Koniec "pętli" na Witebskiej. 160 i 517 wracają na Trocką | targowek.info

Koniec „pętli” na Witebskiej. 160 i 517 wracają na Trocką

Od środy sześć linii autobusowych na Targówku Mieszkaniowym zmienia trasy. Po ponad trzech latach autobusy pojadą pełną „obwodnicą” Targówka!

 

Ślamazarny remont „obwodnicy Targówka”, czyli ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej, toczy sie dramatycznie wolno – ale się toczy. I właśnie dotarł do miejsca, w którym od 2016 roku funkcjonuje „pętla” dla autobusów 160 i 517 na ulicy Ossowskiego przy skrzyżowaniu (teraz rondzie) z Witebską i Prałatowską.

Pętla ta powstała w związku z rozkopaniem Targówka Mieszkaniowego pod budowę metra – lecz choć ulica Ossowskiego została otwarta dla ruchu już rok temu, a budowa metra na Targówku zakończyła się w maju obecnego roku, to dopiero teraz drogowcy i urzędnicy likwidują zawrotkę przy Witebskiej i przywracają (choć nie wszystkie) autobusy na stare trasy.

Jak podaje ZTM w związku z przebudową układu drogowego w osiedlu Targówek i pracami przy przebudowie skrzyżowania ulicy Ossowskiego z ulicą Witebską i ulicą Prałatowską od środy 10.07.2019 r. od początku kursowania autobusów wprowadza się nowe trasy dla linii 156, 160, 212, 256, 517 i N02:

156
DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/ – … – Rozwadowskiego – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – … – METRO MŁOCINY

160
DW. CENTRALNY – … – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – TARGÓWEK

212
PL. HALLERA – … – św. Wincentego – Kołowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska –  – Gorzykowska – Radzymińska – Trocka – TARGÓWEK

256
PKP ZACISZE – WILNO – … – Rozwadowskiego – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Kołowa – św. Wincentego – … – BRÓDNO-PODGRODZIE [bez przejazdu przez Ossowskiego]

517
URSUS-NIEDŹWIADEK – … – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – TARGÓWEK

N02
MARYSIN – … – al. Solidarności – Radzymińska – Gorzykowska – Myszkowska – Barkocińska – Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – Matki Teresy z Kalkuty – … – METRO MŁOCINY

Przywraca się też funkcjonowanie przystanku MYSZKOWSKA 01 oraz przystanków w nowych lokalizacjach: WITEBSKA 01 (na ulicy Ossowskiego za skrzyżowaniem z ulicą Pratulińską – w kierunku zachodnim) i WITEBSKA 02 (na Ossowskiego przed skrzyżowaniem z Pratulińską – w kierunku wschodnim).

Likwidacji ulegają tymczasowe przystanki WITEBSKA 51, WITEBSKA 52, WITEBSKA 53, PRATULIŃSKA 55. Utrzymuje się funkcjonowanie przystanku LUSIŃSKA 51 ze zmienioną nazwą LUSIŃSKA 01.

Od środy 10 lipca trasy autobusów na Targówku Mieszkaniowym znów zaczną mniej więcej przypominać te sprzed rozpoczęcia budowy metra:

Przypominają „mniej więcej” gdyż wciąż nie otwarto dla ruchu ulicy Pratulińskiej pomiędzy Trocką i Handlową, przez co autobusy muszą jechać okrężną trasą ulicami Borzymowską, Wincentego i Kołową.

Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie autobusy sprzed budowy metra wróciły (np. E-3 już nigdy na Targówek nie zawita).

A co najważniejsze: także te obecne zmiany są tymczasowe. Już za kilka miesięcy, po otwarciu zbudowanych stacji metra „Targówek” i „Trocka”, Targówek Mieszkaniowy czeka bowiem komunikacyjne trzęsienie ziemi i pożegnanie z wieloma autobusami.

Otwarcie stacji metra (których termin jeszcze nie jest znany) ma też oznaczać ostateczne zakończenie remontu „obwodnicy” Targówka, ciągnącego się już blisko od półtora roku. Aktualny postęp prac na tej inwestycji (wg strony internetowej obwodnica-targowka.pl) wygląda następująco:

Roboty przygotowawcze 95%
Roboty drogowe 55%
Zagospodarowanie terenu 40%

zdjęcie na górze: prace na ulicy Ossowskiego/ fot. www.obwodnica-targowka.pl

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

37 komentarzy na temat “Koniec „pętli” na Witebskiej. 160 i 517 wracają na Trocką

 • 9 lipca 2019 o godz. 07:51

  Efekt końcowy robót coraz bliżej.

 • 9 lipca 2019 o godz. 07:52

  W artykule brakuje informacji ze obecny przebieg linii jest także tymczasowy gdyż zamknięty jest wciąż odcinek pratulinskiej od obwodnicy do trockiej i wszystkie autobusy nadrabiają kilometrów przez kołowa i borzymowska.

 • 9 lipca 2019 o godz. 07:55

  No i grafika błędna – II linia wcale nie jest w budowie.
  Takie mydlenie oczu.

  II linia jest gotowa i czeka na wybory. Tfu! Odbiory.

  Czyli mogliby napisać: II LINIA METRA (w odbiorze)

 • 9 lipca 2019 o godz. 09:10

  Wychodzi na to, że do przystanków DKS Targówek, Lusińska, Handlowa i Barkocińska pozostanie jedynie 162. Za to Kołowa i Borzymowska zyska 2 linie. To i tak trasy tymczasowe bo jak otworzą II linię metra to wszystkie linie pokazują. Swoją drogą może to okazja by poprawić komunikację z innymi dzielnicami. Ostatnio wracałem z Blue City i zajęło mi to 33 minuty! Czyli jazda na drugi koniec miasta jest szybsza od wizyty np. CH Targówek na Głębockiej, gdzie trzeba się minimum raz przesiadać.

 • 9 lipca 2019 o godz. 09:38

  Dawix przeczytałeś tekst tylko do mapki, niżej jest napisane „Przypominają „mniej więcej” gdyż wciąż nie otwarto dla ruchu ulicy Pratulińskiej pomiędzy Trocką i Handlową, przez co autobusy muszą jechać okrężną trasą ulicami Borzymowską, Wincentego i Kołową.” i „Otwarcie stacji metra (których termin jeszcze nie jest znany) ma też oznaczać ostateczne zakończenie remontu „obwodnicy” Targówka, ciągnącego się już blisko od półtora roku.”

 • 9 lipca 2019 o godz. 09:42

  Już sobie wyobrażam po otwarciu kolejnego odcinka Metra jak ten dziki tłum z pętli autobusowej Targówek ruszy do stacji Pratulińska. Nie jest to najdogodniejsze rozwiązanie.

 • 9 lipca 2019 o godz. 09:45

  To skandal żeby kilkadziesiąt tysiecy ludzi czekało aż urzędasy z WINB łaskawie pojawili się na Targówku żeby odebrać metro. Budowa zakończona 11 maja! Minęły 2 miesiące i cisza.

 • 9 lipca 2019 o godz. 10:04

  A wiadomo kiedy otwarcie ulicy Pratulińskiej pomiędzy Trocką i Handlową?

 • 9 lipca 2019 o godz. 10:22

  dyrekcje zakładów komunikacyjnych nudzą się iii dla rozrywki zmieniają rozkłady jazdy, ,trasy, żeby pasażerowie nie przyzwyczajali się dojednej linii.do jednej trasy?

 • 9 lipca 2019 o godz. 10:29

  Linia 160: widzieliście, że po 18 jest 30 minut przerwy między kursami do pętli Targówek? A ostatni kurs z centralnego jest po 21? Bo kursy kończące dojeżdżają tylko do DKS Targówek i jadą na Stalową. A pasażerowie mają iść z buta.

 • 9 lipca 2019 o godz. 12:11

  Czyli będę mieć jeszcze dalej do autobusu 160 i 517 bo nie będzie jeździć Handlową. A kiedy w końcu otworzą Pratulińską? Przecieź jest juź gotowa.

 • 9 lipca 2019 o godz. 13:23

  Gdzie jest burmistrz i radni? Jak były zdjęcia z podpisania umowy na remont obwodnicy to stali w pierwszym szeregu. To niech nam wytłumaczą, dlaczego nie otwarto Pratulińskiej. Autobusy powinny najpierw wrócić na swoje stare trasy, a nie zakończona budowa metra a uciążliwości większe niż w trakcie.

 • 9 lipca 2019 o godz. 15:03

  JUHUU ZARAZ BEDZIE METRO I NIE BEDZIE ZADNYCH AUTOBUSOW

 • 9 lipca 2019 o godz. 16:11

  ile kasy idzie na ronda

 • 9 lipca 2019 o godz. 16:23

  Czyli aby dojechać od Metra Dw. Wileński do zamkniętej Pratulińskiej to teraz z 3 autobusów zostanie 1 ? Brawo

 • 9 lipca 2019 o godz. 16:27

  Ale dlaczego właściwie Pratulinska jest zamknięta?

 • 9 lipca 2019 o godz. 17:09

  Pratulińska czeka na odbiory WINB (od strony metra) i dodatkowo nie jest skończone włączenie jej w rondo na Handlowej.

 • 9 lipca 2019 o godz. 17:26

  Nie bardzo rozumiem co ma odbiór podziemnego metra do ulicy Pratulińskiej. Przecieź metro po niej nie będzie jeździć.

 • 9 lipca 2019 o godz. 17:49

  Pratulińską chyba otworzą jak skończą te rondo przy skrzyżowaniu z Handlową bo strasznie się z nim grzebią ale chyba już niedaleko. A co do tych zmian komunikacyjnych po otwarciu metra to wygląda na to, że te całe konsultacje to była sztuka dla sztuki. Skończyły się a propozycje nowych tras pozostały bez zmian. Więc wygląda na to, że zrobią tak jak od początku planowali.

 • 9 lipca 2019 o godz. 17:55

  Pratulińska nie jest odtworzeniem stanu sprzed budowy. To ulica przebudowana, nowe skrzyżowanie i nowy odcinek na Zacisze. Kiedy WINB odbierze, to tylko urzędnicy wojewody wiedzą.

 • 9 lipca 2019 o godz. 19:07

  Przecieź to od razu było wiadomo, źe zrobią tak, jak oni chcą. A te „niby konsultacje” to tylko
  mydlenie oczu dla pasaźerów. I źebyśmy stawali na głowie i pisali petycje to i tak oni wiedzą lepiej siedząc na d….h za biurkiem.

 • 9 lipca 2019 o godz. 19:46

  Dla tych co psioczą, że zabrane będą autobusy po otwarciu metra. W takim razie po co metro budowano na Targówek? Pieniądze wyrzucone w błoto. Za to można było kupić tabuny autobusów o wysokim standardzie i można było skierować je na linie z Targówka. Dzięki temu każdy miał by miejsce siedzące.

 • 9 lipca 2019 o godz. 19:54

  Zadowoleni z metra po prostu nie piszą w wątkach z narzekaczami. ;)
  A stada autobusów to by nie było, bo: nie ma kierowców, w godzinach szczytu i tak stoją one w korku przed Wileńskim czy przy Szwedzkiej, praktycznie wyczerpana jest przepustowość.

 • 9 lipca 2019 o godz. 20:10

  Do Mirek, nikt nie jest przeciwko metru tylko chodzi o to, źe autobusy powinny być teź, chociaźby w obrębie dzielnicy źeby np. starsi ludzie mogli dojechać do przychodni albo do np.Tesco.

 • 9 lipca 2019 o godz. 20:22

  Winb nic nie ma do odcinka pratulinskiej od handlowej do trockiej. To jest remont, jak Trocka nad metrem. nowy jest odcinek od trockiej do Łokietka. Po prostu nikomu nie chhce się dzielić inwestycji i wrzucili wszystko w odbiory metra Trocka. W każdej chwili można wyciąć z tego stary odcinek pratulinskiej.

 • 9 lipca 2019 o godz. 20:50

  Metro to komunikacja na dłuższe dystanse a autobusy i tramwaje na krótsze. Do metra też potrzebne są autobusy dowożące z okolicy, nie każdy ma siłę iść kilometr do stacji.

 • 10 lipca 2019 o godz. 02:05

  I pewnie tak zrobią z Pratulińską kiedy zrobią rondo przy Handlowej, gdy te rondo nie jest jeszcze gotowe nie ma sensu cokolwiek tu otwierać. Zresztą dopiero w zeszłym tygodniu asfaltowali Pratulińską od strony Handlowej.

 • 10 lipca 2019 o godz. 07:47

  Chyba nie widziałeś po jakim rondzie jeżdzili przy Gorzykowskiej. To tutaj to jest gotowe na 200 procent w porównaniu z tamtym;) A tak naprawdę to dzień – dwa roboty i będzie gotowe. Było trzeba nie zmieniać tras dopóki Pratulińska nie jest otwarta.

 • 10 lipca 2019 o godz. 11:10

  Najgorsze jest to że znikną autobusy z Targówka, nie wszystkim pasuje metro, autobus 160 przejeżdżał prze Targówek po centrum jednym autobusem można było przejechać kilka przystanków nie korzystając z metra, bo nie pasuje….masssakra

 • 10 lipca 2019 o godz. 12:30

  znikna najlepsze autobusy dzielnicy …. 517

 • 10 lipca 2019 o godz. 12:54

  Metro ZAMIAST komunikacji autobusowej na Targówku?!! To pomysły głąbów jeżdżących służbowymi samochodami albo buraków, przyzwyczajonych do biegania na piechotę przez miedze. Merto czy autobus?-myć ręce czy nogi? Kto mieszka w mieście i korzysta z miejskiej komunikacji wie, że że myć trzeba jedno i drugie- a nawet więcej.

 • 11 lipca 2019 o godz. 15:43

  przystanek MYSZKOWSKA 01 jwszcze nie funkcjonuje

 • 11 lipca 2019 o godz. 18:21

  1977 przecież będzie i jedno i drugie. Autobusy przecież nie znikną całkowicie. A to, że zostaną w pewien sposób ograniczone to jest naturalne. Jednak większość będzie wolała metrem to autobusów będzie potrzeba mniej. Zresztą ten kto pamięta co zrobiono z komunikacją na Ursynowie czy Żoliborzu po otwarciu metra nie powinien być zaskoczony. Ja też wolałbym aby autobusów nie ruszali ale spodziewałem się tego więc nie będę udawał zaskoczonego.

 • 11 lipca 2019 o godz. 20:11

  Niektórzy ludzie nie potrafią zrozumieć, źe metro jest na długie trasy a na krótkie np. z Trockiej do poczty nikt nie dojedzie metrem, tylko raczej autobusem i dlatego chcemy teź, źeby były autobusy. Nie kaźdy potrzebuje podróżować do centrum. A wy tylko metro, metro, metro.

 • 12 lipca 2019 o godz. 09:23

  No to kiedy przejście dla pieszych przez Trocką przy wjeździe na pętle? Nie ma 160 i 517 na przystanku Lusińska, więc mieszkańcy Złotopolskiej, Orłowskiej muszą chodzić na pętle. Władziuchna czeka na wypadek?

 • 12 lipca 2019 o godz. 17:11

  Do „Z Targówka”, przecież na krótkie trasy będą autobusy. Nikt wszystkich autobusów nie wytnie. Komunikacja ma być tak zorganizowana aby po Targówku dobrzej się jeździło autobusem wraz z podjazdem do metra. Więc jak widzisz w tym względzie ludzi powinni być zadowoleni.

 • 14 lipca 2019 o godz. 14:57

  Szkoda że nie otwożyli Pratulińskiej bo wtedy np.517 by jechał od ronda z ulicami Myszkowska/Gorzykowska /Handlowa- handlowa – pratulińska -Targówek. Bo to linia przyspieszona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.