Dzięki reformie szkolnictwa miejskie i gminne kasy świecą pustkami.
  Ludzie samodzielnie myślący, potrafią wyciągać wnioski. Pozostali łykają wszystko jak pelikan. Bezkrytycznie wierzą propagandzie sukcesu i wspierają swego wodza.

 • 15 lipca 2019 o godz. 09:40

  A burmistrzem Targowka od lar człowiek SM Brodno. Powstaje wspaniała inwestycja: metro. Prace trwają dzień i noc , właśnie noc. Nikt nie pomyślał o ochronie dźwiękoszczelne i mieszkańcy bloków m.in przy Kondratowicza 4, 4a, 4b mieszkają teraz na placu budowy.

 • 15 lipca 2019 o godz. 10:06

  Narzekających na PO w Warszawie niech popatrzą jak wypadają inwestycje rządu PiS? Poza rozdawaniem kasy nie ma osiągnięć.

 • 15 lipca 2019 o godz. 10:34

  dostanie Warszawa to na co zasłużyła wybierając tak świetnego prezydenta

 • 15 lipca 2019 o godz. 10:52

  Dostanie kraj nasz to na co zasłużył wybierając tak świetny rząd i tak świetnego prezydenta – polski samochód elektryczny z chińskich i niemieckich komponentów, ale bez ładowarek, „prawdę” o katastrofie lotniczej, po niekończących się eksperymentach z parówkami i fantazjach oraz dochodzeniu Antoniego, centralny port komunikacyjny jak w Dubaju (by swoim na etapie projektowania i budowy żyło się lepiej), przekop Mierzei Wiślanej za miliardy by kilka kutrów mogło łowić narodowe ryby z zanieczyszczonego przez Polskę Bałtyku, czy wreszcie miskę ryżu+ jak w chińskiej republice ludowej… Bo ten rząd i ten prezydent to takimiś na miarę naszych czasów i możliwości.

 • 15 lipca 2019 o godz. 14:39

  Ja nie marzę o żadnych inwestycjach na Targówku.
  Będę szczęsliwy jak władze dzielnicy zadbają o należyte utrzymanie inwestycji oddanych kilka lat temua które już popadają w ruinę.
  Plac zabaw wzdłuż Lasku Bródnowskiego jest już zniszczony a trawa nieskoszona. Zawaki z drewna już dawno powinny być wymalowane impregnatem.
  W ogóle utrzymanie zieleni w dzielnicy leży. Wszędzie nieskoszona trawa po pas. Okolice Parku Bródnowskiego czy skweru na krańcu Pola PGR. Nic nie koszone od wielu tygodni.
  Trawniki na starych osiedlach to samo. Wszędzie trawa po kolana lub nawet po pas.
  Po co kolejne inwestycje jak dzielnica nie potrafi utrzymać już oddanych

 • 15 lipca 2019 o godz. 14:40

  Mieszkam na Targówku juź 43 lata i ciągle ta dzielnica traktowana jest jak miejsce 2 kategorii. Dlaczego władze tego miasta traktują nas mieszkańców Targówka i całej Pragi jak gorszy sort? Przecieź mieszka tu i źyje tysiące pracujących uczciwie ludzi a nie tylko pijaków i lumpów. Dlaczego ta druga strona Warszawy zawsze jest lepsza? My teź jesteśmy warszawiakami ( to moje miejsce urodzenia ).

 • 15 lipca 2019 o godz. 15:26

  Konkursy i przetargi muszą swoje trwać, szkoda tylko, że tak długo. Wolelibyście, żeby jakiś znajomy prezesa dostał zlecenie po cichu i pod stołem?

 • 15 lipca 2019 o godz. 20:35

  Przetargi swoje trwają , potem wybierają najtańszego i najgorszego i wtedy zaczyna się gehenna żeby wydobyć od niego zamówienie, a po kątach rozpoczynają się modlitwy , żeby ten najtańszy wywiązał się z zamówienia i nie zbankrutował , bo źle oszacował zamówienie, a na końcu jak już coś dostaną i to grubo po terminie to zamówienie takie jaka za niego płaca czyli słabe . Ale co tam i tak trza się cieszyć , że zamówienie zostało wykonane i nie ważne jak wykonane , ważne , że można odhaczyć w kalendarzu urzędnika ” ZROBIONE” . :).

 • 16 lipca 2019 o godz. 16:54

  @stratosferus jaki proponujesz lepszy sposob wybierania? Najlepsza firm według urzędnika?

 • 17 lipca 2019 o godz. 08:32

  @matatata, może na początek odrzucanie najdroższej i najtańszej oferty, , które odbiegają od cen średnich ( tak jest w wielu krajach) . A potem z pozostałych wybieranie tego, który ma największe pozytywne doświadczenie oraz wiarygodność. Co już jest do zweryfikowania i nie musi zależeć od widzimisię urzędnika, a od jakości robót które ów oferent wykonał wcześniej dla innych . To tak na początek.

 • 17 lipca 2019 o godz. 15:38

  Wybierajcie dalej gnomów spod liści łopianu. Ludzie, czy was jakiś czort opętał że wciąż głosujecie na tych samych nieudaczników? Nie zależy wam na miejscu zamieszkania? Napływowi jacyś nie integrujący się? Ot, zagadka.

 • 17 lipca 2019 o godz. 15:50

  do Janek któremu kiedyś wyłączyli teleranek – Widać że wycisnęło to ogromne piętno na twojej psychice, można powiedzieć że ci ją totalnie wykrzywiło i to tak że przystałeś do zapiekłych gnomów i lemingów od totalnych.

 • 17 lipca 2019 o godz. 17:09

  Jeśli moją psychkę wykrzywiło, to z twoją od początku musiało być coś nie tak i do tego problem z każdym dniem narasta. Inaczej nie da się wytłumaczyć twojego promowania hipokryzji, wsteczniactwa i braku zaradności powodowanej ciągłym oczekiwaniem aż coś skapnie z pańskiego stołu. Typowa pislamska totalna opozycja…

 • 17 lipca 2019 o godz. 21:37

  beleeeee, nie dobrze się robi od tych politycznych wywodów;. dajcie żyć ! i tak już pogoda nas nie rozpieszcza.

 • 17 lipca 2019 o godz. 23:20

  Dokładnie – pisowskie trole nigdy nie dają spokoju, kiedy coś idzie nie po ich myśli!

 • 18 lipca 2019 o godz. 18:17

  do Janek któremu kiedyś wyłączyli teleranek – Ty wiesz który jest rok i co się dzieje bo z tekstu można wywnioskować że zespół urojeniowy ma niewątpliwy wpływ na twoja psychikę. Opisałeś dokładnie cechy charakterystyczne totalnej opozycji która występuje pod rożnymi nazwami, ostatnio PO-KO. To sformułowanie „pislamska totalna opozycja” dobitnie świadczy że z tobą coś nie w porządku.

 • 18 lipca 2019 o godz. 18:21

  do Anonim – ty też chyba żyjesz w świecie urojonym a już czytanie ze zrozumieniem to chyba dla ciebie wyższa szkoła jazdy. Usiądź spokojnie i zastanów się na treścią wielu wpisów powyżej. Przecież to piszą pełowskie lemingi do których i ciebie zaliczam.

 • 18 lipca 2019 o godz. 19:45

  Jacku K. – pisowski lemingu ślepo podążający za głosem prezesa. Otwórz wreszcie oczy bo pislam pozbawił cię chyba zdolności racjonalnej oceny otaczającej rzeczywistości.

  To portal lokalny piszący o sprawach jednej z dzielnic Warszawy a nie portal ogólnokrajowy.

  No i tak się akurat na szczęście składa, że że w tym mieście to nie kto inny a pislamczycy stanowią totalną opozycję, blokującą konstruktywne działania lokalne, w tym odbiór gotowych inwestycji przy wsparciu rządowym z poziomu pislamskiego wojewody.

  PS – pamiętaj też że to pislamizm umożliwił swoim lex szyszko przetrzebienie zieleni miejskiej a lex Developer zabudowę każdej wolnej przestrzeni, nawet tej objętej planem zagospodarowania.

 • 18 lipca 2019 o godz. 22:52

  Z betonem typu Jacek K nie ma co dyskutować. On zawsze będzie widział źdźbło w oku innego człowieka a w swoim belki nie zauważy. Poza tym przemawia przez niego typowa mentalność Kalego. Inni dla niego to przestępcy, totalna opozycja, czy żyjący urojeniami. Natomiast jego polityczni idole łamiący prawo to już zbawcy państwa, idole blokujący pozytywne decyzje władz lokalnych to po prostu opozycja a fatalnie zauroczeni małym, zgorzkniałym dyktatorkiem (na szczęście bez wąsa) to prawdziwi Polacy.

 • 22 lipca 2019 o godz. 06:25

  W sumie może to i lepiej ze „rewitalizacji” Parku Bródnowskiego nie będzie tak szybko… dłużej będzie zielono. Wolę zieleń niż palety w czaskoskiej strefie relaksu lgbt.

 • 25 lipca 2019 o godz. 22:47

  Czasem ciekaw jestem co kieruje ludźmi wypisującymi kretynizmy w internecie w stylu „nie wiem więc się wypowiem”, czyli dokładnie jak to zrobił Kuba z Ropucha powyżej.

  Patrząc po godzinie wydaje się, że noc nie była upojna i dziewczyna / partnerka / konkubina / żona (a być może chłopak / partner / konkubent / mąż) nie dali w nocy tego czego Kuba oczekiwał. No wiec rano w lepszy lub gorszy sposób wylądował chłopak swoje frustracje.

  Bo jak by Kubą poszukał dokładniej to by zobaczył, że w zmodernizowanym parku będzie bardziej zielono -więcej drzew i krzewów, bardziej bezpiecznie (nowe oświetlenie i monitoring) bardziej przyjaźnie dzieciom i seniorom (wygodniejsze ławki, fontanna do kąpieli zamiast Górnego zayfionego stawu, lodowisko zimą).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.