Metro dalej czeka na odbiory, za to ćwiczą na nim służby [ZDJĘCIA]

51
Share

Przynajmniej coś się dzieje na stacji Targówek.

 

Służby wojewody mazowieckiego nie spieszą się z kontrolą i odbiorami wybudowanego odcinka II linii metra na Targówku Mieszkaniowym. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego zabierze się za nasze stacje dopiero w sierpniu i nie wydaje się, żeby możliwe było otwarcie targóweckiego odcinka przed końcem wakacji.

Puste stacje wykorzystują za to służby ratunkowe. W środę wielkie ćwiczenia przeprowadzono na stacji „Targówek Mieszkaniowy” przy ul. Ossowskiego.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, po godz. 10 w składzie pociągu metra, jadącym ze stacji „Szwedzka” C16 w kierunku „Targówek Mieszkaniowy” C17, doszło do awarii układu jezdnego, a w jego wyniku do pożaru.

Pojawiły się gęste kłęby gryzącego dymu, którym utrudniał oddychanie i orientację na stacji. Motorniczy, pomimo próby dojechania do najbliższej stacji, zatrzymał się w tunelu.

W pociągu metra przebywało około 35 osób. Motorniczy poprzez komunikat głosowy wskazał pasażerom kierunek ewakuacji do stacji „Targówek Mieszkaniowy”, po czym otworzył drzwi na chodnik ewakuacyjny.

Jednak mimo wskazówek motorniczego, w wyniku stresu i widocznego zadymienia, wybuchła panika. Część pasażerów ruszyła w przeciwną stronę. Trzech zostało „rannych”.

Wezwano straż pożarną, straż miejską, policję, pogotowie i inne miejskie służby, które przeprowadziły akcję ratunkową. Osoby wyprowadzone na powierzchnię zaprowadzano do namiotu służb ratunkowych, gdzie przeprowadzana była selekcja poszkodowanych.

Mamy nadzieję, że podobny scenariusz nigdy nie spełni się w rzeczywistości. Ale możemy zerknąć, jak wyglądała symulowana akcja ratunkowa na stacji „Targówek Mieszkaniowy”. Wszystkie zdjęcia autorstwa Straży Miejskiej.

fot. Straż Miejska

Zobacz też: Strzały, krew, zabici uczniowie – wielkie ćwiczenia antyterrorystyczne w liceum Lisa-Kuli

51
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx